Κορεατικά

Vasiliki34022

Νεοφερμένος

Η Vasiliki34022 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εδώ και καιρό, ενδιαφέρομαι να μάθω Κορεάτικα, αλλά βρίσκω βοήθεια μόνο σε ιστοσελίδες.

Μήπως γνωρίζει κανείς κάποι φροντιστήριο ή αν κάνουν ιδιαίτερα?

(Καποιες φορές , νομίζω οτι είμαι η μόνη που ενδιαφέρεται.... :()
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Nομιζω δεν θα βρεις απάντηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Mην απογοητεύεσαι. Υπάρχουν [SIZE=-1]36,794,800 χρήστες στο Ίντερνετ και [SIZE=-1]70,944,739 ομιλητές στον κόσμο [/SIZE][/SIZE]
[SIZE=-1][SIZE=-1]Δες[/SIZE][/SIZE]
[SIZE=-1][SIZE=-1]Αριθμός χρηστών ανα γλώσσα[/SIZE]
[/SIZE]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasiliki34022

Νεοφερμένος

Η Vasiliki34022 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Mην απογοητεύεσαι. Υπάρχουν [SIZE=-1]36,794,800 χρήστες στο Ίντερνετ και [SIZE=-1]70,944,739 ομιλητές στον κόσμο [/SIZE][/SIZE]
[SIZE=-1][SIZE=-1]Δες[/SIZE][/SIZE]
[SIZE=-1][SIZE=-1]Αριθμός χρηστών ανα γλώσσα[/SIZE]
[/SIZE]

Κατι σε Ελλάδα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Το μόνο απογοητευτικό για τα κορεάρικα είναι η ανάπτυξή τους από 2000-2008. Μόνο 93,3%. Το ίδιο και για τα γιαπωνέζικα 99.7%. Αντίθετα τα Αραβικά έχουν 1500% growth. Για τα ελληνικά [SIZE=-1]10,772,816 πληθυσμός [SIZE=-1]4,932,495 χρήστες [SIZE=-1]46.0 % του ελληνικού πληθυσμού είναι χρήστες και οι Έλληνες users είχαν [/SIZE][SIZE=-1]393.2 % αύξηση τα τελευταία 8 χρόνια[/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elefantaki07

Νεοφερμένος

Η elefantaki07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Μπορείς να απευθυνθείς σε ένα φροντιστήριο ξένων γλωσσών. Μπορεί να ξέρουν κάποιον που να γνωρίζει κορεάτικα και να παραδίδει μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karv2

Νεοφερμένος

Η Sandra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Κατι σε Ελλάδα?

Το ξέρω τώρα έχουν περάσει 4 περίπου χρόνια από το μήνυμα που έχεις γράψει, αλλά δεν είσαι η μόνη που ενδιαφέρεται (ή που έστω ενδιαφερόταν ) για κορεάτικα. Μήπως βρήκες τίποτα στο ίντερνετ τυχαία , όπου να μπορώ να μάθω;
Διότι τελευταία άρχισα να ακούω πολύ κορεάτικη μουσική και έχω πάθει πώρωση!
:music::yahoo::inlove::jumpy::hypno:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cydonian Knight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Cydonian Knight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Αν είσαι φοιτήτρια (ή και όχι) στο ΕΚΠΑ, μπορείς να πας στο διδασκαλείο ξένων γλωσσών. Είναι οικονομικά και από ότι ξέρω (από φίλο που κάνει Ιαπωνικά) γίνεται καλή δουλειά. Εγγραφές γίνονται κάθε Σεπτέμβριο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g.jojo.g

Νεοφερμένος

Η g.jojo.g αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Έχουν περάσει 2 χρόνια από το μνμ σου αλλα επειδή και εγώ εχω τρέλα με ασιατική κουλτούρα και δε k-brama& k-pop και ξεκίνησα να μαθαίνω κορεάτικα μόνη μου. Αν ενδιαφέρεσαι ακόμη τσεκαρε το polyglot υπάρχει και σε app ωστόσο εκεί θα βρεις μόνο λεξιλόγιο και οχι το αλφάβητο. Εγώ το βρήκα απο το ίντερνετ μετα απο πολύ έρευνα για να επιβεβαιώσω καθε γράμμα. Αν ενδιαφερεσαι μπορώ να σου στείλω το αλφάβητο για να μην χανεις χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
έχουν ενδιαφέρων τα κορεάτικα; και εγώ ενδιαφέρομαι γενικοτερα για την ανατολιτικη κουλτουρα και σκεφτομουν να μαθω ιαπωνικα ή κινέζικά γιατί θα ήθελα να δουλέψω με εκείνες ή σε εκείνες τις χώρες. :) αλλά ποτέ δεν σκέφτηκα κορεάτικα :ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki14

Νεοφερμένος

Η maraki14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ειχα κι'εγω παθος με τα κορεατικα( ολα ξεκινησα απο τις ταινιες και το κ-ποπ) και ετσι εβαλα στοχο να τα μαθω. Περασα σε πανεπιστημιο στο εξωτερικο και καταφερα να παω και στη Νοτια Κορεα για ενα 6μηνο. Οποτε τωρα παραδιδω τα μαθηματα κορεατικων στην πολη μου, την Καλαματα και αμα θελετε μπορω να σας βοηθησω με τη γλωσσα( αν και εχει περασει αρκετος καιρος απο τα μηνυματα σας) αλλα σε περιπτωση που ακομα ενδιαφερεστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Naya

Νεοφερμένος

Ο Naya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Maraki, ενδιαφέρομαι για Κορεάτικα . Δεν ειμαστε στην Καλαματα. Ειμαςτε Αθηνα. Πως μπορούμε να επικοινωνήσουμε ;
 

maraki14

Νεοφερμένος

Η maraki14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα! Μόλις τώρα είδα το σχόλιο σας. Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μου μέσω e-mail info.kakk@gmail.com
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top