Γενικό - Σε ποια μαθήματα χρειάζονται τακτικές επαναλήψεις; Πόση ώρα να διαβάζω;

Mr Reader

Νεοφερμένος

Ο Mr Reader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα..! Και εγώ πάω Γ Γυμνασίου φέτος και για κάποιο λόγο έχουν πέσει λιγάκι φέτος οι επιδόσεις μου (αν φανταστούμε ότι πέρσι έβγαλα καθαρό 20)
Τέλος πάντων ελπίζω να έχουμε όλοι μια καλή χρονιά..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotinipapa

Νεοφερμένος

Η fotinipapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
εγώ πάντως (που φέτος θα πάω β λυκειου) προτείνω να γίνονται τακτικές επαναλήψεις στα αρχαία, τα μαθηματικά, τη χημεία και τη φυσική. Ιδιαίτερα όμως να δοθεί προσοχή στη γραμματική και το συντακτικό των αρχαιων ( οχι επσιδη ειναι δυσκολο γιατι κατι τετοιο δεν ισχυει αν γινονται αακησεις και επανάληψεις εφ'ολης της υλης , αλλα για να εχετε γερες βασεις οχι μονο αυτοι που θα πατε θεωρητικη στο λυκειο , αλλα και για να γνωρισετε Καλύτερα τον νεοελληνικό λογο και την ορθογραφια )αλλά και στα μαθηματικά;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top