Γενικό - Αλλαγή Β' Ξένης Γλώσσας στη Γ' Γυμνασίου

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Το Σεπτέμβριο θα πάω γ γυμνασίου.Στο σχολείο κάνω γαλλικά,αλλά τώρα δίνω C1 στα γαλλικά (français:inlove: ) και στο σχολείο βαριέμαι αφόρητα (ακόμα δεν είμαστε καν στο Α1:confused:!!!) και δεδομένου ότι έχω κάποιες προηγούμενες γνώσεις στα γερμανικά λέω του χρόνου να κάνω γερμανικά.Οι γονείς μου το καταλαβαίνουν αυτό και είναι σύμφωνοι.Ωστόσο δεν ξέρω κατά πόσο εύκολο θα ήταν να κάνω κάτι τέτοιο.Στο σχολείο μου υπάρχουν τρία τμήματα τα οποία δεν χωρίζονται με βάση τα επίθετα αλλά με βάση τη β ξένη γλώσσα,κι έτσι από το Γ1 που θα είμαι του χρόνου θα πάω στο Β3 γιατί το επίθετό μου ξεκινάει από Τ!!!Αλλά και από την τάξη μου υπάρχουν κάποια παιδιά που πάνε γερμανικά (τα άτομα των γαλλικών είναι 15 + άλλοι 8 που πάνε γερμανικά γιατί με 15 άτομα δεν συμπληρώνεται τμήμα)!!!:hmm:
Όποιος ξέρει ας διαφωτίσει!:)
______________________________________________________________
Κανείς?:hmm:
______________________________________________________________
Κανένας δεν ξέρει τίποτα?Στο ίντερνετ δεν βρίσκω τίποτα!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,735 μηνύματα.
Δεν έχω καταλάβει ακριβώς το πρόβλημά σου... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Τι δεν κατάλαβες ακριβώς?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,735 μηνύματα.
Αν το θέμα είναι η γλώσσα, διάλεξε ότι θες... καλό θα ήταν να κάνεις λίγα γερμανικά. Να ξέρεις και κάτι ακόμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Το θέμα είναι αν γίνεται να αλλάξω β' ξένη γλώσσα στη γ' γυμνασίου και αν αντί να πάω στο Β1 θα πάω στο Β3,μαζί με τους άλλους των γερμανικών!Τα γερμανικά μου είναι στο Α2,οπότε με τα μαθήματα δεν θα έχω πρόβλημα.όποιος ξέρει ας διαφωτίσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Ρώτα στο σχολείο σου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Τελικά δεν γίνεται!Την τελευταία μέρα η μητέρα μου ρώτησε τη γαλλικού μου και η γαλλικού,που είναι και υποδιευθύντρια,της είπε πως βάσει νόμου αυτό απαγορεύεται.Στο λύκειο όμως μάλλον θα δηλώσω γερμανικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Τελικά δεν γίνεται!Την τελευταία μέρα η μητέρα μου ρώτησε τη γαλλικού μου και η γαλλικού,που είναι και υποδιευθύντρια,της είπε πως βάσει νόμου αυτό απαγορεύεται.Στο λύκειο όμως μάλλον θα δηλώσω γερμανικά.

Ναι μπορείς(αν υπάρξει ως επιλογή βέβαια).Αλλά στο λύκειο κάνεις 1 γλώσσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Ναι μπορείς(αν υπάρξει ως επιλογή βέβαια).Αλλά στο λύκειο κάνεις 1 γλώσσα.

Τι εννοείς?Ότι μπορώ να αλλάξω τώρα ή ότι μπορώ να αλλάξω στο λύκειο?Και αν στο λύκειο κάνω δλδ μόνο γερμανικά,γαλλ. φιλολογία μπορώ να περάσω ή μόνο γερμανική?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Τι εννοείς?Ότι μπορώ να αλλάξω τώρα ή ότι μπορώ να αλλάξω στο λύκειο?Και αν στο λύκειο κάνω δλδ μόνο γερμανικά,γαλλ. φιλολογία μπορώ να περάσω ή μόνο γερμανική?

Δεν ξέρω πότε μπορείς να αλλάξεις,μάλλον στο λύκειο για να το λέει και η καθηγήτρια.Εννοώ πως στο λύκειο πλέον κάνεις μόνο μια γλώσσα ή αγγλικά ή γερμανικά ή γαλλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Εδώ δεν γίνεται να αλλάξεις στην Β γυμνασίου, θα γινεται στην γ; Και αφου ξερεις τόσο καλα γαλλικα τι σε πειράζει; Θα έχεις και ένα 20 στα τρίμηνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Εδώ δεν γίνεται να αλλάξεις στην Β γυμνασίου, θα γινεται στην γ; Και αφου ξερεις τόσο καλα γαλλικα τι σε πειράζει; Θα έχεις και ένα 20 στα τρίμηνα.

Και αυτό:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Ρε βαριέμαι πάρα πολύ!Στο μάθημα των γαλλικών λύνω τις ασκήσεις των μαθηματικών κ οι άλλοι συμμαθητές μου με κοιτάνε περίεργα.Κι έπειτα αν γινόταν θα βελτίωνα και τα γερμανικά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top