Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,839 εγγεγραμμένα μέλη και 2,473,176 μηνύματα σε 78,669 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 329 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Άποψη για την σχολή σας

3leni (Ελένη)

Φοιτητής

H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 243 μηνύματα.

H 3leni έγραψε: στις 04:41, 03-10-09:

πως σας φαινεται μεχρι στιγμης η σχολη που περασατε?τα μαθηματα ενδιαφεροντα?ηταν αυτο που περιμενατε κ ειχατε στο μυαλο σας?
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

foreverfreak (Βαγγελας)

Φοιτητής

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ζωϊκής Παραγωγής ΤΕΙ Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) . Έχει γράψει 1,325 μηνύματα.

O foreverfreak Τσομπανακος ημουνα, κατσικουλες εβοσκα! έγραψε: στις 04:47, 03-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από 3leni
πως σας φαινεται μεχρι στιγμης η σχολη που περασατε?τα μαθηματα ενδιαφεροντα?ηταν αυτο που περιμενατε κ ειχατε στο μυαλο σας?
Αν και ακομα δεν εχω αρχισει τα μαθηματα, απο αποψη οργανωσης ψιλομετρια η κατασταση... Γενικοτερα, εχω ακουσει απο φοιτητες μεγαλυτερων ετων, πως τα πραγματα δεν ειναι ετσι οπως τα περιμενω τωρα!! Το μονο θετικο ειναι οτι υπεραγαπω το συγκεκριμενο αντικειμενο, οποτε θελοντας και μη, θα αγαπησω και τη σχολη, με τα καλα της και τα κακα της...
Παράθεση

M4dn3sS

Φοιτητής

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 649 μηνύματα.

O M4dn3sS έγραψε: στις 13:12, 03-10-09:

Ομολογω πως εντυπωισαστικα απο τις υποδομες της σχολης μου,απο κει και περα οταν αρχισουν τα μαθηματα θα δειξει.
Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,228 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε: στις 19:23, 06-10-09:

Αρχικα ειχα μια μετρια προς καλη αποψη (οσο την εβλεπα στο μηχανογραφικο ). Το κτηριο καλουτσικο (δεν το λες και τελειο), αλλα ενταξει δεν με απογοητευσε και τραγικα. Η οργανωση (ανοργανωσια καλυτερα) της σχολης και η παντελης ελλειψη ενημερωσης με εκνευρισε και το σημερινο 8ωρο (παλι καλα που δεν ειχα εργαστηριο) γκρεμισε και τις ελαχιστες ελπιδες για να αποκτησω μια εστω μετρια γνωμη για τη σχολη. Ακομα δεν αρχισα δε βλεπω την ωρα να φυγω.
Παράθεση

tsixlofouska (Όλια)

Φοιτητής

H Όλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημικών Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.

H tsixlofouska έγραψε: στις 19:26, 06-10-09:

εμενα μου αφησε πααρα πολυ καλες εντυπωσεις η σχολη μου σημερα...βασικα και ο εξωτερικος χωρος ειναι οοολα τα λεφτα(ΕΜΠ) αλλα ενταξει και το κτιριο καλο ειναι...ουτε καταλαβα πως περασε η ωρα...(08:45-13:00)
Παράθεση

hale (Δημητρης)

Φοιτητής

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 464 μηνύματα.

O hale έγραψε: στις 19:37, 06-10-09:

Εμένα μου αρέσει πολύ η σχολή μου, αν και μερικά μαθήματα είναι προς το παρών ακαταλαβίστικα αλλά έχουν ενδιαφέρον. Το κακό, όμως, είναι ότι μας έχουν λίγο ξεσκίσει με το πρόγραμμα τους και έχω αρχίσει να κουράζομαι......
Το καλό, βέβαια, είναι ότι θα μετονομαστεί πολύ σύντομα (μέχρι τον Απρίλιο όπως μας είπαν) σε Ηλεκτρολόγων Μηχανικών, οπότε αξίζει λίγη προσπάθεια παραπάνω!!!
Παράθεση

Iliaso

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 5,469 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 20:05, 06-10-09:

Mακάρι hale
Παράθεση

efim18

Απόφοιτος

H efim18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 107 μηνύματα.

H efim18 έγραψε: στις 22:56, 06-10-09:

αισχος!!!!!! ( νομικη αθηνας)
δεν καταλαβαινω τπτ!
Παράθεση

3leni (Ελένη)

Φοιτητής

H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 243 μηνύματα.

H 3leni έγραψε: στις 23:02, 06-10-09:

σαν κτιριο κ εμενα μ αρεσε...αλλα απο μαθηματα,ασ'τα βρασ'τα...αμφιβαλλω αν την βγαλω την σχολη..
Παράθεση

Zod (Κώστας)

Φοιτητής

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 430 μηνύματα.

O Zod έγραψε: στις 19:07, 09-10-09:

Το κτίριο εξωτερικά καλό. Εσωτερικά όμως χάλι μαύρο . Η οργάνωση ήταν σχεδόν ανύπαρκτη. Οι αίθουσες διδασκαλίας αρκετά καλές. Οι μισοί καθηγητές ήταν καλοί, τους άλλους μισούς θα τους χαρακτήριζα ανίκανους να διδάξουν. Μόνο στα εργαστήρια με βλέπω να πατάω...

Γενικά και γω δεν βλέπω την ώρα να φεύγω...
1
Παράθεση

Iliaso

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 5,469 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 19:18, 09-10-09:

Για τα Ιωάννινα όλα αυτά;
Παράθεση

nefi

Φοιτητής

H nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,071 μηνύματα.

H nefi έγραψε: στις 19:28, 09-10-09:

δεν καταλαβαινω την τυφλα μου...κ γενικα στο πανεπιστημιο επικρατει χαοοοος
Παράθεση

dream on

Φοιτητής

H dream on αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H dream on έγραψε: στις 20:58, 09-10-09:

τ κτιριο ειν χαλια (φιλοσοφικη αθηνας) κ τα μαθηματα δε με εχουν ενθουσιασει..
Ωστοσο, ο Γαραντουδης ειν πλ καλος κ μ αρεσει αρκετα ο τροπος διδασκαλιας τ, καθως κ το μαθημα τ (λογοτεχνια):no1:
Παράθεση

nefi

Φοιτητής

H nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,071 μηνύματα.

H nefi έγραψε: στις 21:14, 09-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από dream on
τ κτιριο ειν χαλια (φιλοσοφικη αθηνας) κ τα μαθηματα δε με εχουν ενθουσιασει..
Ωστοσο, ο Γαραντουδης ειν πλ καλος κ μ αρεσει αρκετα ο τροπος διδασκαλιας τ, καθως κ το μαθημα τ (λογοτεχνια):no1:

σε ποια σχολη εισαι?:what:
Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,228 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε: στις 21:20, 09-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Zod
Το κτίριο εξωτερικά καλό. Εσωτερικά όμως χάλι μαύρο . Η οργάνωση ήταν σχεδόν ανύπαρκτη. Οι αίθουσες διδασκαλίας αρκετά καλές. Οι μισοί καθηγητές ήταν καλοί, τους άλλους μισούς θα τους χαρακτήριζα ανίκανους να διδάξουν. Μόνο στα εργαστήρια με βλέπω να πατάω...

Γενικά και γω δεν βλέπω την ώρα να φεύγω...
Α, ωραια. Να ξερω δηλαδη να μη βαλω ΑΠΘ στο μηχανογραφικο μου αν τελικα ξαναδωσω. Η περιγραφη σου παντως ταιριαζει απολυτα και με τη σχολη μου (Βιολογικο ΕΚΠΑ). Μονο που ακομα και τα αμφιθεατρα διδασκαλιας δεν θα τα χαρακτηριζα καλα... (μας ειπαν κιολας οτι ειναι ανακαινισμενα, δε θελω να σκεφτομαι το πριν )

Αλλα ρε γαμωτο αμα "κλειδωσω" για Οδοντιατρικη μονο σε ΕΚΠΑ και ΑΠΘ εχει. Μαλλον θα πρεπει να συμβιβαστω με την κατασταση αυτη στα πανεπιστημια και να το παλεψω με τις υπαρχουσες συνθηκες...
Παράθεση

Al.Nik

Φοιτητής

Ο Al.Nik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημείας Αθήνας και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.

