Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,168 εγγεγραμμένα μέλη και 2,484,373 μηνύματα σε 79,248 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 474 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Laptop σε μαθητές Α' Γυμνασίου

Pavlitos (Παύλος)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 683 μηνύματα.

O Pavlitos έγραψε: στις 04:22, 26-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Kotatsuneko
Aς τους δώσουν και αμάξι..
Τα ίδια σκατά θα φάνε
Αιτιολόγησε το.. οΟ
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Φοιτητής

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,082 μηνύματα.

O michael92 έγραψε: στις 16:01, 26-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από falegk
υποτίθεται οτι καποια μαθήματα θα γινοντε ηλεκτρονικά και τα βιβλια τους θα ειναι προφανώς σε .pdf μορφή η κατι τετοιο.....

τωρα περιμένουμε να δουμε.
ηδη υπάρχουν σχολεία στην ελλαδα που κανουν μαθήματα με τετοιον τροπο αλλα σε πειραματικό σταδιο ακομα
Και πως θα παίρνουν ρεύμα 6 ώρες 25 laptop σε κάθε τάξη; + του ότι 300Watt το laptop x 100 μαθητές της πρώτης = 30KW θα τους έρθει μια ΔΕΗ ωραιότατη :p Το μέτρο θα αποτύχει έπρεπε να δώσουν στα παιδιά pdf readers Κάτι σαν το amazon kindle είναι και πιο φθηνό
Παράθεση

Pavlitos (Παύλος)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 683 μηνύματα.

O Pavlitos έγραψε: στις 16:02, 26-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από michael92
Και πως θα παίρνουν ρεύμα 6 ώρες 25 laptop σε κάθε τάξη;
Οι μπαταρίες γιατί υπάρχουν;
Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Φοιτητής

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,082 μηνύματα.

O michael92 έγραψε: στις 16:37, 26-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Pavlitos
Οι μπαταρίες γιατί υπάρχουν;
Υπάρχει laptop που κρατάει πάνω από 3 ώρες;
Παράθεση

Pavlitos (Παύλος)

Μαθητής Β' λυκείου

O Pavlitos έγραψε: στις 17:24, 26-07-09:

Θα τα φορτίζουν στα διαλείμματα...
Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Φοιτητής

O michael92 έγραψε: στις 17:48, 26-07-09:

Θα τα φορτίζουν στα διαλείμματα...
30KW/hr :p
Παράθεση

Kotatsuneko

Μαθητής Γ' λυκείου

H Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,319 μηνύματα.

H Kotatsuneko έγραψε: στις 13:47, 28-07-09:

Αιτιολόγησε το.. οΟ
Σε νοιάζει πολύ που εσύ δεν πήρες λαπτοπ ε?
Θίχτηκες.
Τα σκατά αφορούν την παιδεία.
Είτε πάρουν λαπτοπ ειτε όχι δεν θα έχουν ουσιαστική εκπαίδευση.
Οκ?
Παράθεση

constantinekots (Κωστας)

Φοιτητής

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.

O constantinekots έγραψε: στις 14:09, 28-07-09:

Και πως θα παίρνουν ρεύμα 6 ώρες 25 laptop σε κάθε τάξη; + του ότι 300Watt το laptop x 100 μαθητές της πρώτης = 30KW θα τους έρθει μια ΔΕΗ ωραιότατη :p Το μέτρο θα αποτύχει έπρεπε να δώσουν στα παιδιά pdf readers Κάτι σαν το amazon kindle είναι και πιο φθηνό

Μα αυτο ειναι το θεμα; Πρωτον, ποιος σου ειπε οτι θα λειτουργουν 6 ωρες. Ζητημα ειναι καν αν θα αξιοποιηθουν καθολου στο σχολειο κι αυτο με καιει. Απο κει και περα...
Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Φοιτητής

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.

O Silent_Killer έγραψε: στις 14:25, 28-07-09:

Το δικό μου..ρε παιδιά αυτό είναι αδικία..τι βλακεία είναι τώρα αυτή?Σε καποιους άλλους είναι πολύ πιο χρήσιμο!!!!!!!!!!Αντε...μην τα πάρω τώρα..
Παράθεση

~LoVeR BoY~

Περιβόητο Μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,220 μηνύματα.

O ~LoVeR BoY~ E.K.A.M. έγραψε: στις 17:36, 28-07-09:

Εγώ πιστεύω καλύτερα να τα δωσουν στα ¨"πρωτάκια" παρά στους μεγαλύτερους γιατί δεν ξέρει ο καθηγητής/τρια τι θα κάνει κάποιο παιδί του Λυκείου στο λαπιτοπ
Παράθεση

Pavlitos (Παύλος)

Μαθητής Β' λυκείου

O Pavlitos έγραψε: στις 19:39, 28-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Kotatsuneko
Σε νοιάζει πολύ που εσύ δεν πήρες λαπτοπ ε?
Θίχτηκες.
Τα σκατά αφορούν την παιδεία.
Είτε πάρουν λαπτοπ ειτε όχι δεν θα έχουν ουσιαστική εκπαίδευση.
Οκ?
Ένα βήμα είναι και αυτό.Γιατί μηδενίζεις τα πάντα;Και κόψε το ειρωνικό υφάκι καταντάει πραγματικά σπαστικό.
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 21:54, 28-07-09:

Oτι και να ειναι πάντως την επιδοτηση απο την ΕΕ την κονόμισαν...
Παράθεση

Μαρουλάκι (Χρονοκράτωρ)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H Μαρουλάκι έγραψε: στις 21:40, 23-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από teol20
Oτι και να ειναι πάντως την επιδοτηση απο την ΕΕ την κονόμισαν...
Αυτό να λέγεται.
Παράθεση

@nn@love (αννα)

Μαθητής Α' γυμνασίου

H αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 65 μηνύματα.

