Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,186 εγγεγραμμένα μέλη και 2,484,756 μηνύματα σε 79,279 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 193 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Η δουλειά των καθηγητών

Memetchi

Πτυχιούχος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 192 μηνύματα.

O Memetchi έγραψε: στις 03:25, 01-11-19:

Αρχική Δημοσίευση από Thoba19
Δεν θεωρώ οτι χρειάζεσαι μεταπτυχιακό για διδάξεις άλλο αν παίρνεις περισσότερα μόρια για να μπεις στο δημόσιο. Με αλλά λόγια κάποιος μπορεί να κάνει ένα τερμά απλό μεταπτυχιακό και να πάρει τα 20 μοριακά που δίνει όπως σωστά γραφείς και εσύ . Διότι το αντίκειμαι που θα πρέπει κάποιος να πει στα παιδιά το έχει δεν είναι κάτι τρομερά νέο για αυτό . Συν ότι στο χημικό έχουν κατεύθυνση διδακτικής αν θυμάμαι κάλα.
Ότι δεν χρειάζεται για το γνωστικό αντικείμενο που θα διδάξεις λόγω του χαμηλότερου επιπέδου δεν σημαίνει ότι ένας σωστός εκπαιδευτικός δεν χρειάζεται γενικά πχ ένα μεταπτυχιακό στα παιδαγωγικά ή στην σχολική ψυχολογία κτλ για να αποκτήσει ο ίδιος καλύτερη γνώση του επαγγέλματός του. Άλλωστε και μόνο που λέμε ότι χρειάζεται για τα μόρια, είναι σαν να λέμε πως είναι 100% απαραίτητο. Απλό ή περίπλοκο, χρειάζεται.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Memetchi : 01-11-19 στις 04:21.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    lnesb, Yuki, kostas83, Angelaras786

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ατάκες καθηγητών - Από Annanoula
      Το θέμα έχει λάβει 32 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Chat and fun.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-12-18 στις 18:20.
    • Συμπεριφορά καθηγητών - Από CaneSenpai
      Το θέμα έχει λάβει 87 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πανελλαδικές Εξετάσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-02-16 στις 20:05.
    • Ψέματα καθηγητών - Από Deutsch... Lover
      Το θέμα έχει λάβει 18 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γυμνάσιο.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-03-13 στις 22:56.
    • Γνώμη καθηγητών - Από Inferno29278
      Το θέμα έχει λάβει 65 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εκπαιδευτικοί - Καθηγητές.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-12-09 στις 01:24.
    • Αμέλεια καθηγητών - Από fysikoss
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εκπαιδευτικοί - Καθηγητές.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-07-09 στις 22:28.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα