Τα προτερήματα και τα ελαττώματα μας

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Σαν άνθρωποι, όλοι μας έχουμε και από τα δύο...
Εσείς,ποια πιστεύετε ότι είναι τα κύρια προτερήματα και ποια τα κύρια ελαττώματά σας,όσον αφορά το χαρακτήρα ή τη συμπεριφορά (γενικώς όσον αφορά τον εαυτό σας) ;
Ξεκινώντας εγώ, νομίζω ότι βασικό μου προτέρημα είναι το ότι έχω αυτοέλεγχο όσον αφορά κάποια συναισθήματα όπως θυμός,ενθουσιασμός,κτλ, εννοώ, δεν τα εξωτερικεύω και πολύ, όπως επίσης και είμαι αρκετά ψύχραιμη σε πολλές περιστάσεις.
Τώρα σαν ελάττωμά μου, θα έλεγα ότι κάποιες φορές .. παρεξηγώ πάρα πολύ εύκολα ή βιάζομαι να βγάλω συμπεράσματα για πρόσωπα/γεγονότα/καταστάσεις,κτλ...
Παρακάτω τώρα... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Χμμ.. :hmm:
..το πιο βασικό προτέρημά μου θα έλεγα πως είναι ότι δεν εμπιστεύομαι τόοο εύκολα ό,τι μου πλασάρουν..δηλαδή θέλω να επεργαστώ πρώτα όσα γνωρίζω, γιατί την έχω πατήσει μια φορά και δε θέλω να μου ξανασυμβεί.. Ακόμη, γνωρίζω καλά τον εαυτό μου και αναγνωρίζω τις δυνατότητές μου χωρίς να καυχιέμαι γι'αυτές..ό,τι κάνω, το κάνω για μένα και όχι για να "πουλήσω" μούρη..
Ελάττωμα τώρα..δεν έχω καθόλου εγωισμό! Και δε μου αρέσει αυτό..κι επίσης, νοιάζομαι τόσο για τους γύρω μου που μερικές φορές φτάνω στο σημείο να γίνομαι θύμα εκμετάλλευσης..να με χειρίζονται, όπως θέλουν αυτοί και να μη μπορώ να "έχω το πάνω χέρι"..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia...!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η π = 3,14159 26535... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 379 μηνύματα.
τα προτερηματα μου ειναι οτι ειμαι διεκδικητικη ,κοινωνικη , προσιτη, και εχω εμφυτο ταλεντο να μπορω να ψυχολογησω και να χαρακτηρησω ενα ατομο απο την πρωτη φορα που θα το δω( παντα οι πρωτες εντυπωσεις που λαμβανω ειναι οι σωστες και μ το εχουν πει και αρκετοι φιλοι μ) και απο ελλατωματα...για να δω ειναι και λιγο δυσευρετα(:confused::confused::confused::eek::eek::eek::P:P:P)... λοιπον ειμαι παρορμητικη και δεν ειμαι καθολου ψυχραιμη ...επισης ειμαι λιγο επιπολαιη...ν

τα παραπανω προκυπτουν απο την δικη μου κριση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JustLikeMaria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η JustLikeMaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Tι θεωρω θετικο πανω μου:hmm:...ειμαι ευγενικο ατομο με αρκετο χιουμορ:),ακομα ειμαι παντα εκει για οποιον χρειαζετε την βοηθεια ή την συμπαρασταση μου,θα τον/την ακουσω και θα μαι κει για να προτυνω λυσεις ή απλα να του/της φτιαξω την διαθεση!!
Ελλατωματα: ενω σε οτι αφορα αλλους ειμαι θετικοτατη και δινω θαρρος, σε οτι αφορα εμενα ειμαι πολυ απαισιοδοξη, δεν πιστευω και πολυ στις δυνατοτητες μου και επισης αγχωνομαι παααρααα πολυ (για το οτιδηποτε:().....λιγη περισσοτερη αυτοπεποιθηση δεν θα μου εκανε κακο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Το προτέρημα μου είναι ότι δεν έχω ελαττώματα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Τα ελλατώματά μου... Ειμαι επιπόλαιη, πεισματάρα και ξενερώνω από το τίποτα (δεν εννοω συχνά, εννοω οτι μπορει να περναω θεικα και καποια στιγμη να ξενερωσω απιστευτα για ακυρο λογο :redface:)
Δεν ξέρω αν μετράει για προτέρημα αλλά προσπαθώ να είμαι ευγενική με όλους ακόμα κι αυτούς που μισώ και θέλω να τους βάλω κάτω και να τους πατάω και να τους δερνω και μετα να τους πιάσω από τα μαλλιά και να τους κάνω βόλτες (ποπο αγαπες...:P), συνηθως με καθηγητες γινεται αυτο αλλα και με ακυρα ατομα, γιατι πολύ απλά δεν θελω να χαλαω κανεναν... Η γιατι αυτος που μισω δεν ξερει οτι τον μισω και για διαφορους λογους δεν πρεπει να το μαθει :P Ειμαι λοιπον ΠΑΡΑ πολύ καλή στον ψεύτικο ενθουσιασμό, ψεύτικη χαρά... Ειπα δεν ξερω αν μετράει για προτέρημα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
κορίτσιααα :clapup: :clapup: :clapup:
μαλιστα zougraf xDD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εχεμ...
εχω πολλα και απο τις 2 πλευρες!
Ελλατωματα: θα μπορουσα να πω οτι τα παραταω αρκετα ευκολα και ''κολλαω'' με καποια πραγματα... Δεν ασχολουμε με πραγματα και με θεματα που μου ειναι αδιαφορα ( εγω προσωπικα το βλεπω ως αρηνιτικο αυτο βλ. αρχαια που δεν ασχολουμε και ετρεχα 2 μερες), ειμαι απολυτη με πολλα θεματα και δεν δεχομαι να πουν κατι αντιθετο σε αυτα που στηριζω ( εκτος κι αν εχουν τοοοσο δικαιο :redface: ). Τελος ειρωνευωμαι αρκετα προσωπα και καταστασεις... :|
Προτερηματα: μπορω να ακουω ωρες ολοκληρες καποιον να μου μιλαει για τα προβληματα του και να μου ζηταει συμβουλες... Αν καποιος χρειαστει την βοηθεια μου σε καμια περιπτωση δεν θα του πω οχι και θα κανω τα παντα για να τον βοηθησω! Αν προσπαθησω κατι τις περισσοτερες φορες το πετυχαινω. Εχω την τυχη να γνωρισω πολλα και διαφορετικα ατομα και εχω καταλαβει πως ακομα και ο εχθρος μας ειναι ανθρωπος, κανει λαθη οπως ολοι και οταν χρειαστει την βοηθεια μου θα ειμαι εκει και για εκεινον/εκεινη. Τελος η ευαισθησια μου ( αν και την εχω σε μεγαλο βαθμο κ αυτο θα επρεπε να ειναι στα ελλατωματα). Χαρη σε αυτη εχω βοηθησει πολυ καποια ατομα και μπορω να μπω ευκολοτερα στην θεση του αλλου

Αυτα τα ολιγα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω ελαττώματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Τα ελλατώματά μου... Ειμαι επιπόλαιη, πεισματάρα και ξενερώνω από το τίποτα (δεν εννοω συχνά, εννοω οτι μπορει να περναω θεικα και καποια στιγμη να ξενερωσω απιστευτα για ακυρο λογο :redface:)
Δεν ξέρω αν μετράει για προτέρημα αλλά προσπαθώ να είμαι ευγενική με όλους ακόμα κι αυτούς που μισώ και θέλω να τους βάλω κάτω και να τους πατάω και να τους δερνω και μετα να τους πιάσω από τα μαλλιά και να τους κάνω βόλτες (ποπο αγαπες...:P), συνηθως με καθηγητες γινεται αυτο αλλα και με ακυρα ατομα, γιατι πολύ απλά δεν θελω να χαλαω κανεναν... Η γιατι αυτος που μισω δεν ξερει οτι τον μισω και για διαφορους λογους δεν πρεπει να το μαθει :P Ειμαι λοιπον ΠΑΡΑ πολύ καλή στον ψεύτικο ενθουσιασμό, ψεύτικη χαρά... Ειπα δεν ξερω αν μετράει για προτέρημα :redface:


Άρα στα ελαττώματα βάλε ότι είσαι και υποκρίτρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Άρα στα ελαττώματα βάλε ότι είσαι και υποκρίτρια.
μπορεί απλά να θέλει να είναι ευγενική και συγκρατημένη.
άλλο το να παρακαλάει από μόνη της αυτούς που αντιπαθεί (μ'αυτό οκ ναι δε συμφωνω),κι άλλο να προσπαθεί να δείξει μιαν..ανωτερότητα,απ'το να φερθεί όπως της φέρονται,ξέρω'γω..
Εσύ δηλαδή με το που θα δεις κάποιον που αντιπαθείς θα πας να του σπάσεις αμέσως τα μούτρα; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Το προτερημα μου ειναι οτι ειμαι παντα εκει για οποιον με χρειαστει και γενικα μου αρεσει να βοηθαω πολυ ακομα και ακουγοντας τον αλλον εαν δεν μπορω να κανω κατι αλλο....Επισης και η υπομονη....Τα μειωνεκτιματα μου ειναι: Η ντροπη,η υπερβολικη ευαισθησια σε σημειο που κατανταει κουραστηκο,η χαμηλη μου αυτοπεποιθηση πολυ μεγαλο θεμα,το αγχος για τα παντα τεραστιο θεμα και οτι δεν ειμαι καθολου κοινωνικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul95

Δραστήριο μέλος

Ο paul95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Προτέρημά μου είναι ότι είμαι πολύ οργανωτικός και συνεπής στις υποχρεώσεις μου. Είμαι ευγενικός και ανοιχτός στην επικοινωνία, και όσους δεν συμπαθώ/δε με συμπαθούν, αδιαφορώ γι' αυτούς. Μπορώ εύκολα σχετικά να πάρω αποφάσεις. Τέλος είμαι ψύχραιμος σε ικανοποιητικό βαθμό και δεν άγχομαι καθόλου συχνά.
Ελαττώματα έχω επίσης αρκετά. Κατ'αρχάς είμαι πολύ κουτσομπόλης (όλοι μου το λένε), η υπομονή μου είναι ελάχιστη, εκνευρίζομαι εύκολα για θέματα εντός και εκτός σπιτιού, και το δείχνω, ιδίως όταν βρίσκομαι σπίτι, όπου η φωνή μου ακούγεται σε υψηλό τόνο. Πλήττω πολύ εύκολα και σε ορισμένα δευτερεύοντα ζητήματα, όπως η διατροφή ή η γυμναστική, δεν μπορώ να δείξω δύναμη χαρακτήρα και τα παρατάω εύκολα. Τέλος, μπορώ να γίνω τελειομανής σε εκνευριστικό βαθμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχω μόνο ένα ελάττωμα
Αγαπάω τα λάθος άτομα
Και πονάει η καρδιά μου η ριμάδα
Σαν την πληγωμένη μου Ελλάδα


Αριστοτελής 564 π.Χ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Έχω μόνο ένα ελάττωμα
Αγαπάω τα λάθος άτομα
Και πονάει η καρδιά μου η ριμάδα
Σαν την πληγωμένη μου Ελλάδα


Αριστοτελής 564 π.Χ.

αν σου πω οτι θα εγραφα ακριβως το ιδιο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω ελαττώματα.

Είναι αυτό που λέμε "Μόνο μια φορά νόμιζα ότι έκανα λάθος, αλλά τελικά έκανα λάθος."

Ελαττώματα: ξεροκέφαλος, ΑΚΟΙΝΩΝΗΤΟΣ

Προτερήματα: :bounce:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spitogata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Χμμ..:hmm:
Προτέρημά μου είναι ότι είμαι αρκετά κοινωνική!Έχω μάθει να λέω ό,τι σκέφτομαι και να εκφράζομαι ελεύθερα χωρίς να κρύβω τις απόψεις και τα συναισθήματά μου(διπλωματία δηλαδή μηδέν :P ).Έχω αντικειμενική κρίση,και μπορώ να συμβουλεύω αμερόληπτα :)
Ελαττώματά μου είναι ότι είμαι αρκετά ειρωνική :P και αυτό δεν με αφήνει να δείξω την ευαίσθητη πλευρά μου που είμαι 100% σίγουρη ότι έχω κάπου μέσα μου βαθιά :P Επίσης δεν έχω υπομονή..καθόλου :P και είμαι και αρκετά πεισματάρα..μμμ..τι άλλο..όλο και κανένα άλλο αρνητικό θα έχω,που προφανώς μου βγαίνουν πιο εύκολα από τα θετικά,αλλά δεν μου έρχονται τώρα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Προτερήματα: Εργατικός, αποτελεσματικός, πειθαρχημένος

ΕλαττωματΑΡΕΣ: Κυκλοθυμικός, πάρα πολύ πεισματάρης (άμα μουλαρώσω δεν μπορείς να μου αλλάξεις γνώμη που να χτυπιέσαι) και αν θυμώσω βαστάτε τούρκοι τ' άρματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑνεξαρτητηΛεμε

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΑνεξαρτητηΛεμε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Έχω μόνο ένα ελάττωμα
Αγαπάω τα λάθος άτομα
Και πονάει η καρδιά μου η ριμάδα
Σαν την πληγωμένη μου Ελλάδα


Αριστοτελής 564 π.Χ.

Έλα ρε Βασιλάκη φτιάξε μας:drunk:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δρ. Σπίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δρ. Σπίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Ελαττώματα: Είμαι εντελώς "χύμα", ασυνεπής, απειθάρχητος, αναίσθητος και ως ένα βαθμό ανήθικος και αδίστακτος (είμαι συνήθως απόλυτα ειλικρινής αλλά δε διστάζω να πω ψέματα όποτε χρειάζεται). Δεν μπορώ να βάλω κανενός είδους πρόγραμμα στη ζωή μου και είμαι λίγο περισσότερο τεμπέλης απ' ό,τι θά 'πρεπε. Είμαι ξενύχτης και παρασύρομαι εύκολα. Επίσης μερικές φορές είμαι πάρα (μα πάρα) πολύ πεισματάρης. Είμαι αμετανόητος ακόμη και για αποφάσεις μου που γνωρίζω ότι ήταν λάθος. Τέλος, είμαι ψιλοnoob στις actual σχέσεις μου με το αντίθετο φύλο, αν και στη θεωρία τα πάω καλά.

Προτερήματα: Είμαι πολύ κοινωνικός και φιλικός με τους γύρω μου, ανεξάρτητα από το περιβάλλον τους. Αυθεντικά καλοπροαίρετος και ευγενικός, με όρεξη για εθελοντική προσφορά. Έχω ηγετικές ικανότητες, κριτική σκέψη και πρακτικό μυαλό. Εντελώς ψύχραιμος, ρεαλιστής στις κρίσεις μου, σε βαθμό κυνισμού μερικές φορές. Είμαι αντικειμενικά έξυπνος αλλά δε θεωρώ ότι διαφέρω σε κάτι από το μέσο άνθρωπο, απλώς έτυχε και μου δόθηκαν κάποιες ευκαιρίες. Έχω υψηλή αυτοπεποίθηση και αμφιβάλλω σπάνια για τον εαυτό μου (σε αυτό με επηρέασε και ο τύπος του άβαταρ). Παρόλο που νιώθω πολλές φορές ότι κατέχω την απόλυτη αλήθεια για κάποιο ζήτημα πάντα ακούω και τους άλλους, εν τέλει βγάζοντας πολλά χρήσιμα συμπεράσματα και από τις δικές τους παρεμβάσεις. Τέλος, το σημαντικότερο: Έχω γνωρίσει την αξία της αυτοβελτίωσης και κάνω κάθε μέρα ένα μικρό βήμα για να περιορίσω τα ελαττώματα μου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top