Διαγραφές προπτυχιακών φοιτητών που έχουν υπερβεί τον προβλεπόμενο χρόνο σπουδών

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδια επειδη εχω τρομαξει λιγο (ή μπερδευτηκα) με το συγκεκριμενο thread, εγω που φετος περασα σε μια σχολη, πηγα 2 μηνες αλλα επειδη δεν μου αρεσε, την παρατησα και ξαναδιαβαζω για τις πανελληνιες του 2015, δεν εχω δικαιωμα το καλοκαιρι του 15 να διαγραφω απο την σχολη που περασα με τις πανελληνιες του 2014???

Πριν πας να γραφτείς στην καινούρια σχολή που θα περάσεις, θα πας να διαγραφείς από την προηγούμενη και όλα καλά. ΄Ετσι κι αλλιώς είναι απαραίτητο να το κάνεις γιατί στην καινούρια σχολή θα υπογράψεις υπεύθυνη δήλωση ότι δεν φοιτάς σε άλλη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
καθε εξαμηνο πρεπει να κανεις δηλωση προφανως,στα δυο σερι εξαμηνα αν δεν κανει καποιος δηλωση/εγγραφη νομιζω αυτοδικαια διαγραφεται..ομως γιατι δεν ρωτας την γραμματεια και ρωτας σε ενα forum? πηγαινε ρωτα για να σου φυγουν οι αποριες,ειναι το σωστο.
προφανως δεν θα μπορεις να φοιτεις και στις δυο σχολες που περασες,σε μια απο τις δυο ΟΤΑΝ ερθει η ωρα θα διαγραφεις,την διαδικασια θα την ρωτησεις τοτε,τα τι και τα πως.
για να συμπληρωσω στο προηγουμενο μηνυμα μου
δεν πρεπει να διαγραφουν οσοι ειχαν προβληματα υγειας και γενικως οσοι θελουν πραγματι να σπουδασουν
αποδεικνυεται πως δεν ειναι και τοσοι πολλοι αυτοι και πολυς ντορος για το τιποτα δηλαδη εγινε,αλλωστε δεν στοιχιζουν ευρω.

το υπουργειο παιδειας να κοιταξει τα πραγματικα προβληματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alex2001

Νεοφερμένος

Ο Alex2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Τι πιστευετε θα πρεπει να εφαρμοστει το «ν+2» για τους φοιτητες;Ποια ειναι τα θετικα και τα αρνητικα μιας τετοιας αλλαγης;
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Τι πιστευετε θα πρεπει να εφαρμοστει το «ν+2» για τους φοιτητες;Ποια ειναι τα θετικα και τα αρνητικα μιας τετοιας αλλαγης;


αν δεις αυτό το θέμα με την Κεραμέως το χουμε συζητήσει εκτενώς. Ψάξε αυτό που λέει κατάργηση του ασύλου και ακύρωση δημιουργίας της Νομικής στην Πάτρα. Θα δεις όλες τις απόψεις.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top