Πώς να της δείξω ότι μου αρέσει;

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
δεν ειχα σκοπο να κινηθω οπως μου προτεινε απλα για πλακα τον ρωτησα:hehe:;Καμια ιδεα εσυ εχεις:P;

E και εγώ για πλάκα το είπα :P

Δεν διεκδικώ την πατρότητα της ιδέας, αλλά γνωστός μου σε παρόμοια θέση, πήγαινε κάθε δεύτερη μέρα στο σούπερ μάρκετ, για να τον βλέπει η άλλη συχνά και να αποκτηθεί μία σχετική οικειότητα. Λίγο τα χαμόγελα στην αρχή, λίγο μετά που έσπασε ο πάγος λέγανε και καμία μαλακία, έπιασε :P

εδιτ προς σιδηρά κυρία: :mad:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19,963 μηνύματα.
Θα σου απαντησει ο @Devil! Είναι ειδικός στο να παρενοχλεί ... εεε να γνωρίζει γυναίκες στο εργασιακό του περιβάλλον. :yes:


Βασικά θα απαντησω γενικά γιατι ξέρω οτι ο Damn οτι συμβουλη και να του δώσεις στο τέλος απλα θα το κουράσει και δεν θα κάνει τιποτα το πρακτικο.

Τωρα σχετικά με τέτοιες περιπτώσεις. Αποκτάς μια οικειοτητα - ξεκινάς να συζητήσεις ή να ρωτησεις κάτι σχετικο με το μάρκετ πχ κάποιο προϊον που ψάχνεις κτλπ και αν δεις οτι πάει καλα και υπάρχει ανταποκριση με την κοπελα συνεχιζεις πχ την αλλη φορα θα ρωτησεις ονομα , θα της πεις ενα καλημέρα θα ρωτησεις πως πάει η δουλεια κτλπ κτλπ και αν βλέπεις "εδαφος" κανεις μια προταση να προτεινεις να κεράσεις εναν καφέ. Αν βλέπεις οτι η κοπελιτσα ειναι ψυχρη , και δεν ειναι γενικοτερα για πολλά - πολλά εννοειται δεν πάς καν στο επομενο στάδιο που ειναι να προτεινεις έξοδο.

Ένα λάθος που αρκετοι κάνουν ειναι να μιλανε απεξω και μετά να ψάχνουνε στο φβ. Οχι παιδια δεν πάει ετσι. Οποιος θέλει κάτι το διεκδικει και διεκδικηση σημαινει κάνω συγκεκριμενες προτασεις...

- Θες να μου δωσεις το κινητο σου

- Θες να γνωριστουμε καλυτερα

- Θες να παμε για καφέ/ποτο/σινεμα κτλπ

Τωρα το να μιλάει κάποιος ολο το βράδυ με κάποια (οπως εγινε προσφατα με εναν φιλο μου) βεβαια πηγε και αυτος να κανει παιχνιδι με την barwoman ..ντάξ καλά! Αλλα εν παση περιπτωση το να μιλας λοιπον ολο το βράδυ να μην εχεις ρωτησει καν πως την λενε με τι ασχολειται και αν εχει αγορι και μετά να την βρισκεις στο φβ και να της στέλνεις εκει τουλαχιστον για μενα ειναι λιγο κοτοπουλιστικο. Και μαλιστα η ατακα να ειναι "γεια σου ομορφη" οχι κοπλιμέντο δεν κάνεις ποτέ στις πρώτες προσεγγισεις.

Το καλυτερο απο ολα θα ηταν ο φιλος μας να κάνει άμεσα μια προταση για εξοδο ακομα και την επομενη μέρα. Στη βράση κολλαει το σιδερο. Ετσι και αλλιως την απορριψη θα την φάς ειτε εμμεσα ειτε άμεσα. Αν και τις περισσοτερες φορές την τρως εμμεσα γιατι οι κοπελες δεν θελουν να φανούν αγενεις και αυτο ειναι σιγουρα ενα ποιντ για αυτές. Πχ οταν προτεινεις εξοδο .... σου λεει κάτι δικαιολογιες οπως "αυτη τη περιοδο έχω τρεχάματα" , "πρέπει να βγω με φιλες" "πρεπει να βγάλω το σκυλο βολτα" κτλπ κτλπ εντάξει το παιρνεις το μηνυμα οτι δεν .... και προχωράς.


Εγω παλια ειχα πιάσει μια τέτοια επαφη με μια (πιο παλιά) σε εναν φουρνο αλλα μολις ειδα οτι μια μέρα μου γυρισε πληθυντικο. Λεω οχι εγω εχω ρωτησει πως σε λενε σε χαιρετάω με το μικρο σου ονομα και εσυ μου γυριζεις πληθυντικο. Ε ντάξει θέλεις να κρατησεις αποσταση καλως. Εκοψα και εγω τις χαιρετουρες και εμεινε εκει το πράγμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top