Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,667 εγγεγραμμένα μέλη και 2,466,970 μηνύματα σε 78,333 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 467 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Οδύσσεια, Ιλιάδα ή Ελένη

Ποιο από τα 3 σας αρέσει περισσότερο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 207)
Οδύσσεια
75
36,23%
Ιλιάδα
27
13,04%
Ελένη
59
28,50%
Κανένα
35
16,91%
Όλα
11
5,31%

kaleidoscope

Φοιτητής

H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 7,692 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε: στις 12:48, 21-01-11:

Οδύσσεια FTW!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

fwteinhlove

Μαθητής Β' γυμνασίου

H fwteinhlove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H fwteinhlove https://www.e-steki.gr/search.php?do=getn έγραψε: στις 19:10, 21-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Χαρουλινι(^^)
Οδυσσεια με χιλια.Ειναι εντελως σαν παραμυθακι.Η ιλιαδα δεν μ'αρεσε καφολου και η Ελενη ενταξει καλη ειναι και αυτη δεν λεω αλλα ολο εννοειες και γενικα ειναι θεατρικο εργο οποτε ειναι προτιμοτερο να την δεις στο θεατρο.
Συμφωνω....φετος κανω Ιλιαδα και δεν μου αρεσει καθολου,ενω η Οδυσσεια ειναι πιο ωραια!!! (Ελενη ομως δεν εχω κανει ακομα οποτε δεν ξερω)
Παράθεση

grotesque_mask (in bianco e nero)

Φοιτητής

H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,010 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε: στις 19:36, 21-01-11:

η Ιλιάδα δεν με ξετρελάνε, αλλά Οδύσσεια και Ελένη είναι πολύ ενδιαφέροντα
Παράθεση

maria_lulu (Mαρία)

Φοιτητής

H Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.

H maria_lulu έγραψε: στις 22:56, 22-01-11:

Τωρα που κανουμε και Ιλιαδα, μου αρεσει περισσοτερο η Οδυσσεια. Ελενη δεν εχω κανει ακομα για να ξερω)
Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Μαθητής Γ' λυκείου

H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε: στις 23:03, 22-01-11:

κανενα δεν μου αρεσε.... παντα ζωγραφιζα...αλλα εγραφα 20 στα διαγωνισματα και μου εβαζαν 20 ...πρεπει να ξεθαψω εκεινα τα βιβλια να δω τα σκιτσα μου
Παράθεση

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

H FRIENDLY GIRL έγραψε: στις 20:13, 23-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Polorst
Ελένη θα 'λεγα... Είναι ωραία ιστορία με περιπέτεια...

Τώρα θα προτιμήσω την Ιλιάδα από την Οδύσσεια. Η Ιλιάδα έχει περισσότερη δράση και μου αρέσει πολύ που και οι θεοί συμμετέχουν στον πόλεμο. Η Οδύσσεια καλή είναι αλλά πολύ παραμύθι, νανι νανι, μπιμπερο, κλπ. Είναι για τα 2χρονα.

Πάντως , δεν πιστεύω να μπορεί κάποιος να έχει ολοκληρωμένη άποψη για ένα απο αυτά , αν τα γράφει στα παλία του τα παπούτσια και σε κάθε τρίμηνο παίρνει 5-12.
Σιγουρα εαν καποιος δεν διαβαζει ποτε και δεν δινει σημασια οντως δεν μπορει να εχει αποψη.Ομως αμα διαβαζεις και δινεις σημασια μπορεις να σχηματισεις μια αποψη οποιοσδηποτε και να ειναι ο βαθμος σου.
Παράθεση

Chris_Kon

Φοιτητής

Ο Chris_Kon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 104 μηνύματα.

O Chris_Kon :D έγραψε: στις 13:39, 19-05-11:

Οδύσειαα!! Η Ιλιάδα είναι απαίσια! :S Ελένη δεν έχω διδαχτεί...
Παράθεση

nafs

Μαθητής Γ' λυκείου

H nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 304 μηνύματα.

H nafs έγραψε: στις 13:46, 19-05-11:

Οδύσσεια και Ιλιάδα είναι τέλεια. Έχω μια μικρή προτίμηση στην Ιλιάδα όμως όχι τόσο για τη δράση όσο για την ψυχογραφία των ηρώων.
Ελένη δεν μου άρεσε. Βαριόμουν πολύ αν και έγραφα 20. Η κοπέλα όλο έκλαιγε και μετά παγίδεψαν και τον καημένο το βασιλιά
Παράθεση

DOINA

Φοιτητής

H DOINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής ΤΕΙ Πειραιά και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.

