Απορίες για Στρατιωτικές Σχολές

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Καλησπέρα , καλή σταδιοδρομία σε όλους τους επιτυχόντες του 2012 , και συγχαρητήρια για την προσπάθεια σας. Θα ήθελα να ζητήσω την βοήθεια όποιου γνωρίζει . Συγκέντρωσα 14233 μόρια στο 2ο-4ο πεδίο και 16233 στο 5ο πεδίο . Είχα δηλώσει τις εξης σχολές με την εξης σειρά προτίμησης : ΣΝΔ (μαχιμοι μηχανικοι) Ικαρων (ιπταενοι μηχανικοι) Ευελπίδων (όπλα σώματα) ΣΜΥ (όπλα σώματα) ΣΜΥΝ , αξιωματικων αστυνομιας ,ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΩΝ . Πέρασα στην αστυφυλάκων . Υπάρχει περίπτωση να εισέλθω σαν επιλαχών στη ΣΜΥ αν κάποιος φύγει στο 1ο εξάμηνο ; Και αν ναι , τότε τί πιθανότητες πιστεύετε ότι έχω όταν είμαι περίπου 150 μόρια κάτω (χοντρικά) ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων ! :hmm:

Δεν υπάρχουν επιλαχόντες πιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Παίρνουν επιλαχόντες; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Καλησπέρα , καλή σταδιοδρομία σε όλους τους επιτυχόντες του 2012 , και συγχαρητήρια για την προσπάθεια σας. Θα ήθελα να ζητήσω την βοήθεια όποιου γνωρίζει . Συγκέντρωσα 14233 μόρια στο 2ο-4ο πεδίο και 16233 στο 5ο πεδίο . Είχα δηλώσει τις εξης σχολές με την εξης σειρά προτίμησης : ΣΝΔ (μαχιμοι μηχανικοι) Ικαρων (ιπταενοι μηχανικοι) Ευελπίδων (όπλα σώματα) ΣΜΥ (όπλα σώματα) ΣΜΥΝ , αξιωματικων αστυνομιας ,ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΩΝ . Πέρασα στην αστυφυλάκων . Υπάρχει περίπτωση να εισέλθω σαν επιλαχών στη ΣΜΥ αν κάποιος φύγει στο 1ο εξάμηνο ; Και αν ναι , τότε τί πιθανότητες πιστεύετε ότι έχω όταν είμαι περίπου 150 μόρια κάτω (χοντρικά) ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων ! :hmm:
επιλαχόντες δέν παίρνουν πια
αλλα μην το κανεις..
εγω έκανα το αντίστροφο, απο σμυ πήγα αστυφυλάκων. καμια σχέση;)
η σμυ είναι η χειρώτερη στρατ σχολη..θα το μετανιώσεις πικρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potkapot

Νεοφερμένος

Ο potkapot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Παίρνουν επιλαχόντες; :hmm:

Επισημαίνεται ότι στα ΑΣΕΙ – ΑΣΣΥ από το ακαδημαϊκό έτος 2008 –
2009, βάσει του Ν. 3648/2008, ΦΕΚ 38/Α΄, δεν είναι πλέον δυνατή η εισαγωγή
υποψηφίων ως επιλαχόντων για πλήρωση τυχόν κενών θέσεων, οι οποίες
δημιουργούνται λόγω μη παρουσιάσεως, παραιτήσεως ή απομακρύνσεως των
υποψηφίων που έχουν κριθεί εισακτέοι στις Σχολές αυτές, βάσει των
αποτελεσμάτων που εκδόθηκαν από το Υπουργείο Παιδείας Δια Βίου Μάθησης
και Θρησκευμάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TexasJunior

Νεοφερμένος

Ο TexasJunior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα σας,

Κόπηκα για 1μόριο ,
γίνεται τίποτα; είμαι επιλαχών ;

Σημείωση Συντονιστή: Το μήνυμα προήλθε από το θέμα Επιλαχών στη ΣΜΥ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

potkapot

Νεοφερμένος

Ο potkapot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Δες το παραπάνω μήνυμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΙΩΑΝΝΑ ΑΝΤΩΝΙΟ

Νεοφερμένος

Η ΙΩΑΝΝΑ ΑΝΤΩΝΙΟ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
παιδια βοηθειαααααααα..και αλλο προβλημα.!! ειμαι θετικη , πηρα μαθηματικα και αοθ για να παω αστυνομια και ελεγα οτι με τον καιρο ισως το πιασω τ υψος με λιγο γυμναστικη,μονοζυγο και λοιπα...ομως τιποτα μεχρι στιγμης.1.68,5 και δεν παει με τιποτα ποιο πανω.τι να κανω???????????? να παρατησω αυτα τα μαθηματα?? ή να συνεχισω??πφφφφφ..................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
παιδια βοηθειαααααααα..και αλλο προβλημα.!! ειμαι θετικη , πηρα μαθηματικα και αοθ για να παω αστυνομια και ελεγα οτι με τον καιρο ισως το πιασω τ υψος με λιγο γυμναστικη,μονοζυγο και λοιπα...ομως τιποτα μεχρι στιγμης.1.68,5 και δεν παει με τιποτα ποιο πανω.τι να κανω???????????? να παρατησω αυτα τα μαθηματα?? ή να συνεχισω??πφφφφφ..................
Πόσο χρειάζεται να ψηλώσεις ακόμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΙΩΑΝΝΑ ΑΝΤΩΝΙΟ

Νεοφερμένος

Η ΙΩΑΝΝΑ ΑΝΤΩΝΙΟ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Πόσο χρειάζεται να ψηλώσεις ακόμα;

εναμιση ποντο...και μου ειπε ενα φιλαρακι οτι κοβουν για ψιλοπηδημα..φαντασου εμενα τι θα μου κανουν...:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
εναμιση ποντο...και μου ειπε ενα φιλαρακι οτι κοβουν για ψιλοπηδημα..φαντασου εμενα τι θα μου κανουν...:'(:'(
Έχεις ρωτήσει κάποιον ειδικό αν γίνεται; Δηλαδή μπορείς πράγματι να ψηλώσεις 1.5 πόντο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΙΩΑΝΝΑ ΑΝΤΩΝΙΟ

Νεοφερμένος

Η ΙΩΑΝΝΑ ΑΝΤΩΝΙΟ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Έχεις ρωτήσει κάποιον ειδικό αν γίνεται; Δηλαδή μπορείς πράγματι να ψηλώσεις 1.5 πόντο;

οχι δεν εχω ρωτησει πουθενα....δεν ξερω τι να κανω με τα μαθηματα κιολας..θελω πολυ να παω αστυνομια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Δε νομίζω να υπάρχει τρόπος να ψηλώσει. :worry:
Αλλά ας το ψάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΙΩΑΝΝΑ ΑΝΤΩΝΙΟ

Νεοφερμένος

Η ΙΩΑΝΝΑ ΑΝΤΩΝΙΟ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Δε νομίζω να υπάρχει τρόπος να ψηλώσει. :worry:
Αλλά ας το ψάξει.

πφφφ λες να τα παρατησω δηλαδη???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hakuna matata23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hakuna matata23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
οχι ρε!ψαξ'το!!!!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΙΩΑΝΝΑ ΑΝΤΩΝΙΟ

Νεοφερμένος

Η ΙΩΑΝΝΑ ΑΝΤΩΝΙΟ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
που??? που να ρωτησω?? αν ηταν τοσο απλο ολοι θα ηταν 1.80 :P:P:D
Ε, πρόσθεσε λίγο όγκο στα μαλλιά:P

Τώρα χωρίς πλάκα, από το μονόζυγο κι αυτά δεν έγινε τίποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χελ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Αυξητική ορμόνη, αλλα δεν νομίζω πως γίνεται να σου χορηγηθεί εσένα. Βέβαια αν πληρώσεις όλα γίνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΙΩΑΝΝΑ ΑΝΤΩΝΙΟ

Νεοφερμένος

Η ΙΩΑΝΝΑ ΑΝΤΩΝΙΟ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Ε, πρόσθεσε λίγο όγκο στα μαλλιά:P

Τώρα χωρίς πλάκα, από το μονόζυγο κι αυτά δεν έγινε τίποτα;

συνεχιζω βεβαια την γυμναστικη και ολα αυτα που εχω βρει με τους δικους μου στο ιντερνετ δηλαδη κατι ειδικες ασκησεις και λοιπα που ισως μπορουν να με βοηθησουν ομως δεν γινεται και τιποτα..εγραφε επισης οτι αν αδυνατισεις ψηλωνεις ???!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Aν σε πιασουν δυο ατομα.Ενας απο το κεφαλι και ο αλλος απο τα ποδια και σε τραβανε για κανενα 24ωρο μπορει να παρεις και 40 ποντους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolaos p.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Ψάξτο, όπως είπαν και οι προηγούμενοι. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top