Σύνδεση ρεύματος στο φοιτητικό σπίτι

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα

Νοίκιασα σπίτι στη Θεσσαλονίκη, λόγω ότι θα κάνω εκεί μεταπτυχιακό. Σε συμφωνία με τον ιδιοκτήτη, όπως φυσικά όριζε το συμβόλαιο, είπαμε να πάρω τη ΔΕΗ στο ονομά μου, καθώς αυτό ήταν το σωστό.

Πάω στη ΔΕΗ του νησιού που κατοικώ ( μου είπαν οτι μπορω να το κανω και απο τοπο μονιμης κατοικιας μου), και μαζι με τα απαραίτητα δικαιολογητικά και την εγγύηση, έκαναν την αίτηση , έτσι ώστε το σπίτι μου στη Θεσσαλονίκη το οποίο νοίκιασα να πάρει ρεύμα από το επιτελείο της ΔΕΔΗΕ.

Το θέμα είναι ότι έχει περάσει ένας μήνας, και αυτοί δεν έχουν πάει ακόμα να το συνδέσουν. Τους έστειλα e-mail και το οποίο απάντησαν , καθώς στα τηλέφωνα δεν το σηκώνουν ΠΟΤΕ

Με βοήθησαν στο e-mail , αλλά ακόμα δεν έχουν πάει.

Ήθελα να ρωτήσω, πόσο καιρό κάνει να πάει η ΔΕΔΗΕ και γενικά να συνδεθεί το ρεύμα?

Έχει κάποιος εμπειρία ή είναι κάποιος υπάλληλος τη ΔΕΗ να με κατατοπίσει για να μου λυθεί η απορία?

Ευχαριστώ.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Παρόμοιο θέμα έχει και η αδερφή μου στην Αθήνα που έχει νοικιάσει σπίτι εδώ και ένα μήνα και σιγά σιγά το φτιάχνει αλλά ακόμα δεν έχουνε πάει να της συνδέσουν το ρεύμα. Μήπως λόγω καλοκαιριού υπολειτουργούν;
 

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Κανονικά κάνει 3 εργάσιμες ημέρες η αίτηση απο την ΔΕΗ στην ΔΕΔΔΗΕ αλλά δεν ξέρω λόγω καλοκαιριού τι γίνεται.
 

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Εγω δεν εχω κανει αιτηση ακομη και σε 20 μερες παω να μεινω , πρεπει να τρεξω;
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Εμας μας ειχε πει η μεσητρια καπου 1 εβδομαδα κανουν.......Τελος παντων!
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Nαι αμέ. Τελικά το έχω διαπιστώσει. Όλοι έχουμε μπλέξει με ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ παντου
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
H γριά Μαρκάταινα το έλεγε στο Dolce Vita, "τσαπίλα παντού"...:beach:

 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδια πηρα τηλέφωνο σήμερα στη ΔΕΔΗΕ και μου είπε ότι αν λείπουμε είνια δύσκολο να μας συνδέσουν το ρεύμα, καθώς αν η πολυκατοικία είναι φοιτητική και τα ρολογια ειναι εσωτερικα και λειπει ο κοσμος , δεν θα μπορουν να τους ανοιξει κανεις να ερθουν να το συνδέσουν. Οπότε καταλαβατε. Τη βάψαμε.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top