Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,674 εγγεγραμμένα μέλη και 2,467,238 μηνύματα σε 78,349 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 478 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Δημοτικό ή Γυμνάσιο;

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,075 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 17:12, 16-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Silent_Killer
Μόνο και μόνο για τα ΜΑθηματικά προτιμώ το Γυμνάσιο
Ο τρόπος διδασκαλίας των Μαθηματικών στο Γυμνάσιο ειναι ομοίως ηλίθιος με αυτον του Δημοτικού. Στο Δημοτικο χρειαζεται λόγω αναγκαιότητας για εκμαθηση των βασικών, στο Γυμνάσιο αντιθετα ειναι το καλύτερο βόλεμα για να βγάζουν 20αρια άτομα που δεν ξέρουν καν να σκέφτονται.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Alexl1996

Φοιτητής

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αγρονόμων & Τοπογράφων Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.

O Alexl1996 έγραψε: στις 23:15, 16-10-09:

Θα ελεγα οτι μου αρεσει περισσοτερο το Γυμνασιο, επειδη εχω ολο το απογευμα κατι να κανω(να διαβασω) και επισης αυτα που κανουμε ειναι πιο ενδιαφεροντα...Αλλα απο την αλλη, γραφουμε 5-10 τεστ την εβδομαδα(βασικα στα τεστ το προβλημα ειναι το αγχος που σου προκαλουν, οχι οτι ειναι δυσκολα...)
Οποτε, ειμαι μαλλον καπου στη μεση...
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από evoulini-crazy
ε κι εγω στην αρχη ειχα εναν φοβο για το πως θα παω γυμνασιο αν θα μου αρεσει αλλα πιστεψτε με απο την πρωτη κιολας μερα το λατρεψα παρολο που τα μαθηματα ειναι παραπανω (το οτι το λατρεψα ισως η αιτια να ειναι το οτι ειχα πολλους παλιους συμμαθητες και ηξερα και αρκετα παιδια απο το γυμνασιο οποτε προσαρμοστηκα αμεσως χωρις δυσκολια οσο για την ωρα διαβασματος παλια διαβαζα 30 λεπτα ενω τωρα 1 ωρα δεν εχει διαφορα και οπως και να το κανουμε αλλο αερα εχεις στο δημοτικο και αλλο στο γυμνασιο αν και 6 ταξη καλη ηταν αλλα μωρε μωρουδιστικα πραγματα
Πλακα κανεις?!?
Μια ωρα στην Α Γυμνασιου?!?
Πώς τα προλαβαινεις?!?

ΡΗΤΟΡΙΚΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ...
Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Φοιτητής

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής (ΑΕΙ/Κέρκυρα) και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,676 μηνύματα.

O nioniosmeg έγραψε: στις 23:59, 16-10-09:

Εγώ που διαβάζω 10 λεπτά πρέπει να είμαι ανωμαλία της φύσης!:!:
Παράθεση

SICX (GEORGE)

Φοιτητής

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε: στις 02:15, 17-10-09:

απολαυστε το, οτι κι αν ειναι
Παράθεση

Alexl1996

Φοιτητής

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αγρονόμων & Τοπογράφων Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.

O Alexl1996 έγραψε: στις 09:36, 17-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από nioniosmeg
Εγώ που διαβάζω 10 λεπτά πρέπει να είμαι ανωμαλία της φύσης!:!:
Τι να σου πω τωρα????Αν προλαβαινεις να διαβαζεις, πασο!!!:emm:
Ο καθενας διαβαζει διαφορετικα...
Παράθεση

aggel A4 forever (Αγγελος)

Μαθητής Β' γυμνασίου

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 221 μηνύματα.

O aggel A4 forever έγραψε: στις 01:34, 18-10-09:

γυμνασιο ever μονο αυτα που θα μαθεις στο γυμνασιο ειναι υπεραρκετα για να εκτιμησεις το γυμνασιο!!!!
Παράθεση

!@%^&*(

Μαθητής Β' γυμνασίου

H !@%^&*( αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H !@%^&*( έγραψε: στις 13:21, 18-10-09:

δημοτικό βέβαια :xixi:
Παράθεση

Maraki7 (Μαρία)

Μαθητής Β' γυμνασίου

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 70 μηνύματα.

H Maraki7 έγραψε: στις 08:22, 24-10-09:

Γυμνάσιο!!!
Παράθεση

rakels (Ράκελ)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 560 μηνύματα.

H rakels δεν υπάρχουν κανόνες, μα μόνο εξαιρέσεις έγραψε: στις 16:07, 25-10-09:

γυμνασιο!
Παράθεση

sweet11

Μαθητής Γ' λυκείου

H sweet11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 48 μηνύματα.

H sweet11 ... έγραψε: στις 16:47, 25-10-09:

μαλλον και τα 2 το ιδιο!!
Παράθεση

ChRistiNOulaa.. (Χριστίνα)

Μαθητής Α' λυκείου

H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H ChRistiNOulaa.. έγραψε: στις 20:34, 25-10-09:

γυμνασιοΟοΟοΟοΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Φοιτητής

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.

O Silent_Killer έγραψε: στις 21:31, 01-11-09:

Δεν μπορείς να τα συγκρίνεις!
Παράθεση

Στελιος97 (Στελιος)

Μαθητής Α' γυμνασίου

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O Στελιος97 έγραψε: στις 20:24, 05-11-09:

εννοειται το δημοτικο καναμε οτι θελαμε
εισαι καλα εννοειται δημοτικο
Παράθεση

Alexl1996

Φοιτητής

O Alexl1996 έγραψε: στις 22:07, 05-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Στελιος97
εννοειται το δημοτικο καναμε οτι θελαμε
εισαι καλα εννοειται δημοτικο
Αυτο εσυ το θεωρεις καλο?:!:
Παράθεση

Fedde le Grand

Απόφοιτος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 1,463 μηνύματα.

O Fedde le Grand έγραψε: στις 15:39, 09-11-09:

Στο Δημοτικό το πιο ωραίο ήταν πως δεν έπερνες απουσίες..Όχι όπως στο Γυμνάσιο που άμα δεν λείξεις περίπου 2 εβδομάδες μένεις στην ίδια τάξη...Καθόλου καλή ιδέα..Δεν λέω να το κόβανε αυτό εντελώς με τις απουσίες αλλά απλά ας βάζανε σύνολο 250 απουσίες έτσι ώστε ένα παιδί που έτυχε κάτι σοβαρό να μην μείνει στην τάξη.Δεν θα είναι δίκαιο για αυτό..Ειδικά αν αυτό το παιδί τα πήγαινε καλά στο σχολείο..Εγώ το θεωρώ απαράδεκτο..Ξέρω τώρα μπορεί μερικοί να μου πούνε πως δεν είναι καθόλου απαράδεκτο αλλά 114 απουσίες πόσες είναι(Δικαιολογημένες & Αδικαιολόγητες) είναι λίγες...Βασικά ας μου πει κάποιος αυτό με τις απουσίες ποιος είναι ο σκοπός;;Επειδή το παιδί θα έχει χάσει μαθήματα και δεν θα έχει προχωρήσει;
Παράθεση

Λουκρητία (Ειρήνη.)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου του τμήματος --- . Έχει γράψει 769 μηνύματα.

H Λουκρητία έγραψε: στις 15:42, 09-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Submarine
Στο Δημοτικό το πιο ωραίο ήταν πως δεν έπερνες απουσίες..Όχι όπως στο Γυμνάσιο που άμα δεν λείξεις περίπου 2 εβδομάδες μένεις στην ίδια τάξη...Καθόλου καλή ιδέα..Δεν λέω να το κόβανε αυτό εντελώς με τις απουσίες αλλά απλά ας βάζανε σύνολο 250 απουσίες έτσι ώστε ένα παιδί που έτυχε κάτι σοβαρό να μην μείνει στην τάξη.Δεν θα είναι δίκαιο για αυτό..Ειδικά αν αυτό το παιδί τα πήγαινε καλά στο σχολείο..Εγώ το θεωρώ απαράδεκτο..Ξέρω τώρα μπορεί μερικοί να μου πούνε πως δεν είναι καθόλου απαράδεκτο αλλά 114 απουσίες πόσες είναι(Δικαιολογημένες & Αδικαιολόγητες) είναι λίγες...Βασικά ας μου πει κάποιος αυτό με τις απουσίες ποιος είναι ο σκοπός;;Επειδή το παιδί θα έχει χάσει μαθήματα και δεν θα έχει προχωρήσει;
Αν το παιδι εχει ενα προβλημα υγειας, καθολου παραλογο δεν ειναι.
Ε οχι και 250 ρε φιλε!
Οι κοπανες θα πηγαιναν συννεφο, με δουλευεις?
Εξαλλου αν υπαρχει χαρτι γιατρου οι απουσιες δικαιολογουνται, δεν καταλαβαινω το προβλημα σου βασικα.
Παράθεση

Fedde le Grand

Απόφοιτος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 1,463 μηνύματα.

O Fedde le Grand έγραψε: στις 15:46, 09-11-09:

Δεν το θεωρώ πολύ δίκαιο απλά.Δικαιολογούνται αλλά πάλι δεν μετριούντε;;;Μέχρι και οι αδικαιολόγητες δεν έχουν όριο.Οκ συμφωνώ με αυτό που λες για τις κοπάνες αλλά τι να κάνουν και οι άλλοι.Η έστω για αυτό που λες για τις κοπάνες άμα υπάρχει κανένα άλλο πρόβλημα που δεν ήρθες να έρχεται ο γονέας να τις δικαιολογεί αλλά να μην υπάρχει όριο στις αδικαιολόγητες..Βασικά έτσι πολύ θα καθόντουσαν σπίτι και πχ αντί 36,6 να έχουν και έχουν 37 δεν θα τους στέλνουν αλλά άμα το σκεφτούμε σίγουρα υπάρχει λύση
Παράθεση

Λουκρητία (Ειρήνη.)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου του τμήματος --- . Έχει γράψει 769 μηνύματα.

H Λουκρητία έγραψε: στις 15:51, 09-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Submarine
Δεν το θεωρώ πολύ δίκαιο απλά.Δικαιολογούνται αλλά πάλι δεν μετριούντε;;;Μέχρι και οι αδικαιολόγητες δεν έχουν όριο.Οκ συμφωνώ με αυτό που λες για τις κοπάνες αλλά τι να κάνουν και οι άλλοι.Η έστω για αυτό που λες για τις κοπάνες άμα υπάρχει κανένα άλλο πρόβλημα που δεν ήρθες να έρχεται ο γονέας να τις δικαιολογεί αλλά να μην υπάρχει όριο στις αδικαιολόγητες..Βασικά έτσι πολύ θα καθόντουσαν σπίτι και πχ αντί 36,6 να έχουν και έχουν 37 δεν θα τους στέλνουν αλλά άμα το σκεφτούμε σίγουρα υπάρχει λύση
Και ρολο παιζει που μετριουνται ανθρωπε μου??
Σου χαλαει το ιματζ?
Καλα ε, το να μην υπαρχει οριο στις αδικαιολογητες ειναι απο τις μεγαλυτερες πατατες που εχω ακουσει ποτε. :p
Πιστεψε με, αν ηταν ετσι πολλα κακομαθημενα καλοπαιδα σπανια θα πατουσαν το επιδεξιο ποδαρακι τους στην ταξη.
Και στο κατω κατω της γραφης, αν ενα παιδι ειναι στο νοσοκομειο σε σοβαρη/κρισιμη κατασταση, και να μην του δικαιολογηθουν οι απουσιες ειναι το τελευταιο που το ενδιαφερει πιστευω.
Παράθεση

Fedde le Grand

Απόφοιτος

O Fedde le Grand έγραψε: στις 15:54, 09-11-09:

Ε εντάξει..Μην με φας κιόλας..Μπορεί να είπα κοτσάνες αλλά και εγώ πρωτάρης είμαι,τώρα μπήκα στο Γυμνάσιο..Μπορεί να μην έχω καταλάβει καλά το νόημα των απουσιών..Πες μου λίγο..Οι δικαιολογημένες έχουν όριο έτσι;;Τότε γιατί να μην με νοιάζει;
Παράθεση

Λουκρητία (Ειρήνη.)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Λουκρητία έγραψε: στις 16:02, 09-11-09:

Δεν παω να σε φαω, δεν τρωω παιδακια:p.
Ναι μωρε, το κατανοω αυτο, αλλα σου λεω, δεν νομιζω οτι κατι δεν ειναι λογικο με τις απουσιες.
Λογικα θα σας δωσουν και χαρτι που τα λεει αναλυτικα (αν δεν σας εχουν δωσει ακομα).
Οριο μεχρι αδικαιολογητες ειναι 64, δικαιολογημενες 114, και νομιζω οτι αν υπαρξει χαρτι γιατρου (οτι και καλα το παιδι ειναι στο νοσοκομειο κλο.) δικαιολογουνται και οι υπολοιπες, ΝΟΜΙΖΩ.
Αλλα εμα, γιατι τοση καψα για τις δικαιολογημενες?
Υπαρχει περιπτωση να χρειαστει να κανεις τοσες? :p
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια