Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,167 εγγεγραμμένα μέλη και 2,484,346 μηνύματα σε 79,246 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 442 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Απορίες για Στρατιωτικές Σχολές

ΙΩΑΝΝΑ ΑΝΤΩΝΙΟ

Μαθητής Γ' λυκείου

H ΙΩΑΝΝΑ ΑΝΤΩΝΙΟ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H ΙΩΑΝΝΑ ΑΝΤΩΝΙΟ έγραψε: στις 18:38, 31-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Nikos Sitys
Aν σε πιασουν δυο ατομα.Ενας απο το κεφαλι και ο αλλος απο τα ποδια και σε τραβανε για κανενα 24ωρο μπορει να παρεις και 40 ποντους
χαχαχαχα οκ θα το εχω υποψιν μου

Αρχική Δημοσίευση από Χελ
Αυξητική ορμόνη, αλλα δεν νομίζω πως γίνεται να σου χορηγηθεί εσένα. Βέβαια αν πληρώσεις όλα γίνονται.
τι ειναι αυτο????

Αρχική Δημοσίευση από blue_butterfly
Μπορείς να ρωτήσεις κάποιον γιατρό ή φαρμακοποιό.
αυτο θα κανω...σας ευχαριστω πολυ !!!!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Νηρηίς : 31-08-12 στις 21:52. Αιτία: Συγχώνευση μηνυμάτων
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

gregory, nub

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Πρόγραμμα Ιερατικών Σπουδών (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,491 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε: στις 18:48, 31-08-12:

Η αυξητική ορμόνη είναι απαγορευμένη στους ανθρώπους, νομίζω μόνο στην κτηνοτροφία την χρησιμοποιούν.
+ σου γμα τις ορμόνες ))
Παράθεση

ΙΩΑΝΝΑ ΑΝΤΩΝΙΟ

Μαθητής Γ' λυκείου

H ΙΩΑΝΝΑ ΑΝΤΩΝΙΟ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H ΙΩΑΝΝΑ ΑΝΤΩΝΙΟ έγραψε: στις 18:49, 31-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από gregory, nub
Η αυξητική ορμόνη είναι απαγορευμένη στους ανθρώπους, νομίζω μόνο στην κτηνοτροφία την χρησιμοποιούν.
+ σου γμα τις ορμόνες ))
ωχ!!!!
Παράθεση

Χελ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Χελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 138 μηνύματα.

O Χελ we can dance like iggy pop έγραψε: στις 18:51, 31-08-12:

κοιτα είναι είδος αναβολικής ουσίας αν ακομ αενδιαφέρεσαι μπορώ να σου πω

Αρχική Δημοσίευση από gregory, nub
+ σου γμα τις ορμόνες ))
δεν ισχυει
Παράθεση

EnnisDelMar!

Διάσημο Μέλος

H EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 602 μηνύματα.

H EnnisDelMar! fresh έγραψε: στις 21:47, 31-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ ΑΝΤΩΝΙΟ
συνεχιζω βεβαια την γυμναστικη και ολα αυτα που εχω βρει με τους δικους μου στο ιντερνετ δηλαδη κατι ειδικες ασκησεις και λοιπα που ισως μπορουν να με βοηθησουν ομως δεν γινεται και τιποτα..εγραφε επισης οτι αν αδυνατισεις ψηλωνεις ???!!!
Δεν νομίζω να ισχύει αυτό. Βασικά εγώ το αντίθετω έχω παρατηρήσει, ότι όταν χάνω αρκετά κιλά (5 και πάνω π.χ) μαζεύω έναν-δύο πόντους. Καλό θα ήταν να πας σε κάποιο γιατρό να ρωτήσεις ή ίσως μπορείς να πας σε ένα γυμναστή και να τον ρωτήσεις τι να κάνεις... Αλήθεια τόσο σκληρά είναι στις στρατιωτικές σχολές?
Παράθεση

Αεράτος

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O Αεράτος Come with me για να την βρεις <3 έγραψε: στις 16:36, 01-09-12:

Παιδιά ισχύει ότι στα ψυχομετρικά όταν σου δίνουν να γράψεις κάτι και γράφεις με καλλιγραφικά σε κόβουν ; Η είναι μούφα ;
Παράθεση

Νάγια Τ.

Φοιτητής

H Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,134 μηνύματα.

H Νάγια Τ. Κατά τον δαίμονα εαυτού ☤ έγραψε: στις 16:38, 01-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Αεράτος
Παιδιά ισχύει ότι στα ψυχομετρικά όταν σου δίνουν να γράψεις κάτι και γράφεις με καλλιγραφικά σε κόβουν ; Η είναι μούφα ;
Ποιός τις λέει αυτές τις π@π@ριές?
Παράθεση

Αεράτος

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O Αεράτος Come with me για να την βρεις <3 έγραψε: στις 16:41, 01-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Νάγια Τ.
Ποιός τις λέει αυτές τις π@π@ριές?
Παιδί που πέρασε Ευελπίδων μου είπε ότι έκοψαν έναν φίλο του επειδή έγραφε καλλιγραφικά και το περάσανε πούστικο...

Δεν είμαι καθόλου σίγουρος αν όντως ισχύει...
Παράθεση

Νάγια Τ.

Φοιτητής

H Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,134 μηνύματα.

H Νάγια Τ. Κατά τον δαίμονα εαυτού ☤ έγραψε: στις 16:47, 01-09-12:

Παιδί που πέρασε Ευελπίδων μου είπε ότι έκοψαν έναν φίλο του επειδή έγραφε καλλιγραφικά και το περάσανε πούστικο...

Δεν είμαι καθόλου σίγουρος αν όντως ισχύει...
Κοίτα στα ψυχομετρικά,θέλουν να διαπιστώσουν αν είσαι ισορροπημένη προσωπικότητα,χωρίς εξάρσεις,το στιλ σου(μαλλιά,ρούχα,σκουλαρήκια) να μην είναι ακραίο,να μην το παίζεις ιστορία κτλ....Μήπως στο φίλο του φίλου σου έφταιγε κάτι άλλο?Θέλω να πω,μήπως κάτι στην ομιλία ή στο ντύσιμο πρόδιδε κάτι το "θηλυπρεπές" κ τα γράμματα ήταν η δικαιολογία?
Παράθεση

Αεράτος

Μαθητής Γ' λυκείου

O Αεράτος Come with me για να την βρεις <3 έγραψε: στις 16:52, 01-09-12:

Κοίτα στα ψυχομετρικά,θέλουν να διαπιστώσουν αν είσαι ισορροπημένη προσωπικότητα,χωρίς εξάρσεις,το στιλ σου(μαλλιά,ρούχα,σκουλαρήκια) να μην είναι ακραίο,να μην το παίζεις ιστορία κτλ....Μήπως στο φίλο του φίλου σου έφταιγε κάτι άλλο?Θέλω να πω,μήπως κάτι στην ομιλία ή στο ντύσιμο πρόδιδε κάτι το "θηλυπρεπές" κ τα γράμματα ήταν η δικαιολογία?
Παίζει... Αλλά εάν μία στο εκατομμύριο ισχύει θα έχω και εγώ θέμα διότι πάω από Θεωρητική και δεν μπορώ να το ελέγξω...
Παράθεση

Νάγια Τ.

Φοιτητής

H Νάγια Τ. Κατά τον δαίμονα εαυτού ☤ έγραψε: στις 16:56, 01-09-12:

Παίζει... Αλλά εάν μία στο εκατομμύριο ισχύει θα έχω και εγώ θέμα διότι πάω από Θεωρητική και δεν μπορώ να το ελέγξω...
Έλα μωρέ...Τα γράμματά σου είναι πολύ "κατσαρά"?
Παράθεση

Αεράτος

Μαθητής Γ' λυκείου

O Αεράτος Come with me για να την βρεις <3 έγραψε: στις 17:59, 01-09-12:

Έλα μωρέ...Τα γράμματά σου είναι πολύ "κατσαρά"?
Ε όχι και πολύ... Το ρ το κάνω λίγο κουνιστό...
Παράθεση

Νάγια Τ.

Φοιτητής

H Νάγια Τ. Κατά τον δαίμονα εαυτού ☤ έγραψε: στις 18:00, 01-09-12:

Ε όχι και πολύ... Το ρ το κάνω λίγο κουνιστό...
Παράθεση

vasilis12345

Φοιτητής

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών . Έχει γράψει 408 μηνύματα.

O vasilis12345 έγραψε: στις 02:24, 07-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από dimitraKaran
θα ήθελα οι ειδήμονες και μη του i school να με ενημερώσουν για τα διάφορα τμήματα των στρατιωτικών σχολών (σσασ, ευελπίδων,ικάρων κλπ). ποιές ειναι οι προοπτικές, οι απολαβές, οι συνθήκες που επικρατούν στη σχολή και τι γίνεται μετά? τελικά τα πλεονεκτήματα είναι περισσότερα απο τα μειονεκτήματα?
ειμαι καλοπροαιρετος και θα σου πω οτι η ερωτηση σου δεν ειναι σαφης
αν ήμουν κακοπροαιρετος θα σου ελεγα οτι δεν ειμαστε ενημερωση του στρατου για να πουμε γενικα οτι ξερουμε για το στρατο

ωστοσο επειδη ειμαι ΠΑΡΑ πολυ καλοπροαιρετος θα απαντησω (και ας μη μου αρεσει λιγο ο τροπος που ρωτας)
προοπτικες οταν βγεις να βριζεις φανταρους επειδη δεν σκουπισαν καλα, να τους στελνεις σε αγκαρειες στην καλυτερη που θες να κρατησεις χαρακτηρα να τους βλεπεις καθε πρωι να λες "ΛΟΧΟΣ, ΠΡΟΣΟ-ΧΗ" και να φευγεις να πιεις τον καφε σου στη γραφειαρα σου κανοντας επιθεωρηση οποτε βαριεσαι και "εκπαιδευση" οποτε εχεις λιωσει απο βαρεμαρα

