Κατατακτήριες κτηνιατρικής ή οδοντιατρικής

reezaki

Νεοφερμένος

Η reezaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καλησπέρα σας,

Ενδιαφέρομαι να μιλήσω με κάποιον να με καθοδηγήσει λίγο για τις δυο σχολές. Έχω τελειώσει Πάντειο αλλά έχω πολλή θέληση κ όρεξη να σπουδάσω με μία απο τις δυο σχολες.

1. Υπάρχει κάποιος που να εχει μπει με κατατακτήριες σε μια απο τις δυο σχολες;

2. Γνωρίζει κάποιος πως διαχειρίζομαι τα φροντιστήρια; Θέλει ιδιαίτερα ή απευθύνομαι στα μεγάλα φροντιστήρια (είμαι καχύποπτη απέναντί τους). Αν κάποιος γνωρίζει ονόματα παρακαλώ να μιλήσουμε με DM

3. Εχετε κάποια άποψη σε ποια πόλη θα ήταν καλύτερα;

ΥΓ. Παρακαλώ θα προτιμούσα κάποιον με προσωπική εμπειρία. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων όποιον με βοηθήσει σε αυτό το σταυροδρόμι :)
 

Πα.Κ

Νεοφερμένος

Ο Πα.Κ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Γεια σου.

Κατ'αρχάς μπράβο σου για την περίσσεια όρεξη και θέληση που σε διακατέχει να συνεχίσεις τις σπουδές σου με ένα δεύτερο προπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών. Σπάνιο πράγμα είναι η αλήθεια, καθώς η πλειονότητα των φοιτητών στον ελληνικό ακαδημαϊκό χώρο, αντί να διευρύνουν τη σκέψη τους, γκριζάρουν και απογοητεύονται. Τα τμήματα Κτηνιατρικής και Οδοντιατρικής παρουσιάζουν πράγματι ενδιαφέρον.
Καλώς ή κακώς θα ήταν προτιμότερο θα διαγωνιστείς σε ένα τμήμα που βρίσκεται κοντά στον τόπο της μόνιμης κατοικίας σου. Εκτός και αν δεν υπάρχει πρόβλημα με τις μετακινήσεις για την εξέταση των εκάστοτε μαθημάτων. Δυστυχώς δεν έχω προσωπική εμπειρία με τον θεσμό των κατατακτηρίων για τα τμήματα στα οποία θα επιθυμούσες να εισαχθείς, αλλά γνωρίζω άτομο που θα διαγωνιστεί για να εισαχθεί στην Κτηνιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας στην Καρδίτσα. Για το εν λόγω τμήμα ο ανταγωνισμός είναι σχετικά μικρός και η εισαγωγή μπορεί να επιτευχθεί χωρίς μεγάλο άγχος. Το θέμα είναι να έχεις κατανοήσει την ύλη στην οποία πρόκειται να εξεταστείς. Ούσα απόφοιτος ενός άλλου τμήματος χωρίς μεγάλη συνάφεια με το αντικείμενο σπουδών των τμημάτων που επιθυμείς, θα πρέπει να μελετήσεις συστηματικά και με προσοχή τα αντίστοιχα μαθήματα. Πιθανότατα θα χρειαστεί και η καθοδήγηση κάποιου καθηγητή προκειμένου να σε διευκολύνει στο διάβασμα και να σου δώσει κάποιες κατευθυντήριες γραμμές στο πρόγραμμα μελέτης σου. Βέβαια αυτό δεν αποτελεί πανάκεια, καθώς η παρουσία καθηγητή/ φροντιστηρίου δεν οδηγεί πάντα στην επιτυχία. Αυτό θα εξαρτηθεί αφενός από την αντιληπτική σου ικανότητα και αφετέρου από το ενδιαφέρον και τη συστηματικότητα με την οποία θα αντιμετωπίσεις την ύλη στην οποία θα εξεταστείς.
Ως φοιτητής στη Θεσσαλονίκη και μελλοντικός υποψήφιος κατατακτηρίων για τμήματα Ιατρικής, θα σε συμβούλευα να ψάξεις με ιδιαίτερη προσοχή το φροντιστήριο/ καθηγητή που θα επιλέξεις να σε αναλάβει. Γνωρίζοντας πως έχουν τα πράγματα, σε ενημερώνω πως υπάρχουν αρκετοί "αρμόδιοι" που δεν έχουν ούτε τις γνώσεις, ούτε και το υλικό για να σε οργανώσουν σωστά. Επίσης -τουλάχιστον για τη Θεσσαλονίκη- τα ποσά που ζητούνται για την προετοιμασία υποψηφίων κατατακτηρίων εξετάσεων είναι πραγματικά αστρονομικά, κάνοντας πολλούς φοιτητές να διαγράψουν αυτή την επιλογή από το μυαλό τους. Αν θα ήθελες επιπρόσθετη ενημέρωση για φροντιστήρια στη Θεσσαλονίκη, θα μπορούσες να μου στείλεις προσωπικό μήνυμα.
Όπως και να έχει, σου εύχομαι καλή δύναμη στον αγώνα σου. Θα είναι -πιθανότατα- επίπονος αλλά ελπίζω το αποτέλεσμα να σε δικαιώσει, όπως και κάθε παιδί άλλωστε που προσδοκά κάτι αντίστοιχο!
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.
Όχι κατατακτήριες για 4 λόγους:
1. Όγκος ύλης/Θέματα/Διαφάνεια
2. Όχι πάνω από 1 επιλογή πχ Αθήνα-Θεσσαλονίκη, Οδοντ-Κτηνιάτρ
3. Γιγαντιαίος ανταγωνισμός
4. Εάν κοπείς απλά χάνεις 1 χρόνο.

Αναλύοντας κάθε έναν από τους παραπάνω λόγους, 1000 φορές μέσω πανελληνίων.
 

Ziekr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ziekr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Όχι κατατακτήριες για 4 λόγους:
1. Όγκος ύλης/Θέματα/Διαφάνεια
2. Όχι πάνω από 1 επιλογή πχ Αθήνα-Θεσσαλονίκη, Οδοντ-Κτηνιάτρ
3. Γιγαντιαίος ανταγωνισμός
4. Εάν κοπείς απλά χάνεις 1 χρόνο.

Αναλύοντας κάθε έναν από τους παραπάνω λόγους, 1000 φορές μέσω πανελληνίων.

Όσον αφορά τις ιατρικές, ότι είπες ισχύει και για τις πανελλήνιες. Αν θέλει μόνο Ιατρικές η κοπέλα θα τα έχει όλα αυτά κ λιγότερα. Στις ιατρικές της επαρχίας υπάρχει λιγότερος ανταγωνισμός από τις πανελλήνιες, και επίσης όλες οι βάσεις των ιατρικών είναι τόσο κοντά μεταξύ τους που είναι σαν ν δίνεις πανελλήνιες για μια σχολή
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.
Όσον αφορά τις ιατρικές, ότι είπες ισχύει και για τις πανελλήνιες. Αν θέλει μόνο Ιατρικές η κοπέλα θα τα έχει όλα αυτά κ λιγότερα. Στις ιατρικές της επαρχίας υπάρχει λιγότερος ανταγωνισμός από τις πανελλήνιες, και επίσης όλες οι βάσεις των ιατρικών είναι τόσο κοντά μεταξύ τους που είναι σαν ν δίνεις πανελλήνιες για μια σχολή


Δεν εισαι απολυτα σωστος ουτε τελειως λαθος. Δεν εχω πολυ χρονο για να γραψω μια σωστη αναλυση αλλα:
1.Ακομη κ για περιφεριακες ιατρικες, ο ογκος της υλης ειναι σχεδον εκθετικη δυναμη αυτου των πανελληνιων
2. Ειναι αδυνατον να βρεις παλια θεματα κ τα περισσοτερα "εξειδικευμενα" φροντ, για επαρχιακες το τονιζω, ειναι απατη.
3.Δεν θα εμπιστευομουν κανενα περιφεριακο τμημα για λογους διαφανειας.
4.Συγκεκριμενα η κοπελα θελει οδοντ-κτηνιατρ οποτε οι επιλογες ειναι περισσοτερες.
 

reezaki

Νεοφερμένος

Η reezaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά!
Εκτιμώ πολύ όλους σας ξεχωριστά που δώσατε κομμάτι του χρόνου σας για να μου γράψετε την άποψή σας! :)

@Πα.Κ , το κείμενό σου ήταν πραγματικά υπέροχο και σε ευχαριστώ. Κατανοώ και συμφωνώ με όσα μου έγραψες! Παρότι ζω μόνιμα στην Αθήνα, δεν με νοιάζει να μετακομίσω αν περάσω κάπου αλλού. Θα σου στείλω DM να μου μιλήσεις για την εμπειρία του φίλου σου για την κτηνιατρική Καρδίτσας.

@Ryuzaki Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Σωστά τα λες, το είχα σκεφτεί κι εγω, αλλά τελικά, σκεπτόμενη πάλι να διαβάζω για τις πανελλαδικές, η σκέψη κ μόνο με απώθησε, δεν ήθελα, ένιωσα οτι θέλω κάτι πιο στοχευμένο. Οπότε, αποφάσισα να κάνω την προσπάθεια των κατατακτηρίων.

@Ziekr Ευχαριστώ κ εσένα για την απάντηση! Συμφωνώ συνολικά περισσότερο με την δική σου άποψη, προτιμώ να προχωρήσω με κατατακτήριες, έχω πολλους γνωστούς που το αποφάσισαν κ τα κατάφεραν, σε αλλους κλαδους βέβαια.


Μήπως, βρε παιδιά, υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει κάποιον διδακτορικό, καθηγητή, φοιτητή, οποιονδήποτε, να μπορώ να συζητήσω για τα φροντιστήρια κυρίως; Αυτό ειναι ένα μεγάλο θέμα... :/
 

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Εχμ, και εγώ θα σχολιάσω είστε ούτε ορθοί, ούτε λανθασμένοι απολύτως... δεδομένου ότι αναφέρεστε σε τμήματα, για τα οποία στις πανελλήνιες απαιτείται κανένα 18k μόρια και πάνω! Για εμένα είναι 50-50 η δεδομένη περίσταση, ό,τι κάθεται καλύτερα στον υποψήφιο.

Από τη μία πλευρά... Ναι, η ύλη (σε άθροισμα σελίδων) συνολικά στα 4 μαθήματα των πανελληνίων είναι μικρότερη από τα οποιαδήποτε 3 μαθήματα των κατατακτηρίων εξετάσεων, αλλά επιβάλλεται στις πανελλήνιες να γνωρίζεις άριστα το ασκησεολόγιο για 18k μόρια! (είναι τελικά όντως μικρότερη η ύλη στις πανελλήνιες με τις ασκήσεις?)

Από την άλλη πλευρά, επειδή αναφερόμαστε σε ήδη πτυχιούχο θεωρούμε ότι διαθέτει εμπειρία στα πανεπιστημιακά μαθήματα... Δεν απαιτείται να τα ξέρεις όλα με λεπτομέρειες, όπως στις πανελλήνιες και το σχολικό τρόπο εξέτασης, και διαθέτεις αντίληψη να εστιάσεις στα "sos" (στις πανελλήνιες δεν παίζει αυτό, πρέπει όλα). Επιπλέον, οι επιτυχόντες στις κατατακτήριες εξετάσεις με τον τελευταίο νόμο είναι στο 12% του αριθμού εισακτέων μέσω πανελληνίων (π.χ. τμήμα με 150 εισακτέους... 18 άτομα δεν είναι και λίγα)... όμως ναι, για κτηνιατρική και οδοντιατρική δεν έχουμε πολλά τμήματα για να "σπάνε" οι ενδιαφερόμενοι...

(έχω συμμετοχή σε κατατακτήριες εξετάσεις 3 μαθημάτων με επιτυχία με τη μία, όταν προβλεπόταν η επιτυχία στο 2% Πανεπιστήμιο και 3 ή 5% -δεν θυμάμαι- ΤΕΙ σε 50 εισακτέους, δηλαδή 1 ο τυχερός και "βύσμα" δεν είχα... διάβασα 3-4 ημέρες συνολικά, αλλά ήμουν συναφής με τα μαθήματα)
 
Τελευταία επεξεργασία:

reezaki

Νεοφερμένος

Η reezaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Εχμ, και εγώ θα σχολιάσω είστε ούτε ορθοί, ούτε λανθασμένοι απολύτως... δεδομένου ότι αναφέρεστε σε τμήματα, για τα οποία στις πανελλήνιες απαιτείται κανένα 18k μόρια και πάνω! Για εμένα είναι 50-50 η δεδομένη περίσταση, ό,τι κάθεται καλύτερα στον υποψήφιο.

Από τη μία πλευρά... Ναι, η ύλη (σε άθροισμα σελίδων) συνολικά στα 4 μαθήματα των πανελληνίων είναι μικρότερη από τα οποιαδήποτε 3 μαθήματα των κατατακτηρίων εξετάσεων, αλλά επιβάλλεται στις πανελλήνιες να γνωρίζεις άριστα το ασκησεολόγιο για 18k μόρια! (είναι τελικά όντως μικρότερη η ύλη στις πανελλήνιες με τις ασκήσεις?)

Από την άλλη πλευρά, επειδή αναφερόμαστε σε ήδη πτυχιούχο θεωρούμε ότι διαθέτει εμπειρία στα πανεπιστημιακά μαθήματα... Δεν απαιτείται να τα ξέρεις όλα με λεπτομέρειες, όπως στις πανελλήνιες και το σχολικό τρόπο εξέτασης, και διαθέτεις αντίληψη να εστιάσεις στα "sos" (στις πανελλήνιες δεν παίζει αυτό, πρέπει όλα). Επιπλέον, οι επιτυχόντες στις κατατακτήριες εξετάσεις με τον τελευταίο νόμο είναι στο 12% του αριθμού εισακτέων μέσω πανελληνίων (π.χ. τμήμα με 150 εισακτέους... 18 άτομα δεν είναι και λίγα)... όμως ναι, για κτηνιατρική και οδοντιατρική δεν έχουμε πολλά τμήματα για να "σπάνε" οι ενδιαφερόμενοι...

(έχω συμμετοχή σε κατατακτήριες εξετάσεις 3 μαθημάτων με επιτυχία με τη μία, όταν προβλεπόταν η επιτυχία στο 2% Πανεπιστήμιο και 3 ή 5% -δεν θυμάμαι- ΤΕΙ σε 50 εισακτέους, δηλαδή 1 ο τυχερός και "βύσμα" δεν είχα... διάβασα 3-4 ημέρες συνολικά, αλλά ήμουν συναφής με τα μαθήματα)


Καλημέρα VouDou!
Ευχαριστώ για την απάντησή σου! Συμφωνώ μαζί σου! Εγώ ένιωσα οτι πλεον δεν μου ταιριάζουν οι πανελλαδικές, οτι ηθελα να αντιμετωπίσω τα σχετικά μαθήματα κατάματα, εχοντας πλεον «κατασταλαγμένο» μυαλό και πιο ώριμη αντιμετώπιση του τι παω να κάνω.
Είναι τί πηγαίνει καλύτερα στον καθένα.

Συγχαρητήρια για την επιτυχία σου στις κατατακτήριες!
 

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ευχαριστώ. Καλή επιτυχία στους στόχους σου (αν και μπορείς να δώσεις και στα δύο συστήματα: κατατακτήριες αίτηση 1-15 Νοεμβρίου και εξετάσεις στα μέσα Δεκεμβρίου και αποτελέσματα αρχές Ιανουαρίου... Πανελλήνιες αιτήσεις αρχές Μαρτίου, εξετάσεις μέσα Ιουνίου, βαθμολογίες μέσα Ιουλίου, αποτελέσματα τέλος Αυγούστου). Δύσκολο όμως
 

reezaki

Νεοφερμένος

Η reezaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ευχαριστώ. Καλή επιτυχία στους στόχους σου (αν και μπορείς να δώσεις και στα δύο συστήματα: κατατακτήριες αίτηση 1-15 Νοεμβρίου και εξετάσεις στα μέσα Δεκεμβρίου και αποτελέσματα αρχές Ιανουαρίου... Πανελλήνιες αιτήσεις αρχές Μαρτίου, εξετάσεις μέσα Ιουνίου, βαθμολογίες μέσα Ιουλίου, αποτελέσματα τέλος Αυγούστου). Δύσκολο όμως

Ευχαριστώ πολύ!
Μπα, νομίζω είναι ανέφικτο... οι πανελλήνιες και οι κατατακτήριες θέλουν προσήλωση και πιστεύω πάντα οτι πρέπει να κάνεις focus σε κάτι για να έχεις σοβαρό αποτέλεσμα! :)
 

Radaplanos

Νεοφερμένος

Ο Radaplanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
@reezaki ποια χρονιά σκέφτεσαι να δώσεις κατατακτήριες; γιατί θεωρώ ότι 3 μήνες προετοιμασία για οδοντιατρική είναι λίγο (φαντάζομαι και για κτηνιατρική). δεν βλάπτει πάντως να πας και φέτος να πάρεις μια ιδέα για το επίπεδο των θεμάτων και τον τρόπο εξέτασης .
 

reezaki

Νεοφερμένος

Η reezaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
@reezaki ποια χρονιά σκέφτεσαι να δώσεις κατατακτήριες; γιατί θεωρώ ότι 3 μήνες προετοιμασία για οδοντιατρική είναι λίγο (φαντάζομαι και για κτηνιατρική). δεν βλάπτει πάντως να πας και φέτος να πάρεις μια ιδέα για το επίπεδο των θεμάτων και τον τρόπο εξέτασης .


Γεια σου @Radaplanos και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!
Βέβαια δεν σκοπεύω να δώσω αυτόν τον Δεκέμβριο! Κάνω research τώρα που είναι νωρίς ώστε να προετοιμαστώ επαρκώς για του χρόνου τον Δεκέμβριο! :)
Αν έχεις κάποιες πληροφορίες παραπάνω περί του θέματος, πολύ θα ήθελα να ακούσω! :)
 

Dimitris9

Δραστήριο μέλος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Απο γνωστό μου που έδωσε κατατακτήριες στην Κτηνιατρική Καρδίτσας ξερω οτι η ύλη είναι νορμαλ επισης και τα θέματα (βεβαια αυτο ειναι και λίγο υποκειμενικό κ επισης η ύλη αλλάζει σχεδον καθε χρονο)
 

reezaki

Νεοφερμένος

Η reezaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Απο γνωστό μου που έδωσε κατατακτήριες στην Κτηνιατρική Καρδίτσας ξερω οτι η ύλη είναι νορμαλ επισης και τα θέματα (βεβαια αυτο ειναι και λίγο υποκειμενικό κ επισης η ύλη αλλάζει σχεδον καθε χρονο)


Γεια σου @Dimitris9! Ευχαριστώ πολυ για την πληροφορία!
Μήπως θα μπορούσες να μιλήσουμε για λεπτομέρειες; Ενδιαφέρομαι πολύ να μάθω για φροντιστήριο ή καθηγητές...
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.
.
 
Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Δεν εισαι απολυτα σωστος ουτε τελειως λαθος. Δεν εχω πολυ χρονο για να γραψω μια σωστη αναλυση αλλα:
1.Ακομη κ για περιφεριακες ιατρικες, ο ογκος της υλης ειναι σχεδον εκθετικη δυναμη αυτου των πανελληνιων
2. Ειναι αδυνατον να βρεις παλια θεματα κ τα περισσοτερα "εξειδικευμενα" φροντ, για επαρχιακες το τονιζω, ειναι απατη.
3.Δεν θα εμπιστευομουν κανενα περιφεριακο τμημα για λογους διαφανειας.
4.Συγκεκριμενα η κοπελα θελει οδοντ-κτηνιατρ οποτε οι επιλογες ειναι περισσοτερες.


Για έναν που εχει βγάλει Πολυτεχνείο συμφωνώ οτι μπορεί οι πανελλαδικες να ειναι πιο ευκολες αλλα για τις επαρχιακές που δεν τις εμπιστεύεσαι διαφωνώ.

Στις κατατακτήριες ειναι μεγάλος ο όγκος σλλα η ύλη που θα σου χρησιμέψει δεν ειναι κατα βάση άχρηστη όπως γνώση των πανελλαδικών.

Εγώ είμαι της άποψης μακριά απο κεντρικά τμήματα μεγάλος ανταγωνισμός (Αθήνα βλέπεις άτομα που πέρασαν μετα απο 5 προσπάθειες - Γιάννενα άτομα που περάσανε μετα απο 3 μήνες προετοιμασία ).
 

reezaki

Νεοφερμένος

Η reezaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Για έναν που εχει βγάλει Πολυτεχνείο συμφωνώ οτι μπορεί οι πανελλαδικες να ειναι πιο ευκολες αλλα για τις επαρχιακές που δεν τις εμπιστεύεσαι διαφωνώ.

Στις κατατακτήριες ειναι μεγάλος ο όγκος σλλα η ύλη που θα σου χρησιμέψει δεν ειναι κατα βάση άχρηστη όπως γνώση των πανελλαδικών.

Εγώ είμαι της άποψης μακριά απο κεντρικά τμήματα μεγάλος ανταγωνισμός (Αθήνα βλέπεις άτομα που πέρασαν μετα απο 5 προσπάθειες - Γιάννενα άτομα που περάσανε μετα απο 3 μήνες προετοιμασία ).

Ευχαριστώ για την απάντηση @fockos!
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! :)
 

reezaki

Νεοφερμένος

Η reezaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καλημέρα σας! Εχω πολύυυυ καιρό να μπω στο φόρουμ γιατί είχα μπει «στη ζώνη του λυκόφωτος» με τις κατατακτήριες🤣. Στέλνω λοιπον να ενημερώσω οτι εδωσα στην Κτηνιατρική ΑΠΘ τον Δεκέμβριο και πέρασααα🎉🎉🎉. Αποφάσισα οτι πρέπει να ακολουθήσω το όνειρό μου κι ας πρέπει να παω σε άλλη πόλη( απο Αθήνα->Θεσνικη-εξτρα έξοδα κλπ).
Οπότε επειδή βλέπω οτι ενδιαφέρονται πολλοι για τη σχολή, οποιος θέλει πληροφορίες κ βοήθεια ας μου στείλει! :)))
Καλή συνέχεια σε όλους!
 

Linakiiii

Νεοφερμένος

Η Linakiiii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλημέρα σας! Εχω πολύυυυ καιρό να μπω στο φόρουμ γιατί είχα μπει «στη ζώνη του λυκόφωτος» με τις κατατακτήριες🤣. Στέλνω λοιπον να ενημερώσω οτι εδωσα στην Κτηνιατρική ΑΠΘ τον Δεκέμβριο και πέρασααα🎉🎉🎉. Αποφάσισα οτι πρέπει να ακολουθήσω το όνειρό μου κι ας πρέπει να παω σε άλλη πόλη( απο Αθήνα->Θεσνικη-εξτρα έξοδα κλπ).
Οπότε επειδή βλέπω οτι ενδιαφέρονται πολλοι για τη σχολή, οποιος θέλει πληροφορίες κ βοήθεια ας μου στείλει! :)))
Καλή συνέχεια σε όλους!
Καλημέρα! Συγχαρητήρια που κατάφερες και υλοποίησες το όνειρο σου. Ενδιαφέρομαι κι εγώ να δώσω κατατακτήριες στη συγκεκριμένη σχολή. Είχα μιλήσει με κάποια φροντιστήρια αλλά τα ποσά που ζητάγανε ήταν υπερβολικά. Εσύ πως το κατάφερες; Με τη βοήθεια φροντιστηρίων ή όχι;
 

reezaki

Νεοφερμένος

Η reezaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καλησπέρα Linakiiii !
Σε ευχαριστώ πολύ! Καλύτερα να μιλήσουμε σε pm για να μην απασχολούμε κ τους υπόλοιπους με ενημερώσεις! 🤣
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top