Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,641 εγγεγραμμένα μέλη και 2,466,316 μηνύματα σε 78,284 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 150 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Είναι δύσκολη η Θετική Κατεύθυνση;

Superhuman (Νικηφόρος)

Φοιτητής

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 549 μηνύματα.

O Superhuman έγραψε: στις 14:58, 26-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από alchemia
Αν συγκρινεις θετικη με τεχνολογικη, τοτε η θετικη θα μπορουσε καποιος να πει οτι ειναι πιο δυσκολη.
Δεν επιλεγεις ομως κατευθυνση βαση της ευκολιας. Πρεπει να σκεφτεις τι θελεις να ακολουθησεις και απο κει και περα βλεπεις την κατευθυνση.
Αν πχ θες υπολογιστες καλυτερα τεχνολογικη.
Αν θες ιατρικες μονο θετικη.
Έτσι,ε;Θες να μου πεις ότι ο/η topic starter που είναι καλός/καλή στη Βιολογία και στη Χημεία,θα τα πάει καλά με το ΑΟΔΕ και το ΑΕΠΠ(αν λέγονται έτσι);Δε λέω κι εκεί μπορεί να τα πάει καλά αν τα μελετήσει,αλλά θα αποδίδει ΠΟΛΥ καλύτερα στη θετική.Προσωπικά,σαν μαθητής θετικής,προτιμώ 1000 φορές αυτά τα μαθήματα που κάνω τώρα(που μ'αρέσουν κιόλας) παρά τα αντίστοιχα της Τεχνολογικής.Είναι θέμα γούστου και κλίσεων τελικά.

Συγχώρεσέ με αν κατάλαβα λάθος,αλλά υποννοείς ότι η θετική προσφέρεται μόνο για Ιατρική ή απλά μόνο το αντίστροφο;(Δηλαδή άμα θες Ιατρική πας κάργα θετική ενώ άμα θες κάτι άλλο πας τεχνολογική; )
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Shadowfax

Φοιτητής

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,014 μηνύματα.

O Shadowfax έγραψε: στις 15:22, 26-03-11:

Αν ιατρικές, μόνο θετική. Αυτό. Όχι αντίστροφα.
Παράθεση

Superhuman (Νικηφόρος)

Φοιτητής

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 549 μηνύματα.

O Superhuman έγραψε: στις 15:30, 26-03-11:

Ναι έτσι είναι ο κανόνας,αλλά ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για τα λεγόμενα του άλλου.
Παράθεση

stavrakis15

Νεοφερμένος

Ο stavrakis15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O stavrakis15 έγραψε: στις 17:07, 26-03-11:

σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας και νομιζω οτι η θετική παρουσιαζεται ως η δυσκολη κατευθυνση ενω δεν ισχυει!πιστευω πως πολλοι πηγαινουν τεχνολογικη επειδη νομιζουν οτι ειναι πιο ευκολο να μαθεις αοδε και αεππ!
Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,827 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε: στις 17:13, 26-03-11:

για το μέσο μαθητή, που δεν έχει κάποια ιδιαίτερη κλίση, θαρρώ πως η τεχνολογική είναι πιο εύκολη. Ωστόσο αν μιλάμε για κλίση σε κάποιο από τα μαθήματα των 2, δεν τίθεται θέμα συζήτησης.
Παράθεση

vassonoff

Δραστήριο Μέλος

H vassonoff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H vassonoff ...Θα γιάνουνε οι χαρακιές... έγραψε: στις 00:17, 29-03-11:

Κοιταξτε,περασα και γω απο τη θετικη...Δεν ειναι τρομερα δυσκολη απλως θελει προγραμμα και διαβασμα...Πονταρεις να γραψεις Βαθμο χημεια και Βιολογια Κατευθυνσης που ειναι πιο σιγουρα και μετα αναλογα με την δουλεια που εχεις κανει,το αγχος αλλα και την τυχη σου γραφεις και τα υπολοιπα...Αλλα τα βασικα μαθηματα πρεπει να τα κατεχεις εαν θες να χτυπησεις σχολη υψηλοβαθμη...Αλλα δεν ειναι ακατορθωτη κατευθυνση...και προσωπικα θεωρω οτι ειναι η μονη που σου προσφερει τοσες πολλες επιλογες...
1
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,699 μηνύματα.

O nPb έγραψε: στις 00:22, 29-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από Shadowfax
Αν ιατρικές, μόνο θετική. Αυτό. Όχι αντίστροφα.
βάλε και καμία δισυνεπαγωγή
η θετική αποκλείει άλλες επιστήμες ή καθιστά ανέφικτη την επιλογή τους;
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 13,939 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε: στις 14:13, 31-03-11:

Φιλαρακι ειμαι 3η λυκειου και θετικη κατευθυνση..εγω σου προτεινω στην δευτερα να πας σιγουρα θετικη και μετα βλεπεις για την 3η λυκειου!!παντως η κατευθυνση τα σπαει..μαθαινεις πολυ ωραια πραγματα..εννοειται οτι αν θες να τα καταφερεις χρειαζεται διαβασμα...

Αρχική Δημοσίευση από stavrakis15
σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας και νομιζω οτι η θετική παρουσιαζεται ως η δυσκολη κατευθυνση ενω δεν ισχυει!πιστευω πως πολλοι πηγαινουν τεχνολογικη επειδη νομιζουν οτι ειναι πιο ευκολο να μαθεις αοδε και αεππ!
Δεν ειναι δυσκολη..τιποτα δεν ειναι..με συστηματικο και καλο διαβασμα..θα τα καταφερεις ευκολα! αρκει να σ αρεσει και να το θελεις..εγω δεν το μετανιωσα που συνεχισα και στην 3η θετικη
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ~LoVeR BoY~ : 31-03-11 στις 15:18. Αιτία: merge
Παράθεση

Mint (Πανωραία Κοκκίνη)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Πανωραία Κοκκίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H Mint έγραψε: στις 15:14, 31-03-11:

Ναι πραγματικά είναι θέμα κλίσης. Είναι πολύ σχετικό το τι είναι δύσκολο και τι εύκολο για τον καθένα. Αναμφίβολα πρέπει να δεις τι του αρέσει να διαβάζεις και τι σου κεντρίζει το ενδιαφέρον. Μου έχει τύχει να πάρω μάθημα επιλογής, γιατί άκουσα ότι είναι πιο εύκολο από ένα άλλο-το μετάνιωσα όμως,γιατί κα΄τεληξα να παρακολουθώ και να διαβάζω ένα μάθημα που δεν μου έκανε πολύ αίσθηση να σου πω...ζήλεψα λίγο όσους είχαν επιλέξε το άλλο, γιατί είχε ενδιαφέρον.....! Από τότε... επιλέγω αυστηρά αυτό που μου αρέσει και δε δίνω μεγάλη σημασία στις άλλες γνώμες!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ~LoVeR BoY~ : 31-03-11 στις 15:24. Αιτία: απαγορεύονται τα greeklish
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια