Νοσηλευτική - μαιευτική - ιατρικά εργαστήρια

ana_07

Νεοφερμένος

Η ana_07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδια εχετε καμια γνωμη??? Ειναι ωραιες σχολες??
Διαβασα τα μαθηματα της νοσηλευτικης στο σαιτ του ΑΤΕΙ θεσσαλονικης και φαινονται πολυ ενδιαφερον , ωστοσο δεν εχω γνωρισει καμια νοσοκομα που να βρισκει ενδιαφερουσα τη δουλεια της!!
Τα ιατρικα εργαστηρια εχουν πειραματοζωα?? Κατι τετοιο διαβασα. Εχω μεγαλο θεμα με τα πειραματοζωα, δεν θα δηλωσω καμια σχολη που τα περιλαμβανει!
Στη βιοχημεια τι ακριβως κανουμε?? Εχει σχεση με διαλυματα, ογκομετρησεις κτλ της χημειας κατευθυνσης που απεχθανομαι??
Τα μαθηματα ειδικης ειδικης υποδομης ειναι τα επιλογης??
Εχω πολλες αποριες,το ξερω και οσο πλησιαζουν οι πανελληνιες αγχωνομαι!!! :worry:
Οποιος ξερει ας απαντησει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ήθελα εγώ ιατρικά εργαστήρια μια φορά και έναν καιρό. Δεν ασχολήθηκα και πολύ όμως γιατί μετά ξαναγύρισα στην ψυχολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ana_07

Νεοφερμένος

Η ana_07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ήθελα εγώ ιατρικά εργαστήρια μια φορά και έναν καιρό. Δεν ασχολήθηκα και πολύ όμως γιατί μετά ξαναγύρισα στην ψυχολογία.
Λατρευω ψυχολογια! Αλλα ειμαι θετικη και δεν μπορω να περασω.. Η νοσηλευτικη εχει μαθηματα ψυχολογιας, ψυχιατρικης και νευρολογιας γι αυτο κλεινω προς τα εκει, χωρις να εχω παρει καποια αποφαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Παιδια εχετε καμια γνωμη??? Ειναι ωραιες σχολες??
Διαβασα τα μαθηματα της νοσηλευτικης στο σαιτ του ΑΤΕΙ θεσσαλονικης και φαινονται πολυ ενδιαφερον , ωστοσο δεν εχω γνωρισει καμια νοσοκομα που να βρισκει ενδιαφερουσα τη δουλεια της!!
Τα ιατρικα εργαστηρια εχουν πειραματοζωα?? Κατι τετοιο διαβασα. Εχω μεγαλο θεμα με τα πειραματοζωα, δεν θα δηλωσω καμια σχολη που τα περιλαμβανει!
Στη βιοχημεια τι ακριβως κανουμε?? Εχει σχεση με διαλυματα, ογκομετρησεις κτλ της χημειας κατευθυνσης που απεχθανομαι??
Τα μαθηματα ειδικης ειδικης υποδομης ειναι τα επιλογης??
Εχω πολλες αποριες,το ξερω και οσο πλησιαζουν οι πανελληνιες αγχωνομαι!!! :worry:
Οποιος ξερει ας απαντησει!!
Στα πειραματόζωα μαθαίνεις και καλά πως φροντίζεις/συμπεριφέρεσαι στα ζώα αυτά, π.χ πως να κρατάς τον σκύλο για να είναι ήρεμος, μεθόδους αναπαραγωγής, συχνά προβλήματα υγείας κτλ. Δε δίνεται ιδιαίτερη βάση στο μάθημα αυτό ούτε έρχεσαι σε επαφή με ζώα.
Στη βιοχημεία θα κάνεις θεωρητικά για πρωτεϊνες/αμινοξέα/ορμόνες/ιχνοστοιχεία κτλ, και πρακτικά διάφορες εργαστηριακές μεθόδους όπως φωτομέτρηση, χρωματογραφία κ.α
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top