ΟΑΕΔ & ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ

valadis1234

Νεοφερμένος

Ο valadis1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
καλησπερα...εχω μια ερωτηση...μπορει καποιος να μου πει πως παιρναω την ταξη στο επας οαεδ?δηλαδη πρεπει να βγαλω καποιο μεσο ορο?αυτο ενοω..και αν ναι ποσο?οποιος μπορει να μου απαντησει...ρωταω καθαρα ενημερωτικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valadis1234

Νεοφερμένος

Ο valadis1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Θέλω να ενημερωθώ μόνο... κανείς δεν ξέρει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

NikosChatzoglou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosChatzoglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 275 μηνύματα.
Όπως και στο σχολείο είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilis577

Νεοφερμένος

Ο Vasilis577 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας με λενε βασιλη και ειμαι 17 χρονων..
Λοιπον φετος ειναι η 2η χρονια μου στην επασ και οπως καταλαβαινεται τελειωνω..
Ωστοσο δε θα ηθελα να μεινω απλα με το πτυχιο της επασ και σκεφτηκα να συνεχισω τις σπουδες μου στο εξωτερικο
Το προβλημα ειναι οτι στις σχολες εξω ζητανε απολυτηριο λυκειου και εγω δεν εχω τελειωσει λυκειο, μου λενε οτι απο τον οαεδ θα παρω ενα απολυτηριο αλλα δε ξερω αμα εχει την ιδια ισχυ...
Και επισης δε ξερω τι ισχυ θα εχει το πτυχιο της επασ στο εξωτερικο
Ειμαι σε αδιεξοδο οσο και να το εχω ψαξει δε βρισκω κατι,στη σχολη που ρωταω μου λενε δε ξερουμε και πραγματικα δε ξερω τι να κανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosChatzoglou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosChatzoglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 275 μηνύματα.
Είναι ανάλογα τη χώρα που θέλεις να πας φίλε. Στην Αγγλία απ' ότι ξέρω το αναγνωρίζουν ως επίπεδο 2 (σαν απολυτήριο γυμνασίου δλδ). Μπορείς εκεί να συνεχίσεις την ίδια ειδικότητα στο επίπεδο 3 και πάει λέγοντας.
Μην αγχώνεσαι για ένα τέτοιο ζήτημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Tony Montana

Νεοφερμένος

Ο Tony Montana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα ήθελα να ρωτήσω ποτε γίνεται η πρακτική - μαθητεία ΕΠΑΣ στον ιδιωτικό ή δημόσιο τομέα; μόλις πας στο σχολείο ή μετά από κάποιο εξάμηνο;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top