Φαρμακευτική σε ιδιωτικό Πανεπιστήμιο εκτός Ελλάδας

Thodoras14

Νεοφερμένος

Ο Thodoras14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας φέτος θα πάω Γ Λυκείου.Δεν θα δώσω πανελλήνιες και θα πάω κατευθείαν στην Κύπρο για να σπουδάσω.Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος γνωρίζει να μου πει είναι δύσκολο να την τελειώσω;Πόσο διάβασμα θα χρειάζομαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 719211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας φέτος θα πάω Γ Λυκείου.Δεν θα δώσω πανελλήνιες και θα πάω κατευθείαν στην Κύπρο για να σπουδάσω.Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος γνωρίζει να μου πει είναι δύσκολο να την τελειώσω;Πόσο διάβασμα θα χρειάζομαι;

Στο ίδιο επίπεδο με βουλγαρορουμανοσλοβακιες είναι και αυτό, μόνο με αίτηση δεν θα τελειώσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thodoras14

Νεοφερμένος

Ο Thodoras14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
χαχα σε ευχαριστώ.Γενικά είμαι καλός μαθητής και στην χημεία πετάω γιαυτό θέλω να σπουδάσω φαρμακευτική.Καλη συνέχεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 719211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
χαχα σε ευχαριστώ.Γενικά είμαι καλός μαθητής και στην χημεία πετάω γιαυτό θέλω να σπουδάσω φαρμακευτική.Καλη συνέχεια

Καλή συνέχεια, ότι άλλο χρειαστείς πες το μην ντρέπεσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnyjohnny

Νεοφερμένος

Ο Johnnyjohnny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Αφού είσαι καλός μαθητής,γιατί δεν το παλέυεις Ελλάδα?Δοκίμασε και εαν δεν περάσεις πήγαινε Κύπρο.Έτσι θα γλιτώσεις τους γονείς σου από ΠΟΛΛΑ έξοδα!Για να μπεις Φαρμακευτική στην Ελλάδα θέλει σκληρό διάβασμα και πολλή δουλειά,αλλά δεν είναι σε καμία περίπτωση ακατόρθωτη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Αφού είσαι καλός μαθητής,γιατί δεν το παλέυεις Ελλάδα?Δοκίμασε και εαν δεν περάσεις πήγαινε Κύπρο.Έτσι θα γλιτώσεις τους γονείς σου από ΠΟΛΛΑ έξοδα!Για να μπεις Φαρμακευτική στην Ελλάδα θέλει σκληρό διάβασμα και πολλή δουλειά,αλλά δεν είναι σε καμία περίπτωση ακατόρθωτη!

Κι εγώ αυτό θα πρότεινα.

Αν είσαι καλός μαθητής όπως λές γιατί δεν δίνεις πανελλήνιες φέτος κανονικά ;

Μπορείς να γλυτώσεις από τους γονείς σου άπειρα έξοδα, τα οποία μετά μπορείς να τα επενδύσεις σε κάποιο καλό μεταπτυχιακό, αλλά και γενικά σε περισσότερη εξειδίκευση, γλώσσες κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 719211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κι εγώ αυτό θα πρότεινα.

Αν είσαι καλός μαθητής όπως λές γιατί δεν δίνεις πανελλήνιες φέτος κανονικά ;

Μπορείς να γλυτώσεις από τους γονείς σου άπειρα έξοδα, τα οποία μετά μπορείς να τα επενδύσεις σε κάποιο καλό μεταπτυχιακό, αλλά και γενικά σε περισσότερη εξειδίκευση, γλώσσες κλπ.


Για να σκέφτεται Κύπρο οι γονείς του δεν έχουν ανάγκη από τα φραγκοδιφραγκα που απασχολουν τους περισσότερους. Καλός μαθητής δεν σημαίνει επιτυχία στις εξετάσεις, το 90% των 18+ και καλά στα σχολεία πατωνουν στις πανελλήνιες. Το καλύτερο είναι να μην χάνει το χρόνο του στο GR εφόσον στην Κύπρο δίνουν αναγνωρισμένο πτυχίο σε πανεπιστήμιο πολύ καλύτερο και με σύγχρονο εξοπλισμο σε σχέση με το στάβλο το δικό μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DestinyGR

Νεοφερμένος

Ο DestinyGR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Για να σκέφτεται Κύπρο οι γονείς του δεν έχουν ανάγκη από τα φραγκοδιφραγκα που απασχολουν τους περισσότερους. Καλός μαθητής δεν σημαίνει επιτυχία στις εξετάσεις, το 90% των 18+ και καλά στα σχολεία πατωνουν στις πανελλήνιες. Το καλύτερο είναι να μην χάνει το χρόνο του στο GR εφόσον στην Κύπρο δίνουν αναγνωρισμένο πτυχίο σε πανεπιστήμιο πολύ καλύτερο και με σύγχρονο εξοπλισμο σε σχέση με το στάβλο το δικό μας


Πάντως θα συμφωνήσω, το τμήμα φαρμακευτικής της Κύπρου είναι απο τις καλύτερες επιλογές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thodoras14

Νεοφερμένος

Ο Thodoras14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Μάγκες είμαι πολύ καλός στην χημεία βιολογία.Και φυσική καλός είμαι αλλά έκθεση δεν τα πάω καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dimitris9

Δραστήριο μέλος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Καλησπερα.. το μόνο που μπορώ ν σου πω, επειδή υπήρχε περίπτωση να βγω φέτος στη Κύπρο, σε ιδιωτικό πανεπιστήμιο και το έψαξα πολυ, (σχολη Ψυχολογιας) ειναι πολυ πιο απαιτητικά απο την Ελλάδα σε επίπεδο εξετάσεων (καθε εβδομάδα γραπτή εξέταση στα μαθήματα, συνεχώς test και άπειρα εργαστήρια) και φυσικά πολυ πιο απαιτητικά ωράρια.. Από την άλλη ομως,εγω προτίμησα να κατσω εδω Ελλάδα και να ξαναδωσω (η να παω εκει που περνάω) διότι τουλάχιστον εγώ (προσωπική μου γνώμη) θεωρώ πως ριναι προτιμότερο να βγω στο εξωτερικό για μεταπτυχιακό και οχι για προπτυχιακές σπουδές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top