Πανελλήνιες 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.
μα το έχει κανένας άλλος αυτό, κάθε φορά που τα πιάνει να νευριάζει απίστευτα;
Όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Αντε για να νιωσετε λιγο καλυτερα , σε 6 μερες πιανω διαβασμα κ εγω παρεουλα ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

triantafullaki :)

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η triantafullaki :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Κι εγώ αρκετές φορες :/:

Ισχύει ότι πρέπει να διαβάσουμε αυτά που βγήκαν στη Λογοτεχνία γιατί μπορεί να ξαναμπούν;:confused:
(έτσι μου είπε ο καθηγητής μου)

Καλημέρα :) .Η ύλη αναρτήθηκε επίσημα στην εφημερίδα της κυβέρνησης από το υπουργείο παιδείας και αφορά τις πανελλήνιες του 2014. Δεν έχει συμβεί ποτέ κάτι τέτοιο, δηλαδή να ανακοινωθεί επίσημα και να αλλάξει μετά, πόσο μάλλον να βγάλουν έργα από τη λογοτεχνία και να βάλουν άλλα :P .Τώρα αν αλλάξει το 2015 είναι άλλο θέμα, μήπως αυτό εννοεί ο καθηγητής σου. Μήπως στο λέει γιατί σου δίδαξε και έργα που βγήκαν από την ύλη ; Γιατί αρκετοί δεν περιμένουν να ανακοινωθεί επίσημα η ύλη και αρχίζουν να διδάσκουν ειδικά στη λογοτεχνία, όλα τα ποιήματα για παράδειγμα και μετά βρίσκονται μπροστά σε δυσάρεστες εκπλήξεις ;) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSquirrel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SuperSquirrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
οταν το Topic θα εχει φτασει γυρω στις 400 σελιδες θα εχουν τελειωσει και οι πανελληνιες !!!!! αχ summer 2014
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Καλημέρα :) .Η ύλη αναρτήθηκε επίσημα στην εφημερίδα της κυβέρνησης από το υπουργείο παιδείας και αφορά τις πανελλήνιες του 2014. Δεν έχει συμβεί ποτέ κάτι τέτοιο, δηλαδή να ανακοινωθεί επίσημα και να αλλάξει μετά, πόσο μάλλον να βγάλουν έργα από τη λογοτεχνία και να βάλουν άλλα :P .Τώρα αν αλλάξει το 2015 είναι άλλο θέμα, μήπως αυτό εννοεί ο καθηγητής σου. Μήπως στο λέει γιατί σου δίδαξε και έργα που βγήκαν από την ύλη ; Γιατί αρκετοί δεν περιμένουν να ανακοινωθεί επίσημα η ύλη και αρχίζουν να διδάσκουν ειδικά στη λογοτεχνία, όλα τα ποιήματα για παράδειγμα και μετά βρίσκονται μπροστά σε δυσάρεστες εκπλήξεις ;) .

Ναι, αυτά που βγήκαν τα είχαμε κάνει αλλά μου είπε πως έχει ξαναγίνει άλλη μια φορα(μου είπε χρονολογία, αλλά δε θυμάμαι).Τι να κάνω τώρα να τα διαβάσω ή όχι?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Ναι, αυτά που βγήκαν τα είχαμε κάνει αλλά μου είπε πως έχει ξαναγίνει άλλη μια φορα(μου είπε χρονολογία, αλλά δε θυμάμαι).Τι να κάνω τώρα να τα διαβάσω ή όχι?:worry:

οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Ισχύει ότι πρέπει να διαβάσουμε αυτά που βγήκαν στη Λογοτεχνία γιατί μπορεί να ξαναμπούν;:confused:
(έτσι μου είπε ο καθηγητής μου)
Tι εννοείς; Μας κάνεις πλάκα, ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

triantafullaki :)

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η triantafullaki :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Ναι, αυτά που βγήκαν τα είχαμε κάνει αλλά μου είπε πως έχει ξαναγίνει άλλη μια φορα(μου είπε χρονολογία, αλλά δε θυμάμαι).Τι να κάνω τώρα να τα διαβάσω ή όχι?:worry:

Μήπως σου ανέφερε μία περίπτωση το 2006-2007 κάπου τότε κατά την οποία άλλαξε η ύλη της ιστορίας και είχαν όλοι προετοιμαστεί σε άλλες σελίδες το καλοκαίρι και άλλαξε η ύλη με συνέπεια να διαβάζουν άλλα το καλοκαίρι τα οποία έμειναν εκτός τελικά ;-) ; Η ύλη έχει ανακοινωθεί επίσημα και δε θα αλλάξει !! Αυτή είναι η γνώμη μου τουλάχιστον ;-) .Να διαβάσεις ΜΟΝΟ όσα είναι στην ύλη :) εννοείται. Καλή προετοιμασία :) !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
μα το έχει κανένας άλλος αυτό, κάθε φορά που τα πιάνει να νευριάζει απίστευτα;

Εγώ.Μου σπάνε τα νεύρα.Είναι το μόνο μάθημα με το οποίο έχω τόσο μεγάλο πρόβλημα.

Πολλές ασκήσεις δε μου βγαίνουν με τίποτα.Άλλες μου βγαίνουν με τα χίλια ζόρια.

Πάντως τώρα έχω λίγο χρόνο και κάθομαι και τα παλεύω λίγο.Το χειμώνα άμα είναι καμιά ζόρικη και δε μου βγαίνει θα την παρατάω.Δεν μπορώ να ασχολούμαι μόνο με ένα μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Συδνευ πού χάθηκες; Πώς τα πας; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Συδνευ πού χάθηκες; Πώς τα πας; :)

Ξεκινήσαμε τη Δευτέρα φροντιστήρια και δεν είχα χρόνο για να μπαίνω.Καλά είμαι.
Ξεκινήσαμε με όρεξη.Μένει να δούμε πως θα τελειώσουμε!
Εσύ πως είσαι.Ξεκίνησες μαθήματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Πώς σου φαίνονται τα μαθήματα;
Τη δευτέρα γράφω διαγώνισμα στα μαθηματικά και εξου ο θυμός :P
Το καλοκαίρι δούλεψα πολύ την ψυχολογία μου. Τίποτα άλλο :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Πώς σου φαίνονται τα μαθήματα;
Τη δευτέρα γράφω διαγώνισμα στα μαθηματικά και εξου ο θυμός :P
Το καλοκαίρι δούλεψα πολύ την ψυχολογία μου. Τίποτα άλλο :whistle:

Μαθηματικά,φυσική και βιολογία έκανα και πέρυσι.Δεν έχω αλλάξει γνώμη για κανένα από τα τρία.Μισώ τα μαθηματικά και λατρεύω τα άλλα δύο.
Χημεία ένα δίωρο έχω κάνει μέχρι τώρα.Καλή μου φάνηκε εντάξει.Θέλω να περάσει λίγος καιρός ακόμα όμως για να πω με σιγουριά.
Μιγαδικούς;Καλή επιτυχία.Άλλαξέ τους τα φώτα.:P
Ναι κι εγώ το ίδιο.Γενικά είμαι αισιόδοξο άτομο,αλλά δεν είναι λίγες οι φορές που έφαγα τα μούτρα μου.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Μαθηματικά,φυσική και βιολογία έκανα και πέρυσι.Δεν έχω αλλάξει γνώμη για κανένα από τα τρία.Μισώ τα μαθηματικά και λατρεύω τα άλλα δύο.
Χημεία ένα δίωρο έχω κάνει μέχρι τώρα.Καλή μου φάνηκε εντάξει.Θέλω να περάσει λίγος καιρός ακόμα όμως για να πω με σιγουριά.
Μιγαδικούς;Καλή επιτυχία.Άλλαξέ τους τα φώτα.:P
Ναι κι εγώ το ίδιο.Γενικά είμαι αισιόδοξο άτομο,αλλά δεν είναι λίγες οι φορές που έφαγα τα μούτρα μου.:D
Η χημεία δε μου αρέσει φέτος :/
Μιγαδικούς, όρια μέχρι και το άπειρο, συναρτήσεις. Ευχαριστώ :)
Δεν μπορείς να φανταστείς πόσοι μου λένε να προσέξω το άγχος, μεγαλύτεροι, γονείς..Είναι απίστευτο το πόσους έχει κάψει :no: :warn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Η χημεία δε μου αρέσει φέτος :/
Μιγαδικούς, όρια μέχρι και το άπειρο, συναρτήσεις. Ευχαριστώ :)
Δεν μπορείς να φανταστείς πόσοι μου λένε να προσέξω το άγχος, μεγαλύτεροι, γονείς..Είναι απίστευτο το πόσους έχει κάψει :no: :warn:

Δεν τη θεωρείς ενδιαφέρον μάθημα εννοείς;Εντάξει και μένα δεν μου έκανε ποτέ τρομερή εντύπωση αλλά αφού δε με έχει δυσκολέψει γενικά μέχρι τώρα δεν μπορώ να πω ότι την αντιπαθώ κιόλας.Μου φτάνει που δεν με παιδεύει.
Έχεις προχωρήσει κάμποσο.Εμείς στην προετοιμασία είχαμε κάνει μιγαδικούς και είχαμε ξεκινήσει και το επόμενο κεφάλαιο λίγο,αλλά τώρα που ξανά αρχίσαμε πιάσαμε πάλι τους μιγαδικούς σε πιο ανεβασμένο όμως επίπεδο αυτή τη φορά.Το ίδιο θα κάνουμε και με το επόμενο κεφάλαιο.Διαγώνισμα στους μιγαδικούς εγώ γράφω στις 15/9.
Βιολογία κατ. μέχρι που έχετε φτάσει;
Κοίτα το άγχος είναι ένα μεγάλο θέμα για πολλούς(και για μένα),αλλά προσπάθησε μέσα στη χρονιά σιγά σιγά να το ξεπεράσεις.Τόσα διαγωνίσματα έχουμε γράψει πια.Δεν είναι οι πρώτη φορά που δίνουμε εξετάσεις;
Το άγχος που έχεις εσύ σε επηρεάζει και την ώρα που γράφεις ή μόνο τώρα το σκέφτεσαι πολύ και σου ρίχνει την ψυχολογία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
καλησπερα παιδια!! εχω καποιες αποριες..
quod illic civitati nomen dedit
tum camillus diu absens dictator est factus
πως γινονται απαρεμφατικες γτ εχω μπερδευτει;

στα λατινικα στο μαθημα 21 το interemptis ειναι αρσενικο η θηλυκο;

οταν μας ζηταει να γραψουμε το συντακτικο ρολο των ουδετερων ουσιαστικων εμος κειμενου χρειαζεται να αναφερουμε και εμπροθετους και επιθετικους;

τελος, εχουμε για παραδειγμα το secutus est και μας ζητειται να γραψουμε τους ενεργητικους τυπους.. στο απαρεμαφατο μελλοντα για παραδειγμα χρειαζεται να γραψουμε και τους 2 αριθμους;

σορρυ αν σας κουρασα..λυστε μου αν γινεται αυτες τις αποριες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
οταν μας ζηταει να γραψουμε το συντακτικο ρολο των ουδετερων ουσιαστικων εμος κειμενου χρειαζεται να αναφερουμε και εμπροθετους και επιθετικους;

τελος, εχουμε για παραδειγμα το secutus est και μας ζητειται να γραψουμε τους ενεργητικους τυπους.. στο απαρεμαφατο μελλοντα για παραδειγμα χρειαζεται να γραψουμε και τους 2 αριθμους;

Την απορία με το πράσινο δεν την κατάλαβα καθόλου.:confused:

Στη δεύτερη, διατηρείς τον αριθμό που σου δίνεται.:)


Δεν έχω μπροστά μου το βιβλίο για να σου απαντήσω στα υπόλοιπα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paracelsus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Paracelsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
καλησπερα παιδια!! εχω καποιες αποριες..
quod illic civitati nomen dedit
tum camillus diu absens dictator est factus
πως γινονται απαρεμφατικες γτ εχω μπερδευτει;

στα λατινικα στο μαθημα 21 το interemptis ειναι αρσενικο η θηλυκο;

οταν μας ζηταει να γραψουμε το συντακτικο ρολο των ουδετερων ουσιαστικων εμος κειμενου χρειαζεται να αναφερουμε και εμπροθετους και επιθετικους;

τελος, εχουμε για παραδειγμα το secutus est και μας ζητειται να γραψουμε τους ενεργητικους τυπους.. στο απαρεμαφατο μελλοντα για παραδειγμα χρειαζεται να γραψουμε και τους 2 αριθμους;

σορρυ αν σας κουρασα..λυστε μου αν γινεται αυτες τις αποριες..

Απαρεμφατικές τις κάνεις τρέποντας το ρήμα σε απαρέμφατο και ό,τι αυτό συνεπάγεται ...
Το interemptis είναι αρσενικό διότι αναφέρεται στο Gallos !
Όχι δεν τους αναφέρεις αφού σου ζητάει ουσιαστικά και μόνο αυτά γράφεις ...
Το secutus est (από το sequor) είναι ρήμα αποθετικό της 3ης οπότε κρατάει κάποιους τύπους από την ενεργητική (από τη Β'λυκείου γνωστό) ... Το απαρέμφατο του μέλλοντα θα το γράψεις στην Ε.Φ και μόνο ... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shanks7

Νεοφερμένος

Ο Shanks7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Χωρις να θελω να προσβαλω..τα αγορια της θεωρητικης εχουν τοσο πλακα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top