Πρέπει να γραφτώ στη σχολή για να πάρω την επιδότηση;

Παναγιώτης_Σ

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θράκης και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!!

Χρειάζομαι βοήθεια για τις λεπτομέρειες της επιδότησης για τον φορητό υπολογιστή. Είμαι φοιτητής στο πτυχίο και τώρα τον Μάιο έδωσα πανελλήνιες ξανά με την ελπίδα να τελειώσω τον Σεπτέμβρη και τον Οκτώβρη να γραφτώ στη νέα σχολή. Πέρασα τελικά στα Γιάννενα και είμαι στο πρώτο 25% των εισακτέων. Το πρόβλημα είναι το εξής. Στη σχολή που πάω χρωστάω 3 μαθήματα και δε μπορώ να γραφτώ στη νέα σχολή στα Γιάννενα αν δε τα περάσω τώρα τον Σεπτέμβρη. Οπότε αντίστοιχα, αν δε γραφτώ στα Γιάννενα, δε θα μπορώ να πάρω τον υπολογιστή που δικαιούμαι υποθέτω!! Είναι έτσι ή όχι; Αν ναι, θα σκάσω!!

Πάντως, σ*%$ά τα χω κάνει, το παραδέχομαι... :D
Ευχαριστώ πολύ,
Pangeos
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
> Δικαιολογητικά

Για την απόκτηση του δικού σου φορητού υπολογιστή, αρκεί να επισκεφθείς οποιοδήποτε κατάστημα πώλησης ηλεκτρονικού εξοπλισμού που συμμετέχει στη δράση, έχοντας μαζί σου:

  • τον «Προσωπικό Κωδικό» *
  • φωτοαντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας
  • φωτοαντίγραφο φοιτητικής ταυτότητας ή δελτίου φοιτητικού εισιτηρίου («πάσο») ή βεβαίωση σπουδών από τη γραμματεία της Σχολής
Σαφώς και πρέπει γιατι δεν θα έχεις ουτε το πρωτο, ούτε το τριτο δικαιολογητικό πριν την εγγραφή.
Εννοειται οτι αν δεν γραφτεις στα γιαννενα, δεν προκειται να πάρεις κανενα φοιτητικό προνόμιο και βασικα στην εγγραφη δηλωνεις υπευθυνα οτι δεν εισαι φοιτητής σε κανενα άλλο ΑΕΙ ή ΤΕΙ εσωτερικού. Αυτο πως ακριβως θα το προσπεράσεις χωρίς να εχεις παρει πτυχιο απο την άλλη σχολή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παναγιώτης_Σ

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θράκης και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Αυτο πως ακριβως θα το προσπεράσεις χωρίς να εχεις παρει πτυχιο απο την άλλη σχολή;

Έχεις δίκαιο να αναρωτιέσαι. Μου είπαν λοιπόν από τη σχολή μου οτι μπορώ να περάσω τα μαθήματα τον Σεπτέμβρη, να πάει το όνομα μου στους απόφοιτους της σχολής και έτσι άνετα να γραφτώ στην επόμενη σχολή τον Οκτώβρη, άσχετα αν η ορκωμοσία της πρώτης σχολής γίνει τον Νοέμβριο. Οπότε υποθέτω οτι πρέπει να περάσω τα μαθήματα μου και έτσι κάτι μπορεί να γίνει. Όπως και να' χει, σ' ευχαριστώ πολύ!! :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια-Α

Νεοφερμένος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
ο προσωπικός κωδικός που αναφέρει τι ειναι? πως τον αποκτούμε??????????????????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boubou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλονή (Λέσβος). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
ο προσωπικος κωδικος βγαινει αν δικαιουσαι πραγματικα το λαπτοπ κ μπορεισ να τον δεις το site του δεσ το ψηφιακα βαζοντας τν κωδικο των πανελληνιων.
-----------------------------------------
ρε παιδια μηπως ξερετε ποτε μπορεις να παρεις το λαπτοπ?κ αν παρεις μεταγραφη το δικαιουσαι???εγω περασα στν πατρα νηπιαγωγος κ ειμαι 45η στους 190 οποτε το δικαιουμαι αλλα θελω να παρω μεταγραφη λογω 3τεκνιας..χανω τν επιδοτηση του λαπτοπ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boubou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλονή (Λέσβος). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
παιδια μηπως ξερετε πως παιρνουμε την επιδοτηση?μας το λενε στν γραμματεια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top