Αξίζει να προσπαθήσω να πάρω πτυχίο b2 σε δεύτερη ξένη γλώσσα;

Littlefinger

Νεοφερμένος

Ο Littlefinger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καλήσπερα σας, ονομάζομαι Βασίλης και είμαι σε ενα δίλλημα. Αρχίκα να πω πως είμαι 2α λύκειου και αν και τα μαθήματα δεν είναι (ακόμα) τόσο απαιτητικά θέλω να δώσω πολύ βαση φέτος σε όλα τα θετίκα μαθήματα αλλα ιδιαίτερα στα μαθήματικα καθώς του χρόνου θα παώ για οικονομικά -πιο συγκεκριμένα πληροφορικη. 'Οσον αφορά τις ξένες γλώσσες ,1η λυκείου έδωσα για CPE( Cambridge proficiency) με σχετικα καλο ποσοστό (219/230,δηλαδη B ) οποτέ δεν εχω πολύ θεμα. Πολλοί λενε όμως να έχουμε και ενα "απλό" πτύχιο και σε μια άλλη ξένη γλωσσά, γι' αυτό ήρθα εδώ να μάθω περισσότερα. Έχω σκοπό γενικά να μάθω ξένες γλώσσες αλλα έλεγα στο πανεπιστήμιο και αφού δεν θα παώ εξωτερίκο (αλλα ΑΠΘ) νομίζω ακομά δεν χρείαζεται... Εσείς τι λέτε; Να αφοσιωθώ στα μαθήματα ή να ζωριστώ και να προσπαθήσω να δωσω β2 ισπανικα μεσα σε μια χρονιά περιπου; (αν πιεστώ πολυ πιστεύω μπορώ) Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brijs

Νεοφερμένος

Η brijs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Εγω προτεινω να αφοσιωθεις στα μαθηματα σου και οταν περασεις στο πανεπιστημιο θα εχεις αρκετο χρονο και χωρις να πιεστεις για μια δευτερη ξενη γλωσσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτά τα δύο χρόνια θα τα αφιερώσεις αποκλειστικά στην προετοιμασία σου για τις πανελλαδικές.΄Οταν με το καλό περάσεις τότε μπορείς να ξεκινήσεις με την άνεσή σου μια δεύτερη ξένη γλώσσα. Θα σου πρότεινα (παρόλο που είναι πολύ νωρίς ακόμα) να κάνεις χρονοδιάγραμμα έτσι ώστε να πάρεις το C2 και όχι μόνο το Β2 που ανέφερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Συμφωνώ με Λένω, η χρονιά των πανελλαδικών είναι χρονιά των πανελλαδικών. Δεν χρειάζεται ούτε imo θα έπρεπε να επιβαρύνεις άλλο το πρόγραμμά σου. Χρόνος θα υπάρχει άπλετος όταν με το καλό περάσεις στη σχολή. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top