Βιβλία για γρήγορη εκμάθηση γαλλικών

Natalieh99

Νεοφερμένος

Η Natalieh99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Λοιπόν θα ήθελα την βοήθεία σας σε ένα θέμα που με απασχολεί. Γράφτηκα σε καινούριο σχολείο. Το πρόβλημα είναι πως από πέρσυ ξεκίνησαν εκμάθηση γαλλικών στην τάξη όπου πρόκειται να πάω ... Προσωπικά δεν έχω ιδέα από γαλλικά και το πληροφορήθηκα πρόσφατα (ό,τι μάθαιναν και πέρσυ γαλλικά) έτσι δεν έχω καιρό για φροντιστήριο. Θα ήθελα να μου προτείνεται μια σειρά βιβλίων που να περιέχει λεξιλόγιο και γραμματική, μα να είναι και γρήγορη ώστε τουλάχιστον να μπορώ να φτάσω και τα υπόλοιπα παιδιά στην τάξη... Να είναι βιβλίο εντατικής εκμάθησης αλλά να τα εξηγεί και στα ελληνικά... Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Σιγά το επίπεδο των γαλλικών που κάνουν σε δημόσιο σχολείο. Δεν διδάσκονται και κάτι φοβερό, μόνο τα βασικά. Με τα γαλλικά του σχολείου ούτε πτυχίο δεν μπορείς να πάρεις. Εκτός αν πας σε ιδιωτικό σχολείο και έχετε πιο δύσκολα βιβλία, αλλά και εκεί το επίπεδο είναι πολύ μικρό.

Μπορείς να αγοράσεις τα περσινά βιβλία που κάνανε και ένα γαλλοελληνικό λεξικό και να τα κάνεις από την αρχή. Ούτε φροντιστήριο χρειάζεται ούτε πολύ διάβασμα, είναι πολύ απλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,841 μηνύματα.
Αγορασε καμια μεθοδο ανευ διδασκαλου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natalieh99

Νεοφερμένος

Η Natalieh99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Σιγά το επίπεδο των γαλλικών που κάνουν σε δημόσιο σχολείο. Δεν διδάσκονται και κάτι φοβερό, μόνο τα βασικά. Με τα γαλλικά του σχολείου ούτε πτυχίο δεν μπορείς να πάρεις. Εκτός αν πας σε ιδιωτικό σχολείο και έχετε πιο δύσκολα βιβλία, αλλά και εκεί το επίπεδο είναι πολύ μικρό.

Μπορείς να αγοράσεις τα περσινά βιβλία που κάνανε και ένα γαλλοελληνικό λεξικό και να τα κάνεις από την αρχή. Ούτε φροντιστήριο χρειάζεται ούτε πολύ διάβασμα, είναι πολύ απλά.


Λοιπόν σε ευχαριστώ που απάντησες!!!! Πάω σε ιδιωτικό αλλά η δασκάλα μου είναι πολύ τέλεια και θα με βοηθήσει! Αγόρασα βέβαια το γαλλικά χωρίς δάσκαλο και σκοπεύω να αγοράσω ένα λεξικό!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Λοιπόν σε ευχαριστώ που απάντησες!!!! Πάω σε ιδιωτικό αλλά η δασκάλα μου είναι πολύ τέλεια και θα με βοηθήσει! Αγόρασα βέβαια το γαλλικά χωρίς δάσκαλο και σκοπεύω να αγοράσω ένα λεξικό!!!:)

Αν πάρεις και ένα λεξικό και διαβάσεις από την αρχή τα βιβλία είσαι καλυμμένη. Δεν χρειάζεται να ξοδέψεις λεφτά για μαθήματα με δάσκαλο.

Ποια βιβλία κάνετε στο σχολείο ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top