Γλώσσας Φιλολογίας και Πολιτισμού Παρευξείνιων Χωρών Θράκης (Κομοτηνή)

Sotiris.Y

Νεοφερμένος

Ο Sotiris.Y αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Αξίζει να διαλέξει κάποιος Ρουμανική γλώσσα;
 

Rose_????

Νεοφερμένος

Ο Rose_???? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας, περασα στο τμημα γλωσσας φιλολογιας και πολιτισμου παρευξεινιων χωρων στη Κομοτηνη και θα ηθελα να μαθω καποιες πληροφοριες για το συγκεκριμενο τμημα καθως και για την πολη, επισης χρειαζεται να μετακομισω εκει για να παρακολουθω τα μαθηματα η μπορω και εξ αποστασεως παιρνοντας σημειωσεις και οτι χρειαζεται απο καποιο συμφοιτητη μου; Το τμημα εξακολουθει να μην εχει κατοχυρωμενα επαγγελματικα δικαιωματα η εχει αλλαξει;
 

HELGA33*

Νεοφερμένος

Η HELGA33* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα σας. Έχω τελειώσει τη σχολή" Γλώσσας φιλολογίας και πολιτισμού παρευξεινιων χωρών"
Είναι εύκολη σχολή και τελειώνεις άνετα σε 4 χρόνια. Είχα επιλέξει τα ρωσσικά. Τα μαθήματα γλώσσας είναι υποχρεωτικά και υπάρχουν απουσίες. Με καθημερινή παρακολούθηση και μελέτη της γλώσσας δεν χρειάζεται το φροντιστήριο. Το πρόβλημα όμως είναι όταν παίρνεις το πτυχίο. Τι κάνεις μετα;
Αν μπορούσα να γυρίσω το χρόνο πίσω δεν θα επέλεγα τη συγκεκριμένη σχολή. Δεν υπάρχει καμία επαγγελματική αποκατάσταση. Μην ακούτε τα παραμύθια που σας πουλάνε στη σχολή. Κατ' εμε πρέπει να κλείσει η συγκεκριμένη σχολή. Έχασα 4 χρόνια απο τη ζωή μου για το τίποτα.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ανέκαθεν είχα επιφυλάξεις τόσο για το παραπάνω τμήμα όσο και για τα παρεμφερή (Βαλκανικών, Σλαβικών και Ανατολικών Σπουδών ΠΑΜΑΚ, Ρωσικής Γλώσσας και Φιλολογίας και Σλαβικών Σπουδών ΕΚΠΑ, Τουρκικών Σπουδών και Σύγχρονων Ασιατικών Σπουδών ΕΚΠΑ).
΄Οχι για το αντικείμενό τους που ασφαλώς είναι ενδιαφέρον όσο για τις μετέπειτα ευκαιρίες εργασίας.
Από αυτά που είπε η HELGA33* μάλλον θα πρέπει να τα ψάξουν πολύ καλά όσοι ενδιαφέρονται να τα δηλώσουν στο μηχανογραφικό τους.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top