O Al.Nik έγραψε: στις 07:05, 10-10-09:

Όσο αφορά την δική μου σχολή ,Χημικό ΕΚΠΑ , την βρίσκω άψογη . Τα εργαστήρια είναι στην πένα και οι καθηγητές φυσιολογικοί !

Εντάξει κανείς δεν είναι όμως τέλειος .
Τα αμφιθέατρα θα μπορούσε να ήταν σε καλύτερη κατάσταση . Το ίδιο ισχύει και για την εξωτερική κατάσταση του χημικού . Τέλος το πρόβλημα του τμήματος δεν είναι η έντονη κομματοποίηση αλλά οι αφίσες που κοσμούν τους τοίχους μας . Φανταστείτε οτι γίνεται ένας άτυπος πόλεμος μεταξύ αυτών που αφισοκολλούν και των καθαριστριών

Αυτά είναι τα προβλήματα . Κατά τα άλλα οι πρώτες εντυπώσεις είναι καλές !
Παράθεση

Zod (Κώστας)

Φοιτητής

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 430 μηνύματα.

O Zod έγραψε: στις 14:59, 11-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από chris_90
Α, ωραια. Να ξερω δηλαδη να μη βαλω ΑΠΘ στο μηχανογραφικο μου αν τελικα ξαναδωσω. Η περιγραφη σου παντως ταιριαζει απολυτα και με τη σχολη μου (Βιολογικο ΕΚΠΑ). Μονο που ακομα και τα αμφιθεατρα διδασκαλιας δεν θα τα χαρακτηριζα καλα... (μας ειπαν κιολας οτι ειναι ανακαινισμενα, δε θελω να σκεφτομαι το πριν )

Αλλα ρε γαμωτο αμα "κλειδωσω" για Οδοντιατρικη μονο σε ΕΚΠΑ και ΑΠΘ εχει. Μαλλον θα πρεπει να συμβιβαστω με την κατασταση αυτη στα πανεπιστημια και να το παλεψω με τις υπαρχουσες συνθηκες...
Με το που μπαίνω στο πρώτο αμφιθέατρο και ακούω τον καθηγητή, ο οποίος μας χλεύασε κυριολεκτικά, έπεσε το ηθικό μου σε -οο.
Παράθεση

nefi

Φοιτητής

H nefi έγραψε: στις 15:08, 11-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Zod
Με το που μπαίνω στο πρώτο αμφιθέατρο και ακούω τον καθηγητή, ο οποίος μας χλεύασε κυριολεκτικά, έπεσε το ηθικό μου σε -οο.
τι σας ειπε καλε?
Παράθεση

Zod (Κώστας)

Φοιτητής

O Zod έγραψε: στις 15:18, 11-10-09:

Και τι δεν μας είπε να λες Βέβαια από παιδιά 3ου έτους άκουσα πως σε εκείνους την πρώτη μέρα τους έλεγε χειρότερα οπότε υπάρχει βελτίωση τουλάχιστον
Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

O chris_90 έγραψε: στις 20:01, 11-10-09:

Καλα, κι εγω απο ηθικο δεν παω και πολυ καλα. Αφου σκεφτομαι να μη δωσω κανενα μαθημα στην εξεταστικη και να δωσω εμφαση στις πανελλαδικες, αλλα φοβαμαι οτι θα μπουχτισω 3η συνεχη φορα τα ιδια και τα ιδια... μονο αυτο με κραταει ακομα στη σχολη.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος