Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,482,184 μηνύματα σε 79,123 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 142 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Φοιτητικά συγγράμματα Εύδοξος

Harry0000 (Χάρης)

Φοιτητής

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης των Υλικών Πάτρας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 183 μηνύματα.

O Harry0000 http://www.matersci.upatras.gr/ έγραψε: στις 19:59, 25-09-10:

Το κάνει αυτό άμα έχεις βάλει τα στοιχεία σου πριν ένα οχτάωρο.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

tinkerbell21 (Χαρά)

Φοιτητής

H Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.

H tinkerbell21 έγραψε: στις 23:41, 25-09-10:

διαβάσατε ότι πρέπει να δηλώσουμε τα βιβλία και του εαρινού εξαμήνου? προσωπικά θα διαλέξω μαθήματα το εαρινό βάσει προγράμματος κάτι που τώρα δεν μπορώ να κάνω! θα πρέπει να διαλέγουμε βιβλία στα τυφλά!
Παράθεση

shikabalas (Δημήτρης)

Φοιτητής

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.

O shikabalas έγραψε: στις 23:44, 25-09-10:

Μονο για τους εκδοτες ισχυει αυτο για το εαρινο,εμεις κανονικα Φλεβαρη θα διαλεξουμε συγγραματα.
Παράθεση

ybonni

Καθηγητής

H ybonni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Καθηγητής . Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H ybonni έγραψε: στις 12:06, 26-09-10:

Λοιπόν επειδή άκουσα μαζεμένες αρκετές απορίες.
Κάθε φοιτητές έχει ένα μοναδικό pin το οποίο θα του δώσει το σύστημα. Το pin αυτό του δίνει το δικαίωμα σε κάθε βιβλιοπωλείο να πάρει κάποια συγκεκριμένα βιβλία. Το pin αντιστοιχεί για τον βιβλιοπώλη σε ένα συγκεκριμένο φοιτητή, το όνομα του οποίου θα ταυτοποιηθεί από την ταυτότητα που κρατάει μαζί του. Οπότε είναι λιγάκι δύσκολο να έχει κάποιος άγνωστος, το pin και την ταυτότητά σας για να μπορέσει να πάρει τα βιβλία σας.
Όσο για το αν μπορεί να πάρει κανείς άλλος τα βιβλία σας. Δεν κατανοώ γιατί κάποιος άλλος να πάρει τα βιβλία σας, όταν δεν υπάρχουν λόγοι υγείας που το καθιστούν αδύνατο.
Κρίνω όμως ότι η ταυτοποίηση των στοιχείων σας από την ταυτότητα εμπεριέχει και την αναγνώριση φωτογραφίας (το αντιπαρέρχομαι αυτό, μια που δεν θα έχει το χρόνο ο βιβλιοπώλης να το κάνει )
Κρίνω όμως επίσης παρακινδυνευμένο να παραχωρήσετε το pin σας σε οποιονδήποτε, όσο φίλος κι αν είναι, γιατί ελλοχεύει τον κίνδυνο να εξαπατηθείτε κατ οιονδήποτε τρόπο.
Δικαιούστε πλέον συγκεκριμένο αριθμό βιβλίων, μην τον ξοδεύετε άδικα αποκαλύπτοντας τον κωδικό σας, γιατί δεν ξέρετε που θα καταλήξει αυτός ο κωδικός. Μη βρεθείτε στη δυσάρεστη θέση να μην μπορείτε να πάρετε άλλα βιβλία γιατί κάποιος ξόδεψε το δικαίωμά σας σε αυτά, ή να πληρώσετε βιβλία τα οποία δεν είχατε δικαίωμα να πάρετε, ή πήρατε επιπλέον βιβλία του αριθμού που δικαιούστε.
Δεν ξέρω τι κατανοήσατε από όλα αυτά, πάντως φρόνιμο θα ήταν, να διαφυλάσσετε το pin του Εύδοξου για δική σας χρήση και μόνο
3
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,128 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 14:53, 26-09-10:

Το pin δε θα αλλάζει ανά εξάμηνο;
Παράθεση

kaleidoscope

Φοιτητής

H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 7,692 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε: στις 15:20, 26-09-10:

Εμένα μου δημιουργήθηκε η εντύπωση ότι για κάθε μάθημα, κι επομένως για κάθε σύγγραμμα, παίρνουμε διαφορετικό pin.
Και εκτός των άλλων, το βιβλιάριο σπουδών είναι κι αυτό ΠΟΛΥ σημαντικό κι όμως το δίνουμε σε φίλους μας για να μας πάρουν βιβλία/γράψουν σε μαθήματα κλπ.
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

O Boom έγραψε: στις 15:41, 26-09-10:

Βασικά ok, δεν πιστεύω να σου κάνουν κάποια στραβή.
Παράθεση

markip

Φοιτητής

H markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής (ΑΕΙ/Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 189 μηνύματα.

H markip έγραψε: στις 00:47, 27-09-10:

παιδια εγω μπαινω στον Ευδοξο για να ελεγξω τα στοιχεια μου και ολα οκ εκτος οτι εκει που λεει e-mail μου γραφει null, λογικα μολις ανοιξουν στις 4/10 θα μπορω να δηλωσω email και κινητο σωστα? Επισης τωρα που αρχιζουν τα μαθηματα απο 1 οκτωβρη, εμεις θα παμε κανονικα στα μαθηματα του εξαμηνου χωρις βιβλια σωστα? Και επισης, εγω θα κανω αιτηση για μετεγγραφη, θα παω τωρα 1/10 να παρακολουθησω τα μαθηματα της σχολης που περασα ή σε αυτην που θα κανω μεταγγραφη? Εχω μπερδευτει πολυ λιγο βοηθεια....
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

O Boom έγραψε: στις 00:55, 27-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από markip
παιδια εγω μπαινω στον Ευδοξο για να ελεγξω τα στοιχεια μου και ολα οκ εκτος οτι εκει που λεει e-mail μου γραφει null, λογικα μολις ανοιξουν στις 4/10 θα μπορω να δηλωσω email και κινητο σωστα? Επισης τωρα που αρχιζουν τα μαθηματα απο 1 οκτωβρη, εμεις θα παμε κανονικα στα μαθηματα του εξαμηνου χωρις βιβλια σωστα? Και επισης, εγω θα κανω αιτηση για μετεγγραφη, θα παω τωρα 1/10 να παρακολουθησω τα μαθηματα της σχολης που περασα ή σε αυτην που θα κανω μεταγγραφη? Εχω μπερδευτει πολυ λιγο βοηθεια....
Κινητό απ'ότι κατάλαβα όταν δηλώσουμε μαθήματα θα δώσουμε.
Στη σχολή πας χωρίς βιβλία.
Αν είναι σίγουρη η μετεγγραφή πας σε αυτή που θα πας.
Παράθεση

shikabalas (Δημήτρης)

Φοιτητής

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.

O shikabalas έγραψε: στις 00:56, 27-09-10:

Η παρακολουθηση ειναι ελευθερη για τον καθενα,οποτε θα πας στη σχολη που θα παρεις μεταγραφη.Απλα μεχρι να εγκριθει,δεν θα μπορεις να γραφτεις στα εργαστηρια και να παρεις βιβλια.
1
Παράθεση

foreverfreak (Βαγγελας)

Φοιτητής

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ζωϊκής Παραγωγής ΤΕΙ Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) . Έχει γράψει 1,325 μηνύματα.

O foreverfreak Τσομπανακος ημουνα, κατσικουλες εβοσκα! έγραψε: στις 01:00, 27-09-10:

Παντως εμενα αυτο το συστημα του Ευδοξου μου αρεσε πολυ!! Πλεον η επιλογη συγγραματος ειναι ουσιαστικη, καθως μπορεις να δεις τον πινακα περιεχομενων, οπως και ενα ενδεικτικο κεφαλαιο, και μετα να αποφασισεις... Στα πλεονεκτηματα ειναι πως πλεον δε θα χρειαζεται να παω στη σοχλη για να δηλωσω τα συγγραματα (ναι, ΔΕΝ εχουμε ηλεκτρονικη γραμματεια), αλλα θα το κανω απο το σπιτι μου!! Επιπλεον εριξα μια ματια στα βιβλια των επομενων εξαμηνων και εχω παθει την πλακα μου... Για αλλη μια φορα καταλαβαινω πως δε θα μπορουσα να βρισκομαι σε αλλη σχολη!!
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,112 μηνύματα.

O nPb ... έγραψε: στις 01:04, 27-09-10:

Ο Εύδοξος είναι και για τις αυτοεκδόσεις συγγραμμάτων;
Παράθεση

kosm1fent (Κοσμάς)

Φοιτητής

Ο Κοσμάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O kosm1fent έγραψε: στις 01:02, 29-09-10:

Στο Χημικό ΑΠΘ, εκτός από ένα e-mail που μας ήρθε, δεν ανέφερε τίποτα κανένας καθηγητής... μάλιστα όλοι είπαν ότι βιβλία θα πάρουμε με την προηγούμενη μέθοδο (υπογραφή σε κατάσταση, κλπ). Έχω την αίσθηση ότι θα δημιουργηθεί μπέρδεμα.
Παράθεση

nefi

Φοιτητής

H nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,071 μηνύματα.

H nefi έγραψε: στις 19:15, 30-09-10:

ρε παιδια αν καποιος βρισκεται στο 3 εξαμηνο και δν εχει παρει ολα τα βιβλια του 1 εξαμηνου γινεται να τα δηλωσει? η οχι?
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

O Boom έγραψε: στις 19:36, 30-09-10:

Αν τα είχε δηλώσει και δεν πήγε να τα πάρει, δεν ξανά δικαιούται.
Παράθεση

nefi

Φοιτητής

H nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,071 μηνύματα.

H nefi έγραψε: στις 19:57, 30-09-10:

αν δεν του τα εδιναν ομως?
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

O Boom έγραψε: στις 20:01, 30-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από nefi
αν δεν του τα εδιναν ομως?
Τι εννοείς;
Από μετεγγραφή πχ;
Και για ποιον λόγο δεν του τα έδιναν;
Παράθεση

maletianoi

Απόφοιτος

Ο maletianoi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O maletianoi έγραψε: στις 20:04, 30-09-10:

παιδια εμενα στη νομικη μου βγαζει στον ευδοξο περισσοτερα απο 1 βιβλια για καθε μαθημα..τα παιρνω ολα??ξερει κανεισ??
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

O Boom έγραψε: στις 20:08, 30-09-10:

Παίρνεις ή την επιλογή 1 ή την επιλογή 2.
Όσα βιβλία έχει η επιλογή.
Παράθεση

kaleidoscope

Φοιτητής

H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 7,692 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε: στις 10:20, 04-10-10:

Για να υποβάλλουμε δήλωση συγγραμμάτων στον Εύδοξο χρειάζεται να καταχωρήσουμε μερικά στοιχεία, μεταξύ των οποίων και "Αριθμός Μαθημάτων για τα οποία έχετε ήδη παραλάβει συγγράμματα πριν τo σύστημα Εύδοξος". Εδώ βάζω ουσιαστικά τον αριθμό των υποχρεωτικών μαθημάτων που είχα μέχρι τώρα (έχω πάρει συγγράμματα για όλα) συν τον αριθμό των επιλεγόμενων που έχω περάσει; Αν για κάποια μαθήματα έχουμε πάρει σημειώσεις κι όχι συγγράμματα, αυτά δεν τα υπολογίζουμε; Ρωτάω επειδή για ένα επιλεγόμενο δεν είχαμε σύγγραμμα αλλά σημειώσεις, οπότε δεν ξέρω αν θα πρέπει να το βάλω κι αυτό.

Στο FAQ γράφει:"Πρόκειται για το συνολικό αριθμό μαθημάτων για τα οποία ο Φοιτητής έχει παραλάβει σύγγραμμα (το οποίο μπορεί να αποτελείται από ένα η περισσότερα βιβλία). Δε συμπεριλαμβάνονται δωρεάν πανεπιστημιακές σημειώσεις ή σημειώσεις εργαστηρίων.
Σε περίπτωση μετεγγραφών συμπεριλαμβάνεται και ο αριθμός συγγραμμάτων που παραλήφθησαν στο τμήμα προέλευσης."

Άρα τα μαθήματα που δίνουν σημειώσεις δεν υπολογίζονται;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες