Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,222 εγγεγραμμένα μέλη και 2,423,248 μηνύματα σε 75,647 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 447 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Σπίτι στη Θεσσαλονίκη

kaleidoscope

Φοιτητής

H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 7,692 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε: στις 14:34, 27-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από mar!
εγω μαλλον θα κλεισω ενα στην ανω τουμπα θα παω να το δω αυριο...ειναι καλη περιοχη?και ποιες αλλες περιοχες ειναι καλες και κοντα στο απθ?
Θεωρείται καλή περιοχή, πρέπει να είναι γύρω στα 20' από τα πανεπιστήμια με λεωφορείο.

Αρχική Δημοσίευση από SotosA
Γενικά πάντως τα σπίτια στο κέντρο (προς Αγίου Δημητρίου μεριά) είναι επιεικώς άθλια και παααρα πολύ παλιά.
Όντως έτσι είναι.

Αρχική Δημοσίευση από Empristis
Εμεις ευτυχως ειχαμε σπιτι στην παπαναστασιου οποτε τωρα με το περας της ανακαινισης μονο να παω μονιμα εκει χρειαζεται.
Οι εγρραφες ειναι 13-30.Ποτε λετε να πατε εσεις?
Στην Παπαναστασίου έψαχνα σπίτι πριν από λίγο καιρό για να είμαι πιο κοντά στο Ιπποκράτειο αλλά τελικά αποφάσισα να κάτσω στην Καμάρα, με βολεύει περισσότερο.
Θα έλεγα να πας γύρω στη μέση, δηλαδή κατά τις 20.

Αρχική Δημοσίευση από Marquis
Ενα καινουργιο η πλήρως ανακατασκευασμένο στο κέντρο κοστίζει γύρω στα 400-420, για 35-40τμ.
Και λίγα λες!

Και όσο για τις ιατρικές εξετάσεις που χρειάζονται, από όσο ξέρω όλες οι σχολές απαιτούν ακτινογραφία θώρακος. Πάρτε τηλέφωνο την γραμματεία για να είστε σίγουροι!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Panos Kalapodi

Φοιτητής

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.

O Panos Kalapodi έγραψε: στις 13:56, 31-08-10:

Γεια σας και από εμένα παιδιά! Μιας και βρήκα σχετικό τόπικ (και επειδή ως δευτεροετής γνωρίζω την ταλαιπωρία της αναζήτησης σπιτιού), θα ήθελα να ενημερώσω όποιον ενδιαφέρεται πως στην πολυκατοικία μου (χτισμένη προ τριετίας) νοικιάζονται 2 διαμερίσματα σε φοιτητές. Η πολυκατοικία βρίσκεται στην οδό Ολυμπιάδος, στο κέντρο της Θεσσαλονίκης, στην αρχή της Άνω Πόλης...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dim92

Νεοφερμένος

Ο dim92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 25 μηνύματα.

O dim92 έγραψε: στις 16:22, 31-08-10:

Στην Ολυμπιαδος σε ποιό υψος?
Γιατι η αρχή της βολευει οσους ειναι στα ΤΕΙ, αλλά το τέλος της οσους ειναι στο Πανεπιστήμιο :-)
Παράθεση

Panos Kalapodi

Φοιτητής

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.

O Panos Kalapodi έγραψε: στις 16:31, 31-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από dim92
Στην Ολυμπιαδος σε ποιό υψος?
Γιατι η αρχή της βολευει οσους ειναι στα ΤΕΙ, αλλά το τέλος της οσους ειναι στο Πανεπιστήμιο :-)
Περίπου στη μέση, προς τη μεριά των Πανεπιστημίων! Η απόσταση μέχρι τα πανεπιστήμια καλύπτεται σε 15 λεπτά με τα πόδια...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kaleidoscope

Φοιτητής

H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 7,692 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε: στις 07:23, 01-09-10:

Στην δική μου οικοδομή πρέπει να ενοικιάζονται 3 διαμερίσματα. Είναι στην αρχή της Ιουλιανού, 5 λεπτά με τα πόδια από τα Πανεπιστήμια. Θα το κοιτάξω και θα σας πω λεπτομέρειες.

Edit: Είναι διαθέσιμα 4 διαμερίσματα, 2 των 80 τ.μ. και 2 των 50 τ.μ.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kaleidoscope : 01-09-10 στις 10:31.
Παράθεση

milanezos92

Δραστήριο Μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 212 μηνύματα.

O milanezos92 έγραψε: στις 10:51, 01-09-10:

νοικιαζεται και στη οικοδομη της γιαγιας μου ενα διαμερισμα 45 τ.μ με φυσικο αεριο, οικοδομη 5 ετων στον 5ο οροφο.....περιοχη νεαπολη , και για να πας πανεπηστημιο θες κανα 20 λεπτο.....τιμη 300 ευρω.
Παράθεση

azwtoo

Φοιτητής

H azwtoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H azwtoo έγραψε: στις 16:58, 01-09-10:

Γεια σας παιδες!εγω βρηκα σπιτι στη τριανδρια 30τ.μ.280 ευρω...ειχα βρει ενα και στισ συκιεσ 60τ.μ. ολοκαινουργιο 300 ευρω λογω γνωστου.αλλα δεν λεει ..νομιζω ειναι μακρια...του χρονου σκεφτομαι να συγκατοικησω οποτε και να αλλαξω σπιτι...τι σας λεει η περιοχη τριανδριας?
Παράθεση

milanezos92

Δραστήριο Μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 212 μηνύματα.

O milanezos92 έγραψε: στις 17:59, 01-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από azwtoo
Γεια σας παιδες!εγω βρηκα σπιτι στη τριανδρια 30τ.μ.280 ευρω...ειχα βρει ενα και στισ συκιεσ 60τ.μ. ολοκαινουργιο 300 ευρω λογω γνωστου.αλλα δεν λεει ..νομιζω ειναι μακρια...του χρονου σκεφτομαι να συγκατοικησω οποτε και να αλλαξω σπιτι...τι σας λεει η περιοχη τριανδριας?
κακος απεριψες τις συκιες.....σε 15 λεπτα εισαι πανεπηστημιο οση κινηση και να εχει
Παράθεση

ZETAXA

Διάσημο Μέλος

H ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 664 μηνύματα.

H ZETAXA έγραψε: στις 18:34, 01-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από mar!
εγω μαλλον θα κλεισω ενα στην ανω τουμπα θα παω να το δω αυριο...ειναι καλη περιοχη?και ποιες αλλες περιοχες ειναι καλες και κοντα στο απθ?

Η Τουμπα ειναι καλη περιοχη αλλα ακομη πιο κοντα στο απθ ειναι η τριανδρια και 40 εκκλησιες απλα το ενοικιο ειναι πιο υψηλο!
Παράθεση

ZETAXA

Διάσημο Μέλος

H ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 664 μηνύματα.

H ZETAXA έγραψε: στις 18:36, 01-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από azwtoo

Η Τριανδρια ειναι ησυχη περιοχη κοντα στο κεντρο και στο πανεπιστημιο!
Παράθεση

azwtoo

Φοιτητής

H azwtoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H azwtoo έγραψε: στις 23:43, 01-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από milanezos92
κακος απεριψες τις συκιες.....σε 15 λεπτα εισαι πανεπηστημιο οση κινηση και να εχει
λεσ??ρε εισαι ο πρωτος που μου το λεει αυτο...καλα δεν πειραζειι....θα κατσω τριανδρια και του χρονου βλεπουμε!!!
Παράθεση

Fani93

Φοιτητής

H Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 222 μηνύματα.

H Fani93 έγραψε: στις 21:07, 06-09-10:

να ρωτησω κι εγω κατι ψιλοακυρο?
σου επιτρεπουν οι ιδιοκτητες να βαλεις καρφια, βιδες κτλ στους τοιχους η οχι?
Παράθεση

dim92

Νεοφερμένος

Ο dim92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 25 μηνύματα.

O dim92 έγραψε: στις 21:51, 06-09-10:

E εντάξει μη το παρατραβηξεις και εσυ.Συνηθως ολοι αφηνουν.Πρέπει να ειναι πολυ παράξενος κάποιος για να μη το κάνει.Αλλωστε μετά απο κάθε ξενοικιαση, το βάφουν το σπιτι :-)
Παράθεση

Admiral

Φοιτητής

Ο Admiral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 187 μηνύματα.

O Admiral έγραψε: στις 23:17, 06-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από dim92
Αλλωστε μετά απο κάθε ξενοικιαση, το βάφουν το σπιτι :-)
Come again?
Παράθεση

BatForLashes<3 (Μαρία)

Φοιτητής

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H BatForLashes<3 έγραψε: στις 12:03, 07-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Fani93
να ρωτησω κι εγω κατι ψιλοακυρο?
σου επιτρεπουν οι ιδιοκτητες να βαλεις καρφια, βιδες κτλ στους τοιχους η οχι?
Tι να σου πω...εγώ πάντως δεν ρώτησα καν!Αλλά ακόμη κ αν θεωρεί κάποιος τα καδράκια π.χ. πολυτέλεια,τα ράφια πώς θα μπουν?Υποθέτω ότι δεν έχουν πρόβλημα... Γενικά αν είσαι συνεπής και τους γεμίσεις το μάτι από την αρχή (ασχέτως αν είναι δίκαιο αυτό ή όχι) σ' αφήνουν να του αλλάξεις τα φώτα
Παράθεση

annoula (Άννα)

Φοιτητής

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 179 μηνύματα.

H annoula έγραψε: στις 12:53, 07-09-10:

παιδια εγω βρηκα στη Βούλγαρη..σας φαινεται μακρια ; τα 'χα παιξει πια δεν εβρισκα τιποτα ! στις περιοχες γυρω απ το πανεπιστημιο ηταν πανακριβα ακομα και τα πολυ μικρα και παλια..σαν περιοχη μ'αρεσει παντως.λεωφορειο για το πανεπιστημιο εχει καθε 7' σχεδον.θα δω αν με βολευει η συγκοινωνια κι αν οχι...αστα να πανε ! αντε παλι να ψαχνω...
Παράθεση

Kelly:)

Φοιτητής

H Kelly:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 47 μηνύματα.

H Kelly:) έγραψε: στις 17:38, 07-09-10:

Εγώ έψαχνα 4 μέρες σπίτι και είδα οτι αχουρι υπήρχε.Δεν ήθελα να είναι και πολύ μικρό αλλά ουτε τεράστιο.
Κατέληξα σε ένα στη Κατω Τουμπα,50τμ 380 ευρω και καινουρια πολυκατοικια
γενικα ειμαι ευχαριστημενη γιατί ειμαι 50μ απο τη στάση του αστικού οποτε δεν θα έχω προβλημα
Παράθεση

shikabalas (Δημήτρης)

Φοιτητής

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.

O shikabalas έγραψε: στις 17:55, 07-09-10:

Παλι καλα που υπαρχετε και εσεις γιατι νομιζα μονο εγω εχω προβλημα και δεν βρισκω σπιτι που να με ικανοποιει.
Παράθεση

Ροδάνθη

Μαθητής Γ' λυκείου

H Ροδάνθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H Ροδάνθη έγραψε: στις 00:11, 19-09-10:

Δεν ήξερα οτι είναι τόσο ακριβή η πόλη μου...Αν θέλει κανείς παρέα για κανένα καφέ ας με ενημερώση...Δεν βρήκα δοθλειά και δεν έχω τι να κάνω...βαριέμαι...Ροδάνθη 18
Παράθεση

pepper ann (Έλενα)

Φοιτητής

H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H pepper ann έγραψε: στις 15:42, 20-09-10:

Κάτι λίγο άσχετο με το θέμα μας...
Αυτό το μετρό πότε λέτε να είναι έτοιμο?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Unseen skygge