Γενικό - Η πολυήμερη εκδρομή της Γ' Γυμνασίου

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Δεν νομίζω.... Ούτε και στο δικό μας σχολείο θα πάει η Γ Γυμνασίου 3ήμερη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanna ?

Νεοφερμένος

Η Dunno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
πολυ σωστα..
τη περσινη τριημερη τη διασκεδασα παρα πολυ!!!!

κι εγω :D (τη δικη μου τριημερη δηλαδη :P) ανυπομωνω για την επομενη!

Παιδια θα παμε τριημερη στο δασικο χωριο καρπενησιου...Πειτε καμια βλακεια να κανουμε για να περασουμε καλα.Φαρσες και τετοια...Τιποτα στους καθηγητες....

θα σου προτεινα να κατσετε ησυχα και οποιεσδηποτε πλακες να τις κρατησετε μεταξυ σας γιατι αμα δημιουργηθει φασαρια δνε θα σας βγει σε καλο..απλα διασκεδαστε το χωρις βλακειες! δεν χρειαζεστε φαρσες στους καθηγητες για να περασετε καλα! αγνοηστε τους,μη σας φανε και τον χρονο! ξερεις ποσο γρηγορα περνουν αυτες οι 3 μερες? :)
Παιδια , παω γ' γυμνασιου θεσσαλονικη και μεσα φλεβαρη θα παμε αθηνα.Το θεμα ειναι συνηθως τα δωματια ειναι τρικληνα ή τετρακληνα?
αυτα
ευχαριστω!

αποσο γνωριζω ειναι κατα κανονα τρικλινα..μπορεις να ζητησεις εξαιρεση βεβαια, αλλα συνηθως ειναι τρικλινα.


Cheers* :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
εμεις θα παμε 3ημερη βολο και 3ημερη αθηνα........τελεια θα ειναι......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mamaguena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mamaguena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Εμείς θα πάμε τριήμερη στην Ζάκυνθο.Παράδοση για το σχολείο.Τέλεια θα είναι.Έχουμε παραγγείλει και μπλουζάκια.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra..roxy

Νεοφερμένος

Η dimitra..roxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
γεια σας θα παμε την επομενη εβδομαδα εκδρομη στην αθηνα-ναυπλοιο και θελω να πιστευω οτι θα περασουμε τελεια !! εσεισ πηγαρε η θα πατε εκδρομη?και αν ναι που?>?μηπωσ ερθει κανεισ με εμασ αθηνα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Εγώ ευχαρίστως! Έρχομαι κολυμπώντας κιόλας.. Όλους τους πάνε εκτός από εμάς! ΑΜΑΝ!:devil:

Υ.Γ. Λίγο too much η Αθήνα όσον αφορά την πίχτρα, αν και είναι ωραία πόλη, όχι κάτι το πολύ ιδιαίτερο, αλλά το Ναύπλιο σκίζει! Τέλεια θα περάσετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

/\/@t@|1@...!!!

Νεοφερμένος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Καλά να περάσετε..!! εγώ και πρώτη+δευτέρα πήγα 4ημερη..αλλά φέτος κάτι με έπιασε και δεν πήγα..όπως και πολλά άλλα παιδιά..μάλλον επειδή πέρισυ μείναμε σε εστία και ήταν λίγο κάπως..αλλά τα παιδια μου είπαν πως ήταν τέλεια φέτος...είμαι πολύ ξεροκέφαλο που δεν πήγα..!! αλλά εσείς θα περάσετε τέλεια!! καλή διασκέδαση!!!!!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra..roxy

Νεοφερμένος

Η dimitra..roxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
ωραια και εγω πιστευω θα περασω πολυ καλα! ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΕΝΤΥΠΏΣΕΙς οταν επιστρεψω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Είμαι μαθήτρια Γ' γυμνασίου λοιπόν και στο σχολείο μου, όπως και σε πολλά άλλα σχολεία κάθε χρόνο γίνεται μια 3ήμερη εκδρομή για τους ''μεγαλύτερους''. Μέχρι και πέρυσι συνηθιζόταν οι μαθητές του σχολείου μου να προτιμούν εξωσχολικές εκδρομές χωρίς κάποιον εκπαιδευτικό χαρακτήρα, αλλά για το λόγο ότι άλλαξε το σύστημα και ότι οι καθηγητές''φοβούνται'' πλέον να συνοδεύουν εκδρομές που δεν είναι 100% έγκυρες αρχίσαμε να ψαχνόμαστε στην ''σίγουρη'' λύση Αθήνα-Βουλή-Ακρόπολη κλπ.

Θα ήθελα να μου δώσετε όσο το συντομότερο γίνεται πληροφορίες για τη συγκεκριμένη εκδρομή για το πως πρέπει να κινηθούμε, τι να ψάξουμε κλπ... Και όλα αυτά όσο το συντομότερο γίνεται!

Βρήκα και ένα άλλο thread στο forum σχετικό αλλά έβλεπα κάτι ημερομηνίες του τύπου 2007 πάνω κάτω και δεν βασίστηκα!

Περιμένω τις απαντήσεις σας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Καταρχην καλωσορισες στο φορουμ και καλη αρχη (θα μας λατρεψεις εδω μεσα :worry:)... Κι εγω Γ' ειμαι και δεν ξερουμε καν αν θα παμε γιατι δεν μας θελει κανενας να μας συνοδεψει...:hehe::hehe: Εχουμε μια φημη... :whistle: Αλλα αν πηγαίναμε δεν θα επέλεγα Αθήνα-Βουλή, είναι πολυ συνηθισμένο και δεν είναι πρωτοτυπο, και αν εισαι τυχερη ειχες παει και στο δημοτικο... Τεσπα, αφου ρωτας συγκεκριμενα για Αθηνα, τσεκαρε εδώ, εδώ, και εδώ... Βεβαια αυτα τα βρηκα με ένα γρήγορο search στο google, εσυ με τον ιδιο τροπο μπορεις να βρεις ολες και παραπανω απο τις πληροφοριες που χρειαζεσαι.. Καλη επιτυχια, καλη αρχη στο φορουμ και καλα να περασετε στην εκδρομη!!! :clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Καταρχάς ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και την απάντηση σου :) το θέμα είναι ότι ψάχνω πληροφορίες για τα διαδικαστικά και για το πως πρέπει να κινηθούμε κλπ!
Συμφωνώ μαζί σου, είναι κάτι συνηθισμένο αλλά μπορεί να 'ναι και το μόνο σίγουρο γιατί έχουμε κι εμείς το ίδιο θέμα με καθηγητές.. Για παράδειγμα πέρυσι τα παιδιά της Γ' ήθελαν εξωσχολική στα Γιάννενα, δεν κινήθηκαν σωστά και στο τέλος δεν θα πήγαιναν αλλά τους συνόδεψαν τελικά 2-3 γονείς...
Για την περιοχή μου (επαρχία Καβάλας, δυστυχώς χωριό) είναι όμως μια καλή πρόταση... Ειδικά αν σκεφτείς ότι πολλοί δεν έχουν την ευκαιρία να επισκέπτονται πόλεις όπως την Αθήνα (και άλλες φυσικά) συχνά... Εγώ βέβαια τέτοιο θέμα δεν έχω :Ρ αλλά η συγκεκριμένη εκδρομή δεν θα με χαλούσε ;)

Μέσω google βρήκα κι εγώ αυτό για τα διαδικαστικά... https://dide.lef.sch.gr/docs/2012/sxoleia/gym-vasil/gym-vasil.2012.03.28.pdf
και πραγματικά το εύχομαι να έχουμε τέτοια υποστήριξη κι εμείς από το σχολείο γιατί μέχρι πέρυσι την αναζήτηση για ξενοδοχεία, λεωφορεία κλπ την έκαναν οι ίδιοι οι μαθητές!

Ναι ξέρω ήταν λίγο κάπως άκυρη η απάντηση μου, λίγο πολύ λίγο :P



Anyway, όσοι έχετε πάει τέτοιου είδους εκδρομές και ξέρετε πάνω κάτω τι παίζει θα χαιρόμουν αν με βοηθούσατε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Eγω δυστυχως η μοναδικη τριημερη που εχω παει ηταν περσυ περιβαλλοντικη στα τρικαλα (ακυρη επιλογη τοποθεσιας αλλα γαματη εκδρομη αξεχαστη..), οποτε δεν μπορω να σε βοηθησω αλλο... Γινεται να συνοδεψουν γονεις?? Και ποιος γονιος θα μπει στην διαδικασια και θα παρει τετοια ευθυνη να συνοδεψει.. Ειναι πολυ ωραια η Αθηνα παρολο που ειναι συνηθισμενη, οποτε σας ευχομαι να τα καταφερετε!! :D
Γιατι δεν συνεργαζεστε με τους καθηγητες σας που σιγουρα εχουν ξαναπαει πολλες τετοιες εκδρομες και θα ξερουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Και καλά «εκπαιδευτική εκδρομη» :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Γιατι δεν συνεργαζεστε με τους καθηγητες σας που σιγουρα εχουν ξαναπαει πολλες τετοιες εκδρομες και θα ξερουν? :hmm::hmm::hmm:
Μην προχωρατε στα τυφλα... Ζητηστε τους λιγη βοηθεια, σιγουρα θα σας την δωσουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Αυτό εννοείται αλλά στη συνέχεια! Εμείς σε πρώτη φάση θέλουμε πληροφορίες γενικα για να ξέρουμε πως θα κινηθούμε αν πρέπει να κάνουμε τίποτα χαρτιά κλπ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Αυτό εννοείται αλλά στη συνέχεια! Εμείς σε πρώτη φάση θέλουμε πληροφορίες γενικα για να ξέρουμε πως θα κινηθούμε αν πρέπει να κάνουμε τίποτα χαρτιά κλπ!

Ε, για αυτα τα θεματα λεω να ενημερωθειτε απο τους καθηγητες σας.. Τα διαδικαστικα καλυτερα να σας τα πουν αυτοι, στο ιντερνετ δεν ξερεις τι θα βρεις και καλυτερα απο το να ψαχνεις στα τυφλα σε φορουμ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,003 μηνύματα.
Ο πιο πιθανός λόγος για να μην πραγματοποιηθεί μια εκδρομή είναι να μη συγκεντρωθεί ο απαιτούμενος αριθμός μαθητών (νομίζω το 75% της τάξης, δε θυμάμαι καλά) και αυτό για οικονομικούς λόγους των γονιών σας. Αυτά που πρέπει να φροντίσετε είναι α) να βρείτε φθηνή εκδρομή, β) να μειώσετε το κόστος με κάποιες εκδηλώσεις και γ) να μαζεύετε χρήματα από τώρα για να μην φανούν τότε πολλά. Τα υπόλοιπα προβλήματα που αναφέρθηκαν, λύνονται εύκολα.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top