Ασχολείται κανείς με το Gaming;

Ασχολείστε με το Gaming?
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)
  • Ναι

    Ψήφοι: 6 54.5%
  • Οχι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Λίγο

    Ψήφοι: 3 27.3%
  • Φανατικά

    Ψήφοι: 2 18.2%
  • Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Να δω τις απαντήσεις

    Ψήφοι: 0 0.0%

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Σου 'χει περάσει απ' το μυαλό οι υπολογιστές μας να μην τρέχουν counter strike;;; Ή να έχουμε παίξει και να το θεωρούμε παπαριά. Πάρε για παράδειγμα εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Septagram

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιωτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Ναι, αλλα στο xbox 360 ( xbox live ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epitheus

Νεοφερμένος

Ο epitheus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Ναι ασχολούμε με το gaming .Προτιμώ τα RPG και τα FPS
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Hardcore gamer με όλη τη σημασία της λέξης... Παίζω από τα 5 μου και την εποχή του amiga cd32.. Το gaming είναι τέχνη κατ'εμέ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Κι εγώ παίζω παιχνίδια φανατικά! Φυσικά κάνω και κάποια πράγματα που είναι αδιανόητα για gamers όπως κωδικούς και savegame hacks, αλλά και πάλι, είμαι ίσως από τους πιο φανατικούς gamers που έχω δει ποτέ...εξαιρούνται οι no-lifers που βλέπουμε στα ίντερνετ καφέ που πωρώνονται με WoW, LA, και DotA...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!PaNoS!

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
CoD2,4,5,6, RuneScape, Fiesta κ.α
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
εξαιρούνται οι no-lifers που βλέπουμε στα ίντερνετ καφέ που πωρώνονται με WoW, LA, και DotA...

Υπάρχουν και no-lifers που λιώνουν στο σπίτι τους και όχι στα netcafe :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Υπάρχουν και no-lifers που λιώνουν στο σπίτι τους και όχι στα netcafe :D

Kαλά ναι απλά εκεί πέρα βλέπεις την κατάντια, ας πούμε είχα διαβάσει κάπου-κάποτε την περίπτωση ενός παιδιού που κοιμόταν μέρα παραμέρα το καλοκαίρι και έτρεχε στο νετ καφέ όταν ξύπναγε αμέσως...κυριολεκτικά. Με τις πυτζάμες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Κι εγώ παίζω παιχνίδια φανατικά! Φυσικά κάνω και κάποια πράγματα που είναι αδιανόητα για gamers όπως κωδικούς και savegame hacks
Σιγά το πράγμα. Καλά κάνεις. Κάποια παιχνίδια απαιτούν να χρησιμοποιήσεις όχι μόνο κωδικόύς, αλλά και οδηγούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Σιγά το πράγμα. Καλά κάνεις. Κάποια παιχνίδια απαιτούν να χρησιμοποιήσεις όχι μόνο κωδικόύς, αλλά και οδηγούς.

Θυμάμαι στο agatha christie's murder on the orient express, δεν ήξερα τι να κάνω για να προχωρήσω...κοίταξα σε οδηγό, και έλεγε ότι πρέπει να φτιάξεις ζυμάρι στην κουζίνα και να βάλεις το αποτέλεσμα σε ένα ίχνος στο χιόνι για να το πας στον ηρακλή πουαρώ να το δει...δηλαδή πόσο lateral thinker πρέπει να είναι κάποιος για να το σκεφτεί αυτό?? Έλεος ας πούμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Είναι κάποια παιχνίδια που χωρίς οδηγό δεν γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Ρε σεις τα adventures θέλουν υπομονή και όχι οδηγούς ... Συγκεκριμένα τα agatha christie που λέει ο mechanicarts μου πήραν ένα μήνα το καθένα για να τα τερματίσω. Παλιότερα θυμάμαι, το x-files για το ps1 μου είχε πάρει 6μηνο (ήμουν και μπόμπιρας βέβαια τότε δεν ήξερα καλά Αγγλικά :P)... Μετά το τερμάτισα με τη λύση μέσα σε μια μέρα.. Δεν έχει την ίδια γοητεία όμως.. Προσωπικά πιστεύω ότι τα walkthroughs, ειδικά στα adventure games, είναι σαν να μην έχεις παίξει το παιχνίδι καθόλου... Σε κάποια action πάλι που απλά σου δίνουν hints για την τοποθεσία ορισμένων items είναι χρήσιμα πράγματι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pikod

Νεοφερμένος

Ο pikod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
=The President;1185590] Γενικότερα από παιχνίδια τα αγαπημένα μου είναι Tomb raider (όλα, αν και το 4ο και το 6ο μου έσπασαν λίγο τα νεύρα!)
Δεν ξέρω γιατί αλλά το AoD (TR6) είναι το αγαπημένο μου :D :D!! Δεν καταλαβαίνω τι κακό έχει και όλοι το μισούν! (εκτός από τα κοντρόλ που είναι απαίσια ειδικά στον Kurtis, κατά τ' άλλα είναι πολύ καλό παιχνίδι! :) :) ) εμένα το ΤR8 με δυσκολεύει ιδιαίτερα........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Δεν έχουμε JRPG lovers στο site; Αν έχουμε καιρός να ξυπνήσουν. :P

Προσωπικά έχω να παίξω από τον περασμένο Αύγουστο όταν ξεκίνησαν τα μαθήματα. Η επανασύνδεση με FF χθες ήταν συγκινητική. Ήπια σε πρώτο στάδιο, ήπια και ήρεμη. Banw, τις μέρες που έρχονται θα το πάρω απ' την αρχή το πράγμα, απ' την Αρχή εννοώ, πέμπτη με έκτη δημοτικού. Kingdom Hearts :inlove: that is. Όλοι οι gamers θυμούνται τη δική τους αρχή, το παιχνίδι που όσος καιρός και να περάσει θα έχει ξεχωριστή θέση στις αναμνήσεις τους. Αυτό είναι το KH για μένα, όταν τα πράγματα ήταν απλά και ωραία. Ταίριαζαν και οι ηλικίες με τους ήρωες τότε και η ιστορία ήταν ό,τι έπρεπε για wannabe fantasy nerds like me. Πραγματικά το αγαπημένο μου παιχνίδι of all time.

Μετά θα περάσω στο δεύτερο χωρίς να 'χω παίξει το Chain of Memories. Θα γίνει κι αυτό εν καιρώ. Αφού τελειώσω θα έχουν έρθει δυο παιχνίδια που περιμένω (θα με προλάβουν βασικά, ~20 του μηνός τα υπολογίζω). Assassin's Creed για να ξεκινήσουμε πάλι και να φτάσουμε μέχρι το Brotherhood που δεν το έχω παίξει ακόμα (Revelations at E3 btw!) και Burnout Paradise για inbetween λιώσιμο (single & online).

Μέχρι να τα τελειώσω όλα αυτά (εννοείται Platinum σε AC και Burnout) πιστεύω θα 'χω μαζέψει λεφτά για μια HDTV. Ε, θα πλησιάζουν και τα γενέθλιά μου, παππούδες, γιαγιάδες, γονείς, αδέρφια, φίλοι, κάτι θα γίνει. Κι όλα αυτά για το φαντασμαγορικό κλείσιμο του καλοκαιριού: Final Fantasy XIII in glorious 1080p! Goosebumps all the way...

Αυτά έχω κάπως τώρα στο κεφάλι μου. Στην πορεία βλέπουμε για αλλαγές. Όλοι E3 7-9 του μηνός, απ' το σπίτι μέχρι να βρούμε τρόπο να πάμε σε μερικά χρόνια. :D

Stay sharp gamers.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
προσεχώς και assasins creed revelations!!!
η πόλη που θα εξελήσεται θα είναι η κωνσταντινούπολη τα οθωμανικα χρόνια, ενώ θα είναι playable και ο altair οπότε πιθανόν να έχει και λίγο βυζάντιο μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
CoD2,4,5,6, RuneScape, Fiesta κ.α

Καλο το φιεστα αλλα θελει πολλα λεφτα οταν γινεις μεγαλο επιπεδο.
Ρουνσκειπ επεζα πολλα χρονια, τζαμπα χρονος ειναι...

Περιμενω αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top