Γενικό -  Ποτέ δεν είναι αργά

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Μπράβο για την απόφαση σου. Μην τους αφήσεις να σου κόψουν τα φτερά, κυνηγησέ το, μίλα με την δευτεροβάθμια διεύθυνση της περιοχής σου, ψάξε τον οποιοδήποτε τρόπο. Ακόμη και σε δουλειές στέλνε βιογραφικό μπάς και βρείς καμιά πρωινή και αλλάξεις. Καλή σου επιτυχία σε ό,τι κάνεις..
Ας βοηθήσει όποιος ξέρει περισσότερα για το ζήτημα γιατί εγώ τουλάχιστον δεν έχω τις απαραίτητες γνώσεις..

ΥΓ: Εδώ ο Λάκης ο Γλυκούλης βρήκε σχολείο και μάλιστα με τα 16χρονα, εμείς θα κωλόσουμε;

Ποτέ δεν είναι αργά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panabarbes

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Σκέψου ότι ο Λάκης είχε και οικογένεια και πλήρωνε και την γυναίκα ψυχολόγο απ΄την τσέπη του.Τώρα μπορείς να πεις ότι υπάρχουν και χειρότερα :P
(σίριαλ είναι μεν,αλλά υπάρχουν και πραγματικοί λάκηδες,άσχετα αν δεν τους έχουμε συναντήσει..):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Συγχαρητηρια και απο μενα για αυτη σου την αποφαση και μην αφησεις κανεναν και τιποτα να σε εμποδισει στην υλοποιηση αυτου σου του στοχου.:D Οπως προανεφερε και η ^prinCess^ μπορεις να γραφτεις και σε καποιο επαγγελματικο λυκειο(ΕΠΑ.Λ.) αν δεν τα καταφερεις να γραφτεις σε καποιο γενικο.:D Παρακατω σου δινω και μια ιστοσελιδα ωστε να διακρινεις και τις διαφορες αναμεσα στο γενικο και επαγγελματικο λυκειο.:D https://edu.klimaka.gr/leitoyrgia-sxoleivn/epal/68-wrologio-programma-epal.html Επιπλεον και απο το επαγγελματικο λυκειο μπορεις να παρεις απολυτηριο λυκειου.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgsvids

Νεοφερμένος

Ο dgsvids αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας ,ειμαι στην ευχαριστη θεση να σας πω πως με δεχτηκαν εν τελει σε ενα σχολειο και μαλιστα ο λυκειαρχης μου ζητησε να του πω ποιοι ηταν αυτοι που θελουν να λεγονται εκπαιδευτικοι και αρνηθηκαν μαθητη που ζητουσε μαθηση.Φυσικα δεν εξεθεσα κανεναν,δεν ειναι αυτος ο σκοπος μου.. Νοιωθω δικαιωμενος παντως και ειμαι πανετοιμος για μια νεα αρχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Νομίζω θα έπρεπε να πεις όνομα, όχι για εκθέσεις βεβαίως, απλά χθες ήσουν εσύ, αύριο μπορεί να είναι κάποιος άλλος. Όλοι έχουν δικαίωμα στην εκπαίδευση και όταν ο ίδιος ο φορέας της εκπαίδευσης στέκεται εμπόδιο σ' αυτό, πρέπει και να κατακρίνεται και να διερευνάται το θέμα.
Καλή αρχή. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τέλεια! :D
Kαλή αρχή από εδώ και πέρα!
Τελικά υπάρχουν Άνθρωποι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Admiral

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Admiral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Καλη αρχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
dgsvids ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΠΡΑΒΟ;):) και απο εμενα!!!πραγματικα συγχαρητηρια αξιζεις πολλα μπραβο και μονο για το κουραγιο σου..λοιπον απο εδω και στο εξης αν εχεις καποια απορια μπορεις ναανοιξεις θεμα και φυσικα θα σου απαντησουμε.επισης μπορεις να παρεις καποια βοηθηματα κυριως στα αρχαια,τα μαθηματικα για να μπορεις να λυσεις ποικιλια ασκησεων κλπ ,στην φυσικη αν σε δυσκολευει το βιβλιο και σε αλλα που θα κρινεις εσυ.ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ συμμαθητη μας λοιπον (αν αρχισεις απο την α λυκειου) και ΚΑΚΗ ΔΥΝΑΜΗ.και ενα τραγουδι λογω των ημερων...https://www.youtube.com/watch?v=fZP--HIiYsg

ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1ετοιμη αρχιζουμε...μαγκες την στρουμφιζουμε...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
sorry ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ εννοουσα....αναθεματιασμενα μηχανηματα...γιατι παντα το καππα ειναι διπλα στο λαμδα??:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Μπραβο σου, καλη σου αρχη και οπως ειπαν και πιο πανω ευτυχως υπαρχουν Ανθρωποι.:D Και οπως ειπε και η αδαμαντια ο,τι μα ο,τι και να χρειαστεις εμεις ειμαστε εδω, οποιαδηποτε απορια, ο,τι και να θελησεις.:D Καλη μας αρχη παιδια:P (τι καλη δηλαδη αλλα τελος παντων:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgsvids

Νεοφερμένος

Ο dgsvids αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Eυχαριστω πολυ ,οντως σε αυτα τα μαθηματα,κυριως στα μαθηματικα εχω πολλα κενα και θα δυσκολευτω λιγακι,παρ ολα αυτα τιποτα δεν θα με εμποδισει να πραγματοποιησω αυτο που τοσο θελω αλλα δεν μπορουσα τοσα χρονια λογω διαφορων παραγοντων...
ΣΤΕΡΝΗ ΜΟΥ ΓΝΩΣΗ,ΝΑ Σ'ΕΙΧΑ ΠΡΩΤΑ!! :)

Σε ευχαριστω κι εσενα,συμμαθητρια! :D ΚΑΛΗ μας αρχη(καλη θα ναι)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Μαθηματικα, ο,τι και να χρειαστεις στειλε ενα πμ και θα χαροποιηθω παρα πολυ να σε βοηθησω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgsvids

Νεοφερμένος

Ο dgsvids αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ας μην ειμαστε ρατσιστες..Φιλε εγω προσωπικα σε συγχαιρω.Επισης εχεις να αντιμετωπισεις ρατσισμο αλλα πιστευω πως θα υπαρξει ΕΝΑΣ ανοιχτομυαλος ανθρωπος που να καταλαβει πως ΕΣΥ πρεπει να εχεις ΕΝΑ πτυχιο:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Γεια σας και από μένα... Δύο ιδέες που νομίζω δεν αναφέρθηκαν:
α) Περί Λυκείου, μιας και το "πρόβλημα" που αναφέρθηκε είναι η ηλικία υπάρχουν και τα σχολεία ΄"δεύτερης ηλικίας" (τα διαφήμιζαν και στην τηλεόραση), όπου εκεί παρακολουθούν μεγάλοι άνθρωποι που για διάφορους λόγους δεν απέκτησαν όταν "έπρεπε" απολυτήριο γυμνασίου/λυκείου. Ελπίζω να προλαβαίνεις με τις ημερομηνίες και να υπάρχει κάποιο σχετικά κοντά σου.

β) Μιας και το ζήτημα έχει και εργασιακές προεκτάσεις, υπάρχουν ορισμένες ειδικότητες στα ΙΕΚ που απευθύνονται σε αποφοίτους γυμνασίου. Πληροφορίες μπορείς να ρωτήσεις σε ένα κοντινό σου ΙΕΚ. Συνήθως λειτουργούν απογεύματα, χωρίς όμως να αποκλείεται το πρωινό τμήμα. Εδώ όμως πάμε για Φεβρουάριο ή τον επόμενο Σεπτέμβριο (υώρα δεν προλαβαίνεις).

Αν ακολουθήσεις το λύκειο, για σένα είναι πολύ καλύτερα το ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ (για πτυχίο) σε σχέση με το απολυτήριο Ενιαίου. Καλή τύχη!

Ξέχασα και άλλη μία περίπτωση: τα προγράμματα μαθητείας του ΟΑΕΔ που είναι και για εργαζόμενους. Νομίζω αντιστοιχούν στα ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ εκπαιδευτικά.

Επίσης, υπάρχουν και τα ΙΕΚ του ΟΤΕΚ και τα ΙΕΚ του ΟΑΕΔ.

Και βασικά απορώ, που αν και πήγες σε τόσα σχολεία δεν σου ανέφερε κανένας όλες αυτές τις περιπτώσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Όπως λέει και εδώ:

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας ,ειμαι στην ευχαριστη θεση να σας πω πως με δεχτηκαν εν τελει σε ενα σχολειο και μαλιστα ο λυκειαρχης μου ζητησε να του πω ποιοι ηταν αυτοι που θελουν να λεγονται εκπαιδευτικοι και αρνηθηκαν μαθητη που ζητουσε μαθηση.Φυσικα δεν εξεθεσα κανεναν,δεν ειναι αυτος ο σκοπος μου.. Νοιωθω δικαιωμενος παντως και ειμαι πανετοιμος για μια νεα αρχη!

Τελικά τον δέχτηκαν. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lacky

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Κατ'αρχάς τα συγχαρητηρια μου για την αποφαση που πήρες!! Για κατι τετοιο ποτε δεν ειναι αργα αρκει να εχεις θεληση να πετυχεις!

και να θυμασαι:

Οποιος πιστευει στον εαυτο του και στις ικανοτητες του δεν χάνεται!!

Καλη επιτυχια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

empeiros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
καλησπερα και απο μενα
συγχαρητηρια που καταφερες να γραφτεις σε ενα σχολείο και φανταζομαι σε ενα σχολειο δευτερης ηλικιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Δεν υπάρχουν σχολεία δεύτερης ηλικίας..Μόνο δεύτερης ευκαιρίας.Τα λεγόμενα Σ.Δ.Ε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgsvids

Νεοφερμένος

Ο dgsvids αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Ευχαριστω,οχι πηγαινω σε πρωινο γενικο λυκειο,οι συμμαθητες μου ειναι κατα 13 χρονια νεωτεροι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top