απολαβες - λιγο πανω του μετριου, ζεις αξιοπρεπως, αλλα αν θες να κανεις τη μεγαλη ζωη (εντιμα παντα) ξεχνα το

μεσα στη σχολη
αν ειναι αξιωματικων
σε βασανιζουν 2 χρονια και τα αλλα 2 βασανιζεις εσυ αλλους (αυτο πανω κατω)

μετα πληρωνεσαι για να το παιζεις ωραιος

τωρα αυτο για την αξιολογηση το κανεις μονος σου
εμενα πχ η αξιοπρεπεια πανω απο γαλονια και τα παντα
αν εχεις τεραστια υπομονη (κατα πασα πιθανοτητα, δεν φανταζεσαι για ποση υπομονη λεω ουτε στα πιο τρελα σου ονειρα)
Ή αν εισαι λιγο γειασου (χαζοχαρουμενος εννοω οχι τρελος) θα περασεις μια χαρα στη σχολη

τωρα το αν καταδεχεσαι να κανεις αυτη τη δουλεια
εγω προσωπικα οχι, με υποτιμα ως ανθρωπο
Παράθεση

vasilis12345

Φοιτητής

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών . Έχει γράψει 408 μηνύματα.

O vasilis12345 έγραψε: στις 02:25, 07-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Μαρία Μαρία
Ξέρει κανείς αν και πόσο σκολιωση επιτρέπεται στις στρατιωτικές σχολές και το Ναυτικό;
οχι, οταν σε εξετασουν γυμνη ομως, αν δεν φανει κανενα προβλημα
φροντισε οταν σκυβεις η σπονδ στηλη να φαινεται ωραια και ισια
Παράθεση

metspanos

Διάσημο Μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 780 μηνύματα.

O metspanos έγραψε: στις 03:15, 07-11-12:

μια ζωη και σημερα
Παράθεση

partblah1990

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο partblah1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 86 μηνύματα.

O partblah1990 Hello to all έγραψε: στις 11:14, 22-11-12:

Για στρατιωτικές σχολές χρειάζεται να δώσουμε ΑΟΘ ;

Σημείωση: Το μήνυμα μεταφέρθηκε από το θέμα "Έξω η αστυνομία από το μηχανογραφικό;".
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη hurricane : 22-11-12 στις 12:10. Αιτία: Προσθήκη Σημείωσης
Παράθεση

chemysterious (Ιάσονας)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Ιάσονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 131 μηνύματα.

O chemysterious έγραψε: στις 19:26, 02-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από partblah1990
Για στρατιωτικές σχολές χρειάζεται να δώσουμε ΑΟΘ ;

Σημείωση: Το μήνυμα μεταφέρθηκε από το θέμα "Έξω η αστυνομία από το μηχανογραφικό;".
AOΘ χρειάζεται να δώσεις μονάχα εαν θέλεις να εισαχθείς στο ΣΣΑΣ Οικονομικό, στη ΣΥΔ και στις σχολές της Αστυνομίες οι οποίες όμως δεν θα συμπεριληφθούν στο μηχανογραφικό κατά τα ακαδημαικά έτη 2013-2014 και 2014-2015. Σε όλες τις υπόλοιπες στρατιωτικές σχολές μπορείς να εισαχθείς και χωρίς να πάρεις ΑΟΘ.
Παράθεση

GEORGEMI

Νεοφερμένος

Ο GEORGEMI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O GEORGEMI έγραψε: στις 13:28, 28-01-13:

Έχω πλατυποδία, παρότι δεν έχω καμία ενόχληση και αθλούμαι κανονικά!
Η εγκλυκλιος αναφέρει για πλατυποδία με βλαισότητα και λειτουργικές διαταραχές, εγώ όμως όπως ανάφερα δεν έχω κανένα πρόβλημα με την πλατυποδία.
Λέτε να τα καταφέρω να περάσω στις υγιειονομικές??? Που λέτε είναι πιο χαλαρά να περάσω τις ΠΚΕ???
Και αν ας υποθέσουμε ότι τα καταφέρνω και περνάω τις υγιειονομικές, όταν μπω μέσα στην σχολή ξανακοιτάνε για πλατυποδία????
Παράθεση

potkapot

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο potkapot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O potkapot έγραψε: στις 11:41, 29-01-13:

Γενικά, αν "τύχει" και έχει κάποιος υποψήφιος νόσημα, το οποίο αναφέρεται στην προκήρυξη, και δεν το δουν οι γιατροί, ή δεν τους το πει, τότε κινδυνεύει με άμεσο αποκλεισμό από την σχολή ή από την θέση του (αν έχει τελειώσει την σχολή).
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    GeoCommand

Βρείτε παρόμοια