Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,187 εγγεγραμμένα μέλη και 2,484,913 μηνύματα σε 79,286 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 389 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Συμβουλές και χρόνος διαβάσματος

johnietraf (γιαννης)

Φοιτητής

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΕΙ/Ιωάννινα) και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,241 μηνύματα.

O johnietraf έγραψε: στις 21:45, 10-09-13:

πρωτον...... 5ωρες διαβαζε το καλοκαιρι και παει τωρα β λυκειου θα λυποθυμησω...

εγω διαβασω γτ αν δεν διαβασω δεν θα περασω εκει που θελω
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

H Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,504 μηνύματα.

H Stavri_ έγραψε: στις 21:50, 10-09-13:

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Learning-is-Fun.jpg
Εμφανίσεις:  265
Μέγεθος:  28,9 KB
Γιατί διαβάζω;... Γιατί ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ!
Με κάνει να αισθάνομαι καλά με τον εαυτό μου, μου δίνει αυτοπεποίθηση, δύναμη, κουράγιο, ξεφεύγω απ' τα προβλήματα, βρίσκω τον εαυτό μου, με ικανοποιεί η υλοποίηση του παρά την οποιαδήποτε κόπωση, με γεμίζει, με ανταμείβει, μου προσφέρει πλάτυνση και διεύρυνση των γνώσεων μου, μου δίνει απαντήσεις,με διδάσκει υπομονή και επιμονή, με κάνει καλύτερο άνθρωπο. Για όλα αυτά και κάθε ένα ξεχωριστά. Διαβάζω για μένα.
Μικρότερη ίσως να το έκανα περισσότερο για τους γονείς μου ,τους δασκάλους μου. Μεγαλώνοντας, κατάλαβα ότι το διάβασμα μπορεί αν το αγαπήσεις να γίνει τρόπος διασκέδασης, τρόπος ζωής!
3
1
Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 2,788 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε: στις 22:04, 10-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Stavri_
Με κάνει να αισθάνομαι καλά με τον εαυτό μου, μου δίνει αυτοπεποίθηση, δύναμη, κουράγιο, ξεφεύγω απ' τα προβλήματα, βρίσκω τον εαυτό μου, με ικανοποιεί η υλοποίηση του παρά την οποιαδήποτε κόπωση, με γεμίζει, με ανταμείβει, μου προσφέρει πλάτυνση και διεύρυνση των γνώσεων μου, μου δίνει απαντήσεις,με διδάσκει υπομονή και επιμονή, με κάνει καλύτερο άνθρωπο. Για όλα αυτά και κάθε ένα ξεχωριστά. Διαβάζω για μένα.
Μικρότερη ίσως να το έκανα περισσότερο για τους γονείς μου ,τους δασκάλους μου. Μεγαλώνοντας, κατάλαβα ότι το διάβασμα μπορεί αν το αγαπήσεις να γίνει τρόπος διασκέδασης, τρόπος ζωής!
Αλήθεια τώρα; Αλήθεια;

Εγώ όταν διάβαζα Απειροστικό Λογισμό μόνο πλάτυνση κώλου έβλεπα.

gregory, nub

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Πρόγραμμα Ιερατικών Σπουδών (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,491 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε: στις 22:16, 10-09-13:

Γιατί αν διαβάζεις θα γίνεις κάτι γαμάτο, όπως ΗΜΜΥτης, αλλιώς φίλε, σκούρο το μέλλον!
4
3
Παράθεση

Loreley

Φοιτητής

H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε: στις 22:29, 10-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από gregory, nub
Γιατί αν διαβάζεις θα γίνεις κάτι γαμάτο, όπως ΗΜΜΥτης, αλλιώς φίλε, σκούρο το μέλλον!
Δηλαδή αν δεν γίνεις ημμυτης, είσαι άχρηστος;
2
Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,533 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε: στις 22:33, 10-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Stavri_
Συνημμένο Αρχείο 54368
meanwhile in a parallel universe...
4
Παράθεση

Kurosaki

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 226 μηνύματα.

O Kurosaki έγραψε: στις 22:55, 10-09-13:

Αυτοπεποίθηση, εσωτερική ικανοποίηση.
4
Παράθεση

coy0te (Wile E.)

Νεοφερμένος

Ο Wile E. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 48 μηνύματα.

O coy0te έγραψε: στις 23:14, 10-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Loreley
Δηλαδή αν δεν γίνεις ημμυτης, είσαι άχρηστος;
Ναι
1
Παράθεση

gregory, nub

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Πρόγραμμα Ιερατικών Σπουδών (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,491 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε: στις 23:16, 10-09-13:

What he said! ^
Παράθεση

Solmyr

Φοιτητής

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΑΕΙ/Ξάνθη) . Έχει γράψει 538 μηνύματα.

O Solmyr Πώς απενεργοποιώ αυτή τη μαλακία??!!!!!! έγραψε: στις 23:20, 10-09-13:

Διαβάζεις γιατί το γουστάρεις(so simple)!
2
Παράθεση

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

H Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Peace_ έγραψε: στις 23:30, 10-09-13:

Για την ικανοποίηση που παίρνω όταν λύνω μια δύσκολη άσκηση, για μερικά μαθήματα που μου αρέσει να ασχολούμαι μαζί τους...Προσωπικά το χαίρομαι το διάβασμα, γιατί βλέπω στην πράξη τις δυνατότητές μου, βλέπω ότι μπορώ να πετύχω τους στόχους μου απλά αν το θελήσω, σου δίνει απίστευτη δύναμη αυτό. Σου αποδεικνύει στην πράξη ποιος είσαι και τι μπορεις να κανεις...
1
Παράθεση

Dr.Quantum

Φοιτητής

Ο Dr.Quantum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Άλλο . Έχει γράψει 425 μηνύματα.

O Dr.Quantum έγραψε: στις 23:47, 10-09-13:

Ποτέ δε διάβαζα.Παρακολουθούσα πάντα το μάθημα στη τάξη,πλην αρχαία θρησκευτικά και τέτοια,και σπίτι μέχρι το γυμνάσιο διάβαζα κανά μισάωρο πλην τρίτης γυμνασίου που κυριολεκτικά μπήκα και βγήκα τουρίστας.

1η λυκείου συμμορφώθηκα,διάβαζα καμιά ώρα τη μέρα μέγιστο.Δευτέρα λυκείου λόγω εφηβείας και ρευστότητας άλλαξε η εικόνα που είχα για το σχολείο (ναι ακούγεται παράξενο),και τα παράτησα όλα.Φρόντισα να μη κάνω κενά.Διάβαζα το πολύ 20 λεπτά στις 1 ή 2 το βράδυ.Τρίτη λυκείου αναγκαστικά θα διαβάζω όσο χρειάζεται.Ευτυχώς δε δίνω πανελλήνιες.

Βαθμούς είχα πάντα πάνω από 18,πλήν 2ας λυκείου που με έριξαν τα άσχετα με τις θετικές επιστήμες μαθήματα που είχα 8 και 9 :Ρ
Με λίγα λόγια...απεχθάνομαι το διάβασμα.Οχι γενικά.Βιβλία διαβάζω.Ασχολούμαι εξωσχολικά με την επιστήμη και διάφορα άλλα πράγματα,άλλα το διάβασμα για το σχολείο ποτέ δε το άντεξα.Δε το νιώθω απλά σαν αγγαρεία,είναι σαν να με πιάνει κρίση πανικού και άγχους όποτε σκέφτομαι ότι έχω διάβασμα.Είναι μέχρι να αρχίσω,μετά μου φεύγει :Ρ
1
Παράθεση

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,170 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε: στις 23:54, 10-09-13:

Στο δημοτικό-γυμνάσιο: Για να βγάλεις καλούς βαθμούς ώστε να σου πάρουν gameboy και κασέτες!!!
Στο λύκειο: Για να βγάλεις καλούς βαθμούς ώστε να σου πάρουν λάπτοπ και playstation.
1
Παράθεση

aggressive

Μαθητής Γ' λυκείου

H aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 921 μηνύματα.

H aggressive έγραψε: στις 21:36, 14-09-13:

1) Για να μου πάρουν laptop αξίας 2000 ευρώ, καινούργιο αυτοκίνητο και να πάω ταξίδια στο εξωτερικό το καλοκαίρι μετά της πανελλήνιες.
2) Για να περάσω στην σχολή που θέλω
3) Γιατί γουστάρω τα θετικά μαθήματα.
4) Για να μην διαψεύσω/ απογοητεύσω άτομα που εμπιστεύτηκαν τις δυνατότητες μου.
5) Για να κλείσω στόματα, αυτών που υποτιμούν/περιφρονούν τις δυνατότητες μου, να τους αποδέιξω ότι μπορώ.
6) Γιατί δεν δέχομαι να υπάρχει άτομο που να είναι καλύτερο σε κάποιο μάθημα από εμένα, αυτών που βλέπω τουλάχιστον.
7) Για να βγάλω κάποιο μέρος της ύλης και να αποκτήσω περισσότερη αισοδοξία, αυτοπεποίθηση και να έχω λιγότερη ανασφάλεια και άγχος για το αποτέλεσμα.
Παράθεση

GlobalMiNd

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο GlobalMiNd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 145 μηνύματα.

O GlobalMiNd έγραψε: στις 21:42, 14-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από aggressive
1) Για να μου πάρουν laptop αξίας 2000 ευρώ, καινούργιο αυτοκίνητο και να πάω ταξίδια στο εξωτερικό το καλοκαίρι μετά της πανελλήνιες.
4) Για να μην διαψεύσω/ απογοητεύσω άτομα που εμπιστεύτηκαν τις δυνατότητες μου.
5) Για να κλείσω στόματα, αυτών που υποτιμούν/περιφρονούν τις δυνατότητες μου, να τους αποδέιξω ότι μπορώ.
6) Γιατί δεν δέχομαι να υπάρχει άτομο που να είναι καλύτερο σε κάποιο μάθημα από εμένα, αυτών που βλέπω τουλάχιστον.
7) Για να βγάλω κάποιο μέρος της ύλης και να αποκτήσω περισσότερη αισοδοξία, αυτοπεποίθηση και να έχω λιγότερη ανασφάλεια και άγχος για το αποτέλεσμα.
Μπραβο,εχεις βαλει τη σωστη προτεραιοτητα.Καλο αυτο!

Γιατι πες ,οκ το να διαβασεις και να περασεις σε μια σχολη που σε ιντριγγαρει και να σπουδασεις ενα αντικειμενο που κανεις για τα επομενα 50 χρονια ειναι ενα μικρο κινητρο,εεε μια μικρη σπρωξια.

Αλλα σαν την χαλκιδικη που σου ταξαν μετα και το σονυ βαιο,δεεεεεεεν έχει.
4
2
Παράθεση

aggressive

Μαθητής Γ' λυκείου

H aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 921 μηνύματα.

H aggressive έγραψε: στις 22:05, 14-09-13:

Δεν τα έγραψα με σειρά προτεραιότητας. Ευχαριστώ για την ειρωνεία σου, δεν θα την συνεχίσω.

Για να πω την αλήθεια αν τα έβαζα με σειρά προτεραιότητας πρώτο θα ήταν το 5!!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yozerehs : 23-05-18 στις 17:54. Αιτία: Συγχώνευση πολλαπλών μηνυμάτων.
1
Παράθεση

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 5,261 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 12:32, 21-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από aggressive
Kι εγώ θα ήθελα, αλλά ποιος θα μου δώσει λεφτά είναι ένα θέμα
Παράθεση

λοιπόν

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H λοιπόν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 90 μηνύματα.

H λοιπόν έγραψε: στις 00:55, 26-12-13:

Παιδιά δε ξέρω τι γίνεται φέτος... Υπάρχουν μέρες που δεν έχω πολύ διάβασμα, ενώ άλλες σκίζομαι στην κυρίολεξία. Μετά τα μέσα Νοεμβρίου γίνεται ένας χαμός... Άγχος, διαγωνίσματα, τεστ, εκθέσεις... Κάποιες μέρες μάλιστα κοιμάμαι μόλις 4-5 ώρες το βράδυ. όλοι γύρω μου φοβούνται πως θα πάθω υπερκόπωση
Παράθεση

mic97

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο mic97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 83 μηνύματα.

O mic97 έγραψε: στις 11:10, 26-12-13:

νομίζω οτι υπερβάλλεις, κανω 13 ωρες φροντιστήριο τη βδομαδα, ασχολούμε με όλα όσα μας βάζουν οι καθηγητές στο σχολείο, έχω υψηλούς στόχους, δεν πηγαίνω ποτε σε μάθημα αδιάβαστος, οι βαθμοι μου ειναι πολυ καλοι αλλα και πάλι ποτε δεν εμεινα ξύπνιος πάνω απο τις 11 για να διαβάσω. Κράτα δυνάμεις για του χρόνου.Τελείωνε όσα περισσότερα μαθήματα μπορεις το σαββατοκύριακο για να εισαι μεσα στη βδομαδα περισσοτερο χαλαρος
Παράθεση

λοιπόν

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H λοιπόν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 90 μηνύματα.

H λοιπόν έγραψε: στις 11:18, 26-12-13:

Εγώ φέτος πραγματικά σκοτώνομαι... Κάποιες φορές βαριέμαι βέβαια, αλλά προσπαθώ να συγκεντρωθώ... Αρχίζω πάντα με τα μαθήματα της κατεύθυνσης και στη συνέχεια όλα τα υπόλοιπα. Προτεραιότητα έχουν βέβαια και τα μαθήματα του ιδιαιτέρου. Γι' αυτό και ποτέ δε ξενυχτάω με κατεύθυνση, έχει τύχει όμως να ξεκινήσω την ιστορία κατά τη 01.45 το βράδυ...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Demy03

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Αποδοτικότερος τρόπος διαβάσματος - Από ren a
      Το θέμα έχει λάβει 81 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γ' Λυκείου & Απόφοιτοι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-02-17 στις 18:22.
    • Πρόγραμμα διαβάσματος - Από Lovely_Bitch
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-10-15 στις 23:39.
    • Πρόγραμμα διαβάσματος - Από annitachron
      Το θέμα έχει λάβει 231 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γ' Λυκείου & Απόφοιτοι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-04-12 στις 01:50.
    • Γενικό Μεθοδολογία διαβάσματος - Από gourlis
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θετικών Σπουδών.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-10-08 στις 21:35.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα