Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,328 εγγεγραμμένα μέλη και 2,430,500 μηνύματα σε 75,868 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 323 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιο μάθημα απ'τα φιλολογικά της γ'γυμνασίου σας αρέσει περισσότερο;

filologiko paidi

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο filologiko paidi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.

O filologiko paidi έγραψε: στις 23:55, 13-12-09:

Θα ηθελα τη γνωμη σας ποιο μαθημα απ'τα φιλολογικα σας αρεσει και σας προσελκυει περισσοτερο.Να συμμετασχουν παρακαλω και τα θετικα μυαλα (μαθηματικα,φυσικη)στο θεμα.
1)Αρχαια Ελληνικη Γραμματεια (Ευριπιδη Ελενη)
2)Αρχαια Ελληνικη Γλωσσα
3)Νεοελληνικη Γραμματεια Λογοτεχνια (Κειμενα)
4)Νεοελληνικη Γλωσσα-Εκθεση
5)Ιστορια
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Timmy

Φοιτητής

Ο Timmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) . Έχει γράψει 120 μηνύματα.

O Timmy έγραψε: στις 13:43, 14-12-09:

εμενα μου αρέσει περισσότερο η Ελένη, και γενικά πάντα μάρεσε η Αρχαία Γραμματεία (οδύσσεια, ιλιάδα) και η γλωσσα γιατί στο μάθημα συζητάμε για διάφορα θέματα και ειναι και πολύ καλή καθηγήτρια
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Χαρά.

Επιφανές Μέλος

H Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,510 μηνύματα.

H Χαρά. έγραψε: στις 18:14, 14-12-09:

Η Ελενη και γενικα τα Αρχαια απο Μεταφραση(Οδυσσεια,Ιλιαδα οχι τοσο,Ελενη κ.λ.π)λλα αρκει να ναι και καλη η καθηγητρια.Μασ εχουν πρηξει εμασ.Στην αρχη ηρθαν καινουριοι καθηγητες και εκεινη που χαμε ηταν χαλια αλλα ευτυχως δεν προλαβε να μασ κανει μαθημα(τοσο λιγο εκατσε).Μετα μας εκανε μια αλλη ισα ισα για να μην κανουμε συνεχεια κενο(παλια χαλια).Μετα μας εκανε μια αλλη που ηταν ΤΕΛΕΙΑ και σημερα δυστυχως ηρθε μια παρα πολυ βαρετη.Ελεος,σε ενα τριμηνο μασ αλλαξαν καθηγητες 100 φορες.
Παράθεση

blue_butterfly (Ριρίκα)

Τιμώμενο Μέλος

H Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,958 μηνύματα.

H blue_butterfly Ζήσε... έγραψε: στις 22:02, 25-12-09:

η νεοελληνικη γλωσσα και η ιστορια αν και φετος εχουμε μια καθηγητρια που δεν παραδιδει το μαθημα ετσι ωστε να το καταλαβουμε.και τα κειμενα καλα ειναι.
Παράθεση

maraki love (Μαρία)

Φοιτητής

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 1,985 μηνύματα.

H maraki love έγραψε: στις 22:05, 25-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από filologiko paidi
Θα ηθελα τη γνωμη σας ποιο μαθημα απ'τα φιλολογικα σας αρεσει και σας προσελκυει περισσοτερο.Να συμμετασχουν παρακαλω και τα θετικα μυαλα (μαθηματικα,φυσικη)στο θεμα.
2)Αρχαια Ελληνικη Γλωσσα

5)Ιστορια

Τα καλύτερα
Παράθεση

Avicii (Υπόλυττος Βρεττός)

Περιβόητο Μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,463 μηνύματα.

O Avicii there's no going back έγραψε: στις 09:33, 26-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από filologiko paidi
2)Αρχαια Ελληνικη Γλωσσα
5)Ιστορια

Στη γ' γυμνασίου μου άρεσαν αυτά περισσότερο , γιατί ήταν πολύ ωραία βιβλία . Ειδικά το βιβλίο της Ιστορία ήταν άπαιχτο. Καλογραμμένο , χωρίς αοριστολογίες και με ενδιαφέρουσες πηγές .

Συμπέρασμα: τα ωραία και καλογραμμένα βιβλία σε παρακινούν να τα διαβάσεις.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Λουκρητία (Ειρήνη.)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου του τμήματος --- . Έχει γράψει 770 μηνύματα.

H Λουκρητία έγραψε: στις 09:54, 27-12-09:

Ας συμμετασχουν λοιπον και τα θετικα μυαλα. :p
Ελενη για μενα.
Αλλα τα χαλαμε στο μερος των ασκησεων. ^^
Ειναι τοσο βαρετο να τις κανεις, να λες το ιδιο πραγμα με διαφορετικα λογια συνεχεια, και μπλα μπλα μπλα.
Ειμαι πολυ καλη στο να ψαχνω να βρισκω κλπ, αλλα οταν βαριεμαι τη ζωη μου λεω αι σιχτηρ πια, και που ξερεις ρε φιλε οτι ο Ευριπιδης εννοουσε αυτο μεσα απο τον ταδε στιχο;
Αλλα ντακς, γενικα ειναι το μονο φιλολογικο που συμπαθω καπως. ^^
Παράθεση

/\/@t@|1@...!!! (Ναταλία)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 106 μηνύματα.

H /\/@t@|1@...!!! έγραψε: στις 16:24, 27-12-09:

κανένα!! μ'αρέσουν τα θετικης κατεύθυνσης μαθήματα! αλλά αν είχα να επιλέξω σε αυτά θα διάλεγα την αρχαία και νέα ελληνική γλώσσα!!!
Παράθεση

ξαροπ (Ιάσων)

Φοιτητής

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,471 μηνύματα.

O ξαροπ έγραψε: στις 16:30, 27-12-09:

Οι ξένες γλώσσες μετράνε ως υποκατηγορία των φιλολογικών? Αν ναι, τότε αγγλική λογοτεχνία με διαφορά (μάθημα στο σχολείο μας).

Αλλιώς, θα έλεγα ότι η φετινή Ιστορία, σε αντίθεση με τα χάλια τα περσινά, έχει κάποιο ενδιαφέρον. Ως επί το πλείστον όμως το βιβλίο παραμένει κακογραμμένο.

Επίσης, η ώρα της Έκθεσης στα Νέα.
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Φοιτητής

H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 2,609 μηνύματα.

H Dalian έγραψε: στις 16:33, 27-12-09:

H Ιστορία ήταν το μόνο μάθημα που μου είχε κεντρίσει το ενδιαφέρον.
Παράθεση

Bloody Μaria^^ (Mαρία ρε)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Mαρία ρε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 199 μηνύματα.

H Bloody Μaria^^ έγραψε: στις 16:54, 27-12-09:

Όλα.
Περισσότερο Ελένη Ιστορία.Καταπληκτικά και τα δύο!
Παράθεση

4kR!bn:) (Ακριβή)

Μαθητής Α' λυκείου

H Ακριβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.

H 4kR!bn:) έγραψε: στις 22:06, 29-12-09:

Εμένα μου αρέσουν τα θετικά μαθήματα,αλλά από τα φιλολογικά επιλέγω αρχαία δαγκωτό,ιδιαίτερα συντακτικό:no1:Η λογοτεχνία είναι επίσης πολύ ενδιαφέρουσα όπως και η ιστορία,αν και δυστυχώς πέρσι δε φτάσαμε μεχρι τη σύγχρονη ιστορία,τα καλύτερα δηλαδή!
Παράθεση

PADI

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H PADI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 81 μηνύματα.

H PADI έγραψε: στις 23:57, 29-12-09:

Γλωσσα ελεώ έκθεσης!
Παράθεση

Alexl1996

Φοιτητής

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αγρονόμων & Τοπογράφων Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.

O Alexl1996 έγραψε: στις 09:24, 30-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από 4kR!bn:)
Εμένα μου αρέσουν τα θετικά μαθήματα,αλλά από τα φιλολογικά επιλέγω αρχαία δαγκωτό,ιδιαίτερα συντακτικό:no1:Η λογοτεχνία είναι επίσης πολύ ενδιαφέρουσα όπως και η ιστορία,αν και δυστυχώς πέρσι δε φτάσαμε μεχρι τη σύγχρονη ιστορία,τα καλύτερα δηλαδή!
:no1::no1::no1:
Παράθεση

STELLA95 (stella)

Φοιτητής

H stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) . Έχει γράψει 331 μηνύματα.

H STELLA95 Νεα αρχη.νεα ζωη έγραψε: στις 12:58, 31-12-09:

1)Αρχαια Ελληνικη Γραμματεια (Ευριπιδη Ελενη)ειναι το αγαπημενο μ το λατρευω και ειδικα με την καθηγητρια που μας το διδασκει γινεται ακομα πιο τελειο
Παράθεση

xrusa!

Φοιτητής

H xrusa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 95 μηνύματα.

H xrusa! έγραψε: στις 14:41, 31-12-09:

Και εγω των θετικών μαθημάτων είμαι αλλά προτιμώ έκθεση(Μονο να γράφω έκθεση) κ κείμενα.
Παράθεση

Aeneas

Φοιτητής

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Επικοινωνίας Μέσων & Πολιτισμού (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 823 μηνύματα.

O Aeneas απελπισμένος έγραψε: στις 18:25, 31-12-09:

Αααα όλα τα φιλολογικά είναι τρέλα..!!! ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ 4 EVER...!
Επειδή όμως απ'όλα τα αστέρια κάποιο πρέπει να ξεχωρίζει, εγώ ξεχωρίζω Αρχαία και Ιστορία ( και Κείμενα και Ελένη και Γλώσσα ).....!!!
Παράθεση

vasilakis1

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο vasilakis1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O vasilakis1 έγραψε: στις 13:55, 01-01-10:

Εμενα μου αρεσει κυριως η Ελενη, το εργο ειναι πραγματικα αριστουργημα. Σιγουρα πολυ καλυτερο απο την Ιλιαδα και την Οδυσσεια! Επειτα, και τα αρχαια και η ιστορια ειναι μια χαρα. Επιτελους φτασαμε στην νεοτερη, η προιστορια και η βυζαντινη ηταν ολιγον βαρετες!
Παράθεση

DIMOS FOITHTHS (ΔΗΜΟΣ)

Φοιτητής

Ο ΔΗΜΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Χαλκηδόνα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

O DIMOS FOITHTHS έγραψε: στις 11:22, 07-01-10:

Θα συμφωνήσω απολύτως!:no1::no1::no1::no1:!!! Ειδικά για την Αρχαία Ελληνική Γλώσσα!!! Εγώ θα συμπλήρωνα σ' αυτά και την Ιστορία!!
Παράθεση

stavros11 (Σταύρος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 84 μηνύματα.

O stavros11 έγραψε: στις 18:52, 07-01-10:

Παιδιά εγώ είμαι των Τεχνολογικών μαθημάτων και λέω ότι κανένα από τα φιλολογικά δεν πιάνει τη Φυσική και τα Μαθηματικά...
Τώρα αν πρέπει να διαλέξω ένα από τα φιλολογικά και μόνο, εννοείτε ότι διαλέγω Νεοελληνική Γλώσσα (Έκθεση)... Μου αρέσει περισσότερο από τα άλλα, ειδικά όταν γράφουμε έκθεση. Αν και στο δημοτικό είχα πονοκέφαλο όποτε έπρεπε να γράψουμε έκθεση, σκέφτομαι και γράφω αν θυμάστε, τώρα μου αρέσει αρκετά να γράφω.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια