Χωρισμός μετά από δύο χρόνια - Και τώρα τι;

skidrow

Νεοφερμένος

Ο skidrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Καλημέρα σας. :)

Ξέρω ότι σας έχω ζαλίσει λίγο τον έρωτα γενικά αλλά δεν ξέρω που να τα γράψω και θέλω μερικές συμβουλές αν και ξέρω περίπου τι απαντήσεις θα πάρω πάνω - κάτω..

Λοιπόν, όπως έγραψα σε άλλο θέμα, τον τελευταίο καιρό είχα κάποια θέματα με την κόπελα μου αλλά σήμερα πραγματικά τα πράγματα βγήκαν εκτός ελέγχου. Ενώ δεν μιλούσαμε τόσες μέρες, σήμερα θα συναντιόμασταν σε παρέα για καφέ και λίγο πολύ ξέραμε ότι θα δει ο ένας τον άλλον (καταβάθος το ήξερα και είχα δίκιο). Έλα όμως που άργησα κι αντί να κάτσω δίπλα της, έκατσα από πίσω της (κάπως) και δίπλα της ήταν ένα άλλος νεοφερμένος ο οποίος μπήκε από το χειμερινό εξάμηνο στο club και λόγω του ότι την βοήθησε δίνοντάς της σημειώσεις για ένα μάθημα, πιάσανε ψιλή κουβέντα κι εγώ στην απ'έξω.. Επειδή ένα από τα "προτερήματά" μου είναι ότι είμαι ψιλοχύμα άνθρωπος όταν γίνονται κάτι τέτοια, σηκώθηκα κι έφυγα κυριλέ. Έκανε εντύπωση στους άλλους αλλά επειδή με ξέρουν, το κατάλαβαν κι εκείνοι κι όλα κομπλέ.

Εγώ, σαν κλασικός μακάκας, από τη ζήλεια μου (ναι, το παραδέχομαι) άρχισα και τις τα έψελνα μετά στα μηνύματα και καταλήξαμε για ακόμα μια φορά να σκοτωθούμε και στο τέλος μου πέταξε το "σ'αγαπάω, αλλά δεν αντέχω άλλο τους τσακωμούς, καλύτερα να βρεις άλλην". Το ξέρω ότι τα πράγματα από τον Οκτώβρη δεν πάνε από το καλό στο καλύτερο αλλά εξηγούμαι: τον πρώτο χρόνο που τα φτιάξαμε έμενα ακόμα στη θεία μου και ειδικά στις αρχές μόνο με τις βόλτες ήμασταν κομπλέ. Μετά που νοίκιασα το σπίτι ήρθαν σιγά σιγά και τα υπόλοιπα, αλλά από τον Οκτώβρη που ήρθε και η αδερφή η κατάσταση έχει πάρει την κάτω βόλτα. Συνηθίσαμε και οι δύο να ερχεται σπίτι μου να ξαπλάρουμε να κοιμόμαστε, να είμαστε σα συγκάτοικοι ένα πράγμα, μετά για καμιά βόλτα και κάνα καφέ και στο τέλος σπίτι της αλλά απ'όταν ήρθε η αδερφή μου δεν μπορώ πλέον να κάνω τίποτα. Εκείνη δεν έχει τόσους φίλους μιας και οι φίλες της είναι Αθηναίες και κάνουν παρέα με τις κοπέλες του σχολείου τους κι έτσι έχει μέινει ξεκρέμαστη κι εκείνη κι εγώ. Έχει φύγει αρκετές φορές για να μείνουμε μόνοι μας αλλά δυο- τρεις ώρες μπροστά τις 10 πχ που είχαμε το καλοκαίρι είναι λίγο "κάπως". Κι αν βάλεις και τις μέρες τώρα που έχουμε και μαθήματα, μέχρι να πάμε σπίτι, έχει γυρίσει η αδερφή μου..

Γενικά είμαι σε μια κατάσταση και δεν ξέρω τι να κάνω. Είμαι σίγουρος ότι άλλος στη μέση δεν έχει μπει γιατί η κολώνια αυτή των τσακωμών κρατάει μήνες και δεν ξέρω τι να κάνω. Ειδικά μετά το σημερινό που πάλι καταλήξαμε να βριζόμαστε, νομίζω ότι ήταν το τελειωτικό αλλά δεν ξέρω κατά πόσο έχει τελειώσει και από τους δυο μας, δεν γίνεται μέσα σ'ένα βράδυ να πετάξεις τόσους μήνες, αλλά από την άλλη αυτό που θέλουμε και οι δύο είναι πλέον η ησυχία, κατι που λείπει πολύ καιρό...

Αλλά αυτό που μου τη δίνει, είναι ότι πλέον δεν είναι ικανοποιημένη έστω και με τις προσπάθειες μου. Δηλαδή παρ'όλο που της λέω να μην πηγαίνουμε στη σχολή, να καθόμαστε σπίτι έστω κι αυτές τις δύο ώρες, ξέρω ότι μετά δεν θα ναι όπως τότε το καλοκαίρι, θα την ξυνίζει κι αυτό μου την δίνει τρελά γενικά, να κάνω τα πάντα και να παίρνω τα @ μου..

Καμία ιδέα, παίδες?? :/::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Η κοπέλα σου μάλλον σου αφιερώνει αυτό το τραγούδι

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

din@!!

Δραστήριο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Εγώ αδυνατώ να καταλάβω γιατί η αδελφή σου είναι πρόβλημα... Τι θα πάθει, θα σοκαριστεί αν φέρεις την κοπέλα σου σπίτι;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Ίσως η σχέση σας να έχει κάνει τον "κύκλο" της που λέμε...Όταν ο ένας από τους δύο αρχίζει να μην εκτιμάει την προσπάθεια του άλλου και να βρίσκει αφορμές να γκρινιάξει και να βρει κάτι στραβό εκεί που πιθανόν και να μην υπάρχει, τότε έχει έρθει η ώρα να τελειώσει η σχέση.
Μετά από δύο χρόνια σχέσης σίγουρα είναι δύσκολο να αφήσεις τον άλλον στο παρελθόν και να προχωρήσεις.Αλλά πρέπει να σκεφτείς και λίγο εγωιστικά σ'αυτό το σημείο.Γιατί να προσπαθείς να ευχαριστήσεις την κυρία ενώ αυτή δεν είναι διατεθειμένη να κάνει μια υποχώρηση;Εξάλλου είσαι μόνο 21 χρονών.Αυτές οι ηλικίες δεν είναι για σχέσης μεγάλης διάρκειας(κατ'εμε τουλάχιστον).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skidrow

Νεοφερμένος

Ο skidrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Παιδιά, σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας! Ας κλειδωθεί το θέμα, μιλήσαμε και είπαμε (είπε) ότι δεν πάει κάπου και ότι μ'αγαπάει αλλά δεν θέλει άλλο όλο "αυτό". Οπότε, πάμε παρακάτω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
Εγώ αδυνατώ να καταλάβω γιατί η αδελφή σου είναι πρόβλημα... Τι θα πάθει, θα σοκαριστεί αν φέρεις την κοπέλα σου σπίτι;
Έχω την ίδια απορία. Νομίζω ότι καλό είναι ο skidrow να μας το εξηγήσει. Δε μπορώ να φανταστώ ότι δεν θέλει να δώσει στη μικρή του αδερφή το ...κακό παράδειγμα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skidrow

Νεοφερμένος

Ο skidrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Έχω την ίδια απορία. Νομίζω ότι καλό είναι ο skidrow να μας το εξηγήσει. Δε μπορώ να φανταστώ ότι δεν θέλει να δώσει στη μικρή του αδερφή το ...κακό παράδειγμα.


Όχι, παιδιά, εγώ είμαι άνετος. Ο καθένας μπορεί να κάνει ό,τι θέλει, απλώς σαν αδέρφια, δεν ξέρω και το γιατί, δεν αισθανόμαστε άνετα με άλλους, δηλαδή κι αυτή μου χει πει "θα έρθει ο φίλος σου, μπορείς να κάτσεις" ,αλλά σε χρόνο dt κανόνισα καφέ και έφυγα γιατί δεν αισθάνομαι άνετα και πιστεύω ότι ούτε κι εκείνοι θα αισθάνονται ξέροντας ότι είμαι δίπλα ..

Πραγματικά το έχω νιώσει στο πετσί μου να θες να πάρεις την κοπέλα σου ΜΟΝΟ μια αγκαλιά (τίποτε άλλο) και να μην μπορείς λόγω των δικών της και γι'αυτό δεν θα ήθελα να χαλάσω και την διάθεση της αδερφής μου και του φίλους της. Το ίδιο κάνει κι εκέινη, θέλει να δίνει χώρο, απλώς η δικιά μου ήταν κολλημένη στο καλοκαίρι, ότι εγώ μπορώ δηλαδή να την διώχνω όποτε γουστάρω για να φέρνω εκείνη...

Τι να πω πια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mar_gr

Νεοφερμένος

Η mar_gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Συνεχισε να παλευεις για τη σχεση σου.Αν την αγαπας προσπαθησε να μην εισαι αποτομος και μην αρπαζεσαι.κανε πραγματα που αρεσαν και στους 2 σας οταν τα πρωτοφτιαξατε.στειλ'της ενα ερωτικο μηνυμα.κανε κατι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skidrow

Νεοφερμένος

Ο skidrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Συνεχισε να παλευεις για τη σχεση σου.Αν την αγαπας προσπαθησε να μην εισαι αποτομος και μην αρπαζεσαι.κανε πραγματα που αρεσαν και στους 2 σας οταν τα πρωτοφτιαξατε.στειλ'της ενα ερωτικο μηνυμα.κανε κατι

Δεν έχει νόημα να πιέζω καταστάσεις που δεν οδηγούν πουθενά. Εντάξει, το να βγαίνω όλη μέρα δεν είναι λύση γιατί στο τέλος κάτι λείπει, αλλά ελπίζω να αλλάξει αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
αυτό που θέλουμε και οι δύο είναι πλέον η ησυχία, κατι που λείπει πολύ καιρό...

Δεν έχει νόημα να πιέζω καταστάσεις που δεν οδηγούν πουθενά.

Αυτά ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mar_gr

Νεοφερμένος

Η mar_gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Με το να περιμένεις έτσι δεν κανείς τίποτα. Απο αυτά που λες καταλαβαίνω ότι θες να χωρισεις. Αν θελεις θα τη βρεις την άκρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
φίλε προχωρα παρακατω, δεν εχει νοημα να τρεχεις απο πίσω της, αφου σου ειπε πως δεν αντεχει αλλο καλυτερο να το ληξεισ και εσυ εδώ. Δεν εχει σημασια εαν δεν βλεπεστε παρα πολλές ωρες, εαν εσείς εισασταν καλά και τα ειχατε βρει μεταξυ σας δεν θα είχατε προβληματα. Όσο για την αδερφη σου νομιζω πως πρέπει να υπάρχει διακριτικοτητα, δεν ήταν καλό αυτό που γινόταν να φευγει η αδερφη σου και να βαζεις την γκομενα που στην τελικη δεν αξιζε απο ότι φανηκε προσωπικη άποψη. Όσο για επανένωση νομίζω πως δεν πρέπει να γίνει , γιατι όταν αυτό γίνεται τώρα θα συνεχισυεί και μετά και μην σου πω και χειρότερα.
Υ.Γ Όσο για αυτό που είπες για τον τύπο που τις έδωσε σημειώσεις και τι έγινε?? φίλοι και συμφοιτητες είναι. Δεν παει να πει τιποτα άλλο. Μη φρικάρεις ρε αφηνε ελευθερη την κοπέλα που έχεις διπλα σου, όπως θα πρέπει να αφηνει και εσένα. Γιατί να ζηλέψεις??? Εάν κάνεις σκηνες ζηλοτυπιασ πεφτει πολύ στα ματια της και μετα βρισκει προφάσεις και σε χωριζει. Δηλαδή εάν εσένα σου εδινε σημειώσεις μια συμφοιτήτρια σου και κάνατε παρέα θα σου αρεσε να σου εστελνε η κοπελα σου ποσα μηνυματα επειδή ζηλευε???
Τι να πω δική σου είναι η ζωη, επελεξε τι θα κάνεις αλλά σκέψου αυτο που θα επιλέξεισ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΣΟΥ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ. και κλείνω με αγαπημένο τραγούδι
https://www.youtube.com/watch?v=zz6hhmRsuFA&index=33&list=RD9l0JEm5TGqc
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top