Αρχ. Γραμματεία - Διαγώνισμα στην Ελένη: Τι πρέπει να διαβάσω περισσότερο;

dimitra..roxy

Νεοφερμένος

Η dimitra..roxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
τη δευτερα γραφω οταν γραψω θα σας πω τι επεσε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikolas_030

Νεοφερμένος

Ο Νικολας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Την Τεταρτη γράφω γλωσσα .Θα ηθελα οσοι εχουν γραψει να μου πουν τι επεσε!! :D



Ευχαριστω!!!;);)

Εμας απο την αλλη μας εβαλε τεστ στην εισαγωγη που μας την εδεινε σε φωτοτυπιες και διαγωνισμα θα γραψουμε τη Δευτερα στο Προλογο μονο !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Εμείς γράψαμε στην 1η ενότητα εδώ και περίπου δύο εβδομάδες...Είχε ερ. κατανόησης από ένα κείμενο, να δώσουμε έναν τίτλο στο συγκεκριμένο κείμενο, να πούμε ποιο είναι το ύφος του, [να χωρίσουμε προτάσεις, να κυκλώσουμε τους συνδέσμους και να πούμε τη σύνδεση είναι]* (παρατακτική,υποτακτική ή ασύνδετο σχήμα)και να επιλέξουμε από μία παρένθεση από τις δύο λέξεις τη μία, όποια ταίριαζε κάθε φορά.Τέλος, η έκθεση ήταν για τα θετικά κι αρνητικά της σύγχρονης Ελλάδας.

Αυτάααα...Ελπίζω να βοήθησα!:)



*Σε μία άσκηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki boo

Νεοφερμένος

Η olympia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
γεια σας...στις 19/11 γραφουμε γλωσσα...τις ενοτητες 1 και 2...μπορει καποιος να μου πει τα σος αν γινετε...???:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαππαπινα

Νεοφερμένος

Η Γιαππαπινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
αντε ειστε τυχεροι εχθες εγραψα και τυχαινη να τα θυμαμαι επεσε:1)σε τι χρησιμευει ο προλογος και σε τι στην ελενη του ευρηπιδη 2)τι εννουμε οταν λεμε τραγικη ειρωνεια και να βρείτε στο παραπάνω απόσπασμα που υπάρχει (τραγική ειρωνεία),3)τι εννοει ο ευριπηδης για τον τεύκρο όταν λέει "την κούρσεψα,μα και εγω χαθηκα"(καπως ετσι ηταν ο στιχος δεν τον θυμ΄μαι καλά γιάτι δεν εχω μπροστά το βιβλίο) και τι σημενει αυτο στην εποχη του ευριπιδη,4)τι στοιχεια δινει ο τεύκρος στην ελενη. αυτα θυμαμαι!


καλη επιτηχια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-----------------------------------------
Εμας απο την αλλη μας εβαλε τεστ στην εισαγωγη που μας την εδεινε σε φωτοτυπιες και διαγωνισμα θα γραψουμε τη Δευτερα στο Προλογο μονο !!



εμας μας επεσε :1)που χρησιμευει ο προλογος και που στην ελενη του ευρηπιδη;2)τι πληροφοριες δινει ο τευκρος στην ελενη;3)"την κουρσεψα,μα και εγω χαθηκα" τι εννοει εδω ο ευριπιδησ για τον τευκρο και τι σημαινει αυτο στην εποχη του ευριπηδη;4)τι ειναι η τραγικη ειρωνια και πυ την βλεπουμε στο παραπανω αποσπασμα;αυτα


καλη επιτυχια!!!!!πιστυω να βοηθησα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blablabla14

Νεοφερμένος

Η blablabla14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
τα μερη του θεατρου, τι ειναι τραγωδια και ποια τα μερη της και τα χαρακτηριστικα λατρειας του απολλωνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ch1r1st1n@

Νεοφερμένος

Η ch1r1st1n@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
παιδια και εγω γραφω στις σελιδες 50-60 τι λετε να πεσει????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
γραφω ελενη την πεμπτη στους στιχους 1 με 80 τι μπορει να πεσει?????????????????????????????????????????????????????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blablabla14

Νεοφερμένος

Η blablabla14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
οι καινοτομιες του ευριπιδη ειναι σος... καλη επιτυχια ;):xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pralina

Νεοφερμένος

Η pralina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Γειά σας!Πρόκειται για την ξαδέρφη μου, η οποία πάει τρίτη γυμνασίου..
πρόκειται για το μάθημα της ελένης,συγκεκριμένα για το βιβλίο που τους δίνουν την εισαγωγή,ιστορία αρχαίας ελληνικής νομίζω λέγεται.

Η ξαδερφή μου διάβαζε 3 μέρες γιατί είχε πολύ άγχος,η εισαγωγή ήταν 13 σελίδες,και τις είχε διαβάσει όλες λεπτομερώς,τουλάχιστον στα ανθρώπινα πλαίσια:whistle:
έπειτα έκανε ασκήσεις ίντερνετ,και διάφορα ακόμα
περιμέναμε οικογενειακώς καλούς βαθμούς,και γυρίζει κλαίγωντας
το τεστ το ειδα και γω,ηταν 7 ασκήσεις:worry:
με ημερομηνιες,πολεις και στοιχεια που ουτε καν θα τα προσεχα
επισης να προσθεσω παραδειγμα ασκησης

Στο ταδε μερος συνεβαιναν:(συμπληρωση κενων)
τα .....,τα......,του......,της.......,και τα.......


ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗΝ ΑΣΚΗΣΗ;
εσεις τι γνωμη εχετε;


συγνωμη για το λαθος στον τιτλο,πως διορθωνεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top