Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,674 εγγεγραμμένα μέλη και 2,467,238 μηνύματα σε 78,349 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 470 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Οδύσσεια, Ιλιάδα ή Ελένη

Ποιο από τα 3 σας αρέσει περισσότερο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 207)
Οδύσσεια
75
36,23%
Ιλιάδα
27
13,04%
Ελένη
59
28,50%
Κανένα
35
16,91%
Όλα
11
5,31%

3v@Ki (V for Vlammenh)

Φοιτητής

H V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H 3v@Ki έγραψε: στις 16:38, 31-08-10:

εννοείται πως η καλύτερη ήταν η ιλιάδα...δράση σασπένς....τα πάντα είχε...πόλεμο..ερωτα...συγκίνηση...δράση....θανάτους...πολυ υπεροχη!!!η οδυσσεια ψιλοβλακεια....όσο για την ελένη ας μην μιλήσω καλύτερα...πιο πολύ κωμωδία ήταν παρα τραγωδία..η υπόθεση δε έμπαζε από παντού... για να μην αναφερθώ και στο ομώνυμο θεατρικό έργο που ήταν εντελώς χαλια...(τόσο που προς στο τέλος η ελένη και χόρευε τσιφτετέλι!!!) ωραία τραγωδία είναι η αντιγόνη...έχω ακούσει πολλά για αυτήν από πολύ κοντινό μου πρόσωπο και ανυπομονώ να την διαδιαχτώ! αυτή ειναι τραγωδία!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yozerehs : 22-12-10 στις 01:22. Αιτία: Απαγορεύονται τα greeklish.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

tzwrtzia

Πτυχιούχος

H tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 476 μηνύματα.

H tzwrtzia έγραψε: στις 21:44, 31-08-10:

όντως είναι πολύ ωραία τργωδία η αντιγόνη! απλά επειδή είναι και πολύ μεγάλο βιβλίο δε νομίζω να τη διδαχθείς ολόκληρη.. εμείς μετά βίας φτάσαμε στ β' επεισόδιο..!
Παράθεση

free_dom (ταξιδιάρα ζωή..)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ταξιδιάρα ζωή.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 128 μηνύματα.

H free_dom έγραψε: στις 22:15, 31-08-10:

ιλιαδααααααα
Παράθεση

_Silence_

Φοιτητής

H _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Ιωάννινα) . Έχει γράψει 285 μηνύματα.

H _Silence_ έγραψε: στις 23:50, 31-08-10:

λοιπον αν επρεπε να διαλεξω θα διαλεγα Οδυσσεια....η οδυσσεια ειναι πολυ ευκολη γιατι μοιαζει με παραμυθι....η ιλιαδα ειναι πιο δυσκολη γιατι εχει πολλα ονοματα και η πλοκη της κυριως βασιζεται σε πολεμο (αλλα εχει καποια μερη συγκλονιστικα!!!)....η ελενη φανταζει στους περισσοτερους μαθητες πανδυσκολη και αδιαφορη αλλα ουσιαστικα αμα μαθεις απο την αρχη καλα την πλοκη ειναι βασιμη.....παντως σαν την οδυσσεια δεν εχει..<#
Παράθεση

maria_lulu (Mαρία)

Φοιτητής

H Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.

H maria_lulu έγραψε: στις 23:52, 31-08-10:

εγω μονο οδυσσεια εχω κανει!! δεν ξερω για τα αλλα!
δεν μπορω να ψηφισω γιατι δεν ξερω και τα αλλα.
Παράθεση

_Silence_

Φοιτητής

H _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Ιωάννινα) . Έχει γράψει 285 μηνύματα.

H _Silence_ έγραψε: στις 23:57, 31-08-10:

πως σου φανηκε????
Παράθεση

maria_lulu (Mαρία)

Φοιτητής

H Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.

H maria_lulu έγραψε: στις 23:59, 31-08-10:

καλη ηταν!
(την ωρα του μαθηματος την γελιοποιουσαν! οτι ελεγε το επερναν στο πονηρο!)
Παράθεση

fly (Μαρια)

Φοιτητής

H Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 314 μηνύματα.

H fly έγραψε: στις 00:01, 01-09-10:

ΕΛΕΝΗ ΜΕ ΧΙΛΙΑ!!αλλα ολα εχουν την χαρη τους και την ομορφια τους!!!
Παράθεση

_Silence_

Φοιτητής

H _Silence_ έγραψε: στις 00:05, 01-09-10:

καλα και σε εμας ολο στο πονηρο το μυαλο τους...........ελεος τι να πεις!!!
Παράθεση

maria_lulu (Mαρία)

Φοιτητής

H maria_lulu έγραψε: στις 00:26, 01-09-10:

ναι!!

καλο μηνα!!!
Παράθεση

transient

Διακεκριμένο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.

O transient έγραψε: στις 12:20, 03-09-10:

Ελένη θα 'λεγα... Είναι ωραία ιστορία με περιπέτεια...

Τώρα θα προτιμήσω την Ιλιάδα από την Οδύσσεια. Η Ιλιάδα έχει περισσότερη δράση και μου αρέσει πολύ που και οι θεοί συμμετέχουν στον πόλεμο. Η Οδύσσεια καλή είναι αλλά πολύ παραμύθι, νανι νανι, μπιμπερο, κλπ. Είναι για τα 2χρονα.

Πάντως , δεν πιστεύω να μπορεί κάποιος να έχει ολοκληρωμένη άποψη για ένα απο αυτά , αν τα γράφει στα παλία του τα παπούτσια και σε κάθε τρίμηνο παίρνει 5-12.
Παράθεση

transient

Διακεκριμένο μέλος

O transient έγραψε: στις 12:29, 03-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από marialuluf1
καλη ηταν!
(την ωρα του μαθηματος την γελιοποιουσαν! οτι ελεγε το επερναν στο πονηρο!)
Ναι, αυτό ισχύει γιατί στην Οδύσσεια θυμάμαι χαρακτηριστικά που o Oδυσσέας το είχε κάνει με την Καλυψώ στην σπηλιά
Παράθεση

Anthie95

Νεοφερμένος

H Anthie95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H Anthie95 έγραψε: στις 18:03, 10-10-10:

Εγώ προσωπικά θεωρώ οτι η Αρχαία Ελληνική Ποίηση καθώς και η Τραγωδία έχουν απίστευτο ενδαφέρον γιατί είναι απίστευτα πολλές οι γνώσεις που μπορούν να σου μεταδώσουν. Ως εκ τούτου, τα πάντα όλα!
Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Φοιτητής

H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,895 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε: στις 19:53, 13-10-10:

ελενη δεν εχω κανει βεβαια αλλα πιο πολυ μου αρεσει η ιλιαδα
Παράθεση

transient

Διακεκριμένο μέλος

O transient έγραψε: στις 10:57, 23-10-10:

Καλά, τώρα γίνεται να πω Ελένη με τα 1000000000000000000000000. Είναι πολύ πιο ωραίος μύθος και η εισαγωγή αν διδαχτεί με τον σωστό τρόπο ειναι πολύ ενδιαφέρουσα...
Παράθεση

makis07 (makis)

Φοιτητής

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Επιστημών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 182 μηνύματα.

O makis07 έγραψε: στις 11:15, 23-10-10:

ελένη.είναι το πιο ενδιαφέρον απο όλα και αυτό που μπορεί να σε διδάξει πολλά πράγματα αν και η αντιγόνη είναι πολύ ανώτερη από όλα αυτά για μένα χωρίς να θέλω να υποβαθμίσω τα έπη του Ομήρου....
Παράθεση

JeyTsav (Γιάννης)

Φοιτητής

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 33 μηνύματα.

O JeyTsav έγραψε: στις 13:03, 23-10-10:

Έμενα παιδια η Τατιάνα μου άρεσαι και μου αρέσει.. αλλά δεν υπάρχει τέτοια επιλογή :/ :/
Τελοσπάντων ψήφισα Οδύσσεια...
Παράθεση

~LoVeR BoY~

Περιβόητο Μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,220 μηνύματα.

O ~LoVeR BoY~ E.K.A.M. έγραψε: στις 20:28, 23-10-10:

Ιλιάδα! Έχει αγωνία και ένταση

Η Οδύσσεια πιστεύω πως είναι παραμυθάκι για να κοιμάσαι
Η Ελένη βαρεμάρα τελείως
Παράθεση

JaneWin

Διάσημο Μέλος

H JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 826 μηνύματα.

H JaneWin έγραψε: στις 23:50, 25-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από JeyTsav
Έμενα παιδια η Τατιάνα μου άρεσαι και μου αρέσει.. αλλά δεν υπάρχει τέτοια επιλογή :/ :/
Τελοσπάντων ψήφισα Οδύσσεια...
Η Στεφανίδου??
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη JaneWin : 26-10-10 στις 00:15. Αιτία: ορθογραφικο =(
Παράθεση

Axileas-LoCo

Νεοφερμένος

Ο Axileas-LoCo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Axileas-LoCo έγραψε: στις 09:50, 21-01-11:

Ελένη ... Εύκολο , Διασκεδαστικό , Χαλαρωτικό και σε 1 πολυ καλογραμενο βιβλίο ... Ιλιάδα ήταν απαίσια από όλες τις απόψεις ... Οδυσσεια εντυπωσιακή αλλά από τα 3 προτιμώ ΕΛΕΝΗ
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος