Ποιά είναι η χειρότερη ταινία που έχετε δει ποτέ;

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
:eek::eek::eek:

Eχω ακούσει πάρα πολύ καλά σχόλια γι' αυτήν την ταινία!!! :eek: Είναι στην λίστα με αυτές που θέλω να δω! :studying:

Αν πραγματικα δν εχεις τπτ καλυτερο και θες να ξοδεψεις καπου απειρες ωρες απο τη ζωη σου δες την. Δεν ξερω την πραγματικη της διαρκεια εμενα μου φανηκε μια αιωνιοτητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maraki4you

Νεοφερμένος

Η Maraki4you αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Συμφωνώ, αν και η ιδέα ήταν πρωτότυπη. Γενικά αυτές οι ταινίες με τους σαδιστές/διαστροφικούς σε κάνουν να μισείς την ανθρωπότητα νομίζω. :P
Απ'όσο ξέρω είναι πολύ απότομη ταινία και πρέπει να'χεις γερό στομάχι για να τη δεις (και άδειο).:P

Φαντάσου να έχεις φάει καλά να πάρεις πατατάκια ντοριτος ποπκορν η ότι άλλο θες για να τρως κατα τη διάρκεια της ταινίας και να βλέπεις αυτό το θέαμα. Σίγουρο ξερασμα στο λεπτό! Και μόνο η ιδέα σε τρομάζει. Και να φανταστείς στο 2ο μέρος ο τρελός είναι ένας φανατικός οπαδός της πρώτης ταινίας που επηρεάστηκε από αυτήν. ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Όταν ο Χάρρυ γνώρισε την Σάλυ...
Την πήραμε ένα βραδυ χωρις να την εχουμε ξανακούσει, καθως δεν βρησκαμε τιποτα καλύτερο στο Video club, και στο τελος ήμασταν ολοι :confused::confused::confused:
Και η πλάκα ειναι οτι η ταινια εχει τρομερα καλά σχολια.. Εμείς το μονο που είδαμε ήταν ο γυρος μίας τσίχλας, ίχνος ρομαντισμού, ίχνος πλοκής, μέχρι το τελος νομιζες πως ήταν η εισαγωγη για την υποθεση, η οποία προφανως δεν ηρθε ποτέ :P

Ένα άθλιο γιαπωνέζικο "παιδικό" νομίζω ανιμε, που μια οικογένεια πέρασε μια πυλη, πήγε σε ένα παράλληλο σύμπαν όπου ότι έτρωγαν γίνονταν γουρουνια και τους έτρωγαν οι ντόποιοι- ακόμα μου σηκώνεται η τρίχα μόνο που το σκέφτομαι :sick::sick::sick::sick::sick::sick::sick:

Πωω τι μου θυμισες τωρα.. Αυτο ήμουν πολύ μικρη όταν το ειχα δει και δεν ειχα καταλαβει τιποτα απο την υποθεση (αληθεια πήγαν σε παραλληλο συμπαν?? :confused:), δεν ξερω γιατι το εβλεπα και το ξανα έβλεπα... Θυμαμαι αποσπασματικά κάτι σκηνές που η μικρη τους ελεγε μην τρωτε μην τρωτε ειναι παγιδα η κατι τετοιο και εγιναν γουρουνια και σηκωθηκε και εφυγε και πηγε σε κατι σαν σχολειο, ούτε που θυμαμαι... Πωπω τραγικες εμπειριες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Going The Distance
Η σαρκαστική ευφυΐα και η ωμή ειλικρίνεια της Έριν (Ντρου Μπάριμορ) γοητεύουν τον πρόσφατα χωρισμένο Γκάρετ (Τζάστιν Λονγκ) συνοδεία μπύρας, κουβέντας και πρωινού την επόμενη μέρα. Η χημεία τους πυροδοτεί μια παθιασμένη καλοκαιρινή περιπέτεια που κανένας από τους δύο δεν περιμένει να έχει συνέχεια όταν η Έριν επιστρέφει στο Σαν Φρανσίσκο και ο Γκάρετ παραμένει στη Νέα Υόρκη. Έξι εβδομάδες μετά κανείς από τους δυο δεν είναι σίγουρος ότι θέλει να δώσει ένα τέλος. Κι ενώ οι φίλοι του Γκάρετ, Μποξ (Τζέισον Σουντέικις) και Νταν (Τσάρλι Ντέι), αστειεύονται για τη δίαιτα που κάνει πριν πάει να δει την Έριν και τη μόνιμη σχέση που έχει αναπτύξει με το κινητό του, δεν θέλουν να χάσουν τον αγαπημένο τους φίλο εξαιτίας μιας ακόμα ταραχώδους σχέσης. Την ίδια στιγμή, η υπερπροστατευτική και νευρική παντρεμένη αδερφή της Έριν, Κορίν (Κριστίνα Άπλγκεϊτ), θέλει να την εμποδίσει να ξανακάνει μια σχέση που θεωρεί ατελέσφορη.
Παρά όμως τα χιλιόμετρα που τους χωρίζουν, τους αρνητικούς φίλους και συγγενείς και μερικούς απρόσμενους πειρασμούς, το ζευγάρι είναι πολύ πιθανό να έχει βρει κάτι που θυμίζει αγάπη, και με τη βοήθεια πολλών γραπτών μηνυμάτων, ερωτικών υπονοουμένων και τηλεφωνημάτων μέσα στη νύχτα, μπορεί τελικά να καταφέρουν να μειώσουν την απόσταση που έχει μπει ανάμεσά τους.

Τόσο βαρετή ταινία που δεν έκανα τον κόπο ούτε μέχρι την μέση να την δω. Εγώ στην θέση σας δεν θα την έβλεπα, θα θέλετε να αυτοπυρποληθείτε με την επιλογή αυτή. Βέβαια αν κάποια στιγμή την δω μέχρι τέλους λογικά θα έχω τελείως διαφορετική άποψη, αλλά τώρα είναι αυτή, το πολύ ένα αστέρι επειδή είμαι καλή. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackorgrey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackorgrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
<<Πεθαίνω στα γέλια>>.Ακούσαμε τον έξυπνο της παρέας ότι ποτέ δεν βλέπουμε κωμωδίες αλλά μόνο θρίλερ ή ταινίες με πολύ αίμα και σφαγές ε και τον αφήσαμε να διαλέξει ταινία.Το κλείσαμε στη μέση και πως δεν τον δείραμε:P.Το μόνο που θυμάμαι από αυτήν τη μισή ταινία είναι κάτι σκηνές από γα.... που είχε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nuria.m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nuria.m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
caligula (1979)
αισχοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Μέχρι πρόσφατα θα απαντούσα τον "Κυνόδοντα". Μια "ιδιαίτερη" ταινία ελληνικής παραγωγής, την οποία ή την μισείς ή την λατρεύεις. Άλλοι την θεωρούν αριστούργημα, άλλοι ανούσια και διεστραμμένη. Τώρα όμως θα πω 100% την "Ανθρώπινη Σαρανταποδαρούσα". Μου βγήκε στα προτεινόμενά μου η 3η ταινία, και ο τίτλος μου κίνησε το ενδιαφέρον. Σιχάθηκα απίστευτα,το χειρότερο όμως είναι ότι είχα την περιέργεια να δω ΠΩΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ από την πρώτη ταινία. Έτσι την είδα και αυτή. Μην κάνετε το ίδιο λάθος με μένα :vava:

Edit: Δεν περίμενα να έχουμε δει τόσοι πολλοί αυτό το αίσχος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billie perrakis

Νεοφερμένος

Ο billis p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
το Hudson hawk με τον bruce willis και την andie macdowell πραγματικα αισχοςςςς!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάλι καλά, πάει καιρός από τότε που είδα κάποια απαίσια ταινία.
Μπήκα imdb και είδα πού είχα βάλλει τη χαμηλότερη βαθμολογία, και ήταν στα twilight (μαζοχισμός, όλα τα είχα δει - εννοείται πως δε θυμάμαι σχεδόν τίποτα). Πλέον είμαι πιο προσεκτική με το τι βλέπω.

Από τις πρόσφατες, περίμενα περισσότερα από τον κυνόδοντα. Μέτρια ταινία, πολύ μέτρια. Γελούσα σε κάποιες φάσεις, αλλά αισθανόμουν ενοχές και με τσάντιζε αυτό :mad: Επίσης, έκλεισα τα αυτιά μου και τα μάτια μου στο σημείο που χόρευαν με τη μουσική ενός υπέροχου κομματιού κλασσικής κιθάρας - ρε φίλε, ένα κομμάτι ξέρω να παίζω τέλεια στην κιθάρα, αυτό βρήκες να βάλεις στη σουρεάλ ταινία σου; :(

ΥΓ:
saw το τελευταίο

και ποιος θα μου έλεγε πως στο μέλλον θα οργανώνω μαραθώνιους saw :P Το πρώτο είναι φοβερό btw.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
μόνο εμένα τα τελευταία saw μου άρεσαν περισσότερο από τα πρώτα; βασικά αυτές οι ταινεέις όσο προχωρούσαν γίνονταν και πιο γαμάτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kluader

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
fight club

Μεγαλύτερη μάπα δεν έχω ξαναδεί. Ανούσια ταινία, χωρίς περιεχόμενο, η μάλλον ένα ηλίθιο εναλλακτικό περιεχόμενο μιας ακατανόητης ξυλο-οργάνωσης και φανταστικό ξυλίκι.
Αν θέλω φανταστικό ξυλίκι, δεν χρειάζομαι μπραντ πιτ αλλά τζετ λι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το πρώτο είχε περισσότερο μυστήριο από τις επόμενες. Οι επόμενες είχαν πιο ωραία... games.
Επίσης, είχα πάει να δω το 7ο χωρίς να έχω δει τα προηγούμενα και τα μισά ούτε που τα είχα καταλάβει. Τότε άκουγα φανατικά Linkin Park και έπαιζε ο τραγουδιστής τους, οπότε είπα να πάω να το δω (ναι, το marketing λειτουργούσε σε μένα, το παραδέχομαι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
καλά αυτό είναι κανόνας δε βλέπεις saw αν δεν έχεις δει ΟΛΑ τα προηγούμενα αυτές τις ταινίες τις βλέπεις μόνο με τη σιερά αλλιώς θα καταλάβεις τα μισά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
καλά αυτό είναι κανόνας δε βλέπεις saw αν δεν έχεις δει ΟΛΑ τα προηγούμενα αυτές τις ταινίες τις βλέπεις μόνο με τη σιερά αλλιώς θα καταλάβεις τα μισά

Ήμουν μικρό και άμαθο τότε. Τώρα ξέρω.

fight club

Μεγαλύτερη μάπα δεν έχω ξαναδεί. Ανούσια ταινία, χωρίς περιεχόμενο, η μάλλον ένα ηλίθιο εναλλακτικό περιεχόμενο μιας ακατανόητης ξυλο-οργάνωσης και φανταστικό ξυλίκι.
Αν θέλω φανταστικό ξυλίκι, δεν χρειάζομαι μπραντ πιτ αλλά τζετ λι.

Το fight club είναι φοβερή ταινία. Έχει ως θέμα την καταπίεση των ενστίκτων, που έχει απασχολήσει Φρόυντ, Έσσε και άλλους. Είναι άδικο να μένει κανείς στο "ξυλίκι" αυτό καθεαυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kluader

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Το fight club είναι φοβερή ταινία. Έχει ως θέμα την καταπίεση των ενστίκτων, που έχει απασχολήσει Φρόυντ, Έσσε και άλλους. Είναι άδικο να μένει κανείς στο "ξυλίκι" αυτό καθεαυτό.

Δεν είχε νόημα για μένα. Οι επιστημονικής φαντασίας μου αρέσουν, με μαγεία πάλι μου αρέσουν, με δράση πάλι μου αρέσουν. Το fight club ήταν μια εναλλακτική μπούρδα όμως. Γούστα είναι αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Devil's due
Δεν παλευόταν με τίποτα:rant:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑmyC

Νεοφερμένος

Η ΑmyC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Cloud atlas
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Φαντάσου να έχεις φάει καλά να πάρεις πατατάκια ντοριτος ποπκορν η ότι άλλο θες για να τρως κατα τη διάρκεια της ταινίας και να βλέπεις αυτό το θέαμα. Σίγουρο ξερασμα στο λεπτό! Και μόνο η ιδέα σε τρομάζει. Και να φανταστείς στο 2ο μέρος ο τρελός είναι ένας φανατικός οπαδός της πρώτης ταινίας που επηρεάστηκε από αυτήν. ..

Το δεύτερο μέρος της ταινίας απλώς ειρώνευεται την στάση που είχαν οι κριτικοί του κινηματογράφου πριν απο πολλά χρόνια...Πριν χρόνια πολλοί πίστευαν ότι οι ταινίες μπορούν να δημιουργησουν δολοφόνους και γενικά εγκληματίες (κάτι εντελώς αστηριχτο)και για αυτό τον λόγο έπεφταν χοντρές λογοκρισίες ακόμη και σε απλές σκηνές sex (στο ιδιο μήκος κύματος βρίσκονται και αυτοί που κατηγορουν σήμερα τα video games...
Αυτό ακριβώς ειρωνευονταν και το πασίγνωστο Scream στα 90's, ίσως με καλύτερο τρόπο
Πολλοί θεωρούν ότι ο Tom Six έκανε απλώς το 2ο μέρος της ταινίας λόγω του χοντρού βρισίματος που δέχτηκε για την 1η του ταινία (αν και πλέον θεωρούνται κλασσικές), υπάρχει και η χαρακτηρστική σκηνή στην αρχή με εκείνον τον τύπο που φώναζε στον χοντρό καθυστερημένο <<human centipede is a film" κοροϊδευοντας έτσι τους τύπους που καυτηριαζαν τις ταινιες του...
Υπάρχει και η πιο αισιοδοξη άποψη ότι αποφασισε να δειξει ολα αυτα στην δευτερη ταινια απλα για να μην τα σκεφτει καποιος αλλος...


Χειρότερη ταινία όλων των εποχών είναι με διαφορά ο Caligulas, μια ιστορική γελοιότητα σχετικά με τον παραφρονα βασιλια της Ρωμης Καλιγουλα...Δεν αναφέρεται καθόλου στις πολιτικές τους πρακτικές, δεν περιστρεφεται καθόλου γύρω απο ιστορικά γεγονότα της ζωής τους, όλο και όλο μας δειχνει άγριες σκηνες sex με τις αδερφες του(ναι...), βιασμους, ακρωτηριασμους γεννητικων οργανων και αλλα εξαιρετικα ενδιαφεροντα πραγματακια...Ακομη και οι ηθοποιοι που επαιξαν στην ταινια δηλωσαν στο τελος μετανιωμενοι...:sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george8

Νεοφερμένος

Ο george8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Το Twilight είναι σίγουρα μια από τις χειρότερες, αν όχι η χειρότερη ταινία που έχω δει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top