Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,103 εγγεγραμμένα μέλη και 2,482,808 μηνύματα σε 79,147 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 457 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Οδύσσεια, Ιλιάδα ή Ελένη

Ποιο από τα 3 σας αρέσει περισσότερο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 207)
Οδύσσεια
75
36,23%
Ιλιάδα
27
13,04%
Ελένη
59
28,50%
Κανένα
35
16,91%
Όλα
11
5,31%

santwno

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H santwno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.

H santwno glossa-kai-nees-texnologies.blogspot.com έγραψε: στις 12:48, 04-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Ε, δεν θα το λεγα... Οκ, παίζει και ερωτικό στοιχείο, αλλά δεν μπορούμε να τις αποκαλέσουμε ερωτικές ιστορίες έτσι απλά...
Ναι εντάξει, πλάκα κάνω. Η Ελένη πάντως είναι η πιο ερωτική απ' όλες, αλλά και η Ιλιάδα δεν πάει πίσω...μέχρι να αρχίσουν οι μάχες, κάθονται και μαλώνουν για τη Βρισηίδα και τη Χρυσηίδα, και μάλιστα ο Αχιλλέας θύμωσε για την γκόμενα....
Αρχαίων ήθη
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 13,939 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε: στις 12:51, 04-12-11:

η αληθεια ειναι πως κανενα δεν μου ειχε κινησει το ενδιαφερον οπως το διδαχθηκα..
1
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Φοιτητής

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,246 μηνύματα.

O tsarachaf Do/Νot έγραψε: στις 13:58, 04-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από santwno
Ναι εντάξει, πλάκα κάνω. Η Ελένη πάντως είναι η πιο ερωτική απ' όλες, αλλά και η Ιλιάδα δεν πάει πίσω...μέχρι να αρχίσουν οι μάχες, κάθονται και μαλώνουν για τη Βρισηίδα και τη Χρυσηίδα, και μάλιστα ο Αχιλλέας θύμωσε για την γκόμενα....
Αρχαίων ήθη
Ε, ρε συ προφανώς και είναι η πιο ερωτική... Αλλά έχει και πολύ ενδιαφέρον στόρι πέρα από το ερωτικό στοιχείο...
Παράθεση

Χαρουλιτα

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,727 μηνύματα.

H Χαρουλιτα έγραψε: στις 16:03, 04-12-11:

Εμενα η ολη φαση με την Ελενη μου αρεσε...
1
Παράθεση

Alexl1996

Φοιτητής

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αγρονόμων & Τοπογράφων Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,207 μηνύματα.

O Alexl1996 έγραψε: στις 19:06, 04-12-11:

Ελένη και δεν είμαι καλά..
1. Πιο ενδιαφέρον σενάριο από τα ομηρικά έπη
2. Λιγότερο διάβασμα
3. Ερωτικό σκηνικό
1
Παράθεση

Yamcha (Παυλος)

Απόφοιτος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.

O Yamcha έγραψε: στις 13:25, 17-06-12:

Εμένα μ'άρεσαν και τα τρία έργα αλλά μονό μισούσα την εισαγώγη :/
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 14:30, 22-06-12:

ΟΔΥΣΣΕΙΑ!!! καλα αυτη η αγονια..... Η love story της καλυψως και του οδυσσεα στην ραψωδια ε ιδικα!!! Η πηνελοπη.... Η αθηνα.... ολα ειναι γραμμμενα με εναν τροπο που σε ταξιδευει σε αυτο τον χρονο.... Η καθηγητρια μας εκανε να την αγαπησουμε... ο τροπος που διαβαζε τα κειμενα.... το χιουμορ.... και αυτο που μας βοηθησε πολυ απο την πρτη στιγμη: ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ! και τα πρωτα λογια της κυριας στο πρωτο μαθημα: '' φανταστητε πως ειμαστε στον Ολυμπο και βλεπουμε τους θεους να καθονται ολοι μαζι και να συζητουν'' ετσι καναμε και στην συνεχεια ηταν σαν να το βλεπουμε σε ταινια ή ακομα και καποιες φορες ζωντανα... απο οτι εχω ακουσει η Ιλιαδα ειναι δυσκολοτερη
Παράθεση

Angelofdarnknes (Sociopath)

Νεοφερμένος

Ο Sociopath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 38 μηνύματα.

O Angelofdarnknes Όταν κάηκε το Σνίτσελ έγραψε: στις 15:22, 18-08-12:

και εγω ψηφησα οδυσσεια ..πρωτον η υποθεση τησ ειναι πιο απλη απο ολεσ.μετα οσο αφορα τισ τεχνικεσ και τα σχολεια του βιλιου παλι ευκολη ειναι ..μαθαινεισ 5-6 τεχνικεσ και καποια αλλα επαναλαμβανομενα στοιχεια..οπωσ το ηρωικο ιδανικο ενοσ ενδοξου θανατου και εισαι κομπλε..ιλιαδα με τπτ καταρχην η γλωσσα στην οποια ειναι σε μπερδευει και δεν σε βοηθαει στην κατανοηση...η υποθεση οτι νανε και Ελενη και αυτην οτι νανε,,τυπου τι θελει να πει ο ποιητησ..
Παράθεση

Queen of Hearts

Φοιτητής

H Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 682 μηνύματα.

H Queen of Hearts έγραψε: στις 15:29, 18-08-12:

Ιλιάδα
2
Παράθεση

~Lös~

Διδακτορικός

H ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός . Έχει γράψει 1,291 μηνύματα.

H ~Lös~ έγραψε: στις 17:19, 18-08-12:

Ελένηηηηη
Παράθεση

Cassiopeia

Μαθητής Γ' λυκείου

H Cassiopeia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 45 μηνύματα.

H Cassiopeia έγραψε: στις 17:24, 18-08-12:

Οδυσσεια
Παράθεση

nick18

Δραστήριο Μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 316 μηνύματα.

O nick18 έγραψε: στις 17:26, 18-08-12:

η ελενη ελαχιστα περισσοτερο απο την οδυσσεια.η ηλιαδα ειναι αδικημενη στη συνειδηση μου γιατι ειχαμε μια ηλιθια καθηγητρια η οποια δεν μας εδινε καθολου σημειωσεις και στα διαγωνισματα εβαζε ο,τι να ναι βαθμολογωντας πολυ αυστηρα
Παράθεση

art1 (Γιώργος)

Υποψήφιος διδάκτορας

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Υποψήφιος διδάκτορας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 186 μηνύματα.

O art1 Amantes amentes έγραψε: στις 22:02, 21-09-12:

Που να ΔΕΙΣ ΤΙΣ σημειώσεις που ΜΑΣ δίνουν στο πανεπιστήμιο όσον αφορά τα μαθήματα που αναφερεις!!!
Παράθεση

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

H Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Peace_ έγραψε: στις 23:42, 21-09-12:

οδύσσεια δε συγκρίνεται
Παράθεση

unπαικτable

Διάσημο Μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 867 μηνύματα.

O unπαικτable έγραψε: στις 23:43, 21-09-12:

Ελενη φορ δε γουιν... Τα αλλα δυο τα βαριομουν αφορητα(ισως να ηταν και λογω καθηγητη) αλλα στην ελενη περασα πολυ καλυτερα!
Παράθεση

Alma Libre (Sinéad)

Φοιτητής

H Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών (ΑΕΙ/Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,378 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 23:45, 21-09-12:

Οδύσσεια.Ιλιάδα κάνω φέτος και μου ψιλοαρέσει,αλλά η Οδύσσεια είναι έρωτας!Βέβαια απ'ότι έχω ακούσει η Ιλιάδα έχει αίματα και τέτοια οπότε πιθανό να αλλάξω γνώμη στο μέλλον
Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε: στις 00:01, 22-09-12:

Παῖδες, δὲν τίθεται θέμα. Ἀπὸ τὰ τρία αὐτὰ κείμενα προτιμῶ μὲ μεγάλη διαφορὰ ἀπὸ τὰ ἄλλα δύο τὴν Ἰλιάδα. Δράση, σύγκρουση χαρακτήρων, ἀπίστευτες σκηνές. Ἡ Ὀδύσσεια μοῦ φαίνεται κάπως βαρετὴ γιατὶ ἐκτὸς τῶν ἄλλων ὁ Ὅμηρος πλατειάζει πολὺ στὶς περιγραφὲς καὶ γενικὰ ἡ δράση εἶναι κάπως ἀργὴ ἐνῷ ἡ Ἑλένη τοῦ Εὐριπίδη μοῦ θυμίζει περισσότερο παρῳδία παρὰ τραγῳδία...
Παράθεση

Εχέμυθη

Φοιτητής

H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,422 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε: στις 00:23, 22-09-12:

Ελενη , Ελενη και παλι Ελενη Απιστευτη καθηγητρια , υπεροχα μεταφρασμενο κειμενο . Εξαιτερικα ενδιαφερουσα πλοκη , πανεξυπνος σατυρισμος χαρακτηρων μαθαμε (επιτελους) για το αρχαιο θεατρο .Στο τελος της χρονιας ανεβασαμε το θεατρικο , αλλαξαμε τις ατακες ενοειται.Δουλεψαμε σκληρα και βγαλαμε ενα πολυ καλο αποτελεσμα
1
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 20:37, 22-09-12:

Οδυσσεια! Ειχα την αγαπημενη μου καθηγητρια... Καναμε πολλες διαθεματικες και πολυ ομορφη story i love it
Παράθεση

Alejandro che 7 (Αλέξανδρος)

Φοιτητής

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 1,707 μηνύματα.

O Alejandro che 7 έγραψε: στις 20:51, 22-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover
Οδυσσεια! Ειχα την αγαπημενη μου καθηγητρια... Καναμε πολλες διαθεματικες και πολυ ομορφη story i love it
αφου τα αλλα δεν τα εχεις κανει ακόμα πως κρίνεις πιο είναι καλύτερο ρε έξυπνη;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Scandal