Τα καλύτερα θρίλερ που έχετε δει!

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
το μάτι 1
στίγματα
το the ring

τα έχετε δει φαντάζομαι γι αυτό δεν γράφω τί ειναι το καθε ενα
To μάτι 2 πάντως δεν ήταν και τόσο καλό... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
To μάτι 2 πάντως δεν ήταν και τόσο καλό... :(

το μάτι 2 ήταν σκέτη αηδία γαι εμένα
και αυτό που είπε κVkey είναι καλό

Γαμώτο βλέπω πολλά έργα και δεν θυμάμαι τους τίτλους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Τα κλασικά θρίλερ τα έχετε εξαντλήσει;Για μένα αυτά αξίζουν των τελευταίων χρόνων είναι οδοντόκρεμες.Πήγαινε σε ένα ενημερωμένο dvd shop και ζήτα κάτι απο Χίτσκοκ( Τα πουλιά πχ.).
Προφητεία και τα 4 είναι εξίσου καλά.
Το έβδομο σημάδι με την Ντέμι Μουρ.
Η Λάμψη -το πρώτο έργο με τον Νίκολσον μόνο και μόνο για το ύφος του.
Και φυσικά ότι βρεις απο Στήβεν Κινγκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Μισελ απο οτι κατάλαβα έχουμε την ίδια πόρωση με τα θρίλερ,ξέρεις κάποια καλα ψυχολογικά θρίλερ που είδες και σου άρεσαν????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χμμμ τώρα τελευταία έχω δει κάμποσα...αν και περισσότερο μου αρέσουν όχι μόνο ψυχολογικά αλλά και θρίλερ με λίγο μεταφυσικό μέσα, οπότε θα σου πω ποιά μου άρεσαν με βάση τα παραπάνω...
Λοιπόν έχουμε και λέμε:
  1. The Ring και γιαπώνέζικο και αμερικάνικό, κορυφή!!!
  2. Η ταυτότητα (Identity) - τελειώς απρόβλεπτο φινάλε!
  3. Οι Άλλοι - αν δεν το έχεις δει, που δε νομίζω
  4. Misery -αρκετά ψυχολογικό, απο τα πρώτα του Stephen King
  5. Rose Red - και πάλι Stephen King
  6. The Shining - Stephen King και εδω, αν και πολύ κατώτερο του Rose Red
  7. Saw - καλο θρίλερ αλλά πρέπει να έχεις και κάποιες αντοχές στις αηδιαστικές σκηνές (αηδιαστικές όχι τόσο για το τι δείχουν αλλά για το τι ξέρεις ότι γίνεται), ένα μόνο θα σου πω:
    σε κάποιο σημείο ένας κόβει μόνος του το πόδι του για να ξεφύγει, εγώ είχα κλείσει τα μάτια μου τότε!
  8. Unsaid
  9. The hand that Rocks the craddle - αν και παλιά ταινία, απο τα καλύτερα θρίλερ που έχω δει.
Αυτά προς το παρόν! Αν θυμηθώ κι άλλα θα τα προσθέσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
χμ, όχι ότι είναι ακριβώς θρίλερ, αλλά αξίζει πραγματικά να δείτε το old boy... λιώνω το απίστευτο soundtrack του αυτές τις μέρες :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Επειδή πάντα έλεγα να το δω και όλο κάτι γινόταν τελευταία στιγμή, μόλις είδα το post σου είπα "Τελειώσαν τα ψέματα, θα το κατεβάσω να το δω". Όπερ και εγένετο. Ένα έχω να πω για το έργο: ":worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:"
Τώρα κατεβάζω και το soundtrack...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου από τα πιο τρομαχτικά θρίλερ ήταν το Παρασκευή και 13. Επίσης ένα άλλο (που είναι του Carpenter) είναι το ''Στο στόμα της τρέλας'' :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Μπορεί αυτό που θα πω να είναι λίγο... μπανάλ, αλλά το καλύτερο θρίλερ που έχω δει είναι Ο Εξορκιστής. Στις επόμενες 2 θέσεις θα συμφωνήσω με το κουνελάκι για Το Μάτι Ι, και το The Ring I.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rattlehead:
Μπορεί αυτό που θα πω να είναι λίγο... μπανάλ, αλλά το καλύτερο θρίλερ που έχω δει είναι Ο Εξορκιστής. Στις επόμενες 2 θέσεις θα συμφωνήσω με το κουνελάκι για Το Μάτι Ι, και το The Ring I.
Για το 1 δεν λες;
Πάντως θυμάμαι ότι μου είχαν αρέσει και τα 2 και 3 αλλα πλέον δεν θυμάμαι τπτ απο αυτά!
Το καινούριο λέει τπτ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Για το The Ring μιλάς ε; Είδα το 1 (αμερικάνικο και γιαπωνέζικο - το γιαπωνέζικο είναι που βάζω στην.. "καλή" λίστα!) και το 2 το γιαπωνέζικο πάλι.. Μόνο το 1 αξίζει πιστεύω, τα άλλα είναι απλά για να βγάλουν περισσότερα λεφτά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rattlehead:
Για το The Ring μιλάς ε; Είδα το 1 (αμερικάνικο και γιαπωνέζικο - το γιαπωνέζικο είναι που βάζω στην.. "καλή" λίστα!) και το 2 το γιαπωνέζικο πάλι.. Μόνο το 1 αξίζει πιστεύω, τα άλλα είναι απλά για να βγάλουν περισσότερα λεφτά :P
Για τον εξωρκιστή εννούσα...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Για τον εξωρκιστή εννούσα...:redface:

Ωχ σόρι..! :γκάφα:
Δεν τα είδα τα άλλα δυστυχώς..

Α, πολύ καλό είναι και η Έκτη Αίσθηση, βέβαια όχι τόσο για τον τρόμο όσο για το σενάριο και το απροσδόκητο τέλος της ταινίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Η κατάρα (Γιαπωνέζικη έκδοση) και η έκτη αίσθηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Οσοι δεν το έχετε ήδη δει,δείτε το Saw και θα μείνετε κάγκελο στο τέλος!Παρεπιμπτόντως,ετοιμάζεται και το Saw 2!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Και ένα άλλο καλό θρίλερ ήταν το Boogeyman...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Και άλλο ένα το Freddy vs Jason.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Eπίσης το ''Παρασκευή Και 13'' είναι πολύ ωραίο :) αλλά όταν το είδα είχα τρομάξει πάρα πολύ.....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Εμένα προσωπικά ο Εξορκιστής δεν μου άρεσε έχω δει και το 1 και το 2

αλλά ανάμεσα σε 1 και 2 είναι καλύτερο το 1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ALEX_:
Οσοι δεν το έχετε ήδη δει,δείτε το Saw και θα μείνετε κάγκελο στο τέλος!Παρεπιμπτόντως,ετοιμάζεται και το Saw 2!!!:)

Φέτος βγήκε στους κινηματογράφους? ποιος παίζει?? τώρα με έφαγε η περιεργεια....:hmm: :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top