Καθηγητές... που σας κάνουν τη ζωή δύσκολη!

catlin

Δραστήριο μέλος

Η Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 427 μηνύματα.
πρέπει νομίζω να γίνει και ένα θρεντ
"Καθηγητές... που τους κάνετε τη ζωή δύσκολη"
:mad:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Μαθηματικός..Άλγεβρα και Γεωμετρία...Εκτός του ότι δεν μας διδάσκει(απλά υπαγορεύει τη θεωρία και εμείς γράφουμε σα τα ζώα),είναι και μαυρόψυχος!Την τελευταία μέρα πρίν το κλείσιμο των σχολείων έγραψε ποινολόγιο ένα μαθητή που δεν είχε κάνει πραγματικά τίποτα,δεν μας είπε καν καλές γιορτές,και όταν μια κοπέλα του είπε
-κύριε θέλετε γλυκό από αυτά που φτιάξαμε;
έκανε ::pfff:
-μη σώσεις(είπα σιγανά)
δεν λέω τέτοια συνήθως αλλά είναι πραγματικά κακόψυχος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Υπάρχει ακόμα ποινολόγιο!?

Σε μας δεν υπήρχε, γι' αυτό το λέω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπάρχει ακόμα ποινολόγιο!?

Σε μας δεν υπήρχε, γι' αυτό το λέω.



Ναι ακόμα υπάρχει (τουλάχιστον στο γυμνάσιο γιατί στο λύκειο δεν με έχουν γράψει)


Εμείς γ‘ γυμνασίου είχαμε μια στα μαθηματικά που την έλεγες και κυριολεκτικά τρελή και το αποκορύφωμα ήταν τότε με τη γρίπη Η1Ν1 όταν είχε σκάσει μύτη στην τάξη με ιατρική ρόμπα και μάσκα :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hatemost

Νεοφερμένος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Μία μαθηματικός πολύ κακόψυχη που θυμάμαι,έψαχνε αφορμή συνέχεια για να προσβάλει άτομα μέσα στη τάξη,ακόμα και για ασήμαντα πράγματα.Είχα ακούσει κιόλας από καθηγητή μας πως έτσι συμπεριφερόταν και στους νέους καθηγητές που ερχόταν στο σχολείο,το έπαιζα παλιά και αφεντικό..Ποινολόγιο ναι υπάρχει και στο Λύκειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
μη γελάσετε παρακαλώ:redface: μια στρίγγλα γυμνάστρια στο δημοτικό !! Επειδή είμαι πάτος στη γυμναστική με κορόιδευε μπροστά σε όλη την τάξη:mad: Είχα αρρωστήσει από το φόβο μου δύο φορές !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
μη γελάσετε παρακαλώ:redface: μια στρίγγλα γυμνάστρια στο δημοτικό !! Επειδή είμαι πάτος στη γυμναστική με κορόιδευε μπροστά σε όλη την τάξη:mad: Είχα αρρωστήσει από το φόβο μου δύο φορές !

Γιατι να γελασουμε;:eek: Ως γνωστον ολοι οι γυμναστες ειναι για τα μπαζα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Γιατι να γελασουμε;:eek: Ως γνωστον ολοι οι γυμναστες ειναι για τα μπαζα...

Όχι ποτέ!!!!! Ο πιο τελειος ever ever ever!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Γιατι να γελασουμε;:eek: Ως γνωστον ολοι οι γυμναστες ειναι για τα μπαζα...



Eγώ θα συμφωνήσω ! Με εξαίρεση έναν όλοι οι γυμναστές που είχα ήταν ( είναι και μάλλον θα είναι ) χάλια !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Απάντηση στους εν λόγω καθηγητές.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Αυτο που λειε το θεμα λοιπον, αντε να δω αν ειμαι μονο εω η ''παραξενη'' οπως με λενε οι καθηγητες μου :crazy: Εσεις φοβαστε κανεναν καθηγητη? Γιατι? :popcorn::lol::lol::lol:

Σημείωση συντονιστή : Τα μηνύματα 51-53 προήλθαν από νήμα με παρόμοιο θέμα με το παρόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
Οχι ρε, γιατί όπλα΄έχουν; Ελεος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

black_eye

Νεοφερμένος

Η black_eye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
η αλήθεια είναι πως δεν μου έχει τύχει να φοβάμαι πραγματικά κανέναν καθηγητή... μου έχει τύχει όμως ή να συμπαθώ καθηγητή και ας είναι αυστηρός/η ή απλά να μισώ καθηγητή και να θέλω να του δώσω μια μπουνιά να κάνει καμιά δεκαπενταριά σβούρες γύρω από τον εαυτό του μπας και ξυπνήσει. και όχι επειδή δεν μου βάζει καλούς βαθμούς ή δεν είναι καλός καθηγητής, αλλά επειδή δεν μ'αρέσει καθόλου ως άνθρωπος και ο τρόπος σκέψης του! δεν λέω πως θα συναντώ στη ζωή μου μόνο ανθρώπους που θα τα πηγαίνουμε καλά, αλλά δεν είμαι η μόνη που έχει τέτοια αμοιβαία αισθήματα για αυτόν τον καθηγητή! χεχε ;)
(ολόκληρη φιλοσοφία το 'κανα ...αλλά υγείααα!!! ;) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire14<3

Νεοφερμένος

Η Claire(tvd 4everr):) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
η αλήθεια είναι πως δεν μου έχει τύχει να φοβάμαι πραγματικά κανέναν καθηγητή... μου έχει τύχει όμως ή να συμπαθώ καθηγητή και ας είναι αυστηρός/η ή απλά να μισώ καθηγητή και να θέλω να του δώσω μια μπουνιά να κάνει καμιά δεκαπενταριά σβούρες γύρω από τον εαυτό του μπας και ξυπνήσει. και όχι επειδή δεν μου βάζει καλούς βαθμούς ή δεν είναι καλός καθηγητής, αλλά επειδή δεν μ'αρέσει καθόλου ως άνθρωπος και ο τρόπος σκέψης του! δεν λέω πως θα συναντώ στη ζωή μου μόνο ανθρώπους που θα τα πηγαίνουμε καλά, αλλά δεν είμαι η μόνη που έχει τέτοια αμοιβαία αισθήματα για αυτόν τον καθηγητή! χεχε ;)
(ολόκληρη φιλοσοφία το 'κανα ...αλλά υγείααα!!! ;) )

αχαχχαα και μας κάπως έτσι είναι!:)Όλη η τάξη δεν τον θέλει!Βασικά τώρα που το σκέφτομαι όχιι όλη η τάξη,αλλά όλη η πρώτη και η δευτέρα!(γιατί και η δευτέρα κάνει μαζί του μάθημα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fibu

Νεοφερμένος

Ο fibu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Η αρχαίου μου κάνει τη ζωή δύσκολη. Δεν με αφήνει να διαβάζω την ώρα των αρχαίων μαθηματικά και φυσική. Με αναγκάζει να παρακολουθώ μπούρδες που δεν καταλαβαίνω τι λένε στα Ελληνικά. Σαν άνθρωπος είναι καλός αλλά με κάνει να ξεπερνάω τα όρια της υπομονής μου με την επιμονή της να παρακολουθώ. Βάλε μου κυρά μου 0 και παράτα με στην ησυχία μου. Δεν έχω αυτό το δικαίωμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
Η αρχαίου μου κάνει τη ζωή δύσκολη. Δεν με αφήνει να διαβάζω την ώρα των αρχαίων μαθηματικά και φυσική. Με αναγκάζει να παρακολουθώ μπούρδες που δεν καταλαβαίνω τι λένε στα Ελληνικά. Σαν άνθρωπος είναι καλός αλλά με κάνει να ξεπερνάω τα όρια της υπομονής μου με την επιμονή της να παρακολουθώ. Βάλε μου κυρά μου 0 και παράτα με στην ησυχία μου. Δεν έχω αυτό το δικαίωμα?

Οκ το καταλάβαμε και απ' τα άλλα ποστ σου, μισείς τα αρχαία. Θα μας το πεις και άλλες 200 φορές;
Θες να σου βάλει 0; Αυτή δεν έχει πρόβλημα. Στην καλύτερη θα διαβάζεις όλο το καλοκαίρι αρχαία, μιας και θα κοπείς τον Ιούνιο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fibu

Νεοφερμένος

Ο fibu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Οκ το καταλάβαμε και απ' τα άλλα ποστ σου, μισείς τα αρχαία. Θα μας το πεις και άλλες 200 φορές;
Θες να σου βάλει 0; Αυτή δεν έχει πρόβλημα. Στην καλύτερη θα διαβάζεις όλο το καλοκαίρι αρχαία, μιας και θα κοπείς τον Ιούνιο :D
Αλήθεια με θεωρείς τόσο βλάκα που να αφήσω μια αρχαίου να μου καταστρέψει τη ζωή? Ποντάρεις ότι θα κοπώ λόγω των αρχαίων και μάλιστα με 18 2/15 μέσο όρο?
Μη κοιμάσαι με αυτό το πλευρό. Το σχόλιό μου ήταν για τη καθηγήτρια που δεν μπορεί να δει πιο μακρυά από τη μύτη της και δεν μπορεί ως εκπαιδευτικός να αναγνωρίσει τι μαθητή έχει απέναντι της. Αποτυχημένη 100% ακριβώς γιατί δεν μπορεί να καταλάβει πόσο ανούσιο είναι να με πιέζει. Εδώ κατάλαβες εσύ από 2-3 Post Μου ότι τα συχαίνομαι. Δεν μπορεί μια εκπαιδευτικός?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
Αλήθεια με θεωρείς τόσο βλάκα που να αφήσω μια αρχαίου να μου καταστρέψει τη ζωή? Ποντάρεις ότι θα κοπώ λόγω των αρχαίων και μάλιστα με 18 2/15 μέσο όρο?
Γυμνάσιο δεν πας; Στο γυμνάσιο κόβεσαι σε κάθε μάθημα ξεχωριστά, δε νομίζω οτι ισχύει αυτό που γίνεται στο λύκειο (δε ξέρω αν έχουν αλλάξει τα πράγματα)

δεν μπορεί ως εκπαιδευτικός να αναγνωρίσει τι μαθητή έχει απέναντι της
Πςςςςςςςςςςςςςςςςς. Σιγά ρε Αϊνστάιν ήρεμα λίγο.

Αποτυχημένη 100% ακριβώς γιατί δεν μπορεί να καταλάβει πόσο ανούσιο είναι να με πιέζει. Εδώ κατάλαβες εσύ από 2-3 Post Μου ότι τα συχαίνομαι. Δεν μπορεί μια εκπαιδευτικός?
Και 'μενα δε μου άρεσε η χημεία ρε συ, αλλά δεν αδιαφορούσα. Προσπαθούσα να συμμετέχω όσο μπορώ για να μάθω και κάτι. Ο,τι θα μάθεις, κέρδος θα είναι. Εστω τα βασικά να μάθεις. Μετά στις επόμενες τάξεις αν έχεις κενά απ' τις προηγούμενες τι θα κάνεις; Αν πέσεις σε κανέναν καθηγητή που δε σηκώνει πολλά πολλά και σε αφήσει στην ίδια τάξη λόγω αρχαίων;
Είδα σε άλλο ποστ σου οτι έχεις 8 στα αρχαία. Λίγο να πρόσεχες και να έγραφες κάτι ενα 14 θα στο έκανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fibu

Νεοφερμένος

Ο fibu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Γυμνάσιο δεν πας; Στο γυμνάσιο κόβεσαι σε κάθε μάθημα ξεχωριστά, δε νομίζω οτι ισχύει αυτό που γίνεται στο λύκειο (δε ξέρω αν έχουν αλλάξει τα πράγματα)


Πςςςςςςςςςςςςςςςςς. Σιγά ρε Αϊνστάιν ήρεμα λίγο.


Και 'μενα δε μου άρεσε η χημεία ρε συ, αλλά δεν αδιαφορούσα. Προσπαθούσα να συμμετέχω όσο μπορώ για να μάθω και κάτι. Ο,τι θα μάθεις, κέρδος θα είναι. Εστω τα βασικά να μάθεις. Μετά στις επόμενες τάξεις αν έχεις κενά απ' τις προηγούμενες τι θα κάνεις; Αν πέσεις σε κανέναν καθηγητή που δε σηκώνει πολλά πολλά και σε αφήσει στην ίδια τάξη λόγω αρχαίων;
Είδα σε άλλο ποστ σου οτι έχεις 8 στα αρχαία. Λίγο να πρόσεχες και να έγραφες κάτι ενα 14 θα στο έκανε.

Γυμνάσιο Πάω Γ τάξη Τα αρχαία έχουν μέσο όρο δύο μαθημάτων. Δεν κόβεσαι από το ένα αλλά και έτσι να ήταν σιγά μη με κόψουν τα αρχαία άλλο δεν τα διαβάζω άλλο το θα κοπώ
Για το <σιγά ρε Αιστάιν> το μόνο που έχω να σου πω είναι αν είσαι στην ηλικία μου πάμε μια κόντρα στα θετικά και μετά ξαναπές το -Αν έχεις τα κότσια. Αν θέλεις το κάνουμε εδώ δημόσια
Το ξαναείπα. Στα αρχαια δεν θα κοπώ γιατί μπορώ να το ελέγξω. Σιγά μην αφήσω μια αρχαίου να μου ρυθμίσει τη ζωή.
Για να πάρω κάτι από αυτά δεν θεωρώ ότι θα πάρω. Τα παρακολουθώ και τα απορρίπτω. Δεν τα απορρίπτω έτσι στο όνειρό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
Γυμνάσιο Πάω Γ τάξη Τα αρχαία έχουν μέσο όρο δύο μαθημάτων. Δεν κόβεσαι από το ένα αλλά και έτσι να ήταν σιγά μη με κόψουν τα αρχαία άλλο δεν τα διαβάζω άλλο το θα κοπώ
Για το <σιγά ρε Αιστάιν> το μόνο που έχω να σου πω είναι αν είσαι στην ηλικία μου πάμε μια κόντρα στα θετικά και μετά ξαναπές το -Αν έχεις τα κότσια. Αν θέλεις το κάνουμε εδώ δημόσια
Το ξαναείπα. Στα αρχαια δεν θα κοπώ γιατί μπορώ να το ελέγξω. Σιγά μην αφήσω μια αρχαίου να μου ρυθμίσει τη ζωή.
Για να πάρω κάτι από αυτά δεν θεωρώ ότι θα πάρω. Τα παρακολουθώ και τα απορρίπτω. Δεν τα απορρίπτω έτσι στο όνειρό μου.

Μήπως θες και να την μετρήσουμε;
Δεν είμαι στην ηλικία σου, θεωρητική κατεύθυνση ημουν στο λύκειο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top