H @nn@love έγραψε: στις 13:29, 24-08-09:

Έλεος γιατί στα μικρά και όχι στους πιο ώριμους που ξέρουν πως να τους χειριστούν.Αχχχ όργια θα έκανα μέσα στην τάξη με τόσα scripts/codes. =(
δηλαδη λες οτι δν μπορουνε να το φερουμε βολτα!ναι καλα που φιμαμε αταν πιγενα 5 που τα εκτακια συλαβιζαν ακομα εμενα μ λες!ο αδελφος μ διαβαζει κλυτερα απο εκεινα τα παιδια και παει 3 δημοτικου!!!να σασ τρεχουν τα σαλια οταν 8α μας βλεπετε με το λαπτοπ αγγαλια!!!!!
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 13:36, 24-08-09:

Και οσο σκεφτομαι τα μικρουλια με ενα λαπτοπ παραμασχαλα τοσο μου ανεβαινει η πίεση!

Λεξοτανίλ και φεύγω...
Παράθεση

@nn@love (αννα)

Μαθητής Α' γυμνασίου

H αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 65 μηνύματα.

H @nn@love έγραψε: στις 13:39, 24-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Submarine
Χαχα..Χαίρομαι ιδιαίτερα που θα πάρουμε εμείς..Λυπάμαι αυτούς που θα πάνε τώρα 2α..Για ένα χρόνο
και εγω χαιρομαι !!!!Και τόσα παιδιά που με ξέρουν και θα πάνε θα με βρίζουν!!!Εγώ φταίω που θα δώσουν σ' εμάς λάπτοπ!!
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 13:47, 24-08-09:

Βρε συ γράφε κανονικά ελληνικά να καταλαβαινουμε!
:xixi:
Εμενα ο αδερφος μου θα παει δευτερα γυμνασιου και σκαει απο το κακο του!
Παράθεση

@nn@love (αννα)

Μαθητής Α' γυμνασίου

H @nn@love έγραψε: στις 13:50, 24-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από christinepapa
Δεν συμφωνω καθολου με την νεα αυτη προσπαθεια- ενεργεια.Ετσι τα παιδια θα χασουν τελειως επαφη με το βιβλιο..με τα φυλλα των βιβλιων τις σημειωσεις τους κτλ κτλ..Ετσι η μελετη θα ειναι απλα μια ξερη ενεργεια ενω πλεον θα εχει χαθει αυτη η αμεση επαφη του μαθητη με το βιβλιο!Επειτα ως δικαιολογια του δεν διαβασα θα ειναι το "κυρια χαλασε ο σκληρος?"μη τρελαθουμε τελειως!!
Καλά τα λες αλλά ρε παιδί μου δεν το χάσαμε τελείως !!!!!ριλαξ:iagree::no1:
Παράθεση

@nn@love (αννα)

Μαθητής Α' γυμνασίου

H @nn@love έγραψε: στις 14:02, 24-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από ~rosi~
Ωραια, να ξεκινησουν απο καπου. ΟΚ!! να μη συνεχισουν ομως;; Θεωρητικα, τα παιδια στην α' γυμνασιου παιρνουν τις πρωτες τους γνωσεις για χρηση υπολογιστη (δεν ξερω αν εχουν βαλει και στο δημοτικο) πως μπορουν να τον μεταχειριστουν;;

Εγω προτεινω να παρουν λαπτοπ τα πρωτακια του λυκειου (μιας κατο δικο μου μου κανει κατι νερα)
Για να απαντήσω στο ερώτημά σου στο δημοτικό υπήρχαν σε μια αίθουσα πολύ καλοί Η/Υ και δε μας άφηναν να πάμε ακόμα και για σημαντική εργασία!!!!!(δεν ξέρω στα άλλα σχολεία τι γίνεται)Ελεος!
-----------------------------------------
οκ εγω καταχαρικα παντος!ε με τα μπουκ καλα ειναι αλλα....δν βγενει!ασε που πρεπει καθε 3 και λιγο ν περνουμε τετραδια στιλο και τα σχετικα!
με το λαπτοπ καθαρυσαμε!:iagree::xixi:
τεο εσυ εχεις λαπτοπ?:xixi:
να δεις που θα το γεμισουν οι περισοτεροι με χμχμχμχμχμχμχμ υλικο!!χαχαχ:xixi:
:xixi:
Παράθεση

_marillia1 (Λυδία)

Μαθητής Α' λυκείου

H Λυδία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 69 μηνύματα.

H _marillia1 έγραψε: στις 14:52, 24-08-09:

και να τους παρουν τους υπολογιστές δεν θα μπορουν να κάνουν μάθημα με αυτούς.πως θα γράφουν στο word?δεν μπορούν να γράψουν γρήγορα!άσε που τα βιβλία είναι σε αρχεία pdf και δεν θα μπορουν να σημειώσουν εκεί πάνω...το μόνο καλό που έχει αυτό το νεο σύστημα είναι ότι δεν θα έχουν την πολύ βαριά τσάντα στην πλάτη...πάντως εγώ δεν πιστεύω πως θα λειτουργήσει αυτό το σύστημα...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια