Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Fielda απο μενα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Λίστα για Τρίτη 4/11:

  1. Bill -> Phoebe
  2. Corpse Bride
  3. fandago
  4. fantasmenos
  5. fielda
  6. Ηρώ
  7. jrot6 -> fielda
  8. Kakerlak
  9. Κακή Επιρροή
  10. kalypso
  11. Lorelai
  12. Neraida
  13. Niyia
  14. Phoebe->fantasmenos
  15. pitg21
  16. Resident Evil
  17. vendetta
  18. Vkey
  19. xanp
  20. Youki

Υποψήφιοι
1 -> Phoebe
1 -> fantasmenos
1-> fielda

Νεκροί/Διωγμένοι κατά σειρά



Απουσίες


(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)


Σήμερα δε μαθαίνετε τίποτα. Στο σκοτάδι θα μείνετε, να σας φάνε τα φίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ολα αυτα τα σεντονια απο τοσο νωρις με κανουν να σας υποπτευομαι ΟΛΟΥΣ. Μπαστατε, 2 ωρες περασαν και κανατε το ψυχογραφημα ολων?!
Θα σας παρακολουθω και θα επανελθω λειτα για ψηφο :sly:

(Επισης, η νοσοκομα ειναι με το μερος των δολοφονων η των πολιτων; καθολου δε μ'αρεσει ως ρολος εχω να σας πω :p)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εμενα ακομα τα ενστικτα σας δε με εχουν πεισει...ανυπομονω να δω που θα πεσουν οι ψηφοι, μπας και το διεστραμμενο μου μυαλουδακι με βοηθησει να βγαλω καποιο συμπερασμα...:devil:

Και μη με υποπτευεστε βρε αχρηστα...γιατι θα με κανετε ευκολο στοχο των δολοφονων...!! Αθωα ειμαι και αυτη τη φορα...!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
(Επισης, η νοσοκομα ειναι με το μερος των δολοφονων η των πολιτων; καθολου δε μ'αρεσει ως ρολος εχω να σας πω :p)
χεθτήκαμε τι σ' αρέσ' και τι δε σ'αρέσ'. Γιατί δε φοράς το σκουφάκι σου??????

a priori δεν είναι με κανέναν, αλλά ως πολιτάκι και αυτή, με ποιους λες να είναι?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
  • Φοιμπς- πλάκα κάνεις; Δολοφόνο θα την έχουνε! :confused:

Αυτό είναι καλό ή κακό τώρα; Με θεωρείς ή όχι δολοφόνο; :worry:



Phoebe:
χμμμ η Φοίβη μας κάτι μου λέει πως έχει τσιμπήσει ρολάκι αυτή τη φορά και δεν είναι καλό.

  1. fielda
  2. phoebe
  3. Bill
  4. Neraida

Λάθος σε πληροφορεί το ένστικτο σου! Κοίταξε το καλύτερα! :P



Phoebe:
Είσαι συνάδελφος όντως με τον μπιλ σε αυτόν τον γύρο;;;;; πες μας...:P

Ευχαρίστως να σου έλεγα αν ήξερα τι ήταν και ο Bill! Πάντως για συνάδελφος- πολίτης δεν μου κάνει! ;)


δε μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα με τη Φοιμπς που μετά από ούτε και γω ξέρω πόσους γύρους δεν ψήφισε την σταθερή αξία του Μπιλ αλλά βρήκε μια ωραιότατη δικαιολογία να ψηφίσει τον Φαντασμένο και μάλιστα ΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ!!!!!!!! Με το που ξεκίνησε το παιχνίδι
Να μην περιμένει καν να δει ποιος θα γράψει τι....
Και ναι Φοιμπς μου, όλοι ψηφίζουμε στου κουτρούλη το γάμο την πρώτη άντε δεύτερη φορά αλλά όχι κι έτσι... είπαμε...


:eek: Αυτό δεν το περίμενα... και να πεις οτι δεν είχα πει οτι θα ψηφίσω φαντασμένο... ΠΡΙΝ ΚΑΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ και όχι απλά ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ!

Δεν ψηφίζω ακόμα, έχω πολυυυυυυυυυυυυυυυ χρόνο μέχρι το βράδυ να δω αν θα ψηφίσω Φοιμπς ή κάτι άλλο :)
Ο Μπιλ, για τους παραπάνω λόγους είναι επίσης στη λίστα μου
Αλλιώς η Φοιμπς δεν θα είχε πρόβλημα να τον ψηφίσει :)

Δηλαδή λες οτι είμαστε και οι δυο δολοφόνοι; Και οι δυο πολίτες ή ο συνδυασμός πολίτης- δολοφόνος δεν σου κάθεται καλά ε; Αν τον ψήφιζα είμαι σίγουρη πως πάλι δολοφόνους θα μας βγάζατε!

Το είχα ξεκαθαρίσει και το βράδυ που ψήφισα αλλά μάλλον δεν το διάβασες καλά:

Ξέρω! Και επειδή οτι λέω το τηρώ και όσο σκέφτομαι πόσο πολύ μας κορόιδεψε ο μιστερ, δεν μπορώ παρά να τον ψηφίσω!

Fantasmenos από εμένα, και μην προσπαθήσει κανένας να πιαστεί από την ψήφο μου γιατί θα
είναι ο επόμενος στην λίστα! :shifty:

Για αυτό το λόγο είσαι στην λίστα μου!

Επίσης η dooo έχω την εντύπωση πως πάντα είχε μια κλίση προς τους δολοφόνους, οπότε αν επέλεγε ποτέ να είχες κάποιο ρόλο αυτό θα ήταν του κακού! Για δολοφόνο δεν πιστεύω να σε έκανε, θα παρα έκανε μπαμ, αλλά γιατί όχι τσιράκι;

Καλημέρες.
Βλέπω άναψε το παιχνίδι από νωρίς ε?

Λεπόν πινακάκι δεν θα κάνω (ακόμα).
Τελείως βάση ενστίκτου και "ψυχολόγησης" της ΣΕ, οι ύποπτοί μου είναι η εξάδα Phoebe, Pitg21, Lorelai, Fielda, vendetta και fandago.
Πάω να φτιάξω καφέ και επανέρχομαι!

Εγώ ρε Youki; Και μάλιστα πρώτη; :(:P:P:P

Αν είσαι πολίτης ξέρω οτι το ενστικτό σου θα σε πάει στο σωστό τον δρόμο, αν πάλι είσαι δολοφόνος και το κάνεις για να μου ρίξεις στάχτυ στα μάτια, δεν θα το καταφέρεις, τουλάχιστον όχι αυτή την φορά! Δεν ξεχνώ! :mad::P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ασε με να μαντεψω, με τους δολοφονους?!

Παντα με σκουφακι (ΚΑΙ κοινωνικο μηνυμα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Δε θα μπω στη διαδικασία να απολογηθώ. Μου φαίνεται ότι ό,τι και να πω εις βάρος μου θα είναι. Απλά σας λέω να με βγάλετε μέρα που να φαίνεται η ιδιότητά μου. Αυτό είπα και την προηγούμενη φορά βέβαια αλλά δε με ακούσατε φυσικά.

Ας κάνω κι εγώ ένα πινακάκι (αν και δεν τα πάω καλά σε αυτό):

  1. Bill: ψήφισε κλασικά Φοίβη στον πρώτο γύρο. Προς το παρόν δε μου κάνει για δολοφόνος αλλά δεν τον αποκλείω.
  2. Corpse Bride: ήταν δολοφόνος την προηγούμενη φορά. Μάλλον δεν είναι τώρα. Παρόλα αυτά ίσως έχει κάποιον καλό ρόλο
  3. fandago: πολύ καλός παίκτης χωρίς να έχει μιλήσει όμως ακόμα άρα δεν μπορώ να βγάλω κάποιο συμπέρασμα. Ίσως έχει κάποιον καλό ρόλο αυτή τη φορά
  4. fantasmenos: παρόλο που ήταν δολοφόνος στο προηγούμενο παιχνίδι κάτι μου κάνει πάλι για ένοχος. Θα τον προσέχω.
  5. fielda: -
  6. Ηρώ: Η Ηρώ προς το παρόν κινείται όπως όταν είναι πολίτης. Δεν μπορώ να μην παρατηρήσω βέβαια ότι βιάστηκε αμέσως να με κατηγορήσει και να πιαστεί από το πρώτο ποστ μου. Δε νομίζω όμως ότι είναι δολοφόνος.
  7. jrot6: Χμ... Ο πρώτος που με ψήφισε. Μάλλον είδε ότι οι υπόλοιποι με υποπτεύονται και βιάστηκε να πάει με το ρεύμα. Αν έχει κακό ρόλο θα είναι δύσκολο να το εντοπίσουμε γιατί δε μιλάει πολύ.
  8. Kakerlak: Δεν έχει πολύ χρόνο για να παίξει κανονικά στο παιχνίδι και αυτό νομίζω την κάνει καλή υποψήφια για δολοφόνο. Θα περάσει απαρατήρητη αν είναι.
  9. Κακή Επιρροή: Δεν ξέρω γιατί αλλά δε μου κάνει για δολοφόνος αυτή τη φορά. Μάλλον απλή πολίτης είναι
  10. kalypso: Προς το παρόν μου κάνει για πολίτης αλλά θα την παρακολουθώ γιατί και την άλλη φορά που ήταν δολοφόνος έμοιαζε αθώα αλλά δεν ήταν τελικά :P
  11. Lorelai: Ακόμα δεν έχω γνώμη αλλά μου κάνει ότι έχει κάποιο κακό ρόλο. Θα δούμε
  12. Neraida: Η νεράιδα μου φαίνεται ύποπτη αυτή τη φορά. Θα την προσέχω
  13. Niyia: Δεν έχει μιλήσει ακόμα και δεν ξέρω. Μάλλον αθώα είναι αυτή τη φορά.
  14. Phoebe: Η Φοίβη μου κάνει για δολοφόνος. Είναι ανάμεσα στους υπόπτους μου.
  15. pitg21: Δεν έχει μιλήσει ακόμα αλλά είναι πολύ πιθανό να είναι δολοφόνος.
  16. Resident Evil: Ίσως έχει κάποιο καλό ρόλο. Για δολοφόνος δε μου κάνει πάντως.
  17. vendetta: Χωρίς ποστ δεν μπορώ να αποφασίσω. Θα τον προσέχω
  18. Vkey: Ισχύει το ίδιο με τον απά πάνω :P
  19. xanp: Μου φαίνεται αθώα προς το παρόν. Παίζει όπως όταν είναι πολίτης. Αυτό βέβαια δεν αποκλείει τίποτα αλλά προς το παρόν θα επικεντρωθώ σε άλλους.
  20. Youki: Ήταν δολοφόνος στο προηγούμενο παιχνίδι οπότε μειώνονται οι πιθανότητες να είναι και τώρα. Ίσως έχει κάποιο καλό ρόλο.
Συνοψίζοντας λοιπόν, ύποπτοι μου φαίνονται φαντασμένος, κακερλακ, νεράιδα, λορελάι και φοίβη. Ελπίζω να έπιασα τίποτα για να μη γίνω τελείως ρεζίλι :redface:

Για σήμερα ψηφίζω kakerlak.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
fielda από μένα.
Είμαι σχεδόν βέβαιη πως τη διάλεξαν να είναι μία από τους 4.
Τον πρώτο γύρο πέφτω συνήθως μέσα, στους άλλους επηρεάζομαι και πάει για το διάολο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
ΙΙιιιιι...Φιλντα μου κακως το εκανες το πινακακι...με το που το διαβασα ηταν σα να διαβαζω πινακακι δολοφονου!!!!!! Ασε που εχεις στηριχτει σε πολλα σημεια σε υποψιες αλλων...και κατι μου λεει πως εαν εισαι δολοφονος(που νομιζω πως ναι) σε καποιους συνδολοφονους σου εχεις βαλει διπλα καποιο "ισως", ετσι για ξεκαρφωμα....
Για την ωρα καρδια μου θα ψηφισω και εγω εσενα.....λυπαμαι αλλα δειχνεις κατι παραπανω απο ενοχη....

Φιλντα και απο μενα:)

Ιιιιιι με εχεις και για υποπτη ε?! Τς τς τς....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
  1. Phoebe: Η Φοίβη μου κάνει για δολοφόνος. Είναι ανάμεσα στους υπόπτους μου.
Για σήμερα ψηφίζω kakerlak.

Και εσύ το ένστικτό σου εμπιστεύεσαι; :P Ψήφισε με όταν αποκαλύπτεται η ιδιότητα αυτού που φεύγει από ψηφοφορία για να δεις ότι έπεσες λάθος!

Το καλό που με κατηγορούν πολλοί είναι οτι δεν θα με σκοτώσουν οι δολοφόνοι, τρελοί είναι να βγάλουν κάποιον αθώο που κατηγορείται;

Εμένα πάλι το οτι ψηφίζεις kakerlak μου φαίνεται άκρως ύποπτο και άσχετο! Πότε την είδες τελευταία φορά μέσα; Εγώ πάντως δεν θυμάμαι να είναι πρόσφατα! Η ΣΕ δεν νομίζω οτι θα τις έδινε κάποιο σημαντικό ρολάκι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εσυ ρε Φοιβη τωρα..γιατι το κανεις αυτο στον εαυτο σου?!
Για ποιο λογο προσπαθεις να καλυψεις την κακερ? Δε μας τα λες καλα κουκλιτσα...!!!:whistle:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Αν είναι δολοφόνος Neraida δε θα προσπαθούσε να καλύψει την Kakerlak. Αλλά αν είναι δολοφόνος και η fielda δεν είναι, θα προσπαθούσε να την κατηγορήσει για να πέσουν οι ψήφοι πάνω στη δεύτερη.
Μία από τις Phoebe fielda είναι σίγουρα δολοφόνος. Μπορεί να είναι και οι 2 και να είναι στημένο το παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
fielda από μένα.
Είμαι σχεδόν βέβαιη πως τη διάλεξαν να είναι μία από τους 4.
Τον πρώτο γύρο πέφτω συνήθως μέσα, στους άλλους επηρεάζομαι και πάει για το διάολο. :P

Αυτή τη φορά σου το υπογράφω ότι έχεις πέσει έξω. Εδώ θα είμαστε στο τέλος του παιχνιδιού και θα το λέμε.

ΙΙιιιιι...Φιλντα μου κακως το εκανες το πινακακι...με το που το διαβασα ηταν σα να διαβαζω πινακακι δολοφονου!!!!!! Ασε που εχεις στηριχτει σε πολλα σημεια σε υποψιες αλλων...και κατι μου λεει πως εαν εισαι δολοφονος(που νομιζω πως ναι) σε καποιους συνδολοφονους σου εχεις βαλει διπλα καποιο "ισως", ετσι για ξεκαρφωμα....
Για την ωρα καρδια μου θα ψηφισω και εγω εσενα.....λυπαμαι αλλα δειχνεις κατι παραπανω απο ενοχη....

Φιλντα και απο μενα:)

Ιιιιιι με εχεις και για υποπτη ε?! Τς τς τς....

Είδες βρε νεράιδα που ό,τι κι αν κάνω είμαι ένοχη;;; Μάλλον τους περισσότερους τους βολεύει να με κατηγορούν για να μην αποκαλυφθούν οι ίδιοι. Το βλέπω πάλι να βγαίνω πρώτη αλλά αυτή τη φορά δε θα δεχτώ συγνώμη στο τέλος :pfff::pfff: :P

Και εσύ το ένστικτό σου εμπιστεύεσαι; :P Ψήφισε με όταν αποκαλύπτεται η ιδιότητα αυτού που φεύγει από ψηφοφορία για να δεις ότι έπεσες λάθος!

Το καλό που με κατηγορούν πολλοί είναι οτι δεν θα με σκοτώσουν οι δολοφόνοι, τρελοί είναι να βγάλουν κάποιον αθώο που κατηγορείται;

Εμένα πάλι το οτι ψηφίζεις kakerlak μου φαίνεται άκρως ύποπτο και άσχετο! Πότε την είδες τελευταία φορά μέσα; Εγώ πάντως δεν θυμάμαι να είναι πρόσφατα! Η ΣΕ δεν νομίζω οτι θα τις έδινε κάποιο σημαντικό ρολάκι!

Δε σε ψήφισα καλό μου ακόμα. Απλά είπα ότι είσαι ανάμεσα στους ύποπτους για μένα. Πολύ πιθανό να κάνω και λάθος γιατί δεν είμαι καλή σε αυτό. Δε θα ξαναπαίξω μου φαίνεται γιατί πάντα δείχνω την εικόνα του δολοφόνου χωρίς να είμαι :hmm:

Την κάκερλακ την ψήφισα με το σκεπτικό ότι αν είναι δολοφόνος θα περάσει απαρατήρητη γιατί δε μιλάει πολύ (καθόλου δηλαδή) και μου φαίνεται πολύ πιθανό στην τετράδα να είναι κάποιος που θα υποψιάζονται οι πολίτες λιγότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Το πιο πιθανό είναι να αλλάξω ψήφο για phoebe. Περιμένω να δω και άλλα post, να τα πάρω πάλι από την αρχή και να βγάλω συμπέρασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Σημείωση: τα παρακάτω ξεκίνησα να τα γράφω περίπου στις 12 (έγραφα με διαλείμματα), οπότε τα επόμενα posts δεν τα έχω συμπεριλάβει

Λοιπόν, ελπίζω να το προσέξατε ότι γενικά δεν μπαίνω πολύ στο forum. Θα δικαιολογηθώ και θα πω ότι μετακομίζω και δεν έχω δικό μου pc ακόμα οπότε μπαίνω στα μουλωχτά από αλλού. Αυτό ελπίζω να αλλάξει από αυτό το ΣΚ, αν και δε νομίζω να σας νοιάζει μιας και θα έχω φύγει σίγουρα μέχρι τότε :P

Στα του παιχνιδιού τώρα δεν θα κάτσω να σχολιάσω έναν έναν τους παίκτες αλλά θα κάνω κάποιες ομαδοποιήσεις. Προσωπικά βρίσκω ενδιαφέρουσες τις αλλαγές στους κανόνες και θεωρώ ότι ειδικά η αλλαγή με τον θάνατο του ρουφιάνου ήταν απαραίτητη και πολλά παιχνίδια θα είχαν τελείως διαφορετική κατάληξη αν ίσχυε αυτό από παλιά (ακους εκεί με string στο Σύνταγμα :P). Επίσης είναι μόλις 4 οι δολοφόνοι στους 20 άρα ισσοροπεί αρκετά!Ας σχολιάσω πρώτα κάποια λεγόμενα:

    • Η ιδιότητα του ρουφιάνου, του τσιρακίου, της ιερόδουλης ή οποιονδήποτε άλλο ρόλο έχει ο αποχωρήσας, όταν αυτή αποκαλύπτεται, είναι αυτή του πολίτη.
Εννοείς της νοσοκόμας και σίγουρα δεν χρειάζεται το "οποιονδήποτε άλλο ρόλο έχει ο αποχωρήσας" γιατί στους δολοφόνους το ανακοινώνουμε, ε; :)

Επίσης θα μάθουμε πόσους ξέρει ο δολοφόνος και το τσιράκι και τι ιδιότητες ξέρει ο καθένας;:worry:
Δεν έχουμε καταλήξει αν θα βγαίνει αυτόματα εκτός ή θα τον αφήνουμε να τον φάνε τα πολιτάκια. :P
Αφού μίλησε η dooo δεχόμαστε ότι είναι έτσι ναι; Άρα αν βγει δολοφόνος (οποιαδήποτε ώρα και μέρα) και πει αυτός είναι ρουφιάνος ο οποίος ΔΕΝ είναι, τότε μας ανακοινώνετε ότι ο δολοφόνος αποχωρεί χωρίς τελευταία λόγια ε; Μια καλή τσατσιά υπέρ των δολοφόνων θα ήταν όταν μείνει ένας δολοφόνος που πάει να φύγει σε ψηφοφορία, πριν λήξει η ψηφοφορία να ρισκάρει και να πει κάποιον ρουφιάνο και από εκεί που ήταν σίγουρο το παιχνίδι υπέρ των πολιτών, να το πάρουν οι δολοφόνοι. Οπότε θέλω να καταλήξω ότι η μόνη ένσταση που έχω να κάνω είναι ότι αυτό μπορεί να γίνει μόνο όσο οι δολοφόνοι είναι τουλάχιστον δύο ακόμα στο παιχνίδι. :)
Υ.Γ. Για να μην τελειώσει το παιχνίδι ξαφνικά (περιμέναμε μια αιωνιότητα μέχρι να βρεθεί ΣΕ) αντί να το λένε οι δολοφόνοι δημοσίως μπορούν να το λένε στη ΣΕ; Αν το πετύχουν να έχουν το δικαίωμα να βγάλουν 2 πολίτες επιτόπου ενώ αν αποτύχουν να παραδώσουν ένα δολοφόνο πάλι επιτόπου
Δεν συμφωνώ. Νομίζω ότι έτσι το παιχνίδι έχει περισσότερη αγωνία με το σκεπτικό βέβαια ότι ο ρουφιάνος συνειδητοποιεί πόσο σημαντικός είναι ο ρόλος του. ;)

fandago :
Χμμμ, το τσιράκι θα του ταίριαζε γάντι. Οποιοσδήποτε άλλος ρόλος πλην του δολοφόνου, θα έφερνε σε δύσκολη θέση τη ΣΕ και έτσι δε νομίζω να τον επέλεξε.
Δηλαδή το να είμαι πολίτης, νοσοκόμα ή ρουφιάνος γιατί θα δυσκόλευε την ΣΕ; :worry:
Αυτός είσαι. Ο γνωστός πολίτης fantasmenos. Προσωπικά με έπεισες (δες παραπάνω γιατί:P)
Δεν κατάλαβα, πως σε έπεισε; :worry:

Κακή Επιρροή:
Η Αναστασία είναι φίλη της dooo οπότε μπορεί να είναι νοσοκόμα...:P η και βρωμοδολοφόνος....:devil:
Κρατάω αυτό και αν και η ΚουΕ (προς το παρόν) με έπεισε ότι δεν θα την έβαζε δολοφόνο, νομίζω ότι ρόλος όπως τσιράκι και νοσοκόμα δεν απαιτούν τόσο χρόνο (μάλιστα το τσιράκι θέλει λιγότερο χρόνο και από πολίτη) οπότε δεν το αποκλείω. Το αναφέρω απλά, δεν μας ενδιαφέρει τόσο στην παρούσα φάση.
δε μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα με τη Φοιμπς που μετά από ούτε και γω ξέρω πόσους γύρους δεν ψήφισε την σταθερή αξία του Μπιλ αλλά βρήκε μια ωραιότατη δικαιολογία να ψηφίσει τον Φαντασμένο και μάλιστα ΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ!!!!!!!! Με το που ξεκίνησε το παιχνίδι
Να μην περιμένει καν να δει ποιος θα γράψει τι....
Και ναι Φοιμπς μου, όλοι ψηφίζουμε στου κουτρούλη το γάμο την πρώτη άντε δεύτερη φορά αλλά όχι κι έτσι... είπαμε...

Δεν ψηφίζω ακόμα, έχω πολυυυυυυυυυυυυυυυ χρόνο μέχρι το βράδυ να δω αν θα ψηφίσω Φοιμπς ή κάτι άλλο :)
Ο Μπιλ, για τους παραπάνω λόγους είναι επίσης στη λίστα μου
Αλλιώς η Φοιμπς δεν θα είχε πρόβλημα να τον ψηφίσει :)
[...]
οπως πχ Βίκυ ή Νιγια
Πρώτον, η phoebe το είχε πει από το προηγούμενο παιχνίδι ότι θα ψηφίσει fantasmenos και με δεδομένο ότι στον πρώτο γύρο οι περισσότεροι ψηφίζουν στην τύχη/ένστικτο/απωθημένα/συνήθεια προσωπικά δεν μου κάνει καθόλου αίσθηση.

Το να θεωρείς πιθανό δολοφόνο την σιωπηλή (το σωστό είναι άφαντη) Niyia μόνο υπέρ των πολιτών δεν μπορεί να είναι :confused:
Οσο για αυτους που αποκλειουν καποιους λογω μικρης συμμετοχης στο φορουμ, εγω αυτη τη λογικη την βλεπω λιγο ακυρη,
Είναι άλλη κατηγορία "σιωπηλή συμμετοχή στο θέμα" και άλλη "σποραδική συμμετοχή στο forum". Η πρώτη κατηγορία είναι επικίνδυνη ενώ η δεύτερη το πιο πιθανό να μην παίρνει ρόλους από την ΣΕ τους οποίους μπορεί να κρεμμάσει μετά.

Οπότε προσωπικά συμφωνώ με κάποιους που είπαν ότι Kakerlak, Niyia, Lorelai, δύσκολα θα έχουν ρόλο από την ΣΕ.

Δεν ξέρω από που να ξεκινήσω, πάντως σίγουρα οι πιο πιθανοί για ρόλο είναι αυτοί με την ενεργότερη συμμετοχή συνολικά στο παιχνίδι (μέσα σε αυτούς και εγώ φυσικά) :)
Η κλίμακα συνήθως πάει ένας παλιός και έμπειρος δολοφόνος σίγουρα και ίσως και ένας τελείως νέος. Επίσης 3 στους 4 δολοφόνους πιστεύω θα είναι στα πολύ ενεργά άτομα συνολικά στο παιχνίδι (αν παρατηρηθεί κάποιος που συνήθιζε να είναι ενεργός ενώ τώρα δεν είναι, είναι ύποπτο)

Θα δω και άλλα posts και θα αποφανθώ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Χμμμ..Τωρα να πω οτι ο Φαν τα λεει καλα....θα πω μαμακια....περιμενα πινακακι και αντ αυτου σκορπια πραγματα εδω κ εκει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
αποφάσισα για αυτό το γύρο να αθωώσω τη fielda και να μην την ψηφίσω. Αλλά δεν θα ψηφίσω και την επιλογή της δλδ Κακερλακ

επισης δεν θα ψηφίσω την Phoebe που έπεσε στο τραπέζι.

Ούτε και τη Νεράιδα, αν και είναι λιγο περιέργη νομίζω...

Δεν θα υποπτευθώ την ΚουΕ ακόμα γιατί θεωρώ ότι είναι "ίδια" περίπτωση με εμένα.

Αποφεύγω την xanp γιατί δεν έχω στοιχεία και δεν θέλω να φαγωθούμε αδίκως σαν την άλλη φορά.

αποφεύγοντας λεπόν όλα τα "sos" αυτού του γύρου θα πω V for Vendetta.

Στην τριάδα Vkey, vendetta και xanp πιστεύω ότι υπάρχει δολοφόνος. Αφού κρατάω πισινή για την χανπ μου μένουν οι άλλοι 2 και από τους 2 διαλέγω τον πρώτο αλφαβητικά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Ρε παιδιά αφού η κακερλακ δεν μπαίνει γιατί την βάλαμε στο παιχνίδι;;Αν είναι να είναι έξω από πριν αρχίσουμε ποίο το νόημα να φαινόμαστε πολλοί;;;
Στη φοίβη και φιελντα τώρα...Αρχίσανε μια αντιπαράθεση νωρίς νωρίς...Η αλήθεια είναι ότι η Φοίβη μιλάει πολύ για να είναι δολοφόνος αλλά πλέον μετά από τόσα παιχνίδια όλα αλλάζουν...
Η φίελντα πάλι δεν είναι και τόσο ξεκάθαρη αλλά από την παρακάτω δήλωση της και μόνο είναι για μένα ύποπτη...προσπαθεί να καλυφθεί ή τουλάχιστον έτσι μου μοιάζει...ελπίζω να μη φαγώνεστε άδικα

Αρχική Δημοσίευση από fielda:
Αυτή τη φορά σου το υπογράφω ότι έχεις πέσει έξω. Εδώ θα είμαστε στο τέλος του παιχνιδιού και θα το λέμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αν είναι δολοφόνος Neraida δε θα προσπαθούσε να καλύψει την Kakerlak. Αλλά αν είναι δολοφόνος και η fielda δεν είναι, θα προσπαθούσε να την κατηγορήσει για να πέσουν οι ψήφοι πάνω στη δεύτερη.
Μία από τις Phoebe fielda είναι σίγουρα δολοφόνος. Μπορεί να είναι και οι 2 και να είναι στημένο το παραπάνω.
όσο περνάει η ώρα, πείθομαι ότι είναι η Φοιμπς κι όχι η Φίλντα

πρόσεξε....


Ευχαρίστως να σου έλεγα αν ήξερα τι ήταν και ο Bill! Πάντως για συνάδελφος- πολίτης δεν μου κάνει! ;)
Για πολίτης δεν της κάνει... αλλά ψηφίζει φαντασμένο επειδή το είχε τάξει από πριν ξεκινήσει το παιχνίδι :P
Jesus κι έλεος μαζί


αυτό πάλι? κι άλλοι είπαν πριν αρχίσει το παιχνίδι ότι θα ψηφίσουν φαντασμένο αλλά δεν το έκαναν κι όλας και δεν νομίζω ότι τους κατηγόρησε κανείς :P (σημείωση, με όλα αυτά, δεν υποννοώ ότι ο Φαντασμένος είναι αθώος.. δεν το ξέρω αυτό ακόμα. Λέω όμως ότι η ψήφος μέχρι στιγμής δεν με πείθει)
:eek: Αυτό δεν το περίμενα... και να πεις οτι δεν είχα πει οτι θα ψηφίσω φαντασμένο... ΠΡΙΝ ΚΑΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ και όχι απλά ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ!

και φυσικά φροντίζει απ την ώρα που ψηφίζει στο ξεκούδουνο στις 11,30 τη νύχτα με το που ξεκίνησε το παιχνίδι να ετοιμάσει το έδαφος κατηγορίας για όποιον της πει κάτι για την άκυρη ψήφο της ότι θα είναι αυτός δολοφόνος :D

Για αυτό το λόγο είσαι στην λίστα μου!
χουχου οκ
Φοιμπς... όποιος πει κάτι για την αψυχολόγητη ψήφο σου που δόθηκε μόλις ξεκίνησε το παιχνίδι είναι ύφοφτος?
Εμένα αυτό πάντως δε μου κάνει σε καλό


Επίσης η dooo έχω την εντύπωση πως πάντα είχε μια κλίση προς τους δολοφόνους, οπότε αν επέλεγε ποτέ να είχες κάποιο ρόλο αυτό θα ήταν του κακού! Για δολοφόνο δεν πιστεύω να σε έκανε, θα παρα έκανε μπαμ, αλλά γιατί όχι τσιράκι;

όσο για αυτό ....
προσωπικά ψάχνω για δολοφόνο για να ψηφίσω...
δεν ψάχνω ούτε για τσιράκι ούτε για ξεκούδουνη ψήφο ;)



(ωραία ξεκινήσαμε :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top