Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,690 μηνύματα.
Παιδιά εγώ στη φράση "χαρακτήρισε την ιστορία ως ενα απέραντο σφαγείο" έγραψα ότι είναι μεταφορική λειτουργία της γλώσσας και έγραψα ότι στην πορεία της ιστορίας πέθαναν πολλοί άνθρωποι ως σημασία. Είναι σωστό ή πάπαλα;:giveup:

Με πληροφόρησαν πως είναι αποδεκτή απάντηση :)

ok, από εμένα τέρμα το ξεψείρισμα όσον αφορά την Έκθεση. Πάμε για Μαθηματικά τώρα!!
 

Panelele19

Νεοφερμένος

Ο Panelele19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Με πληροφόρησαν πως είναι αποδεκτή απάντηση :)

ok, από εμένα τέρμα το ξεψείρισμα όσον αφορά την Έκθεση. Πάμε για Μαθηματικά τώρα!!

ΤΕΛΕΙΑΑΑ και γω μια μίνι παράγραφο εγραψα για το καθενα
 

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Α)Παιδιά εκεί που ήθελε στοιχεία προφορικότητας πχ ρητορικά ερωτήματα και ζητούσες 2 παραδείγματα από το κείμενο,πειράζει που έχω έβαλα 2 παραδείγματα με ρητορική ερώτηση ή έπρεπε να βρω 2 ξεχωριστά πχ 1 ρητορικό ερώτημα και 1 α'ενικό;;

Β) και στην ερώτηση που ζητούσε να γράψουμε περιφραστικά ή μονολεκτικά έπρεπε να βρούμε στην ουσία συνώνυμο;; Γιατί εγώ στην ουσία εξήγησε την φράση σε 3 σειρές!!! Πάνε 4 μονάδες άδικα!! :((

κι εγω στο σφαγειο εγραψα αρκετα πραγματα :laugh: ελπιζω να μην ειναι λαθος
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,969 μηνύματα.

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Γιατί;Τι εννοείς εκτός θέματος;Τα χαρακτηριστικά του Δημοκρατικού πολίτη δεν έγραψες;



οχι, δεν καταλαβα να ζηταει αυτο. Προσπαθουσα να σκεφτω πως φαινεται η δημοκρατια μεσα απο καθημερινες πραξεις. Δηλαδη εθελοντισμος, επιλυση προβληματων με διαλογο,μειωση βιας,κοινωνικη ανεκτικοτητα, συμμετοχη στα κοινα για τη ληξη συλλογικων αποφασεων, τετοια πραγματα. Που απ'οτι ειδα πανω στις δωσμενες απαντησεις ειναι σωστα, οποτε μου ψιλοφευγει το αγχος, ισως να μην ειναι ολα χαμενα τελικα :laugh:
 

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Πήγα μια βόλτα ως τον κάδο ανακύκλωσης και πέταξα όλα τα φυλλάδια. Πολύ το χάρηκα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,969 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,690 μηνύματα.
Πήγα μια βόλτα ως τον κάδο ανακύκλωσης και πέταξα όλα τα φυλλάδια. Πολύ το χάρηκα.

Κι εγώ μάζεψα φυλλάδια σημειώσεις βιβλία-βοηθήματα τα της έκθεσης και τα έβαλα στην ντουλάπα ώστε να μην τα βλέπω μέσα στο δωμάτιο. Αυτό θα το κάνω για κάθε μάθημα.:bigarmhug
 

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Έχω φτιάξει 3 στοίβες και βιβλία και φακέλους για τα υπόλοιπα μαθήματα και τα έχω ακουμπήσει το πάτωμα δίπλα στο γραφείο. Σιγά-σιγά θα πάρουν δρόμο!
 

Nicole2424

Νεοφερμένος

Η Nicole2424 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Στο α ζητούμενο αντί να γράψω τις ενέργειες με τις οποίες οι πολίτες κάνουν καθημερινά πράξη τη δημοκρατία έγραψα τις ενέργειες τις οποίες πρέπει να πραγματοποιήσουν οι πολίτες έτσι ώστε να κάνουν καθημερινα πράξη τη δημοκρατία. Λέτε να μου κόψουν πολλές μονάδες;;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,969 μηνύματα.
Στο α ζητούμενο αντί να γράψω τις ενέργειες με τις οποίες οι πολίτες κάνουν καθημερινά πράξη τη δημοκρατία έγραψα τις ενέργειες τις οποίες πρέπει να πραγματοποιήσουν οι πολίτες έτσι ώστε να κάνουν καθημερινα πράξη τη δημοκρατία. Λέτε να μου κόψουν πολλές μονάδες;;

Το ίδιο είναι δεν νομίζω να σου κόψουν.
 

Ηλίας Τ.

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπερα. Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Στο Β1 εγραψα Σ-Λ και οχι ολόκληρη τη λεξη δηλαδη Σωστο Λαθος. Υπαρχει περιπτωση να μου κοψουν μορια;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,969 μηνύματα.

Ηλίας Τ.

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Οκ ευχαριστω πολυ. Πραγματικα αν μου κοψουν απο εκει μορια , θα ειναι το μονο ερωτημα που θα εχανα μοναδες στο Θεμα Β. Ειναι κριμα..
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,969 μηνύματα.

SonGokuUI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Δυτικής Μακεδονίας (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Πω πω παιδιά, απίστευτη αίσθηση ότι δε θα ξανασχοληθώ μ' έκθεση. :thumbsup:
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Πω πω παιδιά, απίστευτη αίσθηση ότι δε θα ξανασχοληθώ μ' έκθεση. :thumbsup:
Πλάκα έχετε. Δηλαδή οι εξετάσεις που δίνετε σε τί αποσκοπούν νομίζετε; Αν περάσετε με το καλό σε μια σχολή, τί νομίζετε οτι θα κάνετε εκεί; Δε θα διαβάζετε, δε θα γράφετε εξετάσεις, δε θα κάνετε εργασίες; Εκτός αν δίνετε πανελλήνιες μόνο για την εμπειρία. Οι πανελλήνιες είναι ορεκτικό σε σχέση με το διάβασμα, το άγχος και το τρέξιμο που θα περάσετε στη σχολή σας για να την τελειώσετε.:hello:

Θυμάμαι κι εγώ που όταν έδωσα αρχαία έλεγα "ουφ ξεμπέρδεψα" και πρώτο εξάμηνο στη σχολή: Ιλιάδα από πρωτότυπο. Ταρατατάν!!!:loltooth:

Αλήθεια;Ω Θεέ μου μακάρι!Αν ισχύει τότε 16+!
Κράτα μικρό καλάθι.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Πλάκα έχετε. Δηλαδή οι εξετάσεις που δίνετε σε τί αποσκοπούν νομίζετε; Αν περάσετε με το καλό σε μια σχολή, τί νομίζετε οτι θα κάνετε εκεί; Δε θα διαβάζετε, δε θα γράφετε εξετάσεις, δε θα κάνετε εργασίες; Εκτός αν δίνετε πανελλήνιες μόνο για την εμπειρία. Οι πανελλήνιες είναι ορεκτικό σε σχέση με το διάβασμα, το άγχος και το τρέξιμο που θα περάσετε στη σχολή σας για να την τελειώσετε.:hello:

Θυμάμαι κι εγώ που όταν έδωσα αρχαία έλεγα "ουφ ξεμπέρδεψα" και πρώτο εξάμηνο στη σχολή: Ιλιάδα από πρωτότυπο. Ταρατατάν!!!:loltooth:


Κράτα μικρό καλάθι.
Θα συμφωνήσω μαζί σου
Και εγώ μιας και έδωσα δις πανελλήνιες υπέθεσα ότι έφυγε ένα βάρος
Ώσπου ήρθε η ώρα της εξεταστικής και αρχισα να λέω τσάμπα έλεγα έτσι...τώρα πχ έχω 1000 σελίδες να διαβάσω γενική ιατρική :cray: τι καλά που ήμουν με τις 100 της βιολογίας
Φώτη ναι να κρατήσεις μικρό καλάθι γιατί ποτέ δε ξέρεις τι γίνεται και το λιγότερο που μπορεις να κάνεις είναι να διατηρήσεις τη ψυχολογία σου στη μέση ούτε πολύ αισιόδοξια η απαισιόδοξια ....
Θα σου συνιστούσα αν έχεις τη αντοχή να μη κοιτάζεις τις απαντήσεις των θέματων γιατί υπάρχει ο κίνδυνος του αποσυντονισμου...Δωστα όλα να ξεμπερδευεις και μετά κάνεις τις προβλέψεις...
Εξάλλου είσαι ήδη περασμένος ;)
 

SonGokuUI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Δυτικής Μακεδονίας (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Πλάκα έχετε. Δηλαδή οι εξετάσεις που δίνετε σε τί αποσκοπούν νομίζετε; Αν περάσετε με το καλό σε μια σχολή, τί νομίζετε οτι θα κάνετε εκεί; Δε θα διαβάζετε, δε θα γράφετε εξετάσεις, δε θα κάνετε εργασίες; Εκτός αν δίνετε πανελλήνιες μόνο για την εμπειρία. Οι πανελλήνιες είναι ορεκτικό σε σχέση με το διάβασμα, το άγχος και το τρέξιμο που θα περάσετε στη σχολή σας για να την τελειώσετε.:hello:

Θυμάμαι κι εγώ που όταν έδωσα αρχαία έλεγα "ουφ ξεμπέρδεψα" και πρώτο εξάμηνο στη σχολή: Ιλιάδα από πρωτότυπο. Ταρατατάν!!!:loltooth:


Κράτα μικρό καλάθι.

Άφησέ μας να νιώσουμε αυτή την ωραία προσωρινή ανακούφιση και βλέπουμε μέχρι να έρθει η στιγμή. Δε νομίζω να σκέφτηκε κανείς μόλις σήμερα έγραψε τα τρεξίματα της Σχολής αλλά το ότι τελείωσε. :thumbup:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,969 μηνύματα.
Στο αντιπολιτεύεται δίνουν και το αντιμετωπίζει.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top