Απορία για την ειδικότητα πληροφορικής

GoGetaSjj4

Νεοφερμένος

Ο GoGetaSjj4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
καλησπέρα είμαι απόφοιτος 2ας επαλ ειδικότητα πληροφορικής και ήρθε η στιγμή να σκεφτώ για τις πανελλήνιες αποφάσισα το ότι θα διαλέξω την A ομάδα μαθημάτων θα ήθελα να ρωτήσω σε ποίες σχολες μπορώ να περάσω από ότι ξέρω γίνετε μονο σε αυτές που έχουν σχέση με την ειδικότητα μου σκεφτόμουν αυτοματισμούς γίνετε? μπορεί κάποιος που γνωρίζει να μου πει ποίες σχολες είναι "ανοιχτές" για την ειδικότητα μου? συγγνώμη αν δεν έγινα κατανοητός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

acid_18

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Μπορεις να επιλεξεις ολα τα ΤΕΙ πληροφορικης..
Είναι αρκετα ειχα σημπληρωσει και εγω αλλα δεν θυμαμαι ακριβως ποια ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
https://www.ypepth.gr/docs/ypodeigma_mhxanografiko_deltio_epal_omada_a_2009.pdf

Εδω ειναι ενα μηχανογραφικο Α ομαδας ΕΠΑ.Λ Ψαξε κατω για την ειδικοτητα της πληροφορικης και δες.Ειναι μονο οι σχολες,περισοτερες ειναι (δλδ Πληροφορικης δεν εχει μονο Αθηνα εχει κ θεσσ/νικη λεω τωρα).Οκ?:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
https://www.ypepth.gr/docs/ypodeigma_mhxanografiko_deltio_epal_omada_a_2009.pdf

Εδω ειναι ενα μηχανογραφικο Α ομαδας ΕΠΑ.Λ Ψαξε κατω για την ειδικοτητα της πληροφορικης και δες.Ειναι μονο οι σχολες,περισοτερες ειναι (δλδ Πληροφορικης δεν εχει μονο Αθηνα εχει κ θεσσ/νικη λεω τωρα).Οκ?:bye:

Δεν κατάλαβα τι θές να πείς?Τει πληροφορικής καθαρόαιμο έχει μόνο Αθήνα και Θεσσαλονίκη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GoGetaSjj4

Νεοφερμένος

Ο GoGetaSjj4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ευχαριστώ πολύ το μηχανογραφικό μου έλυσε τις απορίες :) περιμένω και τις βάσης να δω πάνω κάτω πως θα κινηθώ..

και κάτι ακόμα υπάρχουν μαθήματα επιλογής? όπως Πχ στα ενιαία έχουν τα αγγλικά και κάτι αλλα.. μιλάω για την ομάδα A
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

acid_18

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Οχι στην ομαδα Α δεν υπαρχουν μαθηματα επιλογης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Βασικα acid υπαρχουν αλλα δεν ειναι πανελαδικος εξεταζομενα...Απλως τα κανεις και εσυ οπως η Β ομαδα με την διαφορα οτι η Β τα δινει.:bye:
-----------------------------------------
Δεν κατάλαβα τι θές να πείς?Τει πληροφορικής καθαρόαιμο έχει μόνο Αθήνα και Θεσσαλονίκη...

Φυσικα κ οχι ρε Μαριε...Απλως αυτες οι δυο πολεις-Σχολες μ ηρθαν στ μυαλο εκεινη την ωρα.Τ παιδι εχει ματια και βλεπει ποια σχολη τ αρεσει εφοσων τ εδωσα τ μηχανογραφικο.;););) Καταλαβες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Ναι οκ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jack210

Νεοφερμένος

Ο jack210 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Του χρόνου πάω "επαλ" και θέλω να διαλέξω πληροφορική ως τομέα αλλα δεν ξέρω ποια ειδικότητα να πάρω : 1)τεχνικός εφαρμογών πληροφορικής 2)τεχνικός Η/Υ και δικτύων Η/Υ 3) τεχνικός εφαρμογών λογισμικού
Εγώ κοιτάω να πάω για Website programming και game programming αλλα όπου και να ψάξω δε μου λένε πουθενά ποια ειδικότητα από τον τομέα πληροφορικής να πάρω .Οποια και από τις 3 και να πάρω θα με αφήσουν να πάω για website programming και game programming?
Επίσης τι μέλλον "δίνει"κάθε ειδικότητα?Εννοώ τι σου διδάσκουν σε κάθε ειδικότητα του τομέα πληροφορικής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Ότι και να διαλέξεις τα ίδια σκατά είναι...
Οι γνώσεις που θα αποκτήσεις εκτός του ότι είναι ελάχιστες είναι και άχρηστες αφού θα διδαχτείς τη γλώσσα προγραμματισμού pascal :sorry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos kaladas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos kaladas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 253 μηνύματα.
Ότι και να διαλέξεις τα ίδια σκατά είναι...
Οι γνώσεις που θα αποκτήσεις εκτός του ότι είναι ελάχιστες είναι και άχρηστες αφού θα διδαχτείς τη γλώσσα προγραμματισμού pascal :sorry:

κανεις τεραστιο λαθος φιλε μου.και παιδια μπολικα ξερω και πολλη καλη καριερα εχουν κανει και πολλα λεφτα μερικα απο αυτα τα παιδια βγαζουν.δεν ειναι μονο αυτο καθεαυτο που μαθαινει καποιος αλλα και το πως το αξιοποιει να ξερεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ροδάνθη98

Νεοφερμένος

Η Ροδάνθη98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Είμαι τρίτη λυκείου φέτος και πάω επαλ. Έχω ειδικότητα πληροφορικής και θα ήθελα να μάθω άμα μπορώ να δώσω για νηπιαγωγος.Είχα ακούσει ότι γινόταν αλλά δε ξέρω τι γίνεται τώρα με το νέο σύστημα. Καμιά βοήθεια;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top