Έρωτας & Οικογένεια

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Ο.ο εγώ λέω να γίνει και δημοσκόπηση και να γίνουν και split "Η σχέση μου Vs. HMMY" και "Οι γονείς μου Vs. HMMY".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Ο.ο εγώ λέω να γίνει και δημοσκόπηση και να γίνουν και split "Η σχέση μου Vs. HMMY" και "Οι γονείς μου Vs. HMMY".

Δεν πολυκαταλαβαίνω το σκοπό του σχολίου σου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ο.ο εγώ λέω να γίνει και δημοσκόπηση και να γίνουν και split "Η σχέση μου Vs. HMMY" και "Οι γονείς μου Vs. HMMY".

Δεν πολυκαταλαβαίνω το σκοπό του σχολίου σου:)

Α είναι πολύ απλό. Οι ΗΜΜΥ ακούγονται πολύ τελευταία και γενικά πολλοί είναι αυτοί που φτιάχνουν συγκριτικά τοπικ για ΗΜΜΥ VS άλλες σχολές και γενικά θεωρούν την σχολή το κάτι άλλο λόγω της μεγάλης βάσης (χαζό κριτήριο). Απλά ήθελε να commentαρει με χιουμοριστικό τρόπο. Αλλά και πάλι μπορεί και όχι... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Α είναι πολύ απλό. Οι ΗΜΜΥ ακούγονται πολύ τελευταία και γενικά πολλοί είναι αυτοί που φτιάχνουν συγκριτικά τοπικ για ΗΜΜΥ VS άλλες σχολές και γενικά θεωρούν την σχολή το κάτι άλλο λόγω της μεγάλης βάσης (χαζό κριτήριο). Απλά ήθελε να commentαρει με χιουμοριστικό τρόπο. Αλλά και πάλι μπορεί και όχι... :P


Ααααα
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
οι γονεις σου εχουν σχεση, μεταξυ τους...πρεπει να κατανοησουν πως οπως συμβαινει και συνεβη με αυτους ετσι κι συ θα βρεις καποιον να αγαπησεις και να σε αγαπησει.....η αγπη τους ειναι διαφορετικη, εχει μητρικο στυλ, η ερωτικη ειναι αλλο πραγμα, η μια δν αναιρει την αλλη, βεβαια η ερωτικη αν εξελιχθει καλα γινεται πολυ πιο ισχυρη κι εντονη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Ψεματάκια, Ψέματα, Ψεματάρες...

Εσείς τί λέτε στους καημένους τους γονείς σας?

Δε λέτε? Ναι καλά, ...

Όλοι έχουμε πει στον καιρό μας...

Μάλιστα κάποιες φορές, οι λίγο μεγαλύτεροι, κοιτώντας πίσω και βλέποντας τί ψέμματα έχουμε αραδιάσει, τρομάζουμε καθώς τώρα τα βλέπουμε από άλλο πρίσμα. Ειδικά εκείνο το "αλλού πάω κι αλλού λέω ότι πάω" νομίζω ότι φοριέται ακόμα ως το απόλυτο διαχρονικό συνολάκι στην collection των ψεμμάτων...


Κι από την άλλη, άραγε οι γονείς εκτιμούν ή και επιβραβεύουν την ειλικρίνεια ή τη θεωρούν ως κάτι το δεδομένο από την πλευρά των παιδιών τους?

Αλήθεια, πώς θα τα μπαλώνατε αν σας έπιαναν? :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Προσωπικά ανήκω στην κατηγορία των "ψευτών" με μη πετυχημένα ψεματάκια. Γι' αυτό αν πω ένα ψέμα, θα είναι κάτι που να μην καρφωθώ μετά και βρεθώ σε δύσκολη θέση. Επειδή όμως, σχεδόν πάντα "μιλάω" μέσω των έργων μου δεν χρειάστηκε ποτέ να πω ψέματα για να καλύψω κάτι. Ακόμη κοιμάμαι με ήσυχο το κεφάλι...:P

Γενικά, οι γονείς μου με την στάση τους τόσα χρόνια, δεν με έμαθαν να αναζητώ το "ψέμα" ως κουκούλα επειδή και εκείνοι ήταν και είναι ειλικρινείς απέναντί μου. Ευτυχώς, δεν μάθαμε ως οικογένεια να ζούμε με "μυστικά" οπότε και η αναγκαία ύπαρξη των ψεμάτων, είτε αθώων είτε χοντρών. Ό,τι ξέρουμε το μοιραζόμαστε από κοινού, αλλά πάντα υπάρχει η διαχωριστική γραμμή που λέγεται "διακριτικότητα" η οποία τηρείται ευλαβικά εκατέρωθεν. Έτσι, πάντα έχουμε ανάγκη ο ένας τον άλλο, ως μέλη της οικογένειας, γι' αυτό και δεν καταφύγαμε ποτέ στην ανάγκη για ψέματα. Τώρα το γεγονός, ότι δεν μπορώ να πω "καλά" ψέματα δεν ξέρω πόσο καλό είναι στον κοινωνικό περίγυρο (π.χ. συγγενείς, ερωτικές σχέσεις,...κτλ) ο οποίος σε μεγάλο βαθμό "συντηρείται" με ψέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cuius Cuius

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Γενικά δεν τους λέω ψέματα. Προτιμώ να έχουμε ειλικρινή σχέση με τους γονείς μου. Εξάλλου, αν πάω να πω ψέμα, τότε σίγουρα θα καρφωθώ αργά ή γρήγορα... :redface:

Αυτό που μπορώ να κάνω τουλάχιστον είναι να τους αποκρύψω την αλήθεια. Π.χ. μπορώ να πω στην μητέρα μου ότι θα βγω με τον Τάδε για μια βόλτα, αλλά δεν θα της πω κιόλας ότι τα 'χουμε!!! ;)

Πάντως, πιστεύω ότι είναι πολύ δύσκολο να πεις ψέματα σε κάποιον γονέα ο οποίος γενικά ασχολείται μαζί σου αρκετά και νοιάζεται. Ειδικά άμα δεν είσαι καλός ηθοποιός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Σκέψου ότι κάποια στιγμή, οι "κουκούλες" πέφτουν και οι αποκαλύψεις έχουν οδυνηρές συνέπειες μετά. Το δικό σου παράδειγμα «θα βγω με τον Τάδε για μια βόλτα, αλλά δεν θα της πω κιόλας ότι τα 'χουμε» δεν το θεωρώ ψέμα με την έννοια του ψέματος. Πετυχημένα κατ' εμέ, ψέματα λένε μόνο οι πολιτικοί. Βέβαια δεν καταλαβαίνω που είναι το μεμπτό να πεις την αλήθεια, ότι έχεις σχέση; Λες και είναι κακό να ερωτεύεσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Δε μπορώ να λέω ψέματα. Θα κοκκινίσω και θα με πιάσει γέλιο ή θα μου κοπεί η φωνή. :redface:
Οπότε και να θέλω να πω...Με καταλαβαίνουν πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
(...) Ό,τι ξέρουμε το μοιραζόμαστε από κοινού, αλλά πάντα υπάρχει η διαχωριστική γραμμή που λέγεται "διακριτικότητα" η οποία τηρείται ευλαβικά εκατέρωθεν. (...).

Η διακριτικότητα είναι εξαιρετικά σημαντική σε μια οικογένεια,... και πιστεύω ότι κάθε γονέας θα κρατούσε διακριτική στάση απέναντι στο παιδί του εάν ήξερε ότι αυτό θα του μιλήσει με κάθε ειλικρίνεια εάν χρειαστεί το παραμικρό...
Κάποιες φορές οι γονείς μπορεί να φοβηθούν ότι δεν θα τα μάθουν όλα εγκαίρως κι αυτό τους κάνει να χώνουν λίγο τη μύτη τους... και τα παιδιά, προσπαθούν να προστατέψουν την ιδιωτικότητα τους ακόμα και με κάποιο ψέμα.




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Οσο ημουν στην εφηβεια ειχα πει 2 φορες χοντρο ψεμα,οτι και καλα ειμαι βολτα με τις κολλητες μου,ενω ημουν με γκομενο αγνωστου ταυτοτητος...

φυσικα την ψιλιαστηκανε τη δουλεια,δεν γεννηθηκαν χθες:P

ενιγεουει,μετα απο μερες δεν κρατιομουν και τους τα ελεγα''θυμαστε που ελεγα οτι ειχα βγει με τις ταδε; ε δεν βγηκα με αυτες αλλα με αγορι :P''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Δεν λέω ψέματα απλά δεν λέω την αλήθεια ολόκληρη................... Αυτή μόνο η αδελφή μου την ξέρει πάντα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Δε λέω .Είμαι τόσο γκαντέμω που όσες φορές έχει τύχει να πω αποκαλύφθηκα και δεν ήξερα πώς να τα μπαλώσω:redface:

Αν δεν θέλω να πω την αλήθεια απλώς δεν απαντάω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Αυτή μόνο η αδελφή μου την ξέρει πάντα!
:clapup:Τι καλοί που είναι μερικοί αδερφούληδες....:):D(κι ο δικός μου τέτοιος είναι....;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThrilosG7-94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ThrilosG7-94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Μπορώ να πω ότι είμαι καλός ψέκκας! Αλλά τις περισσότερες φορές τα λέω χύμα και τσουβαλάτα!! (ο πατέρας μου είναι ένας από τους κολλητούς μου) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Παλιά, όταν ήμουν μικρή, έλεγα ψεματάκια, κυρίως για το με ποιον θα βγω. Έλεγα πχ. ότι θα βγω με φίλες, αλλά έβγαινα με αγόρι ξέρω γω.:redface:
Ή ακόμα πιο παλιά, επειδή οι γονείς μου δε με άφηναν να πηγαίνω όπου να΄ναι, τους έλεγα ότι θα πάω βόλτα γύρω στη περιοχή, ενώ ήταν φορές που έπαιρνα ΗΣΑΠ και πήγαινα όπου να' ναι.:(
Υπήρχαν φορές που με είχαν "πιάσει" και προσπαθούσα με κάθε τρόπο να δικαιολογούμαι, απλά από ένα συμβάν που έγινε, και κυριολεκτικά με ΕΠΙΑΣΑΝ, δεν ξαναέκανα βλακεία. Ό,τι μου έλεγαν το έκανα για να ξανακερδίσω και πάλι την εμπιστοσύνη τους, και πραγματικά, αν γυρνούσα το χρόνο πίσω θα φρόντιζα να μην τους λέω ψέματα.:/:

Τώρα, ντάξει, δε τους λέω ούτε ένα τόσο δα ψεματάκι, δεν τους κρύβω τίποτα και έχω ηρεμήσει ειλικρινά. Δεν έχω το άγχος του "αχ κι αν το μάθουν; Κι αν το καταλάβουν;" και είναι όλα μια χαρά.:D

Βέβαια, όλα της ηλικίας είναι μωρέ. Όλοι έχουμε πει κάποια στιγμή.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madclocker

Νεοφερμένος

Ο Madclocker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
ψέματα έλεγα παλιότερα, όχι μεγάλα, μικρά καθημερινά, μέχρι που κατάλαβα οτι με το να λες αλήθεια σου έχουν εμπιστοσύνη και έχεις πολύ μεγαλύτερο κέρδος απ' αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Μικρή έλεγα τα γνωστά αθώα ψεματάκια... Τώρα το έχω ελαττώσει δραματικά :P Οι γονείς μου λένε ότι το έχω έμφυτο και γι'αυτό πάω για δικηγόρος :P
Καμιά φορά λέω ψέματα και όταν με πιάνουν λέω άλλα ψέματα και στο τέλος δε με πιάνουν... :P

Έχει δει κανείς το Invention of lying ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the_truth

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the_truth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Μη λετε παιδια πολλα ψεμματα θα φατε ξυλο απο τους γονεις σας,περιμενει με τη παντοφλα η μαμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top