Τμήματα πολιτικών Μηχανικών

Terminator2213

Νεοφερμένος

Ο Terminator2213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ανοίγω αυτό το θέμα γιατί δεν ήξερα που ακριβώς να απευθυνθώ.Έχω περάσει στο τμήμα πολιτικών μηχανικών στην Ξάνθη και σκέφτομαι το ενδεχόμενο μεταγγραφής στην Πάτρα που ειναι πολύ πιο κοντα στο σπιτι μου.Για να μην φλυαρώ και κουράζω με πληροφορίες άσχετες αυτό που θέλω να μάθω είναι οι απόψεις που επικρατούν σχετικά με το πιο ειναι καλύτερο σαν τμήμα.Λέγοντας καλύτερο υπολογίζω πολλες παραμέτρους οπως τα μαθήματα οι καθηγητές και το κυρος της σχολης που ίσως βοηθήσει μετεπειτα στην αποφυγη μιας μακροχρόνιας περιόδου ανεργίας (γελαω).Εν κατακλείδι, αν βγάλουμε στην ακρη την απόσταση και την οικονομικη κατασταση, αξίζει περισσότερο το τμήμα της Πατρας ;;;
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Βάλτα κάτω και δες πού σου βγαίνει πιο φθηνά.
Τα άλλα, περί rankings, papers κτλπ είναι μαλακίες.
Εγώ θα σου έλεγα να πας Πάτρα.
 

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Αν δεν εχεις σπιτι πατρα ισως να ηταν καλυτερα να εμενες εκει γιατι εως να βγουν οι μεταγραφφες θα χασεις σιγουρα ενα εξαμηνο . Και παλι ξεκινας απο το μηδεν δηλαδη να μπει στο κλιαμ τις νεας πολης κτλ
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Ανοίγω αυτό το θέμα γιατί δεν ήξερα που ακριβώς να απευθυνθώ.Έχω περάσει στο τμήμα πολιτικών μηχανικών στην Ξάνθη και σκέφτομαι το ενδεχόμενο μεταγγραφής στην Πάτρα που ειναι πολύ πιο κοντα στο σπιτι μου.Για να μην φλυαρώ και κουράζω με πληροφορίες άσχετες αυτό που θέλω να μάθω είναι οι απόψεις που επικρατούν σχετικά με το πιο ειναι καλύτερο σαν τμήμα.Λέγοντας καλύτερο υπολογίζω πολλες παραμέτρους οπως τα μαθήματα οι καθηγητές και το κυρος της σχολης που ίσως βοηθήσει μετεπειτα στην αποφυγη μιας μακροχρόνιας περιόδου ανεργίας (γελαω).Εν κατακλείδι, αν βγάλουμε στην ακρη την απόσταση και την οικονομικη κατασταση, αξίζει περισσότερο το τμήμα της Πατρας ;;;

Στο εξωτερικό πλην της Αθήνας (σαν πόλη) δεν ξέρουν καμία άλλη! :P Άντε το πολύ καμία Κρήτη ή Ρόδος ή Ζάκυνθος (όλα στην ονομαστική) επειδή είχαν πηδ... εχχμ κάνει διακοπές. Όλα τα Πανεπιστήμια της Ελλάδος τα ξέρουν ως...University of Athens. :lol: Οπότε αυτό που λες για κύρος είναι για μεταξύ μας, να πουλάει η γιαγιά, η μαμά, η γκόμενά σου μούρη στην γειτόνισσα ότι είσαι πιο μουράτο γκομενάκι στη σχολή που φοιτάς. Τα περί κύρος, μαθήματα, καθηγητές είναι λίγο πολύ ίδια και απαράλλαχτα στην Ελληνική ανωτάτη εκπαίδευση αφού οι κανονισμοί, η νοοτροπία, το Ελληνικό σύστημα ισχύει από την Καλαμάτα έως την Ξάνθη και είναι ίδια. Διαφορές υπάρχουν αλλά στο διαταύτα βγαίνεις το ίδιο. Θα σου έλεγα να έβαζες πιθανόν κριτήριο την "κατεύθυνση" που σου δίνει το ένα Τμήμα και το άλλο. Σε κάθε Τμήμα υπάρχουν διαφοροποιήσεις σε κατευθύνσεις μαθημάτων ακόμη και στην ίδια επιστήμη.
 

nickd6776

Νεοφερμένος

Ο nickd6776 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Είμαι παλιός Πολιτικός Μηχανικός. Η απάντηση είναι ναι. Το τμήμα της Πάτρας είναι σαφώς καλύτερο απο της Ξάνθης ούτε λόγος.
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Ανοίγω αυτό το θέμα γιατί δεν ήξερα που ακριβώς να απευθυνθώ.Έχω περάσει στο τμήμα πολιτικών μηχανικών στην Ξάνθη και σκέφτομαι το ενδεχόμενο μεταγγραφής στην Πάτρα που ειναι πολύ πιο κοντα στο σπιτι μου.Για να μην φλυαρώ και κουράζω με πληροφορίες άσχετες αυτό που θέλω να μάθω είναι οι απόψεις που επικρατούν σχετικά με το πιο ειναι καλύτερο σαν τμήμα.Λέγοντας καλύτερο υπολογίζω πολλες παραμέτρους οπως τα μαθήματα οι καθηγητές και το κυρος της σχολης που ίσως βοηθήσει μετεπειτα στην αποφυγη μιας μακροχρόνιας περιόδου ανεργίας (γελαω).Εν κατακλείδι, αν βγάλουμε στην ακρη την απόσταση και την οικονομικη κατασταση, αξίζει περισσότερο το τμήμα της Πατρας ;;;


Από Αθήνα πόσο κοντά είσαι?Φαντάζομαι θα μένεις κάπου στη στερεα,βόρεια της Πάτρας.Παντως αν μπορείς για Αθήνα τότε βάλε πρώτα ΕΜΠ και μετά πατρα είναι σε άλλο επίπεδο το πρώτο σε σχέση με το δεύτερο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top