Ιταλικά: τι ξέρετε για το PLIDA;

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Μου προτεινε ο καθηγητης μου να το δωσω τι ξερετε για το format του πτυχιου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efi_l

Νεοφερμένος

Η efi_l αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Νιγρίτα (Σέρρες). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω τιποτα!:xixi:
Ρώτησα όμως την καθηγήτριά μου και δεν το έδωσε και πολύ σημασία!!
Μας είπε πως της ήρθε ενημερωτικό πως σύντομα θα αναγνωριστεί απο τον ΑΣΕΠ αλλά δεν είναι ακόμα ξεκάθαρο! Γενικώς εμείς δε θα ασχοληθούμε καθόλου!! Μόνο ΚΠγ για προετοιμασία( να πάρουμε τη γλύκα:P:P) και diploma!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Γιατι εμενα μου ειπε οτι ειναι αναγνωρισμενο και αφου θα εξεταστει πρωτη φορα θα ειναι πιο ευκολα!μια συντομη ερευνα που εκανα στο ιντερνετ δν σιγουρα βρηκα αν οντως αναγνωριζεται οπως τα αλλα αν μπορει καποιος να βρει ανα αναγνωριζεται στο νασεπ γιατι δν βγαζω ακρη!επειδη μου το προτεινε ο καθηγητης μου γι αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Λοιπον βρηκα μια ανακοινωση σημερα https://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank15_3_9_947.php

απο οτι μου ειπε ο καθηγητης μου εχει αναγνωριστει απο ολους εδω και 3 χρονια απλα φετος διεξαγωνται οι εξεστασεις οι οποιες δεν εχουν γραμματικη ξεκαθαρα...γενικα υπαρχει θετικο κλιμα απλα δεχεται πολεμο το πτυχιο γιατι εχει χαμηλα εξεταστρα 70 ευρω και γιατι οι περισσοτεροι καθηγητες στελνουν τα παιδια τους στα αλλα που υποστηριζουν για διαφορους λογους....

το κακο ειναι πως οι αιτησεις για τα αλλα πτυχια ληγουν πολυ νωρις για να ξερει καποιος αν ειναι ετοιμος ενω σε αυτο ληγουν Απριλιο για να δωσεις Ιουνιο...εγω εκανα ταχυρυθμα ξεκινησα φετος και δν μπορουσαμε να ξερουμε ακριβως αν ειμαι ετοιμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΙΡΙΣ27524

Νεοφερμένος

Η ΙΡΙΣ27524 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ciao, θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορείτε να μου συστήσετε κάποιο βιβλίο εκμάθησης της γλώσσας, καθώς δεν έχω χρόνο για φροντιστήριο.

Έχω ιταλικά ακούσματα και δεν ανησυχώ για την προφορά. Άλλωστε, έχω άτομο να μιλήσω για εξάσκηση.

Ευχαρηστώ εκ των πρωτέρων όποιον μου απαντήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Εγω στον φροντ κανω το Qui Italia εκδοσεις Le Monier...αλλα ενας συμμαθητης ετυχε και ειχε παρει ενα πολυ καλο βιβλιο για μαθηση ανευ διδασκαλιας με ελληνικα ιταλικα..δυστυχως δεν θυμαμαι πως λεγεται κοιτακαλυτερα κατι τετοιο να βρεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top