Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,332 εγγεγραμμένα μέλη και 2,452,800 μηνύματα σε 77,681 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 177 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

[10/06/2019] Μαθηματικά Ο. Π. Θετικών Σπουδών & Σπουδών Οικονομίας και Πληροφορικής

Samael

Συντονιστής

Ο Samael αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων και Ηλεκτρονικών Μηχανικών Παν. Δυτ. Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,051 μηνύματα.

O Samael www.youtube.com/watch?v=KtlgYxa6BMU έγραψε: στις 22:55, 11-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Είναι όπως τα σταυρόλεξα, αυτά που σού δίνουν μόνο 3 μαυρισμένα τετράγωνα και για να το λύσεις πρέπει να μασήσεις φύλλα.
Βλέποντας τα ποσοστά κάθε χρόνο μάλλον πρέπει να μοιράζουν λαχεία και σταυρόλεξα
παρα θέματα για τους περισσότερους .
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γρεβενά (Γρεβενά). Έχει γράψει 2,639 μηνύματα.

O DumeNuke έγραψε: στις 00:29, 12-06-19:

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΜΕ
Πάρ' το αυγό και κούρεφ' το.
1
Παράθεση

Volkswagen Fan (Mein name ist fotis.)

Φοιτητής

Ο Mein name ist fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Παν. Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,830 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 00:45, 12-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από DumeNuke
Πάρ' το αυγό και κούρεφ' το.

Κάθε πέρσι και καλύτερα.
Παράθεση

Unseen skygge

Διάσημο Μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 637 μηνύματα.

O Unseen skygge έγραψε: στις 04:33, 12-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από Jack25
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΜΕ
ΓΕΝΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ
• Καλύπτεται μεγάλο μέρος της ύλης.
• Υπάρχει κλιμάκωση ως προς τη δυσκολία από το πρώτο θέμα.
• Οι υποψήφιοι έπρεπε να έχουν καλή γνώση της ύλης των Μαθηματικών των προηγούμενων τάξεων.
Τα θέματα παρουσιάζουν μεγαλύτερη δυσκολία από τα αντίστοιχα περσινά
• Εκτιμούμε ότι πολλοί υποψήφιοι αντιμετώπισαν πρόβλημα με το χρόνο

ΕΜΕ για 2015
Γενικά Σχόλια
-Καλύπτεται μεγάλο μέρος της ύλης.
-Ο διατιθέμενος χρόνος δεν επαρκούσε για την πλήρη και επιτυχή διαπραγμάτευση των θεμάτων.
-Υπάρχει κλιμάκωση ως προς τη δυσκολία. Το ποσοστό των ερωτημάτων αυξημένης δυσκολίας είναι μεταξύ των υψηλότερων συγκρινόμενο με τα θέματα των προηγουμένων ετών.
-Τα θέματα χαρακτηρίζονται ως τα δυσκολότερα των τελευταίων ετών.

ΕΜΕ για 2016
Γενικά Σχόλια
-Καλύπτεται το σύνολο σχεδόν της ύλης.
-Ο διατιθέμενος χρόνος για την πλήρη και επιτυχή διαπραγμάτευση των θεμάτων ήταν οριακός.
-Τα ερωτήματα παρουσίαζαν κλιμάκωση ως προς τη δυσκολία.
-Ένας μεγάλος αριθμός ερωτημάτων έχει σαφή αναφορά στο σχολικό βιβλίο
-Παρότι οι φετινές εξετάσεις δεν είναι άμεσα συγκρίσιμες με τις περσινές, τα θέματα είναι παρόμοιας δυσκολίας με τα αντίστοιχα περσινά.

ΕΜΕ για 2017
Γενικά Σχόλια
-Καλύπτεται μεγάλο μέρος της ύλης όχι όμως στο απαραίτητο εύρος της.
-Αρκετά ερωτήματα ήταν επικεντρωμένα σε συγκεκριμένο κεφάλαιο που αναφέρεται σε προηγούμενες τάξεις.
-Ο διατιθέμενος χρόνος δεν επαρκούσε για την πλήρη και επιτυχή διαπραγμάτευση των θεμάτων, παρότι σε κάποια ερωτήματα είχαν δοθεί τα ενδιάμεσα αποτελέσματα
-Η διάρθρωση των ερωτημάτων δεν είχε την απαιτούμενη κλιμάκωση στο θέμα Γ.
-Οι υποψήφιοι έπρεπε να έχουν πολύ καλή γνώση της ύλης των Μαθηματικών των προηγούμενων τάξεων.
-Τα θέματα ήταν σαφώς δυσκολότερα από τα αντίστοιχα περσινά.

ΕΜΕ για 2018
ΓΕΝΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ
-Καλύπτεται μεγάλο μέρος της ύλης όχι άμως στο απαραίτητο εύρος.
-Υπάρχει κλιμάκωση ως προς τη δυσκολία.
-Οι υποψήφιοι έπρεπε να έχουν καλή γνώση της ύλης των Μαθηματικών των προηγούμενων τάξεων.
-Τα Θέματα χαρακτηρίζονται παρόμοιας δυσκολίας μετά αντίστοιχα περσινά.

ΕΜΕ για 2019
ΓΕΝΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ
• Καλύπτεται μεγάλο μέρος της ύλης.
• Υπάρχει κλιμάκωση ως προς τη δυσκολία από το πρώτο θέμα.
• Οι υποψήφιοι έπρεπε να έχουν καλή γνώση της ύλης των Μαθηματικών των προηγούμενων τάξεων.
Τα θέματα παρουσιάζουν μεγαλύτερη δυσκολία από τα αντίστοιχα περσινά
• Εκτιμούμε ότι πολλοί υποψήφιοι αντιμετώπισαν πρόβλημα με το χρόνο
Μπράβο που τα συγκέντρωσες έτσι και μακάρι να το έβλεπε καποιος απ'την εμε να τους πει ότι εκτίθενται ότι κάτι φουμαρουν εκεί μέσα με αυτα που γραφουν
2
Παράθεση

Panagiotis849 (Παναγιώτης)

Φοιτητής

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών ΕΚΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 274 μηνύματα.

O Panagiotis849 έγραψε: στις 20:22, 13-06-19:

Για όποιον ενδιαφέρεται, βρήκα τυχαία τις λύσεις της Κεντρικής Επιτροπής Εξετάσεων:
https://panelladikes24.blogspot.com/2019/06/blog-post_12.html?fbclid=IwAR1k_I2D2cTtm7pWq7-PYRiqtw0Rt6kanDnc2puAws9_RfUippdfO2q3NAk&m=1
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια