Ξήλωμα kde

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Θέλω να ξηλώσω το kde μιας και δεν το χρησιμοποιώ αλλα και να κερδίσω χώρο μιας και έχω μονο 7.5gb για τα linux...

  • Πως μπορώ να τον ξηλώσω;
  • Αν τον ξηλώσω θα χάσω κάποια δυνατότητα;
  • Πάντως κάποια προγράμματα που είναι απο το kde δεν θα ήθελα να τα χάσω άσχετα αν έχω κάποια μικροπροβληματάκια με αυτά;
  • Επίσης πόσο χώρο περίπου θα κερδίσω;
  • Πιστεύεται ότι αξίζει να το ξηλώσω, ή χάνω πολλά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Δεν θα σου σύστηνα να το ξηλώσεις διότι μπορεί στο μέλλον να χρειαστείς εφαρμογές που χρειάζονται τις βιβλιοθήκες του KDE για να λειτουργήσουν, εάν δεν σε ενδιαφέρει τότε πας πολύ απλά στο YaST2 – διαχείριση πακέτων (κάπως έτσι) βάζεις search και KDE κάνεις δεξί κλικ κάπου στα πακέτα και All in this list – delete. Τώρα για τον χώρο δεν ξέρω περίπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από billthevampire:
Δεν θα σου σύστηνα να το ξηλώσεις διότι μπορεί στο μέλλον να χρειαστείς εφαρμογές που χρειάζονται τις βιβλιοθήκες του KDE για να λειτουργήσουν, εάν δεν σε ενδιαφέρει τότε πας πολύ απλά στο YaST2 – διαχείριση πακέτων (κάπως έτσι) βάζεις search και KDE κάνεις δεξί κλικ κάπου στα πακέτα και All in this list – delete. Τώρα για τον χώρο δεν ξέρω περίπου.
Βασικά σκεφτόμουν ξηλώσω απλώς το "γραφικό" μέρος του kde και να κρατήσω απλώς τις βιβιλιοθήκες, γίνεται κάτι τέτοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Πρέπει να γίνεται δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Ούτε εγώ θα το συνιστούσα, και πιστεύω δεν αξίζει να το ξηλώσεις. Συνυπολογιζομένου ότι επιβάλλεται να έχεις τουλάχιστον τις βιβλιοθήκες (για να τρέχεις τις KDE-based εφαρμογές) βαριά βαριά να κερδίσεις 100MB, και πολύ λέω! Με ένα σύντομο τσεκ στην εγκατάστασή μου το γραφικό μέρος ούτε καν πλησιάζει τα 50 MB..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
ok thanks για τις πληροφορίες αλλά έψαχνα τρόπο να κερδίσω χώρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top