Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,667 εγγεγραμμένα μέλη και 2,466,967 μηνύματα σε 78,333 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 450 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Οδύσσεια, Ιλιάδα ή Ελένη

Ποιο από τα 3 σας αρέσει περισσότερο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 207)
Οδύσσεια
75
36,23%
Ιλιάδα
27
13,04%
Ελένη
59
28,50%
Κανένα
35
16,91%
Όλα
11
5,31%

Fedde le Grand

Απόφοιτος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 1,463 μηνύματα.

O Fedde le Grand έγραψε: στις 23:12, 06-01-10:

Ποιο από αυτά τα 3 μαθήματα σας άρεσε πιο πολύ καια πό τις 3 τάξεις του Γυμνασίου;Εγώ θέλω Ιλιάδα!!Αν ακι είμαι Α Γυμνασίου
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Alexl1996

Φοιτητής

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αγρονόμων & Τοπογράφων Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.

O Alexl1996 έγραψε: στις 23:40, 06-01-10:

Η Ιλιάδα μου άρεσε περισσότερο από την Οδύσσεια, όμως δεν έχω κάνει Ελένη για να σχηματίσω ολοκληρωμένη άποψη..... Παρ' όλα αυτά ψήφισα Ιλιάδα.
Παράθεση

STELLA95 (stella)

Φοιτητής

H stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) . Έχει γράψει 331 μηνύματα.

H STELLA95 Νεα αρχη.νεα ζωη έγραψε: στις 16:22, 07-01-10:

η ελενη ειναι το καλυτερο απο τα τρια και το πιο ευκολο και ενδιαφερον για μενα.....
2
Παράθεση

4kR!bn:) (Ακριβή)

Μαθητής Α' λυκείου

H Ακριβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.

H 4kR!bn:) έγραψε: στις 20:33, 07-01-10:

Κι εμένα η Ελένη μου άρεσε περισσότερο:no1:
1
Παράθεση

twilight_girl (Δέσποινα)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πεύκα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 163 μηνύματα.

H twilight_girl έγραψε: στις 20:34, 07-01-10:

ιλιαδα αν και δεν εχω κανει ελενη
Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 1,367 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε: στις 20:48, 07-01-10:

Μιας κι έχω κάνει και τα 3 θα ψηφίσω Ελένη. Μου άρεσε πιο πολύ!
1
Παράθεση

Αρσενοη (Αρσενοη)

Μαθητής Α' γυμνασίου

H Αρσενοη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H Αρσενοη έγραψε: στις 21:44, 07-01-10:

ψηφιζω οδυσσεια αφου δεν εχω διδαχτει τα υπολοιπα.
Παράθεση

~LoVeR BoY~

Περιβόητο Μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,220 μηνύματα.

O ~LoVeR BoY~ E.K.A.M. έγραψε: στις 22:36, 07-01-10:

Μέχρι τώρα μου άρεσε η Ιλιάδα.
Παράθεση

Χαρά.

Επιφανές Μέλος

H Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,510 μηνύματα.

H Χαρά. έγραψε: στις 22:39, 07-01-10:

Οδυσσεια με χιλια.Ειναι εντελως σαν παραμυθακι.Η ιλιαδα δεν μ'αρεσε καφολου και η Ελενη ενταξει καλη ειναι και αυτη δεν λεω αλλα ολο εννοειες και γενικα ειναι θεατρικο εργο οποτε ειναι προτιμοτερο να την δεις στο θεατρο.
1
1
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,737 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε: στις 21:46, 08-01-10:

οδυσσεια και ελενη!
1
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,677 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε: στις 22:01, 08-01-10:

Φυσικά , κανένα !
Παράθεση

aggel A4 forever (Αγγελος)

Μαθητής Β' γυμνασίου

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 221 μηνύματα.

O aggel A4 forever έγραψε: στις 23:01, 08-01-10:

ελενη !!!!!αν και δεν εχω κανει.ο λογος μου ειναι οτι η οδδυσεια ενα παραμυθακι για κατι μουλικα και ειναι βαρετη .η ιλιαδα βαρετη και οι πολεμοι και ετσι δεν με ελκυουν και επισης τα 2 αυτα επη εξιστορουν κατορθωματα ηρωων.ενω το λενιω μας ειναι τραγωδια και ετσι και ειναι πιο ενδιαφερουσα οσο και να το κανεις
1
1
Παράθεση

Ntontini (Κωνσταντίνα)

Μαθητής Α' γυμνασίου

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου . Έχει γράψει 85 μηνύματα.

H Ntontini έγραψε: στις 12:40, 10-01-10:

Ψήφισα Οδύσσεια.Αν και δεν έχω διδαχτεί τα υπόλοιπα,μου φαίνεται ενδιαφέρον!
Παράθεση

Timmy

Φοιτητής

Ο Timmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) . Έχει γράψει 120 μηνύματα.

O Timmy έγραψε: στις 15:19, 20-01-10:

Σε κάθε τάξη, στο γυμνάσιο κάθε νέο έπος της αρχαιας ελληνικης γραμματείας που θα κάνεις θα σου φαίνεται πιο ενδιαφέρον από το προηγούμενο.
Στην αρχή η οδύσσεια μου άρεσε, ήταν σαν ενα παραμύθι. Η Ιλιάδα όμως είναι γεμάτη δράση και ένταση, ακόμα και στη ζωή των θεών.
Ωστόσο, η ελένη θα ελεγα ειναι πιο ωραία: πιο σύχρονο έργο, γεματο δραμα, και θιγει πολλα καθημερινα θεματα
1
1
Παράθεση

spyroskaftanis

Φοιτητής

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 436 μηνύματα.

O spyroskaftanis έγραψε: στις 15:36, 20-01-10:

Οδύσσεια!!!
Η Ιλιάδα δεν μου άρεσε καθόλου και η Ελένη έτσι και έτσι
Παράθεση

gsakellakis (george sakellakis)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο george sakellakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κάρπαθος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O gsakellakis έγραψε: στις 17:32, 20-01-10:

κανενα καθε χρονο εκει εχω τοθσ χειροτερουσ βαθμους και στην β σχεδον να παω για σεπτεμβρη
Παράθεση

IQfreak (Μιχάλης)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 79 μηνύματα.

O IQfreak έγραψε: στις 17:54, 20-01-10:

φετος κανω ελενη αλλα δν μου αρεσει οσο η ιλιαδα
1
Παράθεση

Traveller

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Traveller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 141 μηνύματα.

H Traveller http://www.atheataperasmata.com/ έγραψε: στις 11:13, 30-03-10:

Όλα είναι ωραία, βέβαια πιο εύκολη θεωρείται η Οδύσσεια
Παράθεση

giannis03.06.09 (Γιάννης)

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 46 μηνύματα.

O giannis03.06.09 έγραψε: στις 12:30, 05-04-10:

Η Ελενη!
Παράθεση

/\/@t@|1@...!!! (Ναταλία)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 106 μηνύματα.

H /\/@t@|1@...!!! έγραψε: στις 16:38, 15-04-10:

Βασικά κανένα...αλλά αναμέσα σε αυτά τα 3...η Οδύσσεια ήταν το πιο ωραίο...η Ελένη έτσι κι έτσι...αλλά η Ιλιάδα χάλια..!!! δεν μου άρεσε καθόλου...!!!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος