Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,541 εγγεγραμμένα μέλη και 2,431,848 μηνύματα σε 76,190 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 385 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Σχεση γερμανικής γλώσσας με τη σουηδική

korka_korka

Νεοφερμένος

Ο korka_korka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O korka_korka έγραψε: στις 18:25, 21-06-10:

Γεια σας παιδιά ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρεται αν η γερμανική γλώσσα έχει μεγάλη σχέση με την Σουηδική!! Δηλαδή αν μάθω Γερμανικά θα μου είναι πιο εύκολο να μάθω Σουηδικά η κάλύτερα να μάθω απευθείας Σουηδικά έτσι ώστε λίγο πολύ να καλύψω όλες τις Σκανδιναβικές γλώσσες?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vickie13 (Βίκυ)

Φοιτητής

H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 241 μηνύματα.

H vickie13 έγραψε: στις 03:33, 25-06-10:

H μόνη γλώσσα που ξέρω οτι έχει σχέση με τα Γερμανικά είναι τα Ολλανδικά...Για τα Σουηδικά δεν έχω ακούσει κάτι και ούτε η καθηγητριά μου είχε κάνει καμία αναφορά για την ομοιότητα των γλωσσών...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

NikoTexXx (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

O NikoTexXx έγραψε: στις 18:03, 25-06-10:

μπααα καμια σχεση
Παράθεση

Athinoul@91 (Αθηνά)

Φοιτητής

H Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ξένων Γλωσσών Μετάφρασης & Διερμηνείας Ιόνιο Ειδίκευση Μετάφρασης ή Διερμηνείας (Κέρκυρα) . Έχει γράψει 622 μηνύματα.

H Athinoul@91 Lost In Translation...:DD έγραψε: στις 19:12, 26-06-10:

ολες οι σκανδιναβικες ειναι γερμανικες γλωσσες, με την εννοια οτι εχουν τη ριζα τους στην γερμανικη. γι' αυτο πιστευω πως ειναι φυσικο να εχουν καποιες ομοιοτητες!
Παράθεση

kaleidoscope

Φοιτητής

H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 7,692 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε: στις 13:53, 19-08-10:

Πρέπει να έχουν αρκετές ομοιότητες. Έχω ακούσει για πολλούς απόφοιτους ιατρικής που γνωρίζουν γερμανικά να πηγαίνουν Σουηδία για ειδκότητα επειδή είναι εύκολο να μάθουν και σουηδικά. Όταν είχα πάει στην Φινλανδία και είχα δει κάποια σουηδικά (τα σουηδικά είναι η 2η επίσημη γλώσσα του κράτους, οπότε όλα γράφονται και στα φινλανδικά και στα σουηδικά) μπορούσα να καταλάβω το νόημα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια