Iταλικά από το μηδέν!

apostolis_z6_32

Νεοφερμένος

Ο apostolis_z6_32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
ευχαριστώ πολύ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνιος 1

Νεοφερμένος

Ο Αντώνιος 1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Καλησπέρα, είμαι καινουριο μέλος και θα ήθελα να μάθω ιταλικά μόνος μου. Μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάποια βιβλία; Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pkat876

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pkat876 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Καλησπέρα, είμαι καινουριο μέλος και θα ήθελα να μάθω ιταλικά μόνος μου. Μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάποια βιβλία; Ευχαριστώ.

Θα σε ενδιέφεραν βιβλία με τα οποία μπορείς να προετοιμαστείς μόνος σου ή γενικότερα βιβλία που χρησιμοποιούνται σε φροντιστηριακά ή ιδιαίτερα μαθήματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνιος 1

Νεοφερμένος

Ο Αντώνιος 1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Θα με ενδιέφεραν κυρίως βιβλία για να μάθω μόνος μου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pkat876

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pkat876 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Θα με ενδιέφεραν κυρίως βιβλία για να μάθω μόνος μου.:)
:hmm: Δεν μπορώ να σε βοηθήσω ακριβώς σ' αυτό, αλλά εάν ενδιαφέρεσαι για μία πολύ καλή γραμματική στα ελληνικά τότε θα σου σύστηνα αυτή της Ζωγοπούλου, εκδόσεις Perugia. Επίσης πολύ καλά είναι και τα Progetto italiano. Ακόμη, δεν ξέρω κατά πόσο καλές μέθοδοι είναι αυτές, αλλά μπορείς να ρίξεις μια ματιάhttps://www.iicatene.esteri.it/IIC_Atene/Menu/Imparare_Italiano/Studiare_Italiano_on_line/ Βέβαια πρέπει να ξέρεις ότι η εκμάθηση των ιταλικών είναι δύσκολη υπόθεση, καθώς η δυσκολία της γλώσσας δεν έχει καμία σχέση με αυτή των αγγλικών...:( Οπότε αν θες να φτάσεις σε κάποιο ικανοποιητικό επίπεδο, όπως το Β1 θεωρώ ότι είναι απαραίτητητο να παρακολουθησεις μαθηματα με καθηγητη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top