H DOINA έγραψε: στις 14:06, 19-05-11:

ελενη φυσικα !!! ειναι το πιο ωραιο!
Παράθεση

mariagezz (Μαρία)

Μαθητής Α' λυκείου

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H mariagezz έγραψε: στις 13:28, 25-05-11:

μου αρέσουν η οδύσσεια και η ελένη! το αγαπημένο μου όμως είναι η οδύσσεια!
Παράθεση

eleni27

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H eleni27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 108 μηνύματα.

H eleni27 έγραψε: στις 07:58, 06-09-11:

εγώ μέχρι στιγμή έχω κάνει μόνο οδύσσεια και... χάλια, τους χειρότερους βαθμούς εκεί τους παίρνω...
Παράθεση

Αρίσταρχος

Φοιτητής

Ο Αρίσταρχος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Θεολογίας Αθήνας . Έχει γράψει 255 μηνύματα.

O Αρίσταρχος Περπατῶ μὲς τ' ἀγκάθια, μὲς τὰ σκοτεινὰ έγραψε: στις 11:33, 06-09-11:

Εγώ σαν έμπειρος ( ) που τα έχω κάνει όλα θα πω Οδύσσεια και Ιλιάδα (βέβαια επειδη δεν γινοταν να ψηφίσω δύο έβαλα την Οδύσσεια τυχαία), γιατί πιστεύω πως και από τα δύο αυτά έργα του Ομήρου μπορεί να διδαχθεί κάποιος πάρα πολλά πράγματα από τους ήρωες αυτών.
Παράθεση

maria7

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H maria7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 157 μηνύματα.

H maria7 έγραψε: στις 11:37, 06-09-11:

Και τα τρία μ' άρεσαν πολύ αλλά σίγουρα το αγαπημένο μου ήταν η Οδύσσεια.
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,224 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 11:39, 06-09-11:

εμενα το αγαπημενο μου ηταν η ελενη!!!
το μονο φιλολογικο μαθημα που ειχα ορεξη να κανω
Παράθεση

BookLover

Νεοφερμένος

H BookLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H BookLover Κάθε τέλος και μια αρχή :) έγραψε: στις 17:10, 03-12-11:

Δεν έχω κάνει Ελένη ακόμη, αλλά ανάμεσα στην Οδύσσεια και την Ιλιάδα, Ιλιάδα!`
1
Παράθεση

grotesque_mask (in bianco e nero)

Φοιτητής

H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,010 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε: στις 17:22, 03-12-11:

Ελένη αλλα και η Οδύσσεια ωραία είναι
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Φοιτητής

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,246 μηνύματα.

O tsarachaf Do/Νot έγραψε: στις 20:10, 03-12-11:

Ελένη φορέβα!!

Αν και εμείς την Ιλιάδα την διδαχτήκαμε πολύ φευγαλέα, γιατί την κάναμε στην Α μετά την Οδύσσεια...
Παράθεση

vagialena (Βαγιαλένα)

Μαθητής Β' λυκείου

H Βαγιαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 128 μηνύματα.

H vagialena The show must go on! έγραψε: στις 20:58, 03-12-11:

Εγώ παρόλο που δεν μ'αρεσουν τα φιλολογικα μαθήματα, μπορώ να πω πως την Ελένη τη βρίσκω αρκετά ωραία... Καλύτερη από τα Ομηρικά Έπη, γιατί έχει αρκετές ανατροπές και είναι αρκετά πρωτότυπο....
Παράθεση

santwno

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H santwno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.

H santwno glossa-kai-nees-texnologies.blogspot.com έγραψε: στις 21:25, 03-12-11:

Πάντως όπως και να 'χει, στο βάθος είναι και οι τρεις ερωτικές ιστορίες (αν εξαιρέσουμε κάτι μάχες, κάτι τέρατα που παίζουν...)
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Φοιτητής

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,246 μηνύματα.

O tsarachaf Do/Νot έγραψε: στις 11:29, 04-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από santwno
Πάντως όπως και να 'χει, στο βάθος είναι και οι τρεις ερωτικές ιστορίες (αν εξαιρέσουμε κάτι μάχες, κάτι τέρατα που παίζουν...)
Ε, δεν θα το λεγα... Οκ, παίζει και ερωτικό στοιχείο, αλλά δεν μπορούμε να τις αποκαλέσουμε ερωτικές ιστορίες έτσι απλά...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος