Iταλικό Ινστιτούτο για εκμάθηση ιταλικών ή φροντιστήριο;

petrosnikaia

Νεοφερμένος

Ο petrosnikaia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπερα! Πλησιαζει ο Σεπτεμβρης και ειμαι σε διλημμα για το που να γραφτω για μια καλη προετοιμασια για το celi3. Eκανα περυσι προετοιμασια σε καποιο φροντιστηριο και τελειωσα την υλη του Celi 2. Aλλα το φροντιστηριο μας προετρεψε να μη δωσουμε για celi2 και να παμε κατευθειαν στο Celi 3. Ωστοσο δεν εμεινα ευχαριστημενος απο το φροντιστηριο αυτο και σκεφτομαι φετος να γραφτω στο Ιταλικο ινστιτουτο. Ειναι καλη επιλογη? Εχει κανεις καποια εμπειρια να παραθεσει? Διαφορετικα εχει κανεις να προτεινει καποιο καλο φροντιστηριο στο Κεντρο της Αθηνας? Ευχαριστω εκ των προτερων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aurea

Νεοφερμένος

Η Aurea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλησπέρα! Εγώ προσωπικά δεν έχω διδαχθεί ποτέ στο Ιταλικό Ινστιτούτο, ένας παλιός μου μαθητής όμως, πριν κάνει μαθήματα μαζί μου είχε κάνει μαθήματα εκεί και δεν ήταν ιδιαίτερα ικανοποιημένος όσον αφορά τον τρόπο διδασκαλίας. Μου έλεγε δηλαδή ότι το μάθημα για εκείνον ήταν βαρετό, δεν ήταν ευχάριστο κλπ. Ίσως να έτυχε, ίσως εκείνος να περίμενε κάτι διαφορετικό; Από την άλλη όμως, εκεί διδάσκουν Ιταλοί, αν δεν απατώμαι, πράγμα που μερικοί προτιμούν. Εκτός από το δίλλημα Ινστιτούτο ή Φροντιστήριο, έχω να σου προτείνω έναν εντελώς διαφορετικό τρόπο για να προετοιμαστείς για τις εξετάσεις. Αν σε ενδιαφέρει μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου με προσωπικό μήνυμα για να σου πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top